Ustawienia obrazu dla TX-P42ST50E

Komander

New member
Ja dałem na razie kontrast na 30, bo TV ma dopiero nie całe 100h przebiegu

qbek77, masz jakis licznik godzinowy plazmy? czy na oko liczysz ?

mam TV 3 tydzień i szczerze powiem nie mam pojęcia ile już wyświeciłem ;) TV używam różnie, w tygodniu mniej, przez weekend więcej ;)

Zastosowałem ustawienia obrazu zaproponowane przez HUBO i wydaje mi się że jest to bardzo dobra opcja, choć teraz zauważyłem że na francuskiej stronie hdfever są jeszcze lepsze udoskonalenia poprawiające obraz, jednak nie chce jeszcze za bardzo szaleć bo nie wiem ile potrzeba dokładnie czasu plazmie by w pełni się rozchulała...

Czy ma ktoś jakąś dobrą receptę na wyświecenie plazmy? czy to wyświecanie to jakiś mit?

Pozdrawiam
Marcin
 

digitalus

Banned
digitalus

testowałeś te ustawienia u siebie na TV?

Możesz podzielić sie swoimi spostrzeżeniami?
Nie testowalem.Mam nizszy model telewizora.Nie ma zaawansowanych opcji ustawienia obrazu.
Zmian opcji ustawienia obrazu nie nalezy sie obawiac bo przeciez zawsze mozna powrocic do poprzednich .Jesli cos nie bedzie sie podobac sa ustawienia (domyslne) fabryczne.Wtedy ustawienia wracaja do ustawien takich jak na poczatku po wypakowaniu telewizora z kartonu.
Gdybys zmian dokonowal w menu serwisowym to co innego.Wtedy jest ryzyko ze mozna o czyms zapomniec.
 
Ostatnia edycja:

Komander

New member
Bez-firmówki za 150zl? To chyba lepiej kupić samsunga SSG-4100GB za 70zł.

tyle że ten model nie posiada bocznego zaciemnienia oprawki okularów, co w porze dziennej słonecznej będzie raczej preszkadzało niż umilało oglądanie 3D.

Ale z drugiej strony kto będzie oglądął 3D w porze dziennej ...

tak czy siak jest to też jakaś alternatywa ;)
 

Komander

New member
Nie testowalem.Mam nizszy model telewizora.Nie ma zaawansowanych opcji ustawienia obrazu.
Zmian opcji ustawienia obrazu nie nalezy sie obawiac bo przeziez zawsze mozna powrocic do poprzednich i sa tez ustawienia fabryczne.Wtedy ustawienia wracaja do domyslnych.Czyli takich jak na poczatku po wypakowaniu telewizora z kartonu
Gdybys zmian dokonowal w menu serwisowym to co innego.Wtedy jest pewne ryzyko ze mozna o czyms zapomniec.

no tak digitalus, wszystko się zgadza ;) tylko że jeszcze ja bym się zastanowił nad "mitem godzinowym" wyświecenia plazmy... nie wiem jak to sie ma w praktyce... czy szaleć i wyśrubowac wszystko na full czy odczekać z 200 godzin wyświecenia plazmy i dopiero później bawić się ustawieniami obrazu.

W moim przypadku, moja plazmiczka potrzebowała np paru godzin na wyostrzenie obrazu, bo po włączeniu pierwszy raz w domu to było bardzo słabo, teraz jest żyletka przy ustawieniu 5.

Pozdrawiam
marcin
 

qbek77

Member
qbek77, masz jakis licznik godzinowy plazmy? czy na oko liczysz ?

mam TV 3 tydzień i szczerze powiem nie mam pojęcia ile już wyświeciłem ;) TV używam różnie, w tygodniu mniej, przez weekend więcej ;)


Pozdrawiam
Marcin

Znalezione tu na forum
1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" dwa razy aż pojawi się menu “SRV-TOOL” i klikamy OK.
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
Żeby wyjść trzeba przytrzymać exit na pilocie.
 

Komander

New member
Znalezione tu na forum
1. Po prawej stronie telewizora naciskamy i trzymamy przycisk "VOL -" i z pilota nacikamy 3-4 razy przycisk "0".
2. Powinno uruchomić się menu serwisowe, kolejne czynności wykonujemy już pilotem
3. Naciskamy Przycisk "2" dwa razy aż pojawi się menu “SRV-TOOL” i klikamy OK.
4. Schodzimy strzałkami na pozycję PTCT i przechodzimy strzałką w prawo na puste pole
5. Przytrzymujemy 3 sek. przycisk MUTE (wyciszenie) i pojawi nam się info o ilości godzin pracy i włączeń telewizora.
Żeby wyjść trzeba przytrzymać exit na pilocie.

dzięki bardzo ;) post bardzo przydatny :)

Pozdrawiam
Marcin
 

digitalus

Banned
czy szaleć i wyśrubowac wszystko na full czy odczekać z 200 godzin wyświecenia plazmy i dopiero później bawić się ustawieniami obrazu.
Jesli chcesz to przez okolo 200, 300 godzin mozesz ustawic troche nizsze wartosci ale nie jest to obowiazkowe.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...c-polska-w-s-potrzeby-docierania-plazm-2.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/301097-post89.html
Bez trudu w internecie mozna znazlec podobny list na niemieckim forum
FAQ Panasonic TH-42 PV 71 F, Panasonic - HIFI-FORUM
 

Komander

New member
witam koledzy.

