uszkodzona membrana gx-200,Prosze o pomoc!!

Nemezys

New member
Może mu spadła kolumna na coś. Jak inaczej można uszkodzić aluminiową, z natury twardą membranę? Przecież to nie papier. Rzucali tym czy jak.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Współczuję, bo kiedyś miałem podobne zdarzenie...

Mam jednak pytanie z innej beczki.
Hegel H80 ma moc 2x75W przy 8Ω

Teoretycznie głośnikom GX200 rekomendowane są wzmaki o mocy 100-150W...
Nie brakuje Ci zatem mocy, bo w kontekście Denona 1520ae (2x70W przy 8Ω) był to jedyny argument na (-), jednego z wrocławskich salonów...
 
Ostatnia edycja:

Geronimo zx

New member
Witam wszystkich!
Zjawilem sie w salonie z samego rana,przedstawilem sytuacje,pokazalem zdjecia-uszczerbku (nie usmiechalo mi sie targac calej kolumny) ;) Akurat byl ten co dopieszczal gx-y,sytuacja go zaskoczyla. Stwierdzil ze z jego strony na pewno te uszkodzenie nie powstalo,bo uwazal na glosniki,lipy nie robi itp.To w takim razie skad sie pytam....?:!: Od slowa do slowa,po chwili atmosfera sie unormowala i kazal mi zostawic zdjecia poniewaz musi skonsultowac sie z glownym sprzedawca ktorego nie bylo.Umowilismy sie na wieczor.Pozwolilem sobie wpasc przed 18ta,musze powiedziec ze zostalem mile zaskoczony,oznajmili mi ze dostane nowy glosnik :lol: tylko prosili zebysmy juz sprawy dalej nie poruszali bo udalo sie wyjsc z niej pozytywnie ;-) Zapytali takze czy bede w stanie sam wymienic go w domu zeby juz nie robic zamieszania z ponownym pakowaniem,transportem i rozpakowywaniem.
Na przyszlosc zebysmy mieli twarde argumenty przeciwko roznym sprzedawcom i sytuacjom tego typu musimy nagrywac caly proces otwierania nowo zakupionych rzeczy :niewiem: :fool: Jest to glupie ale skuteczne :eek:k: Co prawda glosnika jeszcze nie mam,ale sprzedawcy okazali sie byc naprawde w porzadku!!! Nie zycze nikomu takich niejasnych sytuacji,oby wasze sprzety dochodzily zawsze w stanie idealnym i lepiej grajacym niz oczekujecie!!!
Dzieki za zainteresowanie i poswiecenie uwagi
 

Sbek

New member
Super, że sprawa się dobrze zakończyła. Ale tak "między nami" jak sądzisz, koleś od "dopieszczania" załatwił tak membranę i się wypierał? ;) Coś jest na rzeczy skoro chcieli wyciszyć sprawę. No ale nie liczą się środki, a efekt :)
 

Geronimo zx

New member
Super, że sprawa się dobrze zakończyła. Ale tak "między nami" jak sądzisz, koleś od "dopieszczania" załatwił tak membranę i się wypierał? ;) Coś jest na rzeczy skoro chcieli wyciszyć sprawę. No ale nie liczą się środki, a efekt :)
Sam sie wlasnie nad tym zastanawialem i ciezko mi stwierdzic czy kryl sie w nim maly oszukaniec :D
Na szczescie do rekoczynow nie doszlo bo wtedy na pewno ktorys musialby uchylic rąbka tajemicy :blagam:
 

eddielublin

New member
no to jak cała historia zmierza ku końcowi to teraz poprosimy o relację z wrażeń jakie daje połączenie: doskonały wzmacniacz + rewelacyjne kolumny
U mnie obecnie pogrywa zestaw Hegel + MA i jest to spójne połączenie...
Ale z Harpiami jest lepiej :), z tym, że jest to RX8 vs Amstaff mini
Jedno co mogę kolejny raz potwierdzić to, że MA dają fantastyczną przestrzeń w muzyce...
 

Geronimo zx

New member
Współczuję, bo kiedyś miałem podobne zdarzenie...

