UHD Blu-ray czy kod może być złamany ?

bobtong

Member
Zgadza się Kolego @bubafat. Ale nie chodzi tu bynajmniej o zabezpieczenia.
Chodzi o to, że można w ogóle odtworzyć takie treści, bez odpowiedniego sprzętu. To raz. A dwa, to przede wszystkim, dotyczy to różnic w obrazie. I to jest istotne. Bo chodzi tu o zależność, w jaki sposób będziemy odtwarzać takie treści.
I żeby była też jasność. To, co zrobiłem, nie ma propagować ściągania z Sieci, więc co niektórzy mogą spać spokojnie, lecz było niezbędne dla moich potrzeb i testów, w temacie UHD. I tyle.
A co do 4K, to w ogóle mnie to nie interesuje. Bynajmniej nie mam takiej potrzeby. Tak więc ten temat, jest dla mnie zamknięty. Wiem, co chciałem wiedzieć.

Kolego @Piramida zdaje się, że nie zrozumiałeś, o czym piszę. Ja nie mam nic z 4K (sprzęt), a oglądam UHD. Taki, paradoks. ;-)
Skoro nie masz sprzętu to po co pobierasz takie ogromne pliki??? ...

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No cóż. Byłem przekonany, że to, o czym piszę, jest jasne i proste w swej wymowie. Ale jak widać, pomyliłem się. Przecież cały czas piszę o kopiach. Oczywistym jest, że oryginał wymaga urządzeń do tego przystosowanych. I tu, nie ma o czym dyskutować.
Chodzi o to, czy ktoś w ogóle pomyślał, a tym bardziej spróbował, odtworzyć takie treści (kopie!) na sprzęcie do tego kompletnie nie przystosowanym? Bo na sprzęcie UHD, to żadna sztuka. I ja tak zrobiłem. I jak widać, wbrew pozorom, jednak da się. Lecz z jaką jakością? To widać na screenach. A dlaczego tak jest? Nie wiem. Ale to już zupełnie inna historia.

Zaczął się długi weekend. Koledze @YABBA235 życzę zasłużonego wypoczynku i wszystkiego najlepszego.

To nie pierwsze moje wpisy na forum i pewnie nie ostatnie, budzące dezaprobatę i niezrozumienie. Bo często jest tak, że wbrew wszystkiemu idę pod prąd, gdyż również w ten sposób można znaleźć coś ciekawego. Lecz, czy ktoś to zrozumie?

Firestorm7
Ja rozumiem, ze piszesz o kopiach, tylko nie pojmuje czemu piszesz o tym, w taki sposob. Przeciez wszyscy doslownie rzucili sie na te, wreszcie prawdziwe kopie UHD BD, juz dawno i odtwarzaja je na wszelkie mozliwe sposoby. Piszesz, ze na 'sprzecie do tego nieprzystosowanym". Nie wiem jaki masz sprzet, ale "za Chiny Ludowe" nie pojmuje co masz na mysli, piszac, ze nikt tego nie robi. Robi to kazdy. Mnie zdarza sie ogladac 4k na komputerze od 3 lat. Poza tym dlaczego piszesz o tm jak o jakims misterium. Przeciez to jest 10 bitowy (4:2:0) HEVC, w kontenerze m2ts, z ktorym poradzi sobie praktycznie kazdy, przyzwoity komputer z MPC-HC, a Ty piszesz o tym jakbys walczyl z cineform, czy plikami .red
Dla mnie jest to jedyna niezrozumiala czesc Twojego postu, Powtarzam WSZYSCY ogladaja takie pliki OD LAT na komputerach. Nie ma w tym nic dziwnego, nienaturalnego, ani odkrywczego. Przepraszam, ze Ci to uswiadamiam, ale niestety tak jest. Moze wolisz nie "chodzic z pradem"", ale tej dziedzinie nie masz na to szans. Chyba najwyzsza pora abys poznal madVR.

