ON/OFF czyli Targi Elektroniki Użytkowej i Gier Video w Polsce - Strefa Czerń .

tatu

New member
Chyba dlatego "dopiero" bo przy okazji ankiety z tym czarnym kolorem na targach powstał ten topic i następstwem tego była propozycja aby porównać stricto pod katem biel/czern plasmy via LCD w podobnym przedziale cenowym
 

don111

Banned
narosło wiele mitów, fakt jest taki, że czerń na plaźmie jest uważana za lepszą z powodu METODY wyświetlania obrazu (precyzja gradacji bo czerń nie jest tak uzależniona od jasności jak w LCD, brak chmurek, identyczna czerń pod kątem) mimo że niektóre LCD (np te na S-PVA) mają możliwość wyświetlenia trochę głębszej czerni od średnich plazm
czerń na LCD z local dimming to małe oszustwo, bo tv nie generuje żadnego obrazu, żadnej czerni tylko wyłącza obraz, to jest dobre dla dużych połaci ciemnego ekranu ale bez detali, cieni
kolejny krok w gradacji nie licząc tego wyłączenia ekranu to już jest olbrzymi przeskok w jasności - do poziomu kilkukrotnie wyższego od najniższej czerni od jakiej płynnie mogą wyświetlić najlepsze plazmy jak Kuro czy Panasonic V i pewnie zbliżony (albo niewiele lepszy) do najtańszych plazm
można by było to porównać (G20 i 9705) na tym filmiku z tancerzem czy z Van Dieselem ale Philips był tak ustawiony aby przez local dimming pomijać zupełnie cienie w przeciwieństwie do Panasonica... na detalach w ciemnych scenach można by zobaczyć jaką czerń naprawdę ma Philips w porównaniu do przeciętnej plazmy, poza wyłączeniem ekranu

metodę wyświetlania i jak to wygląda w praktyce z dobrym przykładem (fajerwerki) pokazuje ten filmik, gdzie mamy ccfl, led, led local dimming i plazmę
YouTube - Plazma vs. LCD TV
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu widać jak działają powłoki antyrefleksowe:
003_P1220040.JPG


w środku S 20 , odbicia są bardzo mocne a obraz jest szary.
004_P1220041.JPG


przy sygnałach SD różnice się zacierają :
010_P1220125.JPG


008_P1220122.JPG


004_P1220111.JPG


005_P1220112.JPG


003_P1220107.JPG


zestawiając pary łatwiej dokonywać jest oceny :
009_P1220050.JPG


013_P1220055.JPG


i jeszcze biały kolor- też różnica jest duża:
023_P1220087.JPG
 

darekguma

New member
Bez reklam
Pozostało tylko zrobić zestawienie Panaska V i Philipa, Na filmiku który dołaczył kolega Don111 pokazuje że niema róży bez kolców, wyrażnie widać jasne obszary na ciemnym tle, technologia którą stosuje Philips w swoich tv jest napewno przyszłościowa i jak zwiększą ilość diód podświetlających i poprawią ich sterowanie to będzie to tv na najwyższym poziomie, co nie zmienia faktu że jest to już bardzo dobry tv. Ze swojej strony tylko mogę poprosić Kolegę KIKI o zestawienie tych tv i zrobienie testu, obiektywnego testu, który pokaże czerń Panaska V w stosunku do Philipa a Phillips pokaże jak radzi sobie z cieniami,przejściami tonalnymi. Dzieki. Darek.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Kiki nie wiem jak wyglądała kalibracja ale s20 swieci jakby była ustawiona barwa bieli zimna i tryb dynamic może tak fotki to oddają :niewiem: I TAK jak inni forumowicze chciałbym zerknąc w takich warunkach[ciemne pomieszczonko] na porównanie V20&9705 :roll:
 

pmalymaly

New member
Kiki nie wiem jak wyglądała kalibracja ale s20 swieci jakby była ustawiona barwa bieli zimna i tryb dynamic może tak fotki to oddają :niewiem: I TAK jak inni forumowicze chciałbym zerknąc w takich warunkach[ciemne pomieszczonko] na porównanie V20&9705 :roll:

Czy jesteś posiadaczem S20 i szukasz przyczyny dlaczego gorzej wypada niż pozostałe modele?? Bo znowu kalibracja jest nie halo:twisted:

