Tylko - plazma 42" 6000zł Pioneer lub Panasonic, co wy na to?

Sansei6

Member
Bez reklam
Hej mam pytanie, co byście mi doradzili? Mam pewnego faworyta ale chciałbym się dzięki wam upewnić ;)
Zamierzam kupić plazmę 42 cale, w grę wchodzi tylko marka Pioneer i Panasonic.
Do wydania mam 6000zł, nie licząc wieszaka. Tv zawiśnie na ścianie.
Na razie głównym źródłem sygnału jest kablówka Vectra – więc SD, oprócz tego filmy DVD – z nagrywarki Panasonic DMR – EH 50 i divixy z Bellwooda. Oczywiście to wszystko to stan obecny w bardzo niedługiej przyszłości w końcu przemontuję sobie tuner do darmowych kanałów cyfrowych, a później kto wie ;)
Co byście poradzili, jakie modele? Pewnie Pioneera w tej cenie nie będzie?
Tak przy okazji pewnie to DVD do TV to najlepszym wyjściem będzie podłączyć przez Scart?
Czy myślicie, że powinienem się jeszcze wstrzymać, że ceny spadną, czy raczej kupować? Mogę czekać góra do maja. Bardzo proszę o rady sprzętów, które by się mieściły w podanym zakresie cenowym, rozmiarowym i firmowym.
Proszę o wyrozumiałość i rady, jeśli jeszcze jakieś informacje potrzebne to chętnie je dodam. Nadmienię, iż w mym mieście jest autoryzowany sklep sprzedaży Panasonica, ale z Pionieerem to już gorzej, nigdzie nie widziałem, no ponoć Awans prowadzi sprzedaż tej firmy ale jeszcze nie widziałem. Najchętniej bym kupił w „stacjonarnym” sklepie a nie przez internet.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie wybierałbym Pioneera. Brakujące środki weź w kredycie i ciesz się radością dobrego obrazu.
Jeśli jednak budżet nieprzekraczalny - to albo czekaj na nową serię Hitachi
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20537
Lub poczekaj na nowe modele Panasonica kolejnej generacji.
Jeśli jeszcze masz wątpliwości prezentacja w domu i masz kłopot z głowy.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A Panasy to coś różnie o tej nowej serii słyszałem, tzn jedni mówią, że się za szybko nie pojawią......... narazie budżet nie przekraczalny, jakoś mi się inne marki nie widzą, jakieś takie zboczenie ogólnie to lubię Panasy ale ta jakość (ponoć) Pioneera mnie jakoś urzeka, też lubię tą firme, choc raczej znam ją bardziej od strony audio
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ceny spadają - więc czekając do maja będziesz miał świeże modele i dodatkow znacznie tańsze,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No właśnie się tak zastanawiam, bo pojawiają sie głosy, ze w kwietniu ceny nieco pójdą w górę chyba z racji zblizającego się Euro 2008?! Czy jakos tak.... Tylko czy Pioneer zejdzie do mojego zasięgu cenowego?....

No i coś różnie słychac z tym pojawieneim sie nowej seri Panasa, która zresztą będzie przez jakiś czas dość wysoka no i pytanie, czy warto będzie kupić te nowsze, czy róznica będzie aż tak znaczna, czy nie lepiej sie już wcześniej zacząć cieszyć obecnymi modelami (którymś z obecnych).........?

Czy to prawda, że w obecnych Panasach na pilocie nie ma funkcji powrotu do kanału? I jak jest z PIP/PAP/PAT itp? Lubię jak jest trochę bajerków w sprzęcie ;)
 

Storm

New member
Jaka plazma !!!

