TX-P50G30 - Biała plama'y

bl4ck

Active member
Bez reklam
Witam

Jakiś czasu temu podczas nocnego seansu zauważyłem na ekranie białą "jajowatą" plamę po lewej stronie, mam wrażenie że się systematycznie powiększa i dodatkowo pojawia się nowa po prawej stronie, widać ją w szczególności gdy użyję opcji "biały pas" lub po jasnej scenie w filmie a następnie przejściu do totalnej ciemności. Czym to może być spowodowany?

Dziękuje pozdrawiam

PS
Załączam zdjęcie, w późniejszym czasie postaram się o lepszej jakości:
FOTO
 

digitalus

Banned
Witam
Byc moze ktos z domownikow wykrzostywal telewizor do gier i przez dlugi czas byly wyswietlane statyczne obrazy np wyniki gier, itp.Lub w czasie korzystania z internetu przez dlugi czas wyswietlany jasny element po lewej lub prawej stronie ekranu.
Wlacz telewizor na "pusty kanal" tzn szum w pasmie analogowym i zostaw na kilka godzin.Tryb dynamiczny powinien skasowac powidoki szybciej.
Na statyczne elementy trzeba uwazac nawet w lcd.W przypadku lcd trzeba wylaczyc telewizor na dluzej.Takie rozwiazanie nie pomaga w przypadku pdp, czyli plazmy.
przyklad
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/79541-samsung-d5000-powidoki.html
 
Ostatnia edycja:

magda89

New member
Mam to samo tylko w ST30. Zgłaszałem w Panasonicu. Był serwisant stwierdził że to "normalne" że widać ją(wtedy była tylko z jednej strony) tylko na ciemnym tle a obraz powinno się przy świetle.Pojawiła się teraz druga z drugiej strony ekranu i znowu dzwoniłem do Panasonica. Mają przysłać kolejnego serwisanta.Pewnie jakaś wada matrycy.Ja im nie odpuszczę.Tobie też bym radził zadzwonić.
 

wojo4

New member
Mam to samo tylko w ST30. Zgłaszałem w Panasonicu. Był serwisant stwierdził że to "normalne" że widać ją(wtedy była tylko z jednej strony) tylko na ciemnym tle a obraz powinno się przy świetle.Pojawiła się teraz druga z drugiej strony ekranu i znowu dzwoniłem do Panasonica. Mają przysłać kolejnego serwisanta.Pewnie jakaś wada matrycy.Ja im nie odpuszczę.Tobie też bym radził zadzwonić.
I co z tymi plamami po oby stronach matrycy, co stwierdził serwisant?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie powinno ich być z całą pewnością.
Czy występują na jasnym obrazie ?
 
Do góry