A mnie nie interesuje porównanie panasia i philipsa, bo jest po za zasięgiem cenowym. ale za porównanie V20 i G20 wielkie dzięki bo jednego z nich chciałem kupić:eek:k:.
 

kaukaz

New member
Bez reklam
Czy jesteś posiadaczem S20 i szukasz przyczyny dlaczego gorzej wypada niż pozostałe modele?? Bo znowu kalibracja jest nie halo:twisted:

A mnie nie interesuje porównanie panasia i philipsa, bo jest po za zasięgiem cenowym. ale za porównanie V20 i G20 wielkie dzięki bo jednego z nich chciałem kupić:eek:k:.
Nie tanczę jeszcze z plazma mam starego CRTeka Philipa pixela2 to tak ze spoko nie promuje zadnego modelu S>G<czy V ale kazdy ma swoję zdanie dla mnie temperatura bieli w S20 wydaję się trochę dziwna względem G&V[jest po prostu za zimna]:niewiem: reszta się potwierdza czeń w g&v jest wyrażnie lepsza
obj.phpi 10.jpg (279.2 KB)
obj.phpi.jpg (282.8 KB)
 
Ostatnia edycja:

tatu

New member
Nie tanczę jeszcze z plazma mam starego CRTeka Philipa pixela2 to tak ze spoko nie promuje zadnego modelu S>G<czy V ale kazdy ma swoję zdanie dla mnie temperatura bieli w S20 wydaję się trochę dziwna względem G&V[jest po prostu za zimna]:niewiem: reszta się potwierdza czeń w g&v jest wyrażnie lepsza
obj.phpi 10.jpg (279.2 KB)
obj.phpi.jpg (282.8 KB)

Wspomiał kiki że ustawienia te same wiec raczej chyba nie przestawiał w S czegoś aby gorzej świecił widocznie taką ma biel w porównaniu do swoich braci, a że to wszystko panas wiec raczej ustawienia są tożsame.
 

pmalymaly

New member
ale kazdy ma swoję zdanie dla mnie temperatura bieli w S20 wydaję się trochę dziwna względem G&V[jest po prostu za zimna napisał:
:niewiem: reszta się potwierdza czeń w g&v jest wyrażnie lepsza

Spox kaukaz, mysle ze to wina elektroniki w tv a nie samych ustawien. To nie moja branza wiec sledze fora i opinie o tv zeby sie na cos zdecydowac i gdzies widzialem opinie ze V-ka ma lepszy filtr na panelu i stąd taka czern (podobno). A jeszcze inni twierdzą ze w V-alce sa jakies cuda z pioneera, jednak zaden z ekspertow nie chce sie na ten temat wyrazic. Lux ze Kiki zdecydowal sie pod presja forowiczow wstawic porownanie plazm i wielkie my za to dzięki.

Do Kiki

Czy mozesz wypowidziec sie w temacie opoznien Panasia V i G jezeli takowe w nich wystepuja bo często gram na PS3 i to tez jest dla mnie wazne.
 

slimak

New member
Bez reklam
Kiki jak zwykle tak bardzo dosadnie chciał coś udowodnić, że przesadził z doborem TV i warunków testowania. :D


Strona, na której można porównać czerń w skalibrowanych TV.

Około 3000zł wygrywa LCD
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus


Około 4500zł wygrywa Plazma
Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus


Około 9000zł … poszukajcie sobie sami…

Czerń w LCD oczywiście pomiar na wprost, bez uwzględnienia rozjaśnionych rogów. :)
 
Ostatnia edycja:

