Ustawienia obrazu seria cx?

JimmyAndreso

New member
Witam długo szukałem na polskich i zagranicznych forach gotowca z ustawieniami z marnym skutkiem wszędzie tylko $$$$ praktycznie za kota w worku zakładam ten temat
Z tego powodu iż nie każdego stać na profesjonalną
Kalibrację lub nie widzi sensu (czy też niechce widzieć) i specjalnej różnicy w fabrycznych ustawieniach ponieważ
Wydał parę klocków na dobry sprzęt i po włączeniu zasilania powinno być cacy co nie do końca musi takie być, temat traktuję jako formę
eksperymentu związanego z chęcią pomocy,czy też podzielenia się z innymi użytkownikami swoimi ustawieniami obrazu dla poszczególnych trybów
Podkreślam iż eksperyment jest darmowy i dostępny dla każdego użytkownika bez względu na rangę
Proszę Admina forum o wsparcie tego pomysłu. Na dobry początek po południu dodam do tematu swoje ustawienia dla trybu HDR(nie jestem ekspertem w dziedzinie kalibracji wszystko robiłem pod siebie i jestem zadowolony) może komuś się przyda żeby wyskoczyć z default settings pozdrawiam

Wrzucę jeszcze porównanie default i moje

ps.prawdopodobnie zrobię serię screenów i spakuję winrarem,
 

AKI

Member
wejdz na watek o CX LG, masz info do kogo pisac...

Napisz proszę na PW dostaniesz info dla niebieskich w sprawie kalibracji.

Czytacie co napisał w poście JimmyAndreso On nie prosi o ustawienia tylko chce żeby ludzie podzielili się własnymi spostrzeżeniami co do ustawień. To dobry pomysł bo wielu użytkowników może nawet nie wiedzieć jak wyregulować sobie obraz pod siebie, a nie wywalać od razu kasę na kalibrację. Według mnie to parodia aby TV za takie grube pieniądze wymagał dodatkowej kalibracji.
 

citisus

Member
. Według mnie to parodia aby TV za takie grube pieniądze wymagał dodatkowej kalibracji.

Pełna zgoda. To jakby ktoś kupił samochód za 100 tys. I musiał zaraz jechać do serwisu bo inaczej pali jak smok, skacze na wybojach i zdziera opony.... Jak nie producent to sprzedawca powinien sprzedawać towar w pełni użyteczny.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To jest towar w pełni użyteczny, ale jakość obrazu i jego parametry to jest sprawa tak indywidualna, że każdy musi to ustawiać pod siebie i TV daje taką możliwość; przykład z samochodem nie jest trafiony bo tam takiej możliwości modyfikacji nie ma, ustawisz sobie tryb Comfort albo Sport i tyle.
 

citisus

Member
To jest towar w pełni użyteczny, ale jakość obrazu i jego parametry to jest sprawa tak indywidualna, że każdy musi to ustawiać pod siebie i TV daje taką możliwość; przykład z samochodem nie jest trafiony bo tam takiej możliwości modyfikacji nie ma, ustawisz sobie tryb Comfort albo Sport i tyle.

Niestety, nie masz racji. Telewizor jeśli jest taka możliwość powinien być dostarczony wyregulowany (gamma, balans bieli) tak by najbardziej odpowiadał rzeczywistości. Wiadomo, że części elektroniczne w mają rozrzut (tolerancję) wartości i po złożeniu telewizora mogą powodować efekty odbiegające od wzorcowego. To po stronie producenta leży by to wszystko zestroić....a nie zrzucać na klienta. Dla klienta powinny być tylko ustawienia typu jasność, ostrość, kontrast itp.

Podam przykład z mojego podwórka. Użytkuje inny sprzęt elektroniczny (radiostacje) w podobnej cenie. I tutaj producent indywidualnie stroi KAŻDY egzemplarz by spełniał rygorystyczne parametry. Te parametry są zablokowane i dostęp do nich jest możliwy jedynie specjalnym kodem. Oczywiście są możliwe indywidualne ustawienia, ale nie te, które mają wpływ na gwarantowane parametry sprzętu.

Co do samochodu....to po to jest przegląd zerowy by klient otrzymał pojazd gotowy do jazdy, a nie musiał płacić dodatkowe pieniądze na regulację....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A co to znaczy by jak najbardziej odpowiadał rzeczywistości? No właśnie...
Dla mnie odpowiada a dla Ciebie nie, dlatego mam rację :)
 

SDman

Banned
Tak zdecydowanie LG jest marką, która potrzebuje kalibracji czyli chcąc w pełni korzystać z TV trzeba doliczyć do niskiej ceny +- 800 zł mowa oczywiście o profesjonalnej kalibracji.
Czyli Sony A8 czy Panasonic GZ-960 nie wypadają już tak bardzo drożej.
 

marcinek79

New member
Otóz ja sie nie zgadzam, bo wtedy koszt tv to nie jest 10k tylko 10k plus kalibracja. O kalibracji słyszało 5 procent użytkowników. Ale biznes jest biznes. Juz widzę reakcje faceta kupujacego w sklepie wymuskany, idealny tv za 10 tysi i słyszy "to tv z górnej półki, ma wszelkie dekodery, wszelkie złącza, hertze, najlepszy procesor obrazu ale, ale... tu jeszcze potrzeba kalibracji tego zaj..istego tv a to jakieś 800 zeta"...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

ataman76

New member
Oczywiscie ze marcinek79 ma racje. To idioci bezkrytycznie kupujacy oledy i potem placacy gruba kase dodatkowo za kalibracje sa odpowiedzialni za beznadziejny obraz fabryczny telewizorow. Gdyby bylo wiecej krytycyzmu to by producenci wypuszczali telewizory juz przynajmniej z grubsza skalibrowane lub takie z powtarzalnymi wlasciwosciami ktore moznaby samodzielnie skalibrowac. Dlatego ja sie wstrzymuje z kupnem tv oled juz 3 lata bo te sie ciagle wypalaja bo bezkrytyczni idioci kupuja takie tv za gruba kase ktore musza ogladac po max. 3 godz. dziennie przelaczajac kanal co 2 minuty hahahaha. Ja wole swojego 7 letniego leda ktory odtwarza przynajmniej dd i dts co dzis jest rzadkoscia i sie nie wypala
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam oleda i jakość powala.
Nie czekałem i nie będę czekać , bo niby dlaczego mam się identyfikować ze słabszą jakością. Teraz mam komfort.
 
Do góry