Natomiast nie dziwie sie, dlaczego byles ciekawy. Kazdy z nas jest i kiedys przechodzil juz ten etap. I kazdy probowal na komputerze, bo jeszcze nie tak dawno temu, odtwarzacze i mediatanki nie obslugiowaly video o takiej rozdzielczosci.
Rodejrzewam, tez ze szukales sciezki Auro3d,;)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @bubafat. Ja to wszystko rozumiem. Ale… To może tak. To znaczy, że co, że oglądanie filmu UHD w takiej jakości, jak przedstawiają to screeny, na których obraz jest „wyprany” z koloru, to normalne? I tylko o ten aspekt tutaj/mnie chodzi, a nie o sam fakt odtworzenia takiego filmu. Bo niestety, w moim przypadku, na moim PCcie, tak to właśnie wygląda. No chyba, że WSZYSCY pozostali, w tym i Kolega, mają PCety na których taki film wygląda „normalnie” a to, o czym piszę, jest całkowitą abstrakcją.

A co do „chodzenia pod prąd”. No cóż. Po prostu, bo tak można. Ale to ogólne stwierdzenie, nie odnoszące się do niczego konkretnego.

I nie chodziło tu również o Auro. ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No wiesz kiedys bylo to takie samo 4k, tyle ze w innym kontenerze, 8-bitowe i w SDR, a od roku sa 10bitotowe HDR. Zeby teraz takie pliki w HDR dalo sie ogladac, bez wyswietlacza HDR, tzn zeby "nie byly takie wyprane", to musisz je przekonwertowac do SDR.
Podalem Ci slowo klucz, ktorego nie podjales, a wystarczylo sobie wpisac w Google, czy YT kwerende madVR hdr.
Zanim zadasz kolejne pytania, rzuc moze najpierw okiem na filmiki z tego kanalu
[Youtube]wfN7f3tg4mI[/youtube]
Uwierz mi ze HDR na ekranie HDR potrafi wygladac poprostu b.dobrze i jesli nie oglada sie filmow na projektorze, to warto sobie taki tv sprawic. :)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wybacz Kolego, że nie podjąłem wczoraj wątku o madVR, gdyż wróciłem dość późno z imprezy, tak więc…
Dopiero teraz zacząłem się temu przyglądać. Rzeczywiście, niesamowite narzędzie. Ale. Odnośnie tego, mam ostatnie już pytanie. ;) Dla mnie decydujące. Czy w mojej sytuacji, nie dysponując wyświetlaczem 4K, a zaledwie FHD, madVR załatwia sprawę? Czy jest to jedynie panaceum, na brak HDRu? Bo nie wiem, czy ma to sens, aby brnąć w to dalej.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
madVR to podstawa ogladania czegokolwiek z HTPC (czy generalnie z komputera) jeslibzalezy Ci na jakosci. Polecam przyjrzec sie niezaleznie od zabawy z HDR, bo bez wyswietlacza HDR, bedzie to tylko zabawa.
Nalezy dodac, zanim ktos zechce uzupelnic, ze potrzebny jest tak naprawde kontrastowy, bardzo jasny wyswietlacz niekoniecznie typowo, przyjmujacy metadate HDR, bowiem tryb mozna ten wymusic sztucznie. Jest to jednak temat nie na ten watek. Ja zreszta nie mam w tym zakresie doswiadczen.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ok. Dziękuję za poświęcony czas, bo sporo się dowiedziałem, jak i za wyrozumiałość. ;) Cecha coraz rzadziej spotykana na forum.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Power DVD 17 nie podchodzi mi.Kodi najnowsze pewnie będzie już obsługiwał a może już obsługuje 4K.Jeśli chodzi o sprzęt PC to wystarczy chyba i5 najnowszy i więcej ramu no i tv 4K i wielkie mi halo ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Power DVD 17 nie podchodzi mi.Kodi najnowsze pewnie będzie już obsługiwał a może już obsługuje 4K.Jeśli chodzi o sprzęt PC to wystarczy chyba i5 najnowszy i więcej ramu no i tv 4K i wielkie mi halo ;)

Robertuss,4K to już jest lipa,mam dla Ciebie nowy awatar :D

8k.jpg
 

robertuss

Active member
Bez reklam
8K sobie nie wyobrażam, hmm może gdzieś około 2025 roku ?? czas leci szybko, ale jeszcze nie teraz.To traci sens na obecna chwilę.TV 100 cali do 10 tys jak tak będą kosztować telewizory za 7 lat to 8k znajdzie klientów.Na projektory nie liczę by miały przystępną cenę
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jest kolejna wrzutka ;)
Tym razem nowej grupy,która od razu przechodzi do rzeczy :
The.Revenant.2015.COMPLETE.UHD.BLURAY-LoLEK :grin:

A serio,to jak Lolek wróci,chyba się za głowę złapie :wink:
 
Do góry