Utrata czerni w panasonicach Seria na 2009

piko70

New member
Reset raczej problemu nie rozwiąże.Ale wygląda na to,że albo Panasonic rozwiąże problem wymianą modułu z zegarem albo pozwoli użytkownikom,mówiąc po samochodowemu,cofać liczniki.Podejrzewam,że prostsza i tańsza będzie wymiana softu z mniejszymi interwałami zmiany napięcia.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Więc , jednak miałem racje z ta czernią, ja po 1400 godz za obserwowałem to samo zjawisko,czyli czerń robi się szara i tu nie potrzeba żadnych urządzeń pomiarowych, ponieważ widać to gołym okiem,szczególnie wieczorem jak są te pasy (góra,dół) ogólnie jestem wk****y :x
 
Ostatnia edycja:

adam-ant

New member
"Aby uzyskać odpowiednią jakość obrazu w naszych telewizorach, najnowsze modele Viera zostały wyposażone w automatyczny mechanizm zmiany napięć w zależności od długości pracy panelu. Niektóre elementy i charakterystyki odbiornika zmieniają się po określonym czasie działania. Dotyczy to wszystkich ekranów (nie tylko Panasonica) jakie dostępne są obecnie na rynku."
(...)
...David Katzmeier z CNet, który wielokrotnie testował i przyznawał doskonałe noty odbiornikom PDP Panasonica, powiedział bez ogródek: 'Nie wiem jak mamy się w takiej sytuacji zachować, nie wiedząc czy świetny obraz po wyjęciu z pudełka pozostanie takim samym po miesiącach, czy nawet paru latach pracy telewizora"

Powyższe cytaty przytoczone przez Kikiego są jak dla mnie bardzo niepokojące, bo widać, że choć bardzo dyplomatycznie (bo jakże by inaczej...), to Panasonic jednak przyznaje się do winy, więc raczej nie ma mowy o złowieszczych intencjach marketingowych speców konkurencji.
Czy wiadomo już komuś o kolejnych wypowiedziach Panasonic'a na ten temat?

@Kiki - czy przed sprowadzeniem do sklepu nowych modeli Panasa na 2010 rok, będziecie dowiadywać się czy opisywany problem będzie dotyczyć również nowości rynkowych (w końcu te TV będą korzystać z dobrodziejstw inżynieryjnych Pioneer'a, więc może i ta przykra przypadłość "blaknięcia" odejdzie do lamusa) ?
 

yogibabo

New member
Ja też nie zauważyłem jakichś niepokojących objawów z czernią. Wydaje mi się, że jest tak jak było 42 py 85(2008r.) 3140 h; ustawienia -normalny z bardzo wysokim kontrastem i jasnością na nieco mniej niz 50 %
 

piko70

New member
Z wątku na avsforum wygląda na to,że panasonic zakończył krótkie "investigation" stwierdzeniem,że to jest normalne.
To chyba jakiś żart...:x
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wtrace swoje trzy grosze...

Ludzie, dlaczego oczekujecie od pierwiastkow i zwiazkow chemicznych cudow? Przeciez nie trzeba byc wynalazca fosforu, a potem producentem panelu aby stwierdzic, ze pewne rzeczy maja swoja ograniczona zywotnosc.

Skoro kupuje sie plazme, powinno sie wiedziec, ze w miare uplywu czasu trzeba bedzie siegac po kompromisy. Chcecie telewizory na dwa lata? Nie ma sprawy, producenci i na to pojda, przestana stosowac triki, jezeli rynek tego zechce. Uwazam jednak, ze Panny przegra na tej sprawie, bo nie przyznal sie oficjalnie do takich zabiegow.

Nie ma idealnego rozwiazania w urzadzeniach wyswietlajacych obraz. CRT mial swoje wady, ma je plazma, LCD i wydaje sie, ze OLED moze zblizyc sie do doskonalosci, aczkolwiek poczekajmy. Koszty wytwarzania "organikow" musza sie zmniejszyc, a same wyswietlacze urosnac do grubych dziesiatek cali, zeby trafily pod strzechy.
 

frufru

New member
Ja ni oczekuję doskonałości, ale przynajmniej tego co kupiłem. O ile produkt zmienia zasadniczo swoje właściwości po około 1000 godzinach użytkowania a producent o tym wiedział, to jest to bynajmniej nie fair, że mi o tym nie powiedział.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Ja z kolei jestem ciekaw, w którym momencie życia panelu mierzone są współczynniki kontrastów, którymi tak szumnie później producent się szczyci...

