UHD Blu-ray czy kod może być złamany ?

bramowicz1

Member
Bez reklam
, a co w płytach się zmieniło, że nowego napędu potrzebuje?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Ultra HD Blu-ray będą wydawane na płytach dwuwarstwowych BD-50, BD-66 oraz trzywarstwowych BD-100. Są informację, że niektóre napędy Blu-ray z obsługą płyt BDXL będą obsługiwały ten format więc jeśli ktoś takie posiada to mogą się jeszcze przydać, kwestia tylko złamania kodu, a to jak już wiadomo udało się więc długo nie trzeba będzie czekać.

Osobiście dziś próbuję odpalić Smerfy Ultra HD z pełnym menu na PC lecz jak na razie bez 100% skutku, tzn. PowerDVD 17 Ultra nie ładuje zawartości płyty pokazując error sugerując check uptade, co ciekawe TMT6 ładuje płytę pokazuje MENU pozwala wybrać ścieżki audio, napisy, sceny czyli wszystko ok. Po wyborze Play odtwarza się film lecz tylko z samym audio, jest widoczny tylko czarny ekran.

Sam folder ma strukturę w tym przypadku identyczną jak blu-ray. Wrzucający widocznie nie udostępnił folder AACS a jak wiadomo takie foldery zabezpieczające znajdują się na płytach.
Są też informację, że na płytach BD UHD mogą też się znajdywać foldery DFEX.

Cóż na chwilę obecną mogę uruchomić tylko plik główny z całym filmem w Media Player Classic lub w PowerDVD17 Ultra (dziwne tu obraz odtwarza) z którym PC też średnio sobie radzi z powodu niezbyt mocnego procesora, tzn. odtwarza lecz czasami przytnie dźwięk lub obraz. Sam plik główny waży 53,1 GB, całość zajmuje 53,2 GB.

W tej chwili jestem tylko w stanie stwierdzić, że sam obraz jest naprawdę bardzo dobrej jakości.
Wideo bitrate na poziomie 72,5 Mb/s, bitrate całkowity 109 Mb/s, a więc treści, które można było do tej pory znaleźć w sieci nijak się mają do oryginału.

Co ciekawe tsMuxer przyjmuje plik z play list i można wykonać dowolny Remux, podobnie jest MKVToolnix. Odtwarzacza stacjonarnego nie mam który obsługuje 4K więc nie sprawdzę, co najwyżej popróbuję przez HDMI. To tyle na razie zabawy z płytą Ultra HD.:smile:
 

RAF1977

Banned
Egret a5 struktury plyty uhd nie ogarnia ale sam plik z filmem działa ładnie.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Na czym odtwarzacie bo u mnie na ks7000 Patriots day czasem załamuje ..
Podobno himedia nie czyta obrazu razem z menu ...
Czy zidoo x8 bedzie wystarczający

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiałem się, czy w ogóle o tym pisać, bo i reakcje mogą być różne.
Z tego co czytam, okazuje się, że jak to zwykle bywa, teorie i wiara na słowo. Nie należy też niczego z góry przesądzać.
Bo czy ktoś, pokusił się o sprawdzenie tezy, jakoby UHD (plik) nie da się odtworzyć na „zwykłym”, PCcie? Przecież to nic niezwykłego. Prosty test, zwykła ciekawość, jak to u mnie.
No, ale jeśli z góry zakłada się, że nic z tego.

