TX-P50G20E czy TX-P50V20E?

romanow8

New member
Witam!!!!

Niedawno podpytywałem jaką plazmę byście polecali i po przeczytaniu uwag padło na Panasonica. Zastanawiam się teraz czy wybrać TX-P50G20E czy TX-P50V20E? Różnica w cenie to ok 900 zł. Czy warto dopłacać? Jakie są istotne różnice pomiędzy tymi modelami (oczywiście poza wyglądem zewnętrznym)? Proszę o pomoc w wyborze.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
 

RAISER

New member
Moim zdaniem jak najbardziej warto dopłacić. V20 ma wyrażnie lepszą czerń oraz wielokrotnie wyższy kontrast aniżeli niższy model.
 

sorenson

New member
Tak jak kolega napisał lepsza czerń i ma wbudowany tuner DVB-S co dla mnie miało duże znaczenie. Wiem ktoś może powiedzieć jest GW20 też z tunerem ale on chyba nie jest przeznaczony na Polske.
 

kwant

New member
Dodałbym jeszcze kolejną różnicę: seria V ma dźwięk 2,1 (3x10 wat) i multiplikację obrazu PIP
Uważam że warto dopłacić.
 

-DaReK-

New member
A jak jest z płynnością obrazu w tych obu modelach. Z tego co wyczytałem to model V20 posiada 24p Smooth Film. Czy zatem jest wyraźna różnica podczas odtwarzania filmów 24p między tymi modelami? Czy judder w V20 jest mniej widoczny niż w przypadki G20?
 

SULIx

Member
A jak jest z płynnością obrazu w tych obu modelach. Z tego co wyczytałem to model V20 posiada 24p Smooth Film. Czy zatem jest wyraźna różnica podczas odtwarzania filmów 24p między tymi modelami? Czy judder w V20 jest mniej widoczny niż w przypadki G20?
Przetwarzanie obrazu w obu modelach podobne. Już G20 ma całkiem dobre opinie. Na dzień dzisiejszy nie znajdziesz tv które jest pozbawione "efektu judder".
 

SULIx

Member
poziom czerni

Moim zdaniem jak najbardziej warto dopłacić. V20 ma wyrażnie lepszą czerń oraz wielokrotnie wyższy kontrast aniżeli niższy model.
Jak wynika z testu poniżej Panasonic V20 review - FlatpanelsHD cytat "After calibration I measured a black level of 0.04 cd/m2 which is on par with the G20 model and a bit higher than the VT20/VT25. Black depth is not perfect but it’s pretty deep adding to a dynamic and contrast filled picture."
Czerń w G20 jak i V20 jest taka sama. Czyli: black level of 0.04 cd/m2
 

SULIx

Member
panel G13

Zapomnieliście wspomnieć że mają inne matryce,co jest podstawowym atutem V20.
Ciekawe co piszesz ?? Wg. Panasonica obydwa tv mają tę samą matrycę G13.Z tą różnicą, że V20 ma cudo o nazwie "infinite black pro" czyli jak napisano dodatkowy "power" kontrastu. Czy coś daje ten dodatek ? Ktoś musiałby się nad tym podoktoryzować. Chyba jest to bajer w postaci innego filtra bo kontrast oba panele mają mieć ten sam. W G20 mamy "tylko" Infinite Black. Bez dodatku PRO. Za Pro trzeba dopłacić ok. 1000 zł. Czy warto ?? tego nie wie nikt oprócz techników z Panasa.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Ciekawe co piszesz ?? Wg. Panasonica obydwa tv mają tę samą matrycę G13.Z tą różnicą, że V20 ma cudo o nazwie "infinite black pro" czyli jak napisano dodatkowy "power" kontrastu. Czy coś daje ten dodatek ? Ktoś musiałby się nad tym podoktoryzować. Chyba jest to bajer w postaci innego filtra bo kontrast oba panele mają mieć ten sam. W G20 mamy "tylko" Infinite Black. Bez dodatku PRO. Za Pro trzeba dopłacić ok. 1000 zł. Czy warto ?? tego nie wie nikt oprócz techników z Panasa.
Może i tak...idąc twoim tropem myślenia można dojść do wniosku,że seria V to nic innego jak seria S...z lepszym filtrem;)
 

guciogt

New member
mam ten sam problem
tez zastanawiam sie miedzy 42G a 42V
mi pasuje ze V jest srebrny i w ME miałem okazje zobaczyc je obok siebie szkoda ze leciał inny program
wrażenie leprze robiła V-ka koloru zdawały sie być bardziej soczyste no jest jeszcze kwestia ustawien

w G podczas wyświetlania czarnego obrazu jak zmienisz jasność z 0 już na 1 to pojawiają się kolorowe kropeczki rozjaśniajace w czarnym w V od poziomu 2 pojawiają się kropki co by sugerowało głębszą czerń we V choć to róznica tylko o 1 a skala jest od -10 do +10

ja jeszcze myśle nad LCD LED
sony 40ex710
samsung 40C6500
LG 42LE5500 lub fullled 42LE8500
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Ja dopłaciłem, porównywałem V i G obok siebie, te same ustawienia i ten sam program. Nawet żona powiedziała, że dopłacamy :)
 

marfer

New member
Ja dopłaciłem, porównywałem V i G obok siebie, te same ustawienia i ten sam program. Nawet żona powiedziała, że dopłacamy :)
Ja tez doplacilem i gdybym drugi raz mial wybierac, nawet chwile bym sie nie zawahal i znowu wybralbym V-ke. :)
Roznica w obrazie jest, czy sie to komus podoba czy nie.
 

guciogt

New member
byłem pogadać w MediaEx i powiedzieli że najważniejsza różnica między G i V to matryca, we V jest podobno matryca Pioneera :) tylko ta cena 4,8kzł

jako alternatywe z leda polecili sony 40ex710 (+połmatowa matryca i cena 3150, - 40 cali)
 

def102

New member
Nie chciałbym się powtarzać (już to raz pisałem w innym wątku :smile: ), ale w kwestii ceny to w tej chwili w RtvEuroAgd P42V20 jest za 3949zł (cena przy zakupie przez internet).

A jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że widziałem kilka dni temu ten sam model w tym samym euroagd (tylko fizycznym, a nie internetowym) i cena była powalająca 4990 --> 1kPLN różnicy tylko za sposób zakupu.
 
Do góry