Ustawienie Suba

pawelkrolak1

New member
Witam, chciałbym sie zapytac jak poprawnie ustawić subwoofer Roth oli kh30, chodzi mi o pokretło czestotliwosci, czytałem ze na max w subie i reglowac w ampli,ale w ampli HK255 nie mam takiej regulacji, mozna ustawić czestotliwosci głosników ale przy subie tylko rozmiar membrany, chyba ze coś przeoczyłem. Dodam ze fronty to jbl e60, sub ma regulacje 50-150 hz
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odcięcie na 80/90Hz wtedy jest przyjemnie.
AVR255 też reguluje odcięcie dla suba ale pośrednio przez ustawienie odcięc na reszcie kanałów.
 

piechu

Member
Bez reklam
Trochę z innej beczułki Panowie - chociaż też w kwestii ustawienia suba. NA weekend wypożyczam Dali E-12F ale zastanawiam się jakim kablem go podłączyć. Lepiej zastosować kabel typu Y czy pojedynczy?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Akurat zdania są podzielone w tej kwestii ,jedni używają pojedynczego przewodu ,inni przewodu typu Y
Jak bawiłem się w kino domowe w ubiegłym wieku ,miałem suba Tannoy ,używałem kabla Y odnosiłem wrażenie ,że sub produkuje więcej dźwięku ,być może to tylko sugestia .Ważne żeby kabel był ekranowany ,a nie jakiś cienki drucik
 

pawelkrolak1

New member
Tak, bardzo dziękuje, ampli ustawił suba na -3 wzgledem reszty głosników, pokretło głoscosci ustawione na połowe, odciecia na mniej wiecej 80hz, gra przyjemnie, uzupełnia zestaw a nie dominuje aczkolwiek spodziewałem sie ze bedzie grał dynamiczniej, mam porównanie z zestawem bose u kolegi i tam gra duzo dynamiczniej. Nie wiem czy da sie to lepiej ustawić czy to wynika z wyższoś ci tamtego zestawu( mimo ze sub 2xmniejszy od rotha) chetnie posłucham jeszcze jakich rad
 

pawelkrolak1

New member
Witam , chciałbym zapytać czy warto wymieniać kino domowe na roth ra4 5.0, mam suba z tej serii i chciałbym zrobić pełen zestaw. Obecnie grają jbl e60 i Center oraz tyły z zestawu jbl balboa, wszystko będzie grało na 20 m2. Chodzi mi o to czy przypadkiem ten nowy zestaw rotha nie zagra gorzej, czy taka wymiana poza kwestią wyglądowa przyniesie ze sobą poprawę dźwiękowa. Ampli to hk Avr 255, kino 70% muza 30
A
 

Dymis

New member
Witam
Podepnę się do tematu. Zakupiłem używany subwoofer JBL E250 do amplitunera DENON AVR 2307.
Niby wszystko fajnie ale subwoofer nie włącza się kiedy włączę ampli i puszczę jakiekolwiek źródło dźwięku. Robiłem kalibrację poprzez mikrofon i wszystko w praktyce przebiega pomyślnie tzn sub aktywuje się i wydaje dźwięk. Sprzęt podłączony przy pomocny RCA - RCA. Na subie ustawiony LFE w ampli również. Pomyślałem, że sygnał jest za cichy więc ręcznie podkręciłem suba na +12dB ale nawet jak rozkręcę głośniej ampli to nie załącza się. Próbowałem też podłączyć E250 przy pomocy kabla głośnikowego bezpośrednio do lewego głośnika frontowego i wtedy gra niby bez problemu ale wolałbym to podłączyć jak Bozia przykazała. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Dzwoniłem do serwisu to powiedziano mi żebym odpiął kabel z amplitunera, dotknął palcem czy głośnik będzie buczeć - dzisiaj to sprawdzę ale z tego co kojarzę z podłączania głośnik buczał.
 
Do góry