TX-P50GT30E -rozruch

gzyms

New member
1. Dlaczego na 50GT30 większość programów odbieranych z dekodera ASTER/UPC ( KAON ) ma w górnym lewej części od rogu do mniej więcej połowy ekranu migające , latające kreski,paski , kropki ?? na Soniaku 32 cale nie było tego . Czy to specyfika tej plazmy? Wiem że można to "zlikwidować" włączając 'overscan 16:9', ale wtedy obraz jest rozciągnięty i traci nieco na jakości. Dzieje się tak na kanałach SD ( nie wszystkich.. głównie TVP ) ale także na TVP "HD".
Może to coś z IFC? Wyłączone? Tu masz wątek, co prawda o logo TVP1HD, więc może to o to chodzi.
2. Często - szczególnie podczas oglądania meczów EURO ( ale teraz to dopiero widać meczyki !!! ) nagle jest taki efekt, jakby tV tracił sygnał - i pokazuje się w lewym górnym rogu informacja - EC/HDMI Szeroki ....
co może być przyczyną ?
Podłączony dekoder, u mnie to Vectra. Odłącz dekoder i zobacz czy się przełącza. Problem do zadzwonienia do serwisu do panasonica. Już nawet wiem do kogo ;) Zresztą w tym poście (kilka wcześniej) opisywałem podobny problem.
 

Homer34

New member
Może to coś z IFC? Wyłączone? Tu masz wątek, co prawda o logo TVP1HD, więc może to o to chodzi.



Podłączony dekoder, u mnie to Vectra. Odłącz dekoder i zobacz czy się przełącza. Problem do zadzwonienia do serwisu do panasonica. Już nawet wiem do kogo ;) Zresztą w tym poście (kilka wcześniej) opisywałem podobny problem.


IFC - minimum albo pośrednie - w tej chwili nie pamiętam , a nie mam tv przed sobą

TV się nie przełącza tylko tak jakby tracił sygnał i z powrotem uzyskał - jest minimalne mignięcie,
generalnie objawiało się z dużym nasileniem podczas transmisji EURO przez TVP1 i 2 HD. Może to coś z nadawaniem od TVP ?
 
Do góry