Nie wiem czy jest sens wydawać tyle pieniędzy na TV. Ja poleciłbym ci najnowszy model LG 42PC56 z wyjściem cyfrowymn Tos Link za ok 3.5 tys zł.
Model : 42PC56

42" HD Ready Plasma TV with New XD Engine image processor, Clear Filter Pro technology and Digital Tuner
Picture
• Resolution : 1366 x 768 (50"),
1024 x 768 (42")
• Peak Brightness : 1500cd/m2
• Dynamic Contrast Ratio :
15000:1
• Clear Filter Pro
• XD EngineTM
• DCDi High Quality Filter
• 3D Digital Comb Filter
• 3D Noise Reduction
Sound
• Surround MAX
• Dynamic 1 Way 2 Speaker
• SSM (6 Sound Status Mode)
• 10W + 10W
Convenience
• SIMPLINK
• AV Input Navigation
• Input Labeling
Connectivity
• 2 x HDMI
• 2 x Scart
• Component
• PC Input
• Digital Optical Out
(5.1 Home Cinema System)
• S-Video
 
Ostatnia edycja:

janio

New member
Witam !
Dołączam sie do pytania! Są już dostępne nowe Panasoniki(42pv80) i sam sie zastanawiam nad wydaniem eksta kaski na 428xd ! Raczej nie samsung i nie lg!
 
Ostatnia edycja:

turek61

New member
A ja mimo wszystko po długim szukaniu info w sieci oraz przeczytaniu tego testu:
http://images.google.pl/imgres?imgu...nt=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&sa=N
kupiłem kilka dni temuPanasonic TH-42PY70PA( nie wiem co oznacza litera A) za 4800zł. i powiem szczerze, że na razie jestem bardzo zadowolony.Nie jestem bardzo wymagający i uważam ze ta plazma spełnia moje oczekiwania i nie chce dopłacac do Pionka.Mam jasny, słoneczny pokój i nie zauważyłem wogóle problemów z odijaniem światła. Mam na razie sygnał z VECTRY ale nie długo juz z ESPOLA :
http://www.espol.com.pl/showpage.php?pageID=27

Teraz zamierzam kupić kino domowe Panasonica :
http://www.espol.com.pl/showpage.php?pageID=27 i nagrywarkę.

P.S.
Mam kolege który czekając az spadna ceny telewizorów CRT 100 Hz czekał 4 lata az w końcu zmienił swojego 20 letniego ANITECHA na LCD :D
Czekać ? a na co ? Za kilka lat i tak będa nowe technologie... i trzeba będzie wymienić.Jak moja plazma wytrzyma 5 latek to bede zadowolony i wymienie ja na nowszy model.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Chciałem dokonać zmiany, budżet wzrósł do 7000 PLN ;) Co w tej cenie z tych dwóch marek i w tym rozmiarze?
Z Pioneera to przypodobał mi się niejako (po danych technicznych) model PDP 428XD, natomiast z Panasonica to myślę o ewentualnym TH 42 PY 80.
Nie wiem jak by to wyglądało w różnicy cenowej? Przypominam, że chę by był możliwie dobry tv bo ma mi służyć przez chociaż 10 lat (nie lubię częstych zmian, przywiązuję się do sprzętu, awaryjność jest nieakceptowalna) Narazie odbieram głównie sygnał SD z kablówki Vectry tak pewnie 80% czasu by to było, reszta to różnie DVD, Divix, tuner cyfrowy - darmowe nie kodowane sygnały, ale kto wie co będzie w przyszłości, ale najważniejsze by tv sobie jak najlepiej radził z SD a co do ewentualnej przyszłej poprawy sygnału, to będzie bonus ;) No nie powiem, że opinie o Kuro mnie mocno kuszą, tylko czy warto dopłacać i ile warto dopłacać, skoro widać że nowy Panas mocno zmniejszył różnicę między tymi panelami? Normalnie jestem w kropce, do końca kwietnia ma zawisnąć na ścianie i już to jest nieprzekraczalna granica, bo inaczej to by się można kilka lat bujać, ciągle będzie coś nowego ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli nie sięgniesz 400 zł ponad nowy budżet po KURO 50" to mniejsze kuro będzie świetnym wyborem.

Nie rozumiem też w jakiej kropce jesteś?

