UE32EH5000KXXU - polski soft

samsungowicz

New member
Witam, moj tv to samsung UE32EH5000KXXU uzytkowany w UK, mam plan zmienic tv i w/w wysłać do kraju, jest jednak problem, bo w opcjach krajowych mam tylko Wielka Brytanie i Irlandię. Poslki support radzi mi zwrócic sie do angielskiego supportu, który ręce rozkłada. Czy jest jakas możliwosc zmiany regionu? Lub wgrania naszego, polskiego regionalnego softu? TV ma DVB-t2 i NICAM, wiec obraz i dzwiek bedzie, ale w razie ogladania filmu z dubbingiem czy lektorem będę słyszał tylko oryginalna swieżkę dźwiękową. W menu serwisowym nie widze niczego, co by wygladalo na opcję do zmiany regionu. Dodatkowo nie mogę wejśc do podmenu Advanced. Moja wersja softu to 001028.

pozdrawiam
 

samsungowicz

New member
Jako kompletny noob w tym temacie zmuszony jestem poprosic o linka do IR blastera, na aukcjach jest mnóstwo takich rządzen, i nie wiem, które będzie mi potrzebne. Poza tym co dalej po zakupie w/w IR blastera? Mogłbym poprosić o jakiś chociażby skąpy manual?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
OK w jak wejdziesz w menu serwisowe odpal zakładkę option >> a dalej Local SET >> tutaj wybierz PL lub EU_PL w zależności co będzie. Potem wybierasz factory reset i wciskasz 2 razy OK
 

samsungowicz

New member
jak wchodze do menu serwisowego ze zwyklego pilota to Local_set jest nieaktywne, czy jak wejde z IR to bedzie aktywne? ba ebay znalazlem takie tnij org/samsung-dongleir (po tnij wyrzucilem kropke, bo nie akceptuje mi jeszcze linkow)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
A nie masz jakiegoś znajomego z wyższym modelem samsunga gdzie byłby ir blaster?

ten link coś nie działa
 

samsungowicz

New member
Niestety jestem na emigracji i malo mam zajomych, link prowadzi do aukcji ebay, jest tam sporo ir do ok 50zl, tylko nie wiem czy beda banglac z moim modelem.
 

samsungowicz

New member
Kupilem na ebay dokładnie taki model, jak wlinku od Ciebie. Czy mogłbys mi teraz opisać całą procedurę, żeby nie zawracać Ci głowy jak już dostanę przesyłkę? Czytam na forach, że jacka trzeba wpiąc do tv, mam z tyłu gniazdo opisane: Service. Tylko co dalej..? Czy musi byc jakis konkretny android? Mam samsunga gtp1000 z wersją 2.6 i jakis chiński badziew noname z 4.4.2.
 

tdx

New member
Bez reklam
wyśle Ci później linka do komend zapisanych jako plik wav. i w ten sposób odblokowujesz zaawansowane menu. (później mam na myśli 24 ;).
 

samsungowicz

New member
Sprawdziłem dziś apke irwidget na androida, obie wersje na 2 urządzeniach z androidem 2.6 i 4.4- obie sie wysypują :( . Niesety wiecej urzadzen z androidem nie posiadam.

edi: hmm w sumie mam jeszcze raspberry pi i cubieboard, oraz sticka from rikomagic na wszytskie moge mieć androida, tylko nie wiem czy te urządzenia się nadzadzą, bo nie wiem jakie są procedury wejścia do menu tv.

edit2: Jakby tego było mało, własnie mi odpisali z supportu samsunga, że mój tv jest niekompatybilny z ir blaster:/ .
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Kolego ale nikt nie każde CI podłączać IR blastera do TV.....

IR blaster masz podłączyć do telefonu/komputera/laptopa do gniazda słuchawkowego.

Ir blaster ma służyć tylko do wygenerowania sygnału pilota serwisowego by odblokować Twój TV...

Nawet tej apki nie potrzebujesz jedynie pliki wav.
podaj na prv swojego maila to Ci podeśle te pliki
 

samsungowicz

New member
Jak widac nie mam pojecia zielonego jak to zrobic :( . Napisz kilka słow o tym proszę :) bo nie potrafie sobie moim małym umysłem wyobrazic jak dźwięk dojdzie do mojego tv. . Mail idzie na priv.
 

tdx

New member
Bez reklam
To proste jak podłączysz IR blastera do słuchawek w kompie i puścisz dźwięk wav który odpowiada przyciśnięciu danego przycisku >> IR blaster działa jako nadajnik >> a Twój TV jest odbiornikiem.
 
Do góry