TX-P50GT30E -rozruch

oncik

New member
witam serdecznie i pozdrawiam z mazur wszystkich forumowiczów,,dłuzszy czas mnie nie było.ale
wracam z nowym nabytkiem TX-P50GT30E ,,własnie od trzech dni sie ciesze nabytkiem czytam forum[kopalnie wiedzy] a tu kurcze piszecie o rozruchu tv na okreslonych opcjach,,,w sklepie nic mi nie wspomnieli... czy faktycznie trzeba te 300h ogladac na nizszych parametrach,,,prosze o podpowiedz na jakie mam ustawic konkretnie,,,,
z góry wielkie dzieki...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nikt oficjalnie nie potwierdzi ( producent, sprzedawca w sklepie), że trzeba, ale z pewnością nie zaszkodzi. Przekonałem się o tym na własnej (mamy) nowej Plazmie.
Dlatego ja powiem Ci, że trzeba. Ustaw jasność i kontrast poniżej 50% w trybie normalnym. Wyłącz tryb eco. Używaj funkcji zoom aby jak najczęściej logo kanału znajdowało się poza ekranem. Zmieniaj źródło sygnału (kanał TV). W tym tzw. okresie "docierania" nie graj długo w gry co by nie utrwalać statycznych plansz...
To tak w skrócie.
 

oncik

New member
Ok a cos mi gostek mówił w serwisie o kalibracji obrazu,,ale nie zrozumiałem go o co mu dokładnie chodzi...moze mnie ktos rozjasni umysł co trzeba dokładnie zrobic.??
 

oncik

New member
hej o co chodzi ze mieszkam w złym miejscu to nie da rady zrobic kalibracji obrazu..[nikt nie zrobi].??? nie łapie o co chodzi.??
TX-P50GT30E czy takie ustawienia jak zrobie beda dobre na poczatek ogladania tv..???co myslicie o tym.??

Tryb Normalny:
Kontrast 45
Jasność +2
Kolor 29
Osrość 7
Balans bieli normalny
ECO wył.
Red. szumów wył.
Balans bieli:
R -1
G +4
B +1
R +1
G -5
B +1
Gamma 2.2
IFC wył.
Wykrywanie formatu wł.
Podwyższona rozdz. wył.
Panel boczny Max
16:9 Overscan wł.
Przesów pixsela wł.
 

oncik

New member
ok ile tak powinno chodzic.??/
kurcze troche mnie martwi ta jakosc odbioru powiedzcie mi czy mam cos nie hallo.?? dekoder cyfrowy Multimedia połaczony kablem HDMI i tak szczególnie na zwykłych programach 1-2 nawet TVN24 szału nie ma.??czy takze u was tak jest.?? musi byc sygnał HD.?? a moze ta Multimedia cos słaby sygnał podaje.??technik od nich twierdzi ze jest oki,,co myslicie o tym.??
 

oncik

New member
własnie myslałem ze na takim sprzecie to obraz bedzie czysty-krystaliczny jak w sklepie he he,,,nizle ustawiaja,,, tylko np, w programach typu Dzien Dobry TVN Kinga Rusin pieknie wyglada he he,,, ale to na zywo ze studia a tak juz w innch programach 1-2 POLSAT TVN24 filmach raczej tej czystosci obrazu nie ma...jest bardziej mydlany brak ostrosci,,,czy to musi byc ten tzw,300h rozruch,,,czy tylko super programy filmy w HD beda dobrze czysto odbierały,,,ja myslałem ze moze ta Multimedia daje słaby sygnał i dlatego brak do ideału,,,przyblizonego...co myslicie o tym...
 

codaco

New member
W sklepie najczęściej puszczają "Demówki" nagrane w HD, do tego obraz jest podkręcany na MAX-a co daje efekt super "Żylety". W domu na standardowych kanałach tego nie doświadczysz. Nawet na kanałach HD nie zawsze jest puszczany materiał HD więc tylko wybrane pozycje w wysokiej rozdzielczości będą powodowały opad szczęki ;). Podłącz BD, zapuść Avatara i powinno być ok ;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No niestety Multimedia ma taki slaby sygnał....Oni twierdzą, ze jest OK, ale tak naprawdę OK są tylko programy HD - tutaj nie można się czepiać.
A tak w ogóle to telewizory tego typu pięknie pokazują materiał HD, z SD jest gorzej....
Wracając do MM - właśnie oglądam mecz tenisa na kanale Polsat Sport extra (SD) - TV to plazma Panasonic 50G30 i nie jest źle. Oczywiście zdecydowanie wolałbym ten mecz oglądać w HD.

