Tx-rz840

bl4ck

Active member
Bez reklam
Dojechał ,testujemy:)
O co konkretnie chodzi z tą funkcją?
AccuEQ ON(all Ch) czy ON(ex L/R)-nie mam polskiej instrukcji?


Kalibracja albo pod wszystkie głośniki lub tylko stereo :) https://www.youtube.com/watch?v=gx9tkqf0uOU


Kalibracja włączona dla wszystkich głośników LUB WYŁĄCZONA DLA LEWEGO I PRAWEGO głośnika frontowego.
ex - exclude wykluczać.
Reasumując ON(ex L/R) powoduje że kalibracja jest włączona dla wszystkich głośników oprócz głośnika lewego\prawego z przodu.
 
Ostatnia edycja:

castel

Member
Witam jak już pisałem kupiłem na próby 686.
Powiem szczerze pierwszy odpał i nie ma dużej różnicy pomiędzy RZ730,jedynie trzeba go trochę mocnie podkręcać,ale spokojnie daje radę do mojego pomieszczenia(20m2).
Kalibracja przebiegła następująco.
W RZ730 wyciszyło głośniki do -10,-9,odcięcie central,surround 40Hz.
W obecnym 686 ustawiło wszystko na 0,jedynie centralny jest +1.,odcięcia idealnie 80Hz.
Dziwi mnie jedna rzecz co do odległości.
Fronty ustawiło 3,25m,surrondy 2,05,a CENTRAL dziwacznie 0,03m.
Czy mam coś przestawiać czy zostawić,proszę o poradę.
Ogólnie jest OK.
 

kobik1

New member
Witam,

mam od dwóch dni Onkyo TX-RZ840 i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Gra pięknie. Przesiadłem się z Onkyo TX-ST608, które służyło mi bardzo długo. Kolumny dostały nowego życia. Sam się nie spodziewałem, że będzie taka różnica. Przyzwyczajony do Onkyo nie szukałem innego brzmienia i pozostałem przy marce.

Mam pytanie w starym miałem klawisz Displey - i mogłem szybko zobaczyć czy dźwięk jest 2.1 czy 5.1 teraz tego brakuje.
Może ktoś podpowie dlaczego nie ma tego klawisza albo jak to sprawdzić.
Mogłem też włączyć TV (teraz już nie), rozumniem że muszę kupić nowszy TV.

Gdzie można zrobić stopkę ze sprzętem?
----------
JBL Studio 190, JBL Studio 235C, Klipsch RP-402S, Benq W1300
 

Ufo27

New member
Witam.Mam pytanie jaka czestotliwosc w rz840 podbijamy funkcja tone/bas?
W moim 676 to 90hz.
I czy w tym rz mozna regulowac glosnosc wszystkich glosnikow?
 

Ufo27

New member
Rz840 juz przetestowany.Po 2 letnim użytkowaniu nr676 żałuję że odrazu nie kupiłem rz830 jak miałem okazje...ogromna różnica w stereo!!! kino wymiata.Sprzedałem subwoofer 112sw i bas mam z samych rp 260 jest świetnie! odrazu co usłyszałem to dużo więcej mikro detali i świetne górne pasmo dużo fajnych smaczków w muzyce.Bas odzywa sie tylko wtedy jak trzeba jest potężny niski jest go mniej w górnym zakresie niż w nr 676.Ale brzmienie jest dociążone jak trzeba.Duzo szersza scena przedtem bylo wąsko. Mam do Was pytanie bo dopiero dzis zrobiłem kalibracje.Miałem ustawioną głośność decybelomierzem fronty -2db central -3db i tyły na 0db.
Kalibracja zrobiła to tak fronty -6db central -7db a tyły -4 db czyli identyczna różnica tylko ogolnie ciszej.Teraz na volume 60 mam to co było na 50 mniej więcej.Czy moge dać tak jak miałem czy jednak to ustawienie czemuś służy ? co do reszty odległości co do cm idealnie.Nr 676 to byla porażka ciągle źle ustawiał.Jednak cała procedura kalibracji całkowicie inna jest w rz840 inne sygnały są puszczane itp.
 

DarkMag

New member
RZ840 zawitało i u mnie. Wrażenia podobne jak kolega wyżej.
Ależ ja byłem głupi, że rok się męczyłem na 686 ; )
Tak samo jak koledze fronty i central mi ścięło na -6, tył na -4.5.
I też muszę kręcić pokrętłem. W stereo 75 to już jest głośno, ale żeby cokolwiek grało to powyżej 50. Też się zastanawiam czy zostawić czy dać na 0 i tył -1,5.
Jeszcze pytanko jaką impedencje ustawić na Onkyo 4-6 czy 6+. Aurory mają podane 4-8 om.
 

Ufo27

New member
Koniecznie ustaw na 4 ohm.Wlasnie jak ustawilem po swojemu to na 45,50 bylo juz glosno.Teraz trzeba krecic wyżej.Nie wiem czemu ma to służyć że tak kalibracja ustawia ta głośność.Widocznie podczas kalibracji jest jakas referencyjna glosnosc przyjeta i zależy to potem od wielkości pomieszczenia i kolumn jak wychwyci to mikrofon.Tak mi sie wydaje nie wiem.Kolega forumowy tu wczesniej pisal ze ma byc 75db w miejscu odsluchu moze to chodzi wlasnie o to.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Nikt wam nie broni zrobić 80db, decybelomierz w łapę i ustawiacie.
Pytania o ty czy ma być 0 czy -4 są idiotyczne, głośność każdego głośnika ma być taka sama a bez decybelomierza gówno można stwierdzić.
 
Do góry