uszkodzona membrana gx-200,Prosze o pomoc!!

Geronimo zx

New member
Witam wszystkich.
Dzisiaj przywiozlem do domu monitor audio gx-200,po rozpakowaniu okazalo sie ze jest uszkodzona membrana :x (glosnik basowy) Glosniki byly ostatnią sztuka w salonie,uzywana do odsluchow itp(cena zachecajaca 8k).Jak bylem na odsluchach to nie zauwazylem tego defektu :x ale jestem pewien ze ja tego nie zrobilem(w zadnym wypadku,za bardzo jestem szczegolowy,delikatny w takich sprawach).Czy ten szczegol moze miec wplyw na dzwiek????

Link: DSCN2066.JPG | Fotosik.pl

DSCN2074.JPG | Fotosik.pl

DSCN2070.JPG | Fotosik.pl

ps. ... muszę zażyć %%% bo nie przepalę tego.. :fool::x
 

werf

Active member
Bez reklam
8 koła za uszkodzone ex demo to nie lada gratka
Niech zamówią głośnik teraz Ja osobiście nie mógł bym na to patrzeć
 

Geronimo zx

New member
Ale też dziwne że w sklepie nic nie powiedzieli... przecież musieli o tym wiedzieć...

Jak to zobaczylem po rozpakowaniu szlak mnie trafil....! No wlasnie, ciekawe czy o tym wiedzieli i to zataili,lub przy pakowaniu tak sie stalo.Nie wiem co o tym myslec.
Jesli ktos moglby wypowiedziec sie, czy to ma wplyw na jakosc dzwieku?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Glosniki byly ostatnią sztuka w salonie,uzywana do odsluchow itp(cena zachecajaca 8k).Jak bylem na odsluchach to nie zauwazylem tego defektu :x
x
Czyli stało się to w czasie pakowania, transportu lub rozpakowywania.
Ciężko Ci będzie im udowodnić, że zrobili to sami pakując paki a nie Ty podczas transportu i rozpakowywania.
 

Geronimo zx

New member
Czyli stało się to w czasie pakowania, transportu lub rozpakowywania.
Ciężko Ci będzie im udowodnić, że zrobili to sami pakując paki a nie Ty podczas transportu i rozpakowywania.
Wiem ze jeden z pracownikow dopieszczal mi te kolumny bo pokazywalem plamki,lekkie zabrudzenia.Zobaczymy co wydukaja w poniedzialek,nie wyobrazam sobie pozostawienia tej sytuacji bez wyjscia.Kwestia teraz czy sie upierac o zwrot,naprawe glosnika,czy rekompęsate finansową?
 

Geronimo zx

New member
Dobra wszystko wszystkim ale skrobnij troszkę jak grają w twoim odczuciu

Witam
Zanim padl wybor,byly odsluchiwane w salonie godzinami :D,po wczorajszym podlaczeniu w domu utrwalily tylko moja opinie......
Mam je zestawione z creek evo 50cd,hegel h80.Jak dla mnie wiele pozytywnych wrazen,tych kolumn trzeba poprostu posluchac i dobrze dobrac elektronike.W porownaniu z innymi modelami ktore podlaczalem byly dla mnie numer1.Wysokie tony(wstega)dopracowane na wysokim poziomnie,przejrzyste,przyjemne dla ucha nienarzucajace sie-nie meczace.Duzo powiedzialy w kawalkach witney huston,michael jackson,beyonce :D Z dolnymi zakresami poradzily sobie wysmienicie,zaspokoily moje oczekiwania w 100%,bas pomimo malych przetwornikow ma duza moc! Schodzi nisko,nie rozlewa sie,zgrany jest zreszta bez wywyzszania.Calosc oceniam naprawde bardzo dobrze :krol: choc jest to tylko moja opinia nie powinna wzbudzic kontrowersji.
W najblizszym czasie dobranie odpowiednich kabli glosnikow i byloby raczej wszystko(nie biorac pod uwage tego uszczerbku,ktory bedzie jutro wyjasniany)
 

Nemezys

New member
Skoro masz pewność, że to nie Ty to zrobiłeś to walcz. Może to wina kuriera? Oni się nie pieszczą z paczkami niezależnie od tego co wiozą. Ale czy to możliwe, żeby w pudle, które jak mniemam jest dodatkowo zabezpieczone od wewnątrz styropianem i sztywno trzyma kolumnę uszkodzili membranę?

Bardziej to pasuje to gościa, który Ci "dopieszczał" kolumny w salonie. Jego bym ścigał w pierwszej kolejności. Wątpliwe, że się przyzna ale nie odpuszczaj. To nie jest kilka stówek, tylko 8 tysiaków, konkret kasa.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Robiłem do nich dwa podejścia ze względu na nich nie za duży rozmiar oraz fenomenalny wygląd
Niestety dla mnie grają za grzecznie bez pazurka
 

Geronimo zx

New member
Skoro masz pewność, że to nie Ty to zrobiłeś to walcz. Może to wina kuriera? Oni się nie pieszczą z paczkami niezależnie od tego co wiozą. Ale czy to możliwe, żeby w pudle, które jak mniemam jest dodatkowo zabezpieczone od wewnątrz styropianem i sztywno trzyma kolumnę uszkodzili membranę?

Bardziej to pasuje to gościa, który Ci "dopieszczał" kolumny w salonie. Jego bym ścigał w pierwszej kolejności. Wątpliwe, że się przyzna ale nie odpuszczaj. To nie jest kilka stówek, tylko 8 tysiaków, konkret kasa.

Nie mozliwe ze to moglo stac sie w transporcie,pudlo tak jak piszesz jest dobrze zabezpieczone styropianami i nie ma mozliwosci ruchu kolumny.Sam je wiozlem i obchodzilem sie jak z jajkiem.Jutrzejszy dzien pokaze,jak nic sensownego nie powiedza to bedzie draka :p
 
P

PlayStation

Guest
Nie mozliwe ze to moglo stac sie w transporcie,pudlo tak jak piszesz jest dobrze zabezpieczone styropianami i nie ma mozliwosci ruchu kolumny.Sam je wiozlem i obchodzilem sie jak z jajkiem.Jutrzejszy dzien pokaze,jak nic sensownego nie powiedza to bedzie draka :p

To napisz jak będą chcieli rozwiązać sprawę... :popcorn:
 

eddielublin

New member
W najblizszym czasie dobranie odpowiednich kabli glosnikow i byloby raczej wszystko(nie biorac pod uwage tego uszczerbku,ktory bedzie jutro wyjasniany)

no nie nazwał bym tego uszczerbkiem, to aluminiowa dość sztywna membrana, musiała nieźle dostać aby takie wgniecenie powstało. Co z innymi elementami głośnika po takim uderzeniu? To może nie być tylko kwestia estetyki...
 

sebol81

New member
Jeżeli ta srebrna część w środku jest aluminiowa to ktoś nieźle musiał w nią "jebnąć" czymś twardym.
Psuje to cały efekt kolumny. Ja nawet przez maskownice bym to widział choć nie wiem jakie te maskownice byłyby :)
 
Do góry