TX-L42V20E pierwsze wrazenia

pekao

New member
Super,
dziękuje za wyjaśnienie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie odtwarzania filmów HD, otóż wiem że ten TV nie odtwarza plików mkv. a jedynie DivixHD lub AVCHD., czy wiesz w jaki sposób przekompresowac film mkv. na format AVCHD (narzedzia, sposób i czas obróbki) ? Czy próbowaleś odtwarzać AVCHD na tym TV ?
dzieki pozdr
pekao.
 

angostura

New member
1. Odpalasz multiAVCHD
2. Klikasz Add Video Files i wskazujesz swój film.mkv (najlepiej jak mkv ma standardowe rozdzielczości dla HD czyli 1280x720 lub 1920x1080 wtedy przechodzisz do punktu 3. Natomiast jeśli nazwa filmu w dolnym okienku będzie na czerwono trzeba kliknąć ją lub zakładkę properties. W nowo otwartym oknie zobaczysz na czerwono że rozdzielczość twojego mkv-a jest niestandardowa dlatego trzeba kliknąć zakładkę transcode i w nowo otwartym oknie przy Uncrop to ustawić standardową rozdzielczość jeśli nie ustawi się sama. Klikasz Aply, zamknie się okienko transcode, klikasz OK zamknie się okienko properties i nazwa twojego mkv-a w głównym zrobi się na zielono tzn że możesz przystąpić do punktu 3.
3. Klikasz Start, otorzy się okno i teraz wybierasz to co Cię interesuje tzn zależnie od tego na czym chcesz oddtwarzać AVCHD klikasz odpowiednią opcję. Przy każdej zakładce jest krótki opis do czego służy. Rozpoczyna się obróbka po skończeniu której dostaniesz komunikat o zakończeniu. to wszystko.
 

pekao

New member
1. Odpalasz multiAVCHD
2. Klikasz Add Video Files i wskazujesz swój film.mkv (najlepiej jak mkv ma standardowe rozdzielczości dla HD czyli 1280x720 lub 1920x1080 wtedy przechodzisz do punktu 3. Natomiast jeśli nazwa filmu w dolnym okienku będzie na czerwono trzeba kliknąć ją lub zakładkę properties. W nowo otwartym oknie zobaczysz na czerwono że rozdzielczość twojego mkv-a jest niestandardowa dlatego trzeba kliknąć zakładkę transcode i w nowo otwartym oknie przy Uncrop to ustawić standardową rozdzielczość jeśli nie ustawi się sama. Klikasz Aply, zamknie się okienko transcode, klikasz OK zamknie się okienko properties i nazwa twojego mkv-a w głównym zrobi się na zielono tzn że możesz przystąpić do punktu 3.
3. Klikasz Start, otorzy się okno i teraz wybierasz to co Cię interesuje tzn zależnie od tego na czym chcesz oddtwarzać AVCHD klikasz odpowiednią opcję. Przy każdej zakładce jest krótki opis do czego służy. Rozpoczyna się obróbka po skończeniu której dostaniesz komunikat o zakończeniu. to wszystko.


Wielkie dzieki za szczegółowe wyjaśnienie.
Prośba jeszcze o info ile czasu trwa standardowa obróbka mkv (rozmiar filmu ok 8GB) na AVCHD, w przybliżeniu ile czasu trwa takie przetworzenie ?
A ha i jeszcze pytanie: jak po przerobieniu pliku na AVCHD skonfigurować napisy, czy jest tak samo jak w przypadku pliku divix czyli napisy w katalogu o takiej samej nazwie jak nazwa filmu ?
jeszcze raz dziekuje pozdr
pekao
 

angostura

New member
Re

Długość przeróbki zależy od tego jak duży jest mkv, i jaki dobry masz PC. U mnie na laptopie z dwurdzeniowym prockiem 2,5GHz zależnie od wielkości mkv-a od ok 1godz do 3 godz.
Jeśli chodzi o napisy po otwarciu mkv-a klikasz transcode i w okienku na dole po lewej stronie wybierasz Hard-encode first external subtitles, klikasz apply okno transcode zamknie się i w oknie properties przechodzisz na zakładkę external subtitles następnie obok klikasz add i wskazujesz napisy z dysku .srt. Klikasz OK i to wszystko. Jak dobrze pamiętam napisy będą wklejone na stałe.



ok
 

pekao

New member
Czyli najpierw powinienem zająć się napisami, działając jeszcze na pliku mkv. dopiro po zakończeniu prac z napisami przejść o przeróbki filmu na plik AVCHD.
Czy do brze rozumiem ? czy kolejność tutaj ma znaczenie ?