Mam jednak pytanie z innej beczki.
Hegel H80 ma moc 2x75W przy 8Ω

Teoretycznie głośnikom GX200 rekomendowane są wzmaki o mocy 100-150W...
Nie brakuje Ci zatem mocy, bo w kontekście Denona 1520ae (2x70W przy 8Ω) był to jedyny argument na (-), jednego z wrocławskich salonów...
Tez zwracalem na to uwage czy nie bedzie za slaby.Dlugo sie wsluchiwalem,podlaczalem cztery wzmaki drozsze(dwa duzo mocniejsze) od h80 pod te kolumny i nie wniosly az tak duzych roznic zeby jeszcze do nich doplacic,majac podswiadomosc ze maja wieksza moc.Choc musze powiedziec ze dlugo sie nad tym zastanawialem,ale hegel bronil sie jak tylko mogl i jak dla mnie jest ok.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
a ja tylko dodam bo ktos pisal ze to musialobyc porzadne uderzenie, a wcale nie to alu jest "cienkie jak papier" kiedys mialem podobna historie z kolumnami technics sb t100 i takie wgniecenie nie potrzebuje praktycznie zadnej sily a czegos ostrego, bez problemu wgnieciesz paznokciem.
 

Geronimo zx

New member
no to jak cała historia zmierza ku końcowi to teraz poprosimy o relację z wrażeń jakie daje połączenie: doskonały wzmacniacz + rewelacyjne kolumny
U mnie obecnie pogrywa zestaw Hegel + MA i jest to spójne połączenie...
Ale z Harpiami jest lepiej :), z tym, że jest to RX8 vs Amstaff mini
Jedno co mogę kolejny raz potwierdzić to, że MA dają fantastyczną przestrzeń w muzyce...


Nie uwazam sie za najlepszego znawce,ale wybierajac sposrod paru modeli ten zestaw okazal sie w mojej opini i dla moich oczekiwan naprawde dobry.H80 odtwarzajac muzyke z gx-200 daje mi satysfakcje zarowno w gornych zakresach jak i niskich,dzwiek jest przejrzysty.Swietnie sie zgrywaja wszystkie tony,zachowujac kulture i moc.Wokal jest na wysokim poziomie,w kawalkach ktore z tego slyna slucha sie naprawde bardzo przyjemnie(bez meczenia ucha)W szybszych tempach zachowana jest dynamika ktora az sie prosi o wykorzystanie wyzszych mozliwosci.Scena i przestrzen dzwieku jest fantastyczna(bynajmniej byla duzo lepsza jak odsluchiwalem w salonie-sprzet wygrzany)Teraz zestaw jest nowy,wygrzewa sie od soboty(gra na okraglo) i moze to tez troche ma znaczenie,ale w duzej mierze uwazam ze przytlumilem scene kablem glosnikowym VDH cs 122? Jak wszystko juz sie troche rozkreci to wtedy pokombinuje z kabelkami.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co też powie blackninja, pojedzie konkurencje czy wie jak to jest? :)

Brawo! Klient załatwiony uznaniowo i po zbędnym dla klienta stresie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze, że tak się to skończyło. Kolumny przecież nie były tanie, aż żal było patrzeć ta ten uszkodzony przetwornik.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajnie, że się sprawa wyjaśnia i Forumowicz będzie miał fajne kolumny. U mnie te kolumny grają ze sprzętem NAIM i bardzo dobrze się zgrywają!
 

Geronimo zx

New member
Dobrze, że tak łagodnie się skończyło. Zdradzisz co to za sklep? Dostanie u mnie plusa ;)



Sklep REWEX PLOCK :cool:
Po dluzszym zakolegowaniu sie z salonem,musze przyznac ze jestem nielatwym klientem :bober: Robilismy duzo przymiarek,wiele zmian zaczynajac od KD ampli avr-2100 zmieniajac na avr-4100 i teraz typowe stereo.Za kazdym razem nie bylo u nich problemu zeby zabrac stara rzecz i rozliczyc jej kwote w nowej rzeczy(pod warunkiem ze jest idealna,a dodam ze pogrywaly u mnie w domu okolo 2tyg) Takze SZACUN DLA CHLOPAKOW-nie wiem jak jest w innych salonach ale ten chwale :wink: Jedyną rzeczą ktora mi jeszcze zostala z moich zmian i mam do zaoferowania na rynku wtornym to zestaw 5.0 monitor audio bx-6 (POLECAM) ktorą takze moglbym rozliczyc w salonie lecz taki kolor i model juz maja na stanie.Powiedzieli ze nic straconego bo moze sie trafic klient i pomoga mi sprzedac,choc teraz jakos jest slabe zainteresowanie :-( No i teraz ta sytuacja z gx-ami,ktorą ogarneli bez wiekszych problemow! Z calym SZACUNKIEM DO SALONU-CHLOPAKOW moge ich serdecznie polecic !!!!
 
Do góry