Jak już Twój TV pogra kilkaset godzin to obraz też trochę się zmieni (czytaj będzie lepszy)...

No właśnie jak napisał kolega codaco podłącz odtwarzacz Blu-Ray i zapodaj wspomnianego Avatara, Mrocznego Rycerza, albo film Baraka - wtedy zobaczysz co potrafi Twój TV!
 

oncik

New member
oki ...fajnie podpowiadacie,,,,kurcze moze sie czepiam ale wiedzac co potrafi ten statek chciał bym aby na wszystkich kanałach chodziło jak na HD lub programy na zywo ze studia,,,hmmm jednak bedzie trzeba te pigułke przełknac i czasami te szarosc/mglistosc przełknac,,,raczej nic na to nie poradze,,,sygnału nie wzmocnie,,,poczekamy jak tv sie nieco rozkreci,,,acha z czego jest najlepszy sygnał,,?wg was,,Blu-Ray//pendrive/laptop,,sygnał z MULTIMEDIA hd..??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Blu-Ray, prawdziwe HD 1080p. Może też być laptop z odpowiednim odtwarzaczem podpięty po HDMI, bądź odtwarzacz sieciowy.
 

oncik

New member
mozesz podac kilka dobrych tytułów Blu-Ray aby przetestowac porządnie tv,,,poza tymi co podałes,,,,czy na laptopa -dysk moge cos zapodac z netu aby sie nacieszyc,,,fajerwerkami technicznymi HD.??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ważne aby był to materiał 1080p z wysokim bitrate. (duże pliki objętościowo - dla przykładu film Avatar na płycie BD ma 45GB)
Poza podanymi pozycjami to oko nacieszesz na wszelkich nowych bajkach, filmy to nowe Bondy, Home, BBC, Planeta Ziemia - w ogóle filmy przyrodnicze.
Pięknie wygląda też odrestaurowany Ben Hur, czy Cleopatra, niedawno wydane na Blu-Ray.
Koncert The Police Live in Buenos Aires 2008- nie wiem czym oni to kręcili, ale wizualnie rewelacja - czerń super (dźwiękowo też).
 

oncik

New member
czy przewód HDMI rodzaj-typ ma jakies znaczenie w jakosci obrazu.??czy raczej nie.??czy to jest za 25,zł....czy za 100,zł...lub 300,zł.??
czy jednak podstawowa wartością techniczna jest podawany sygnał [tv...film...itp.]]],,na to trzeba zwrócic uwage,,,,
 

krazy777

Member
Bez reklam
Z tym miejscem zamieszkania to chodziło mi właśnie, że możesz mieć problem taki jak ja, czyli że nikt w okolicy się tym nie zajmuje.
Do przewodów nie przywiązuj zbyt dużej wagi i pieniędzy. Taki, dobrze wykonany za 30-50zł w zupełności wystarczy.
Warto jeszcze obejrzeć American Cats 1080P BRRip. Obraz miażdży.
 

ph88

New member
Po "docieraniu", gdy później nieco skalibrujesz obraz na pewno kanały SD będą wyglądać lepiej. Ja też mam teraz mydło, ale gram na ustawieniu Normalnym: kontrast, jasność itd. na połowę czyli 30. Na dwóch profesjonalnych przygotowałem już na przyszłość ustawienia kalibracji i po przełączeniu "mydło" trochę ostrzeje, więc na pewno dodatkowo jest to kwestia ustawień.
Jak się przyzwyczaisz do HD, to nawet najlepsze SD będzie Cię drażnić. Mnie drażni już od 2-3 lat i oglądam materiały tylko w HD. Telewizji unikam - i tak nie ma tam nic ciekawego.
 
Do góry