TX-L42V20E pierwsze wrazenia

angostura

New member
Zmieniłem swoją 4 letnią wysłużoną Toshibę 32WL66Z na Panasonica TX-L42V20E. Dlaczego na ten? Po pierwsze wbudowany tuner DVB-S2. Po drugie możliwość nagrywania na dysk, WiFi gotowe do użycia, odtwarzanie HD z kart SDHC, DVB-T w MPEG4, wykorzystanie Viera Link ze względu na posiadane kino z BLU-RAY Panasonica no i oczywiście jakość obrazu. Po dwóch dniach oglądania jestem całkowicie zadowolony ale po koleji. Wygląd bez fajerwerków ale jest inny od fortepianowej czerni która opanowała prawie wszystkie marki, wykonanie bez zarzutu, obrotowa podstawa, mnogość złączy. Decydującą rzeczą był tuner DVB-S2. Posiadam bardzo dobry tuner tv sat Vantage 7100TS więc miałem lekkie obawy czy nie będę rozczarowany. Oczywiście to nie to co zewnętrzny tuner ale jest wszystko co potrzeba użytkownikowi cyfry+. Dzięki DiseqC można ustawić 4 satelity, wyszukiwanie automatyczne i po transponderach, przełączanie kanałów do zaakceptowania a dzięki wbudowanemu złączu CI oglądanie cyfry+. Włożyłem dedykowany moduł cyfry + i kanały HD działają uff. Ale po chwili moja radość prysła, na niektórych kanałach HD od cyferki co chwila jakieś zakłócenia, poleciałem do sąsiada po astona i wszystko w jak najlepszym porządku, wszystko jest poprawnie dekodowanie, nic się nie zawiesza. Czasochłonne jest tworzenie listy kanałów ale ponieważ robi się to właściwie tylko raz więc nie uważam za wadę. Można podłączyć dysk po USB od 160GB do 1T. Ja mam 2.5" 250GB WD passport i działa bez najmniejszego problemu bez dodatkowego zasilania. Dołączony klucz WiFi bez problemu wykrył mój router Linksys WAG2000 dzięki temu można oglądać filmiki youtube, zdjęcia z picassa, wiadomości eurosportu, pogodę i takie tam pierdoły. Slot kart SD odtwarza AVCHD (frajda dla zwolenników MKV), DIVX, MP3, JPG. Bezproblemowy odbiór DVB-T w MPEG-4. Fajna funkcja Viera Link dzięki której po włączeniu kina domowego tv załącza się sam na odpowiednie wejście. A teraz o jakości obrazu. Czerń i kąty boczne bardzo dobre choć wierzę że są lepsze TV pod tym względem. Co mnie zaskoczyło? bardzo dobre skalowanie obrazu SD. DVB-T wygląda rewelacyjnie, byłem zaskoczony że może być tak dobrze. Jakość z BLU-RAY rewelacyjna, kanały HD z Astry rewelacyjne, SD z satelity trochę gorzej od DVB-T ale także dobrze. Analogowych kanałów nawet nie zaprogramowałem. Niezłe możliwości ustawień kalibracji. Nie uruchomiłem jeszcze DLNA. Tak więc z TV jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś ma pytania to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Redaktorzy niemieckiego Video przeprowadzili osobny test LED LCD TV z ekranem 42 calowym i okazało się, że obraz przez nią generowany jest znacznie słabszy niż oferowany przez nieco większe LED LCD a do tego kosztuje ona podobne pieniądze. Może lepiej niech Panasonic zajmie się plazmami?
TEST: Panasonic TX-L42V20E LED LCD TV w Video 7/2010

U nas na testach - nierówne podświetlenie matrycy, zbyt duże ślady nawet na jasnym szczególnie w górnej partii.
Judder też zbyt duży. No i IPS Alpha - czary jest jak zawsze nie czarny ale granatowy.
Google Tłumacz

Google Tłumacz
 

angostura

New member
Re dzwięk

Mój stara toshiba miała głośniki z przodu. W panasonicu są z tyłu. Jednak dźwięk wcale nie jest gorszy. Przy normalnym oglądaniu skala na 16-18. Dałem na 75 i nic nie wpada w rezonans. Dodatkowo jest wiele możliwości ustawień np korektor, rodzaj dźwięku dookólnego, odległość głośnika od ściany. Jest wyście cyfrowe optyczne do wyprowadzenia dźwięku na wzmacniacz kina domowego.
 

Zeno1951

New member
Jak należy rozumieć ten fragment Twojego opisu ..."Slot kart SD odtwarza AVCHD (frajda dla zwolenników MKV)"...Czy to znaczy, że MKV jest dostępny w tym TV. Proszę rozwiej moje wątpliwości. Nie znalazłem jaka jest jasność tego tv. Czy według Ciebie jest wystarczająca do jasnego pokoju?
 

angostura

New member
Re

Wprost ten TV nie odtworzy mkv ale jest programik multiAVCHD którym szybko przerobisz na AVCHD a ten format jest odtwarzany z kart SD. Dodatkowo wkleić można napisy. Zresztą inne formaty HD także przerobisz na AVCHD. Poczytaj na tym forum o multiAVCHD. Jeśli chodzi o jasność matowa matryca i spore możliwości ustawień nie wpłyną negatywnie na odbiór.
 

arty

New member
Ale drogi kurde kto taki kupi ?
Przecież dwie dobre plazmy 50"
Samsunga a nawet Panasonica
da się kupić za tą kasę
 

angostura

New member
Re cena

Ja kupiłem za 4495zł. Pokaż mi inny w tym rozmiarze za połowę ceny z możliwością nagrywania, WiFi, DVB-S2, DLNA itd.
 

boco

New member
Panasonic tx-l37v20e

104528.jpg










TX-L37V20E dysponuje ekranem ciekłokrystalicznym o przekątnej 37 cali. Podświetlenie realizowane jest za pomocą LED-ów umieszczonych przy krawędzi matrycy. Procesor obrazu Vreal Pro 5radzi sobie z wyświetlaniem w rozdzielczości FullHD, czyli 1920x1080 bez przeplotu.

