Tx-rz840

MusiC

Member
życzę powodzenia :) , mam onkyo 696 - plus - xbox one - plus - nc+ - plus - zidoo x20pro - -plus - samsung q9fn i powiem szczerze że żadne z tych urządzeń nie współpracuje ze sobą właściwie jeśli chodzi o wyłączanie, sterowanie jednym pilotem itp.
 

DrWredman

Active member
Ja mam podłączone RZ 810 z tv Sony i daje radę jednym pilotem od tv włączyć i wyłączyć oba urządzenia. Z dekoderem już był problem więc go wywaliłem włożyłem karte CI+.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie było, czy co jakiś czasy coś "pyka" przy załączonym, pracującym ciągle ampli.
U mnie nic nie "pyka", bynajmniej nie przypominam sobie.
Co najwyżej strzela jak ze śrutowca, ale przy załączaniu/wyłączaniu, ale to miał każdy ampli jaki miałem.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Coś słychać o następcy rz 840 ?


Onkyo jako firma ma problemy po covidzie i może się szybko nawet nie podnieść, nie ma co liczyć na nowe modele "wkrótce" , nawet seriws polski się zmienił


"Onkyo Postpones the release of full-year financial results for the fiscal year ending March 31, 2020 and Announces the impact of the spread of new coronavirus pandemic."


Jak czekasz z zakupe amplitunera bierz Denona.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Denon - czy ja wiem , to chyba wezmę 840 choć podobno jest problem z głośnymi wentylatorami ....


Też pomyślałem na początku o 840.. ale cena nagle skoczyła mocno bo wyprzedają to co zostało, zresztą na ten moment nie wiem czy jeszcze jest w sklepach Po ceneo niby ponad 20 sklepów wystawia, ale 1msc temu jak dzwoniłem to mało kto miał albo same srebrne.


W tej samej cenie praktycznie ma się nowocześniejszego Denona, hdmi 2.1, 3 wyjscia hdmi gdzie onkyo ma 2, więcej opcji obrazu i kalibracji, mniej awaryjnego no i gwarancja 3 lata na Denona.


Brzmienie bardziej podobało mi się w RZ830, ale cóż wybrał rozsądek :)
 

Murinio_86

Member
Ja czekam na zakończenie sprawy ze swoim Onkyo 810, okaże się czy da się uratować czy nie. Na wszelki wypadek rozglądam się za czymś jednak do Klipsch będzie ciężko coś lepszego niż Onkyo, zwłaszcza pod kino.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Ja czekam na zakończenie sprawy ze swoim Onkyo 810, okaże się czy da się uratować czy nie. Na wszelki wypadek rozglądam się za czymś jednak do Klipsch będzie ciężko coś lepszego niż Onkyo, zwłaszcza pod kino.


A co siadło i ile czasu czekasz?
Mi prawie po 30 dniach powiedzili, że nie są w stanie naprawić :/
 

Murinio_86

Member
A co siadło i ile czasu czekasz?
Mi prawie po 30 dniach powiedzili, że nie są w stanie naprawić :/

Nie mam pojęcia, wyłączył się, włączyłem za chwilę i poszedł dym, więc obstawiam końcówkę. Czekam na ekspertyzę, wycenę czy da się to naprawić czy nie. Obecnie minął tydzień od wysłania.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Marantz jak czytałem na innym forum też gra górą mocno, ktoś przesiadł się właśnie ze starszego Onkyo i nie mógł się przyzwyczaić.

Dla mnie RZ830 grało idealnie, lepiej niż Denon!
840 może gdzieś by się jeszcze znalazło, ale X3700H to nowocześniejszy model, ma więcej wejść i wyjść hdmi, w tym 2.1 . Gwarancja 3 lata, gdzie Onkyo daje 2 lata. No i ta awaryjność Onkyo jednak to nie jest mit...

U mnie przy wyborze przemówił rozsądek, trzeba będzie po prostu przyzwyczaić się do Denona i może jeśli kiedyś Onkyo się podniesie wtedy pomyśli się o zamianie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Yamaha nie do końca gra górą, bardziej skrajami pasma.Do kina zawsze była Ok.
Marantz zrobił się lekko kluchowaty jak jego bliźniak, kiedyś bliżej było mu właśnie do jamaszki niż do demona .
 

legaar

Member
skrajami powiadasz - to może to jest jednak dla mnie - musze jakąś Yamahę u mnie namierzyć i spróbować - jak się kiedyś bawiłem eq to zawsze dawałem niskie i wysokie mocno do góry.a środek zostawiałem jak jest - takie ucho jakieś mam ;) więc może i dobrze by było z tymi skrajami
 

towalski

Member
Przede wszystkim trzeba sparować z kolumnami, bo mi np. Yamaha słabo grała z moimi, natomiast Onkyo świetnie poszło. BTW, mam 840, ale póki co bez problemów. Kupiłem w sierpniu 2019.
 
Do góry