Dlaczego nie zamówisz sobie KURO i Panasa na prezentację i sam nie osądzisz czy warto dopłacać? :hmm:

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dzięki za odp. nie 50 " to za dużo na moją odległość od tv i jakość sygnału puki co, już wiele nad tym przemyślałem i zostaje 42" zresztą też nie ma też na większy rozmiar zgody WAF ;)

No pomyślę, nad tą prezentacją i chyba się niebawem zgłoszę do niejakiego Kikkiego po info, ale to on ma chyba daleko do mnie, no i jak by było z ewentualnym serwisem (tfu na psqa urok ;) )

Co do kropki to tylko czy opłaca się dopłacić ;)

PDP 428XD już by był w tej cenie?:hmm:
 

vahanar

New member
a może Hitachi?

Sansei wiem że ciągle się miotasz (przepraszam za wyrażenie) między Panasem a Pionkiem, mam ten sam problem, jeśli planujesz zakup dopiero na koniec kwietnia to rozważ plazmy Hitachi które niebawem mają wejść. Porozmawiaj z KIKIM on ci wszystko powie na jej temat. Powiem tylko tyle że są świetnie zabezpieczone przed wypaleniem.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dzięki, ale ja jakoś wolałbym którąś z tych 2 marek co wymieniam, możliwe, że się jednak załapię na Pioneera, chociaż zapowiedzi nowych Panasów, powodują coraz większe wahanie u mnie.
 

SCOTI

New member
Lepiej kup tańszą i wymieniaj jak się skończy gwarancja, czyli po 2 latach niż bardzo drogą na długi okres czasu. Ja wymieniam tv zawsze co 2 lata w przedziale cenowym od 3 do 4tys. i jak na razie jestem bardzo zadowolony z tych wymian. Przy obecnym postępie te 2 lata to i tak bardzo długo.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Eee no bez przesady. Ja się przywiązuję do sprzętów. Pozatym zbierałem 2 lata kasę i mam jeszcze inne cele na przyszły rok itp niż tylko ciągle zbierać na tv, zresztą na coś takiego to już na pewno WAF nie wyrazi zgody! Nie stać nas na taką rozrzutność, jak to się mówi - jestem biedny więc nie stać mnie kupowaćdwa razy, chcę raz, a dobrze na tyle dobrze by na minimum 10 lat, dlatego mogę teraz z obecnie wyższej półki by mieć na dłużej spokój ;)
 

SCOTI

New member
Jeśli chcesz na 10 lat to faktycznie najlepiej uzbierać jak najwięcej kasy i kupić jak najlepszy sprzęt. Byle tylko wytrzymał tyle lat i się nie popsuł. Obecnie produkowany sprzęt nie jest już tak trwały jak kiedyś. Koszty napraw pogwarancyjnych są bardzo wysokie i często nieopłacalne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli zastanawiasz się nad dopłatą, to dlaczego nie zastanawiasz się nad Pioneerem 4280XA. Przydatność cyfrowego tunera na naszym terenie jest praktycznie żadna. Chyba, że zależy Ci na kalibracji ISF.

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No właśnie gdzieś mi oferowali ten model 4280 XD zaraz a XA nie jest "słabszy" ? Hmm to tylko tym - ISF, i tunerem by się różniły? No a ten tuner cyfrowy to by się w przyszłości nie przydał? No i XD ma jeszcze PiP i PaP.
To który z 42 calowych Pionków jest z najwyżeszj półki, czyli ma najlepszy obraz, jakość, i dodatki oraz bedzie się najlepiej spisywał z SD ;) i wytrzyma 10 lat? ;)

Czasem się zastanawiam, a czemu by jednak nie Panasa, czy to lobby Pionka ma racjie itp, wiem, wiem prezentacja mi to okaże, ale już po danych nowych modeli, wygląda jakby jednak biły w osiągach Pionka?! Spora suma do wydania, na spory czas i chciało by się mieć optimum ;) Zanim się zdecyduję na prezentację, chciałbym wykorzystać wszystkie inne opcje ;) I z góry dzieki wszystkim życzliwym za pomoc :eek:k:

Co do tego 4280XD to mi proponowali mówiąc że nie maj.a w wykazie 428XD, hmm?
 
Ostatnia edycja:
Do góry