Wielkie dzięki za pomoc !
pozdr
pekao
 

pekao

New member
Dzieki za wyjasnienia.
Temat jednak jest dość skomplikowany:
Okazuje się, że ten TV nie czyta dysku z rozszeżeniem NTFS a jedynie FAT 32, z drugiej strony nie da się zaladować na dysk w formacjie FAT 32 liku większego niż 4 GB.
W związku z powyższym cała przeróbka pliku do formatu AVCHD jest nieużyteczna bio nie mozna w żaden sposób nagrac pliku na dysk oddtwarzany przez Panasa.
Czy masz może jakiś pomysł jak to przeskoczyc ?

Ponadto mam pytanie czy wiesz jak połączyć TV przez WiFi z komputerem tak a by z kompa puscić mkv. na TV ?

pozdr
Pekao
 

Bucek

Banned
Dzieki za wyjasnienia.
Temat jednak jest dość skomplikowany:
Okazuje się, że ten TV nie czyta dysku z rozszeżeniem NTFS a jedynie FAT 32, z drugiej strony nie da się zaladować na dysk w formacjie FAT 32 liku większego niż 4 GB.
W związku z powyższym cała przeróbka pliku do formatu AVCHD jest nieużyteczna bio nie mozna w żaden sposób nagrac pliku na dysk oddtwarzany przez Panasa.
Czy masz może jakiś pomysł jak to przeskoczyc ?

Ponadto mam pytanie czy wiesz jak połączyć TV przez WiFi z komputerem tak a by z kompa puscić mkv. na TV ?

pozdr
Pekao

1. zamiast NTFS użyj systemu plików ExFat ..

2. HDMI lub serwer DLNA a TV włącza sięw siećwi-fi tak samo jak każde inne urządzenie wyposażone w kartęwi-fi ...
 

pekao

New member
Witam,
Nie mam HDMI w komputerze, pozostaje DLNA.
Czy może byc darmowy serviio-0.5 ?
Przyznam, że nigdy nie korzystałem z DLNA i nie weim jak się za to zabrać.
Czy wystarczy zainstalowac serewr DLNA i wyszukac urządzenia w TV ?

pozdrawiam,
Pekao
 

angostura

New member
Jeśli mówisz o oglądaniu AVCHD bezpośrednio na TV to do wyboru masz pendriv-a lub kartę SD. Przy plikach większych od 4GB możesz zrobić jak pisze Bucek czyli sformatować na ExFat wtedy bez problemu wrzucisz pliki bardzo duże. Przy FAT32 masz opcję w multiAVCHD zakładka Author, okno General, opcja Media split at gdzie wpisujesz 2000 i plik wyjściowy będzie podzielony na 2GB kawałki. Przy odtwarzaniu nie ma to znaczenia, odtworzy Ci film w całości. Jeśli chodzi o mkv nasz tv nie odtwarza tego standardu. Można odtworzyć mkv po wifi poprzez DLNA. Nie każdy serwer ma taką możliwość. Zastosuj serwer servio. Instalujesz servio na PC, po instalacji w zakładce Library klikasz add local i wskazujesz katalog na PC gdzie masz pliki z filmami. W TV wchodzisz w viera tools - media serwer i widzisz pliki filmowe na tv. Filmy mkv są widoczne i przy odtwarzaniu są transcodowane do innego formatu ale wygląda to bardzo przyzwoicie.
 

