Ue46c6500

lennar

New member
Rowniez mam ;) 46 cali i jest spory naprawde . Tylko mam takie pytanie, czy da sie jakos ustawic na sztywno to 100 hz? bo ja biore informacje o jakims kanale to jest 1920x1080 to jest 50hz dodam ze mam Cyfre +
 

tdx

New member
Bez reklam
Rowniez mam ;) 46 cali i jest spory naprawde . Tylko mam takie pytanie, czy da sie jakos ustawic na sztywno to 100 hz? bo ja biore informacje o jakims kanale to jest 1920x1080 to jest 50hz dodam ze mam Cyfre +

50hz to pokazuje Ci jaki jest sygnal wchodzący. 100Hz w twoim TV jest dostępne w menu-obraz-zaawansowane-motion plus
 

lennar

New member
Czyli Motion plus np płynne i to bedzie 100 hz;) Hmmm a mam taki problem ogladajc film na blu ray przezycony z monitora na telewizor to motion plus plynny to co chwile praktycznie tak przycina sie obraz tzn klatkuje
 

jumbo2008

New member
jeszcze jedno pytanko mam nagrane pare filmów na pendraivie na komputerze chodza a na 46 C6500 w ogóle ich nie widać dzieki cos tam kombinowalem z programem ALLOK ale dalej nie kumam o co chodzi pozdr.
 

Compmaniak

New member
@jumbo2008

Napisz dokładnie jakie filmy, jakie rozszerzenia itp. Sprawdź czy nie masz "ukrytych" plików na penie, to się często zdarza.


@lennar

"film na blu ray przezycony z monitora na telewizor"

A coś dokładniej. Z monitora na telewizor ???

- PS3 powinna działać przyzwoicie, przyznam, że jeszcze nie sprawdzałem jakiego ten TV ma laga.
Trzeba ustawić jak wszędzie =>Plug&Play -> General -> Game Mode

- Co to motiom + to będę musiał w to wniknąć, bo mam TV 2 dzień. Chociaż powiem, że to samo widziałem na Toshibie 200Hz jak robiłem test w sklepie.

Ogólnie na tema tego 100/50 Hz to potwierdzam, że to na wejściu jest 50 a TV sam dorabia resztę do 100. Podobnie działały telewizory kineskopowe, w kablówce nie ma 100Hz.


A teraz mam swoje pytanie. Czy u Was też jest clouding jak diabeł na rogach u dołu ? Normalnie jak by ktoś latarkami świecił. Skandal ... Plamy bym jeszcze przetrwał, ale to ...:twisted:
Edit: Eh, widzę, że wszędzie to jest ....
 
Ostatnia edycja:

jumbo2008

New member
Clouding u mnie jest taki ze wieczorem jak oglada sie to mnie szlak trafia wiecej po lewej stronie jak bym wiedzial to bym kupil zwykly lcd a nie tyle kasy ladowac

pozdr
 

marek72

New member
Witam .Jak sprawuje się ten Samsung UE46C6500 z PS3 chodzi mi o input lag.Czy użytkownicy tego TV mogli by mi coś napisać .Zastanawiam się po między Sharp LC-46LE810E.
 

lennar

New member
drodzy uzytkownicy powiedzcie mi czy uzywacie motion plus bo jak ja to wylacze to obraz wogole nie ma plynnosci. wiec jest taki jak na tv za 50 hz gdybym chcial bez tego efektu 100 hz to bym kupil zupelnie inny TV.

czy filmy z ipla sa w formatu HD? bo mam takie dziwne wrazenie ogladajac filmy z ipla obraz jest plynny ale momentami sie przycina tak samo jak np filmy z MKV ktore ogladam z dysku zew . z wlaczona opcja motion plus. niech ktos mnie wyprowadzi ze zlego myslenia
 

Compmaniak

New member
drodzy uzytkownicy powiedzcie mi czy uzywacie motion plus bo jak ja to wylacze to obraz wogole nie ma plynnosci. wiec jest taki jak na tv za 50 hz gdybym chcial bez tego efektu 100 hz to bym kupil zupelnie inny TV.

Chyba każdy tv ma możliwość wyłączenia tej opcji. Tu jest dodatkowa regulacja. Co ciekawe u mnie działa odpukać dość płynnie bez tej funkcji ze wszystkich źródeł. Może ewentualnie w szybkich scenach jest lepiej z motion, ale bez przesady.

czy filmy z ipla sa w formatu HD? bo mam takie dziwne wrazenie ogladajac filmy z ipla obraz jest plynny ale momentami sie przycina tak samo jak np filmy z MKV ktore ogladam z dysku zew . z wlaczona opcja motion plus. niech ktos mnie wyprowadzi ze zlego myslenia

Filmy z ipla są w różnych rozdzielczościach i różnych bitratach, więc tu bym sie nie sugerował. Wiadomo, kompresja kompresje pogania. Do tego trzeba dodać chwilową wydajność łącza, której to nie jesteś w stanie stwierdzić oraz wydajność serwerów ipla. Jednym zdaniem ten sam film może mieć różną jakość zależnie od chwili. Tak to jest przy streamingu.

Filmy w mkv mi się nie przycinają, a mam w 720p oraz czasem w 1080i. Trzeba by sprawdzić jaka jest wydajność dysku czy pendriva.


@jumbo2008

U mnie tak samo, też z lewej strony jest clouding a do tego dwie latarki w dolnych rogach. Sprawdzałem zagraniczne fora nawet w usa tak jest. Widać samsung dał ciała. Chociaż wydaje mi się czasem, że to wina algorytmów. Jak tv się dobrze nagrzeje to jest lepiej, i jak wyświetla samą czerń ale też czasem. Ogólnie oglądam z jednym źródłem światła małym teraz, żeby się nie denerwować. A na normalnym lcd też by tak było. Trzeba wydać sporo kasy żeby ten efekt był minimalny.