Od paru dni zauważyłem że przy IFC ustawionym na max lekko przycina mi obraz, używam dekodera cyfry+ SAGEM, obraz puszczony przez HDMI.

jak to jest dokładnie z tym IFC? zauważyłem że przy ustawieniu na max obraz jest idealnie gładki, zachowana jest znakomita głębia przy obrazie statycznym, jednak gdy tylko pojawi się obraz dynamiczny zauważalne jest lekkie ''cięcie'' obrazu. Po zmniejszeniu IFC na pośrednie już obraz nie tnie, natomiast już ta głębia delikatnie zanika i nie ma tego obrazu co na IFC max.

Wiem że chodzi tu o kompnsacje liczby klatek na sekunde, jednak chciałbym się dowiedzieć jak WY koledzy macie poustawiane IFC by być w pełni zadowolonym z obrazu Panasa ;)

Pozdrawiam
Marcin
 

Osato

New member
IFC min albo wyłączone. Wyższe wartości powodują nienaturalny obraz, tzw. 'efekt teatru'. Jednak niektórym to się podoba. :)
 

Pawel70

New member
Mam dokładnie tak samo jak @Komander.W zasadzie to nie dostrzegam tego teatru albo inaczej nie przeszkadza mi tak jak to szarpnięcie co jakiś czas dlatego ustawiłem na minimum działanie tej funkcji.
 

Komander

New member
Witam.

Własnie w dniu wczorajszym wyświeciłem 250 godzin na panasie i dokonałem ustawienia obrazu ze strony francuskiej ( troszkę zmodyfikowałem)i powiem szczerze że jestem zaskoczony jakością obrazu, w moim przypadku ustawienia te są bardzo pozytywne i zachęcam do spróbowania ustawienia w waszych TV:

tryb: prawdziwe kino
kontrast: 46
jasność: 0 (można ustawić 1 ale jak dla mnie 0 jest odpowiednie)
ostrość: 5 (można ustawić mniej jak kto woli)
kolor: 30
tryb eco: wyłączony
żywe kolory: wyłączone
redukcja szumów: auto (ale można wyłączyć jak kto woli)
gamma: 2,2
IFC: wyłączony
overscan: włączony (można wyłączyć)

Balans bieli :

R wzmocnienie -5
G wzmocnienie -1
B wzmocnienie 6
R cutoff 2
G cutoff -4
B cutoff -1

zarządzanie kolorami:

R-odcień -1
G-odcień 4
B-odcień 7
R nasycenie -1
G nasycenie 0
B nasycenie 2
R luminacja 2
G luminacja 2
B luminacja 5


Pozdrawiam
Marcin
 

ArturCz

New member
Użytkuję tx-p42st50 od około dwóch tygodni. Nigdzie na forum nie znalazłem odpowiedzi na tematy które mnie interesują.
1. Czy da się ustawić na stałe wczytanie napisów do filmów odtwarzanych z USB w kodzie cp1250, czy za każdym razem muszę to robić poprzez opcje?
2. Nie działają mi napisy w filmach 3D odtwarzanych z USB, bawiłem się już programami 3D Subtitler i mkvmerge GUI i niestety nie dałem rady.Czy ktoś z forumowiczów wyświetlił napisy do filmu 3D z USB?
3. Używam okularów Samsunga 4100 do oglądania 3D ale mam wrażenie braku ostrości obrazu oraz przyciemnionego obrazu czy to normalne? (czy obraz 3D powinien być jak żyleta?)
 
Ostatnia edycja:

TYTUS62

New member
Podłączyłem się pod ten temat bo ja mam PANASONIC VIERA TX-P42ST30E/600HZ/. A w nim jedynie co mogę ustawić z pilota to podstawy . A Gamma i balans bieli nie ma jak albo mi na ocaka padło ;-)
 

hubo

New member
Witam,
kolegów! Dawno nie zaglądałem do neta przez mój telewizor a dzisiaj proszę nowe oprogramowanie ściągnąłem. Ciekawe czy dadzą jakieś nowe opcje i funkcję dzięki oprogramowaniu. Zaraz się pobawię troszkę ;)
 
Do góry