tatu

New member
hmm pomijajac warunki testu i inne sprzeczne sprawy. Nie znam pana kiki natomiast osobiście oglądałem panasa G20 42 cale i załączyłem do niego usb pendrive i wyświetlałem sobie zdjecia i.........były bardzo ładne natomiast fakt jest taki iż jesli zdjęcie było w mniejszej rozdzielczosci to pozostałą część ekranu czyli ta niby czarna była zdecydowanie w szarym odcieniu i tu ani kiki ani żaden inny fachowiec z tego czy innego forum mi nie wmówi ze jest inaczej.
Mój obecny CRT... takze nie ma czerni idealnej tez np. pasy które podczas filu widzimy na górze i dole ekranu nie są idealnie czarne, maja troszkę sniegu (minimalnie ale maja) ta czern też nie jest jak smoła.
Co do technologii plasmowej ja podszedłęm tak skoro pionier się wycofał i głośno wiadomo się mówi ze technologia potwornie droga to nie dziwi mnie fakt ze inne firmy zapewne panasonic takze w jaikś sposób chcą te koszty ograniczać, ja sobie powiedziałem tak "poczekaj stary dwa/trzy latka narazie kup LCD z klasycznym podświetleniem a do tego czasu wszystko wyjasni się z technologią plasmową czy też z LED"
A w wojnie plasma/LCD uczestniczył nie będę bo mi to nic a nic nie da :) i wszystkim życzę takiego samego luznego podejścia.
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Nie wiem co jaracie Panowie ale zmiencie dealera, nikt tu o zadnym testowaniu nie pisal ;] idzcie do marketow jak macie tam wszystko poprawnie popodlaczane i odpowiednie warunki. Ja tam nie widze problemow nikt wam nie kazal byc na targach i nawet sami piszecie ze was nie bylo i padam ze smiechu od komentarzy od takich ludzi :hihi:
 

kapsell

New member
Bez reklam
I mamy zwyciezce na najbardziej xxxxxxxxxxx post tygodnia. Nie byl nie widzial a wie lepiej od tych co byli i widzieli. Tez chcialbym miec takie moce jak ty, pozdro dla reszy ekipy z "X-men".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cygan

Member
Akurat X-Menem, to sam możesz być, za młodym forumowiczem jesteś, to nie pamiętasz, że ja X-Mena tu znalazłem.

Wierz nadal w testy i siłę większości a nie argumentów- przeczytaj cały wątek, to może wyłapiesz co lepsze wypowiedzi i się zreflektujesz.

Wiesz, robili badania w UK i wyszło, że wiecej ludzi wierzy w UFO niż w Boga.
Nie widzieli a uwierzyli. Większość. Dołącz.

Wyrywasz z kontekstu zdanie i piszesz, że całyxxxxxxxxxxx. Otrząśnij się.
xxxxxxxxxxxx możesz mieć swój Avatar widzę. xxxxxxxxxxxxxxxxx
Bo ja się nie obraziłem, wiesz... walę czasemxxxxxxxxxxxxxxxxxi mi z tym dobrze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bojka

New member
hejka,

przyznam, że poziom tej dyskusji był naprawdę żenujący. Zamiast skupić się na merytoryce, to się przepychaliście. Wybierając ten wątek myślałem, że rozwieje to moje wątpliwości 46C650 czy 46G20 -co jest pewnie niewykonalne, decyzję muszę podjąć sam ;).

Test faktycznie udowodnił, że:
-LCD był bardziej czarny, ale jak kilku zauważyło, nie pokazywał niektórych szczegółów (zakładam, że zdjęcie tego nie wychwyciło)
-szkoda, że w teście nie było dwóch par tv np G20 i podobny tv w tej samej cenie LCD(np C650 lub Sony 500), oraz do philipsa dobranie plazmy w podobnym przedziale. Takie zestawienie par pokazuje potencjalnemu kupującemu, że w tym przedziale pod kontem takich parametrów lepszy jest ....

:confused::confused::confused::confused:
 

Dżon Bondżoe

New member
Witam serdecznie w tym wątku. Tak sobie poczytałem - przeanalizowałem i odpowiadam :

1.Nie rozumiem całego zamieszania
2.Fakty są następujące: Takie plazmy jak pioneer Kuro, panas V, czy samsung b850 maja nalepszą czerń i obraz w ogóle - Tylko Full LED LCD (taki jak ten Philips) może isę z nimi równać - z tym, że jego cena zabija na starcie. I tyle w temacie - taka jest prawda.
3. Nie rozumiem postawy Kikiego w tym wątku - nie dość, ze porónuje 2 modele, które dzieli przepaść cenowa - wspomniany Goliat (Philips) staje w szranki z Dawidem (Panas seria g)... Na dodatek Kiki upraszcza za każdym razem, że to plazma przegrała :) no jak tak można...? Abyś miał rację to dawaj Kuro vs V20 vs B850 vs ten Filipsek. I co wtedy będzie? Nie można brać byle czego ,kiedy potem Tworzy się takie TEZY: LCD ma lepszą czerń od plazmy - MIT OBALONY

4. Nie rozumiem tez postawy innych ślepo ufających temu "testowi" - wystarczy zobaczyć ile obrazu w Philipsie ginie i jakie ten TV ma wady (a cena z kosmosu) - te wady były opisane w tym wątku.