@marek72

Grałem tylko na xbox pod hdmi i w trybie game nie widziałem specjalnego laga, ale ogólnie słychać głosy, że tam gdzie jest potrzebna precyzja to jest średnio, ale nie gorzej ja u innych.
 

deywies

New member
Bez reklam
1080p do 15Mb/s oczywiście w AVC pełna płynność.
Przy większym bitrate obrazu już się tnie, a przynajmniej traci płynność.
 
Ostatnia edycja:

marek72

New member
Panowie a jak jest z dźwiękiem w 46C6500.Chciał bym go powiesić blisko ściany (bardzo blisko)
Czy niskie tony są niskie i czy posiada głośnik nisko tonowy.
I jeszcze jedno czy z obudowy nie dochodzą jakieś trzaski jak w Sharpie z serii 800.
 

flyman

New member
Kupiłem wczoraj UE40C6500 i mam pytanie do użytkowników podobnych TV -
czy u was też jak jest bardzo ciemna scena to podświetlenie przygasa? Najlepiej to widać jak włączy się jakieś niepodłączone złącze (np. PC) i jest czarny ekran, wówczas podświetlenie przygasa i nawet info w lewym górnym rogu o programie jest ciemniejsze (jakby właśnie podświetlenie przygasało).
Zdarzyło mi się oglądać film z bardzo ciemnymi scenami i wówczas też przygasało podświetlenie.
Wszystkie funkcje ECO mam wyłączone.

Wczoraj po kilku godzinach oglądania też zauważyłem przycinanie się obrazu ale możliwe, że to problem dekodera "N-ki" - to jeszcze sprawdzę.
Motion Plus sprawdza najlepiej się na bajkach, na filmach różnie - zazwyczaj denerwuje mnie teatralny wygląd filmu - animacje, to co innego.
Cloudingu jakoś nie zauważyłem - nawet jak włączyłem czarną planszę (jpg).
Poza tym przyciemnianiem na bardzo ciemnych scenach, to obraz jak żyleta.
 
Ostatnia edycja:

Compmaniak

New member
Przygasanie podświetlenia to norma. Jeszcze tego nie obczaiłem dokładnie, ale też mi przygasa na wyłączonych eko.
Obawiam się, że obecnie jest to kontrast dynamiczny włączony na stałe. A także sama technologia. W wyższych modelach jest jeszcze local dimming gdzie przygasa tylko sekcja a nie całe podświetlenie.
Poszukaj jeszcze są ustawienia głębi czerni itp itd Więc długo można się bawić ustawieniami.

Clouding widać najlepiej jak jest obraz 4:3 a po bokach czarne pionowe pasy i wtedy zerknij w dolne rogi oczywiście w pokoju powinno być całkiem ciemno.

Co ciekawe jak zrobi się cieplejszy to jest nieco lepie. Myślę, że to też troszkę niedorobione algorytmy.

@marek72

Dźwięk jest ok jak na tak płaski tv. Wydaje się mieć głośnik niskotonowy z tyłu na środku obudowy jest kratka. Nie udało mi się wycisnąć z niskotonowego czegoś naprawdę niskiego raczej zapełnia dziurę podczas normalnego oglądania tv. Głośniki są na samym dole też skierowane do tyłu. Więc co się stanie jak go tak blisko powiesisz to nie wiem. Zależy jaki dzwięk lubisz, na pewno będzie odbijał się od ściany, ale raczej tragedii nie będzie. Co ciekawe widziałem specjalną listwę głośniki do tego telewizora. Powieszona była akurat pod tv / głośniki do przodu. fajne ale kosztuje jakoś 350 zł a nie wiem jak działa. Ważne chyba, ze podłączyć można przez optyczne wyjście.
 
Ostatnia edycja:

miki74

Member
Kupiłem wczoraj UE40C6500 i mam pytanie do użytkowników podobnych TV -
czy u was też jak jest bardzo ciemna scena to podświetlenie przygasa? Najlepiej to widać jak włączy się jakieś niepodłączone złącze (np. PC) i jest czarny ekran, wówczas podświetlenie przygasa i nawet info w lewym górnym rogu o programie jest ciemniejsze (jakby właśnie podświetlenie przygasało).
Zdarzyło mi się oglądać film z bardzo ciemnymi scenami i wówczas też przygasało podświetlenie.
Wszystkie funkcje ECO mam wyłączone. (...)


tak to normalne przy edge Led

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/49244-edge-led.html
 

Alundro

New member
Też widzę różnicę jeżeli chodzi o podświetlenie. Mam 32C6000 oraz 40C6500 to w 6500 jest cały czas tak jakbym w 6000 włączył dynamiczny kontrast. Mnie lepiej ogląda się na 6000 jest tak jakby bardziej matowy (bardziej normalny odbiór). Większych różnic chyba nie ma oprócz tego.
 

biax

New member
Hejka!

Mam go już od 1/2 roku i jestem zadowolony, oprócz jednego denerwującego zjawiska .... Podczas oglądania w zaciemnionym pokoju, scen nocnych itp. na ekranie pojawiają się białe odbarwienia (duchy) - efekt podświetlania krawędziowego LED. Reszta jest super, obraz z BD w Full HD powala na kolana :)

Pozdrawiam
 

lennar

New member
Jak zmienic sciezkę dzwiękową z filmu ktory wlaczam w WMP i puszczam go po kablu eternet na TV. W Tools ustawienia dzwieku nie ma czegos takiego jak mialem podlaczony dysk zew. i byla do wyboru sciezka
 
Do góry