pekao

New member
Jeśli mówisz o oglądaniu AVCHD bezpośrednio na TV to do wyboru masz pendriv-a lub kartę SD. Przy plikach większych od 4GB możesz zrobić jak pisze Bucek czyli sformatować na ExFat wtedy bez problemu wrzucisz pliki bardzo duże. Przy FAT32 masz opcję w multiAVCHD zakładka Author, okno General, opcja Media split at gdzie wpisujesz 2000 i plik wyjściowy będzie podzielony na 2GB kawałki. Przy odtwarzaniu nie ma to znaczenia, odtworzy Ci film w całości. Jeśli chodzi o mkv nasz tv nie odtwarza tego standardu. Można odtworzyć mkv po wifi poprzez DLNA. Nie każdy serwer ma taką możliwość. Zastosuj serwer servio. Instalujesz servio na PC, po instalacji w zakładce Library klikasz add local i wskazujesz katalog na PC gdzie masz pliki z filmami. W TV wchodzisz w viera tools - media serwer i widzisz pliki filmowe na tv. Filmy mkv są widoczne i przy odtwarzaniu są transcodowane do innego formatu ale wygląda to bardzo przyzwoicie.


Witam,
niestety nie posiadam routera, będe musiał podłączyć komputer kablem do telewizora. Czy takie połączenie pozwoli odtworzyć mkv w taki sposób jak piszes poprzez DLNA ?
 

pekao

New member
Jeśli mówisz o oglądaniu AVCHD bezpośrednio na TV to do wyboru masz pendriv-a lub kartę SD. Przy plikach większych od 4GB możesz zrobić jak pisze Bucek czyli sformatować na ExFat wtedy bez problemu wrzucisz pliki bardzo duże. Przy FAT32 masz opcję w multiAVCHD zakładka Author, okno General, opcja Media split at gdzie wpisujesz 2000 i plik wyjściowy będzie podzielony na 2GB kawałki. Przy odtwarzaniu nie ma to znaczenia, odtworzy Ci film w całości. Jeśli chodzi o mkv nasz tv nie odtwarza tego standardu. Można odtworzyć mkv po wifi poprzez DLNA. Nie każdy serwer ma taką możliwość. Zastosuj serwer servio. Instalujesz servio na PC, po instalacji w zakładce Library klikasz add local i wskazujesz katalog na PC gdzie masz pliki z filmami. W TV wchodzisz w viera tools - media serwer i widzisz pliki filmowe na tv. Filmy mkv są widoczne i przy odtwarzaniu są transcodowane do innego formatu ale wygląda to bardzo przyzwoicie.


Witam,
mam pytanie do Twojego ostatniego zdania: czy to oznacza, że nie trzeba przerabiać mkv. na AVCHD ?
Udało mi sie podłączyć komp bezpośrednio do TV po DLNA zzaistalowałem servio i widzę pliki z poziomu media server. Po wybraniu pliku mkv otrzymuję komunikat: Plik niobsługiwany :-(
Prośba o wskazówki...
pozdr
Pekao
 

pekao

New member
NTFS na ExFat

Panowie,
nie obejdzie się bez Waszej pomocy :-|
Napiszcie pls. jak sformatować dysk 1GB z systemu plików NTFS na ExFat.
Kożystam z MS Vista 32 MB
Pekao
 

luckystrikes

New member
W Xp klikasz prawym na dysk, wybierasz z menu opcję "formatuj", jak wyskoczy okienko formatowania, wbierasz z systemu plików ExFat i formatujesz ;-).
Nie wiem czy w Viście jest tak samo...

tu masz linka do obrazka jak to zrobić, jak wrzucam normalnie to nie wczytuje... :-/

http://zapodaj.net/1b16cc1ac6ae.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