Właśnie obejrzałem sobie „Dzień Patriotów” i „Inferno”, nie dysponując niczym w 4K.
Pierwszy film, znany już z Sieci, był o wadze 29 GB. Lecz „moja” wersja ma 73 GB! I żeby było śmieszniej, również jako *mkv. Drugi, to BD UHD i skromne 54 GB. I dla jasności. Oba „wydania” są autorstwa grupy TERMiNAL. Wszystko ładnie, pięknie chodzi. ALE! No właśnie. Nie ma sensu, abym się tu „produkował”. Zainteresowani sami mogą to sobie sprawdzić; o co chodzi i jak to wygląda, bo nie powinno to być dla nikogo problemem. I nie chodzi tu o udowadnianie czegokolwiek, a jedynie o sprawdzenie pewnych tez. Więc i jakakolwiek dyskusja, jak dla mnie, jest zbędna.
Istotne. Proszę korzystać z programu PowerDVD 17.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Zastanawiałem się, czy w ogóle o tym pisać, bo i reakcje mogą być różne.
Z tego co czytam, okazuje się, że jak to zwykle bywa, teorie i wiara na słowo. Nie należy też niczego z góry przesądzać.
Bo czy ktoś, pokusił się o sprawdzenie tezy, jakoby UHD (plik) nie da się odtworzyć na „zwykłym”, PCcie? Przecież to nic niezwykłego. Prosty test, zwykła ciekawość, jak to u mnie.
No, ale jeśli z góry zakłada się, że nic z tego.

Właśnie obejrzałem sobie „Dzień Patriotów” i „Inferno”, nie dysponując niczym w 4K.
Pierwszy film, znany już z Sieci, był o wadze 29 GB. Lecz „moja” wersja ma 73 GB! I żeby było śmieszniej, również jako *mkv. Drugi, to BD UHD i skromne 54 GB. I dla jasności. Oba „wydania” są autorstwa grupy TERMiNAL. Wszystko ładnie, pięknie chodzi. ALE! No właśnie. Nie ma sensu, abym się tu „produkował”. Zainteresowani sami mogą to sobie sprawdzić; o co chodzi i jak to wygląda, bo nie powinno to być dla nikogo problemem. I nie chodzi tu o udowadnianie czegokolwiek, a jedynie o sprawdzenie pewnych tez. Więc i jakakolwiek dyskusja, jak dla mnie, jest zbędna.
Istotne. Proszę korzystać z programu PowerDVD 17.

"Terminale" wrzucili do tych dwóch filmów,wersje MKV,jak i pełne wydania UHD ;-) :

Patriots.Day.2016.2160p.BluRay.HEVC.DTS-X.7.1-TERMiNAL
Disc Size: 88,022,562,071 bytes

Inferno.2016.2160p.BluRay.HEVC.TrueHD.7.1.Atmos-TERMiNAL
Disc Size: 58,492,137,383 bytes
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak tak Kolego, wiem i znam. ;) Zresztą, Dzień Patriotów można znaleźć skomasowany w jednym miejscu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. "Moje" wstawki pochodzą z innego miejsca.
Ale nie oto chodzi, aby się licytować, kto znajdzie „cięższy” plik. ;) Chodzi oto, że pomimo tego, że nie mamy odpowiednich „narzędzi”, to jesteśmy w stanie odtworzyć takie treści. I żeby nie było. Można to zrobić wyłącznie przez kopie. Co chyba oczywiste. Lecz z jakim efektem? Miałem zamieścić screeny, ale można to zobaczyć w Sieci, przy tychże wstawkach, gdzie widać od razu, że wstawiający nie dysponował sprzętem 4k. ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie od dzis wiadomo, ze wszelkie cyfrowe zabezpieczenia, uprzykrzaja zycie glownie tym, ktorzy usiluja byc legalni i korzystac z oryginalnych nosnikow.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się Kolego @bubafat. Ale nie chodzi tu bynajmniej o zabezpieczenia.
Chodzi o to, że można w ogóle odtworzyć takie treści, bez odpowiedniego sprzętu. To raz. A dwa, to przede wszystkim, dotyczy to różnic w obrazie. I to jest istotne. Bo chodzi tu o zależność, w jaki sposób będziemy odtwarzać takie treści.
I żeby była też jasność. To, co zrobiłem, nie ma propagować ściągania z Sieci, więc co niektórzy mogą spać spokojnie, lecz było niezbędne dla moich potrzeb i testów, w temacie UHD. I tyle.
A co do 4K, to w ogóle mnie to nie interesuje. Bynajmniej nie mam takiej potrzeby. Tak więc ten temat, jest dla mnie zamknięty. Wiem, co chciałem wiedzieć.