Pomimo to Kiki i spółka nadal wychwalali Philipsa.

5. Ten filimik był w innym wątku chyba - ale go puszcze - pięknie widdać jak dział FULL LED kontra Panas V - zresztą to film nakręcony przez Panasa:

YouTube - Plazma vs. LCD TV

I ten film jest dla mnie ważniejszy niż cała ta zbędna paplanina o tym "teście"

O czym tak na prawdę tu rozmawiać?:p

Full Led to dobra ale DROGA technologia - za droga. Plazmy ciągle się gnębi - wg mnie nie zasługują na takie traktowanie! Miałem PS50B850 i teraz kupie albo Panasa V albo Ps58B850 - obrazu z LCD nie mogę oglądać! Nawt topowe modele. Gdybym miał kasy więcej - powiedzmy nieogranioczene zasoby - to bym sobie kupił Kuro jeśli się jeszcze da - nigdy LCD - LCD jest dobry do oglądania seriali - ale do filmów i grania tylko plazma.

Kto normalny ogląda film w jasnym świetle?

My z żonką gasimy światło i wtedy mamy kino :) - a gdymyśmy mieli LCD to by mi świeciło szarością po gałach - wiem bo widziałem

Myślę, że za dużo nerwów i nieporozumień było w tym wątku. Kiki i reszta chcieli wcisnąć na m kit.

Nie wszyscy się na to nabrali - ja tym bardziej.

Porównywałem wiele TV - i wiem, że plazmy nie zawsze mają taką czerń jak te topowe. Ale "czerń" (czyli zwykle filolet lub szarość) LCD to jest rzeczywistość. Dobry Full led jest za drogi.
Pamiętam jak szajsung promował swoje super cienkie krawędziwe ledy - te piewrsze - wtedy co ja kupowałem b850 - nawet raz się zastanawiałem nad tym ledem - i tylko popatrzyłem na czerń (fiolet) :) koniec rozmyślań o lcd :)

Prawda ZAWSZE leży gdzieś po środku - a w tym wątku ta prawda to:
1. Wspominany Filips ma super czerń (jak na LCD) i spokojnie konkuruje z top Plazmami
2. Okupione jest to wadami - słynne zdjęcia w tym wątku (halo, itd) - dziękuję - wolę plazmę
3. dodatkowo Philips ma cenę z kosmosu - przez co nie opłaca się płacic za taką czerń z wadami
4. Czerń Panasa G mnie by ostro rozczarowała i wyrzuciłbym ten tele przez okno:p wolałbym chyba ogladać tego Filipsa:p
5. Panas z serii G przegrał z Philipsem jeśli chodzi o czerń
6. Swoje zwycięstwo Philips okupił zanikiem detaliczności obrazu - karygodnym nawet bym rzekł - to jest wada FULL LED - na filimiku tym ,co wkleiłem to widać i jest wytłumaczone dlaczego - jak krowie na rowie
7. Technologia LCD WRESZCIE (po tylu latach) może zacząć chwalić się doganianiem plazm - aczkolwiek naturalności i płynności raczej nie dogoni. Dobrze, że czerń już dogoniła :) i z kątami nie jest tak źle w tych topowych LCD.

Przperaszam za długi tekst:) ale musialem dorzucić, bo mam trochę doświadczenie - dużo widziałem plazm i LCD , sporo testowałem. Wiem też co pisał jeszcze rok temu kiki.

Mam nadzieję, ze nie zaatakuje mnie za to, ze odniosłem się do jego niesłusznego (wg mnie) uogulniania, że Panasonik ma gorszą czerń od Philipsa:p

Paniasonik G TAK - ale V NIE! :)

Pozdrawiam telemaniaków :)
 
Do góry