Tylko - plazma 42" 6000zł Pioneer lub Panasonic, co wy na to?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czym się różnią poszczególne modele znajdziesz w wątku o KURO.

Spokojnie możesz kupować 4280XA i dorwiesz go poniżej 6400 zł.

Ile masz tej odległości do TV, że tak boisz się :) 50"?

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tylko, że PiP i PAP korzysta z jednego tunera i źródła zewnętrznego. Co do cyfrowego tunera, to rzecz w tym, że Polsce jeszcze nie wiadomo, jak będą nadawać. I z tego co wiem, szanse na kompatybilność z naszym przyszłym system są nikłe. Więc wydasz pieniądze na darmo. Moim zdaniem jedynie ISF przemawia na korzyść wyższego modelu. Ma tam jeszcze jakiś lepszy Color Filter, czy coś w tym guście. Ale wiele osób twierdziło, że nie zauważyło jakichś różnic w obrazie na jednym i drugim modelu. W każdym razie jeśli osobiście zdecyduję się na Kurczaka, to będzie to model XA.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem ISF nie przemawia na korzyść bo aby z tego skorzystać trzeba wywalić następne ponad 2000 zł na fachową kalibrację :)

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale jak wywalisz, to masz korzyść. I o to mi chodziło. Kupując taki telewizor warto o tym wiedzieć, bo kupując model bez ISF możesz się mocno zdziwić, że nie możesz przeprowadzić kalibracji, choćbyś chciał.

ArtS :)
 

-AS-

New member
Witam,
jedyną różnicą pomiędzy XA i XD jest tuner cyfrowy.

Różnice, o których piszecie (ISF, aut. kontrola jasności, subwoofer out, PiP/PaP etc.) są to różnice pomiędzy modelami 428/508 a 4280/5080.

Pozdrawiam
 

Dio

New member
Z tym czekaniem to jest tak, że można czekać do usranej śmierci...
Juz się zdecydowałeś, już zalatwiasz kaskę, a tu nagle boom, jakiś news, jakaś zajawka i znowu nie wiesz... Czy ten nowy bedzie lepszy od mojego wymarzonego, może poczekam to cena spadnie itd... itp...
Jak masz teraz kasę, to bierz najlepszy na jaki Cię stać i się nie zastanawiaj.

Najlepiej zamów prezentację Pionka 428, Panasa 42 i dodatkowo (żeby mieć 100% pewności) ze 2 dobre lcd'ki (np. Sony W lub X i jakąś wypasioną Tośkę)
Postaw obok siebie i wybierz najlepszy. W teorii proste ;)

Ja na twoim miejscu zastanawiałbym się pomiędzy
Pioneer'em 42' a Sony 40x(3000/3500)- chociaż nie chcesz lcd, ten TV miesza w głowie...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Różnice, o których piszecie (ISF, aut. kontrola jasności, subwoofer out, PiP/PaP etc.) są to różnice pomiędzy modelami 428/508 a 4280/5080.
I dokładnie o to mi chodziło, gdy proponowałem model czterocyfrowy tłumacząc, jakie są różnice. Ale dzięki uporządkowanie.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Masta_J mam od 1,5 do 2,8m odległości.

kiki wielkie dzięki, włąsnie nie co mi chodzi o te ulepszacze, szkoda tylko że PiP i PaP są tak "skopane" z tym tylko jednym tunerem. USB tęż by się dało wykożystać jak najbardziej ;) Jeszcze tydzien, dwa i będę miał jasność co do sum jakimi będę dysponował.itp

Dzięki wszysstkim za tak liczne podpowiedzi, wynika jasno, że jednak tak jak myślę, 428XD jest niejako wyższym modelem, a chciałbym kupić możliwie wyższy, lepszy bo nie planuję szybkiej zmiany, co podkreślam po raz kolejny i licze na coś maxymalnie dobrego, maxymalnie niezawodnego no i nawet z maxymalną ilością ulepszaczy opcji, bo zawsze lepiej jest to mieć pod ręką niże nie ;) Zobaczymy jeszcze jak cenowo, ale nie było by może tyle wątpliwości, gdyby nie najnowsze Panasy, z ich opisu wyglądają niesamowite parametry suuper kontrasty itp no i wieści o wycofywaniu się niejako Pionka z produkcji mniejszych paneli i niejako na rzecz Panasa, to zastanawia...tylko czy ta różnica no w podawanym kontraście i innych ulepszeniach będzie duużą różnicą dla oka z pewnej odległości przy sygnale SD? Czy nie lepiej ponoć wspaniałą elektronikę Pionka i nieco "słabszy" panel? Poprostu podawane cyferki robią swoje - wzbudzają wahanie.....
 
Do góry