Kolego @Piramida zdaje się, że nie zrozumiałeś, o czym piszę. Ja nie mam nic z 4K (sprzęt), a oglądam UHD. Taki, paradoks. ;-)
 
Ostatnia edycja:

YABBA235

New member
Zgadza się Kolego @bubafat. Ale nie chodzi tu bynajmniej o zabezpieczenia.
Chodzi o to, że można w ogóle odtworzyć takie treści, bez odpowiedniego sprzętu. To raz. A dwa, to przede wszystkim, dotyczy to różnic w obrazie. I to jest istotne. Bo chodzi tu o zależność, w jaki sposób będziemy odtwarzać takie treści.
I żeby była też jasność. To, co zrobiłem, nie ma propagować ściągania z Sieci, więc co niektórzy mogą spać spokojnie, lecz było niezbędne dla moich potrzeb i testów, w temacie UHD. I tyle.
A co do 4K, to w ogóle mnie to nie interesuje. Bynajmniej nie mam takiej potrzeby. Tak więc ten temat, jest dla mnie zamknięty. Wiem, co chciałem wiedzieć.

Kolego @Piramida zdaje się, że nie zrozumiałeś, o czym piszę. Ja nie mam nic z 4K (sprzęt), a oglądam UHD. Taki, paradoks. ;-)



Czyli sciągnąłeś te filmy żeby co - udowodnić że można je zobaczyć na zwykłym ekranie ( nie 4k ?) ? Bo nie rozumiem sensu sciàgania tylu GB w tym celu - każdy materiał uhd zobaczysz na ekranie sd, ale mija to się z celem, bo uhd jest po aby zobaczyć np szerszą paletę barw, której oczywiście nie zobaczysz na zwykłym ekranie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Firestorm7.
Nie bardzo rozumiem.
Oryginalow nie da sie ogladac na "nieodpowiednim" sprzecie (pisze tutaj konkretnie o komputarach), a czesto jest tak, ze nawet jego posiadanie nie umozliwia bezproblemowego odtwarzania, bo program odmawia posluszenstwa.
Poza tym nie rozumiem, czemu piszesz, ze "4k" Cie nie interesuje. O ile mozna zmarginalizowac znaczenie samej rozdzielczosci 4k, o tyle reszta elementow UHD potrafi wygladac piorunujaco dobrze w porownaniu do starego formatu, Smurfy i Inferno wypadaja w tej konkurencji calkiem niezle.
Podejrzewam wiec, ze nie dysponujesz odpowiednim sprzetem, zapewniajacym WCG i HDR.
Edit.
Ok. Doczytalem edytowany post.
To co ogladasz nie ma nic wspolnego z UHD. Musisz uwierzyc mi na slowo. Wiem tez, z reakcji innych, ze nie bedzie latwo Ci tego zrozumiec, czy wyobrazic, dopoki nie przekonasz sie naocznie.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolega @bubafat ogarnął temat. A na dziś, wystarczy mi „zwykły” BD.
Pisałem, że niczego, nikomu nie zamierzam udowadniać.
Chodzi o to, że pomimo tego, że nie dysponujemy łańcuchem urządzeń UHD, treści takie jednak można odtworzyć, wbrew temu, co się mówi i pisze, że nie ma takiej możliwości. Nie zależnie od skutku.
No dobrze. Żeby nie przeciągać.





Czy widać różnicę? Czy teraz jest to jasne, o co chodzi? I tylko to zdradza, z czym mamy do czynienia.
I tyle ode mnie.
 

YABBA235

New member
Kolega @bubafat ogarnął temat. A na dziś, wystarczy mi „zwykły” BD.

Pisałem, że niczego, nikomu nie zamierzam udowadniać.