Pozdrowienia!
 

frufru

New member
Panasonic na stronie o swoich profesjonalnych ekranach pisze, że w oświetlonym pomieszczeniu mają kontrast 1:400. I to by się zgadzało. W ciemnym pomieszczeniu będzie około 1:700-1:1000.

Inne dane są bzdurą bo w przyrodzie ciężko znajdzesz kontrast powżej 1:1 000 000. A aby uzyskać taki kontrast, musiał byś wejść do jaskini i patrzyć w jej wyjście, a na zewnątrz musi świecić słońce bez żadnej chmurki.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Podawanie kontrastu dynamicznego to fikcja, bo mierzy się go podając ramkę czarną (wtedy tv, szczególnie plazmowy, wygasza CAŁKOWICIE podświetlenia) i ramkę białą, gdy dynamiczne podbicie wzmacnia podświetlenie maksymalnie, po czym dzieli się drugi wynik przez pierwszy. Z praktycznego punktu widzenia na normalnym (czytaj naturalnym) obrazie nie ma szansy osiągnąć takiego kontrastu (w praktyce 3-4000:1 to bardzo dużo).
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Akurat nie miałem na myśli tzw. kontrastu dynamicznego ;)
Dla mnie osobiście taka utrata czerni to wada. Nie za duża, bo ekran nadal ładnie wyświetla obraz, ale wada.

Pozdrowienia!
 

bandi

New member
Czy Wy nie przesadzacie? Przecież w CRT też procesor sterował z czasem intensywnością pracy działa elektronowego aby uzyskać zadowalający obraz. To chyba dobrze, że producent stara się o automatyczną optymalizacje pracy tv a nie daje nam instrukcję typu - po 3 latach zmienić takie a takie parametry, po 5 takie a po 6 owakie
 

LEVISS

Member
panas 50v10.przepracowane przeszlo 1000 godz.i wszystko ok nic sie nie zmienilo od poczatku,wrecz wydaje mi sie ze jest lepsza czern niz byla na poczatku.poczekamy pozyjemy zobaczymy
 

Morfeuszysko

New member
echh ta czeern

... no niestety utrata czerni w Pnasonikach o ktorych mowa to fakt. Pozostaje jednak pytanie czy owa utrata bedzie na tyle zauwazalna ze popsuje nam cala radosc z ogladania "murzynow podczas bezksiezycowej nocy ;) ".
Jesli ktos ma taki problem i mu bardzo to doskwiera to bardzo prosze o opis. Jak zwykle pozostaje pytanie czy warto w takim razie inwestowac w Panasoniki.
 

frufru

New member
Śledząc temat na AVS, myślę, że problem istnieje, de facto, tylko w niektórych przypadkach. Oczywiście, procesor reguluje napięcie w każdym panelu, ale tylko na niektórych objawia się to jakoś dramatycznie. A wtedy trzeba zadzonić do serwisu i wymienić panel.
 

sliver001

New member
dokopał się ktoś do informacji po ilu godzinach pracy elektronika zmienia parametry w TV Panasa? Ile to będzie tak mniej więcej - coś rzędu 1000, 5000? bo jak po 5 latach użytkowania plazmy czerń stanie sie mniej głęboka to chyba nie ma co rozpaczać...
a może ktoś kto u siebie zauważył drastyczny spadek czerni napisze ile ma przepracowanych godzin jego tv.
 
Ostatnia edycja:

pawelx39

New member
Mam model TX-P50G10E od miesiąca czasu TV działa 7dni w tygodniu przez 14 h na dobę ma przepracowane około 500 h .Dziś gdy dowiedziałem się o problemie z czernią zrobiłem testy i zmian na razie nie widzę w jakości i intensywności czerni .Problem powstaje podobno przy przebiegu 1000 h telewizora .Za ok miesiąc napisze czy czerń się pogorszyła .Nie wiem czy reset zegara pracy TV usuwa problem podobno nie .Liczę że panasonic wypuści aktualizacje sprzętową i naprawi problem ale na to nie liczę .Cała ta sytuacja bardzo mnie zasmuciła wydałem nie małe pln jak dla mnie 5500 a tu taka mina TOWAR NIE ZGODNY JAKOŚCIAWO raptowne pogorszenie parametrów po 1000 h co będzie po 100000 h pewnie białe mleko nie czerń
 
Do góry