Ustawienia obrazu dla TX-P42ST50E

Szymon1977

New member
Witam.
Może ktoś podać ustawienia obrazu dla TX-P42ST50E. Dla innych wielkości są w internecie, ale dla 42" nie znalazłem. Wiem, że ustawienia które sa dobre dla jednej plazmy nie musza być dobre dla innej plazmy, ale bedę wiedziła mniej wiecej w którym obszarze się poruszać, gdzie szukać. Dzięki
 

rakimm

New member
proponowane ustawienia z hdtv co uk 2d dla wersji B:
2D Settings for Panasonic TX-P42ST50
hdtvtest.co.uk

Viewing Mode: True Cinema
Contrast: set to max then reduce by 14
Brightness: default
Colour: reduce by 2 from default
Sharpness: 0 or 1 click from the left
Vivid Colour: Off
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced Settings
White Balance: 3 -2 4 0 -5 -4
Colour Mgmt: -9 -2 0 11 -6 3 0 0 5
Gamma: 2.4
24p Smooth Film: Off (for Blu-ray)
Intelligent Frame Creation: Off, Min if you have trouble with double images on 50hz
16:9 Overscan: Off
Pixel Orbiter: Auto
3d:
HDTVtest.co.uk 3D Calibration Settings for Panasonic TX-P42ST50
Viewing Mode: True Cinema
Contrast: set to FULL and then reduce by 8 clicks
Brightness: set to ZERO and then increase by 30 clicks
Colour: set to ZERO and then increase by 24 clicks
Sharpness: 0
Vivid Colour: Off
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced:
White Balance: -12 3 4 16 7 -25
Colour Management: -11 -5 0 14 1 0 6 0 0
Gamma: 2.4
Intelligent Frame Creation: Off
3D Refresh Rate: Auto (see the notes in our review regarding this for bright rooms)
16:9 Overscan: Off
Pixel Orbiter: Auto

są zbliżone do tych z hdportal hr dla wersji 50" E
pzdr
 

hubo

New member
rakimm

Hej,
Dziękuje za te ustawienia przetestuje je. Czy sam ich używasz? Czy tylko znalazłeś gdzies w necie?
Znacie jakieś dobre źródło gdzie tanio można do tego telewizora dostać osprzęt kamera i okulary? Podobno można do niego podłaczyć tez klawiaturę?
 

Szymon1977

New member
Okulary działają Samsunga SSG-4100 (jakieś 100zł) wyczytałem gdzieś na forum. A co do kamery było by dobrze jak by podeszła innej firmy niż Panasonic, bo te te są strasznie drogie.
 

rakimm

New member
Hej,
Dziękuje za te ustawienia przetestuje je. Czy sam ich używasz? Czy tylko znalazłeś gdzies w necie?
Znacie jakieś dobre źródło gdzie tanio można do tego telewizora dostać osprzęt kamera i okulary? Podobno można do niego podłaczyć tez klawiaturę?

Oczywiście stosowane na "żywym organizmie" ->42" ;)
Tańszym źródłem urządzeń peryferyjnych do tv (że się tak wyrażę) jest obecnie internet (portale aukcyjne).
Okulary samsunga dobre, ale warte zabudowania, by nie przepuszczały światła wokół oczu.
pzdr
 

hubo

New member
Podobno można do tego telewizora podłączyć klawiaturę na usb i śmigać w necie. Wiem że to telewizor ale jak taka możliwość ? Na jakimś portalu niemieckim to wyczytałem. Coś wiecie na ten temat? Dzisiaj dostane telewizorek cenny znacznie spadły to wziąłem ;)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
normalną klawiaturę na USB można było podłączyć i do wcześniejszych modeli jak masz w nim przeglądarkę www to można...
 

hubo

New member
Telewizor super polecam siedzę i ustawiam opcje od jakiegoś czasu. Niestety bez urazy te ustawienia podane tutaj są kiepskie tryb niemal czarno-biały powstaje. Ustawiłem opcje fabryczne tylko tryb obrazu kinowy bo mniejsze są nasycenia kolorów. Są jakieś gotowe recepty na dobre ustawienia?
 

Szymon1977

New member
Witam ponownie. Czy mógł by ktoś wrzucić swoje ustawienia jeśli miał swoją plazmę P42ST50 kalibrowaną w domu. Albo zna się na tyle i ma doświadczenie, że sam sobie dostroił.
 

hubo

New member
Moje ustawienia pod platformę N:
Ustawiam na domyślne i od tego ustawiam:
Tryb obrazu: Kinowy
Kontrast 44
Jasność : 0
Kolor : 28
Ostrość : 5
Balans bieli:Ciepły
Intensywne kolory : Wł.
Tryb ECO: wył.
Redukcja szumów : Auto
Wyświetlanie na ekranie : Wł.

Pod 3D ustawie sobie jak będę miał okulary ;)
Może na dniach będę miał kalibrator wtedy ustawienia zmienię na razie jestem zadowolony.
 

Komander

New member
Jestem szcześliwym posiadaczem tx-p42st50e od tygodnia. Od razu dokonałem zmiany sugerowane przez użytkownika forum HUBO i jak narazie odczuwam takie wrażenie że TV bardzo dobrze sie prezentuje w tych własnie ustawieniach, z mojej strony ustawiłem bardziej kolory z 28 (sugerowane przez Hubo) na 30 i jak dla mnie bajka ;) Zaznaczam że jestem w Cyfra+.

Może ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe propozycje ustawienia powyższego TV?

TV uzytkuję jak narazie do oglądania Cyfry+, nie sprawdzałem jeszcze jak to sie bedzie miało przy filmach puszczonych z dvd.

Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy tx-p42st50e :)
 

digitalus

Banned
Witam
Na francuskim forum sa ustawienia dla st50
Forum HDfever.fr et HD-Motion.com - Consulter le sujet - Panasonic ST50 : Présentation, test & CR, réglages
Nie ma uniwersalnych ustawien bo kazdy ma troche inne oczekiwania .
Ale ten obraz robi dobre wrazenie.

http://www.hdfever.fr/forum/viewtopic.php?f=6&t=1082&start=10
file.php
 
Ostatnia edycja:

Osato

New member
Widzę, że na tamtej stronce w ustawieniach obrazu ktoś poleca tryb Kino, a nie jak wydaje mi się czytałem tutaj Prawdziwe Kino. Wie ktoś czy faktycznie jest jakaś spora różnica pomiędzy trybami?
 

hasereq

New member
Czy pod p50st50 tez będą takie ustawienia? Macie może jakiś takie stawienia pod 50 cali?

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk
 

hubo

New member
Hej,
sorry że nie nowy temat ale musze mieć 5 wpisów żeby otworzyć nowy temat to napisze tutaj.
Co sądzicie o okularach Panasonic OKULARY 3D - 2012 Bluetooth + IR (2909743941) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Napiszcie może czy macie jakies dobre tanie źródła do akcesoriów do telewizorów z serii ST
TX-P42ST50E

Dzięki.
Hubo
 

qbek77

Member
ustawienia dla 65ST50, ale wklepałem je do 50ST50 i są raczej ok.
Znalezione na HDTV. co.uk

Tryb Prawdziwe kino
Contraste: 45
Lumiere: 0
couleur: 30
netteté: 4
IFC: moyen tout le reste pełna obrazów sur les options "classiques"
Saldo des Blancs:

13/8/4/10/5/7

Gestion des couleurs:

3 / -4 / 1/2/1/0/4/0/6

Gamma: 2,2
Ja dałem na razie kontrast na 30, bo TV ma dopiero nie całe 100h przebiegu
 
Do góry