Chodzi o to, że pomimo tego, że nie dysponujemy łańcuchem urządzeń UHD, treści takie jednak można odtworzyć, wbrew temu, co się mówi i pisze, że nie ma takiej możliwości. Nie zależnie od skutku.

No dobrze. Żeby nie przeciągać.











Czy widać różnicę? Czy teraz jest to jasne, o co chodzi? I tylko to zdradza, z czym mamy do czynienia.

I tyle ode mnie.



A co te screny mają nam udowodnić , bo nie wiem?!!!

I gdzie przeczytałeś że "tych" treści się nie da nigdzie indziej odtworzyć ?!!

Mam wrażenie, że zacząłeś ten wątek aby chyba tylko zaistnieć a nie z merytorycznego celu.

Jak na razie piszesz o niczym i mam nadzieję że twoje ostatnie zdanie "i tyle ode mnie" faktycznie zakończy ten wątek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Chodzi o to, że pomimo tego, że nie dysponujemy łańcuchem urządzeń UHD, treści takie jednak można odtworzyć, wbrew temu, co się mówi i pisze, że nie ma takiej możliwości.

Jak narazie nie ma takiej mozliwosci, aby odtworzyc oryginalny dysk UHD BD w urzadzeniu do niego nie przystosowanym. Ty zas odtwarzasz filmy ( pliki) z ktorych "zdjeto" zabezpieczenia. Tylko takich filmow pojawilo sie 3 na setke wydanych plyt. Nie wiem szczerze mowiac gdzie sie pisze, i co masz na mysli piszac "wbrew obiegowym opiniom", ze sie takich scrackowanych plikow nie da ogladac, skoro wszyscy to robia od miesiaca, czy to na koputerach, mediatankach, czy odtwarzaczach multimedialnych wbudowanych w telewizory czy UHD BDplayery. A teraz wez wluz oryginalna plyte UHD BD do swojego komputera i zobacz czy jest poprawnie odtwarzana.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A nie jest przypadkiem tak,że obraz HDR,wyświetlany na ekranie SDR,wygląda gorzej niż zwykły BD 1080p i jest wyprany z kolorów (dopóki nie zostanie przekonwertowany do SDR) ?
Na stronie Blu-ray.com przy tym pierwszym screenie poniżej (4K) jest dopiska :
"HDR screenshot (optimized for 320 nits monitors)
Display in HDR (will look grey in normal monitors)".

13942_22_hdr.jpg


Tutaj dla porównania wersja BD 1080p :
11242_5_1080p.jpg
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No tak jest. Malo tego. Ta konwersja, czy metadata stripping, nie daja zawsze optymalnych efektow. Ale jak sie juz z tym uporasz, to pozostaje przewaga nad BD, to jest brak bandingu i bogatszy kolor (pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzetu)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż. Byłem przekonany, że to, o czym piszę, jest jasne i proste w swej wymowie. Ale jak widać, pomyliłem się. Przecież cały czas piszę o kopiach. Oczywistym jest, że oryginał wymaga urządzeń do tego przystosowanych. I tu, nie ma o czym dyskutować.
Chodzi o to, czy ktoś w ogóle pomyślał, a tym bardziej spróbował, odtworzyć takie treści (kopie!) na sprzęcie do tego kompletnie nie przystosowanym? Bo na sprzęcie UHD, to żadna sztuka. I ja tak zrobiłem. I jak widać, wbrew pozorom, jednak da się. Lecz z jaką jakością? To widać na screenach. A dlaczego tak jest? Nie wiem. Ale to już zupełnie inna historia.

Zaczął się długi weekend. Koledze @YABBA235 życzę zasłużonego wypoczynku i wszystkiego najlepszego.

To nie pierwsze moje wpisy na forum i pewnie nie ostatnie, budzące dezaprobatę i niezrozumienie. Bo często jest tak, że wbrew wszystkiemu idę pod prąd, gdyż również w ten sposób można znaleźć coś ciekawego. Lecz, czy ktoś to zrozumie?
 
Do góry