Sławos

New member
Witam.
Jestem posiadaczem TX-L42V20E od jakiegoś czasu. Zastanawiałem sie nad odpowiednikiem tego modelu w plaźmie TX-P42V20E bo trochę tańsza i niby obraz bardziej zbliżony do naturalnego, ludzie chwalą kolory itp..itd.. Zdecydowalem się jednak po wielu testach wizualnych i wizytach w salonach i marketach na LED LCD. Widziałem w Markecie te 2 modele dokładnie koło siebie i z tym samym sygnałem zapodanym z tego samego źródła. Wybrałem to LCD z kilku względów. Obraz sie mi jednak bardziej podoba, jest bardziej ostry i wyraźny od plazmy, plazma ma obraz trochę jakby rozmyty, no nie ma tej ostrości. LCD ma jednak ładniejsze kolory (w/g mnie) oraz o wiele wiele mniej widać na nim tzw "powidoków" czyli przejść tonalnych kolorów czy odcieni. Może czarne jest w plazmach bardziej czarne ale te powidoki je w/g mnie deklasują, a występują bardzo często w różnych scenach jako plamy i "tęcze". W moim LCD praktycznie to nie występuje ;) Plazma posiada wentylatory które słychać jak chodzą (ciekawe czy z czasem nie bedą chodzić jeszcze głośniej jak w komputerowych zasilaczach) to mnie wnerwiało, wogóle plazma głośniej chodzi, jakieś bzyczenia, wysokie częstotliwości jak przy CRT i buczenia z niej dochodziły, oczywiście delikatne i subtelne ale jednak ;) Na LCD jest zupełna cisza - bajerka, jakby nic nie było załączone jak się oczy zamknie. Plazma była cała nagrzana, a z tyłu szedł strumień ciepłego powietrza które te wentylatory usuwały z obudowy, normalnie "farelka" jak w komputerze ;) TV służy też jako monitor do kompa więc ze względu na statyczny obraz przewyższa plazme pod wiadomym względem :) Żużycie energii u mnie wynosi o.k 75-85W w zależności od ustawień co też wpłneło na decyzje. Jeśli chodzi o ta nieszczęsną czerń to wiadomo jak węgiel ona nie jest ;) W PLAZMACH TEŻ NIE. Może po ciemku jak sie ogląda to to może komuś przeszkadzać ale pytanie kto ogląda po ciemku? Ja bynajmniej musze mieć jakieś światło bo oczka bolą przy dłuższym oglądaniu, zresztą takie oglądanie psuje wzrok ;) Przy jakimś oświetleniu szczątkowym tupu lampka nocna problem "małej czerni" znika zupełnie;) to samo z nierównomiernym podświetlaniem. Jak jest zupełnie ciemno i ekran jest czarny to troche u dołu widać taką delikatną nierówność ale to jest tak subtelne że aż subiektywne ;) Przy lampce nocnej nic nie widać, a na kolorze tym bardziej. Grubość panelu 3,5 cm, plazma miała ponad 10cm. Mam jasny salon i uważam że do takich pomieszczeń to LCDLED jest idealne. Czarne jest czarne, a białe białe, kolory żywe i bardzo ostre. Design też jest super, rama koloru grafitowego ze srebrnymi listwami. Oglądałem modele na 2011 rok i żaden sie mi nie podobał ;( Parametrów też lepszych za bardzo nie mają ;) więc zadowolony jestem z tego zakupu ;) A cena była dobra ;)
Siedze teraz i bawie sie serverem servio 0.5.2. Podłączyłem do kompa bezpośrednio kablem i tv nie widzi serwera. Niby połączenie jest a nie widzi servio. Niewiem jak sie to konfiguruje po stronie kompa i tv. IP mam wpisane raczej jak trzeba a servera jak nie widział tak nie widzi. Miałem testową wersje Mezzmo i działało;) Może napisze ktoś krok po kroku co należy wpisać w ustawienia karty sieciowej i tv żeby zagrało ;)
 
Ostatnia edycja:

jansch

New member
Witam.Proszę o odpowiedź, czy w Panasonicach serii v-20 zadziała PIP , gdy jeden sygnał będzie pochodził z anteny dachowej (DVB-T) a drugi z tunera Cyfrowego Polsatu , a jeśli tak czy główny obraz musi pochodzić z kabla HDMI? Rozważam zakup TX-L37V20E.
 
Do góry