Telewizor Internetowy

Wstawiany do złącza USB modul Wi-Fi nie tylko pracuje w najnowszym standardzie 802.11n, ale poza popularnym pasmem 2,4 obsługuje także mało zatłoczone pięciogigahercowe. Ta możliwość zwiększa szansę na utrzymanie wysokiego transferu, wymaganego do zachowania ciągłości transmisji do telewizora obrazu w pełnej rozdzielczości FullHD. Zwłaszcza, że moduł nie jest symetryczny, ale pracując w systemie Tx1Rx2 dba przede wszystkim o odbiór.

Przeglądarka stron WWW jeszcze nie jest doskonała. Nie wszystkie fragmenty wielu stron są widoczne, ale sądząc po częstotliwości uaktualniania oprogramowania (w ciągu kilku tygodni ukazały się aż trzy jego nowe wersje) także i ten problem zostanie wkrótce rozwiązany. Za to już dziś można adres strony wprowadzać za pomocą zwykłej klawiatury komputerowej, podłączonej do telewizora przez jedno z dwóch gniazd USB. Konkurencja oferuje tylko jej wirtualny odpowiednik wyświetlany na ekranie, po której porusza się po jednym polu w tempie żółwia albo rozwiązanie wykorzystujące dwanaście klawiszy numerycznych w sposób znany z telefonów komórkowych. Rzeczywista klawiatura daje komfort nieporównywalnie wyższy.

Do wyjątkowych rozwiązań zaliczyć także można obecność gniazdka na kartę SD (do 64GB). Może ona zostać nagrana w kamerze, pełnić rolę dodatkowej pamięci na zdjęcia czy filmy, a także magazynu na media pobierane w zamkniętym systemie rozpowszechniania. Wtedy wykorzystuje się formaty plików nieco odmienne od komputerowych, co zapobiega prawidłowemu ich odczytaniu poza telewizorem.

Funkcjonalność

Poza Internetem telewizor jest w stanie odtwarzać multimedia z urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, podłączonych do telewizora za pośrednictwem sieci komputerowej. Odtwarzane mogą być pliki audio MP3, zdjęcia cyfrowe JPEG oraz filmy nawet z obrazem o rozdzielczości 1080p, ale tylko zapisane w formatach AVCHD lub DivX HD. Niestety, nie są akceptowane filmy MKV. Telewizor obsługuje napisy w formatach .txt, .srt i .sub lecz nie zawsze poprawnie wyświetla wszystkie polskie znaki diakrytycznych (m.in. ą, ś).

Nagrywanie na dysk przez USB

Do gniazda USB można podłączyć twardy dysk i nagrywać na nim programy telewizyjne czy oglądać je z tzw. przesunięciem czasowym (Time Shift). Do zaprogramowania nagrań można wykorzystać EPG (elektroniczny przewodnik programowy). Godzina zapisu w rozdzielczości SD zajmuje ok. 2 GB pamięci. Niestety, ta funkcja działa tylko przy odbiorze cyfrowej telewizji, a nagrania można odtworzyć wyłącznie na tym samym telewizorze.

Tunery TV

W odbiorniku zamontowano hybrydowy tuner, umożliwiający odbiór telewizji analogowej i cyfrowej, kodowanej w systemie MPEG-4, jaki będzie obowiązywał w Polsce. Podczas testów telewizor sprawnie rozpoznał wszystkie dostępne kanały DVB-T i bez problemów obsługiwał elektroniczny przewodnik programowy (EPG).

Oszczędność energii

W urządzeniu można włączyć tryb Eco w którym dynamicznie dopasowuje się jasność matrycy i optymalizuje parametry prezentowanego obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. To rozwiązanie pozwala obniżyć zużycie energii o ok. 30%.

Obraz

Kolory i kontast

W telewizorze jest aż osiem predefiniowanych przez producenta profili parametrów ekranu, dwa „profesjonalne”, dwa kinowe: zwykły i realistyczny. Poza tym są dynamiczny, normalny, do gier i oglądania zdjęć. Nie wszystkie profile udostępniają do regulacji pełny zestaw parametrów. Brakowi możliwości dostrojenia udziału poszczególnych kolorów zawdzięcza ten telewizor stosunkowo słaby balans szarości. W czterech najlepszych profilach, dedykowanych do oglądana filmów nie znaleźliśmy sposobu na pozbycie się kilkunastoprocentowego, niewidocznego gołym okiem nadmiaru czerwieni. Nie pomogło nawet dostępna w profilach profesjonalnych funkcja regulowania poszczególnych składowych RGB. Stąd niezbyt zbalansowane szarości i zbyt duża wartość parametru deltaE. Wśród najlepszej czwórki profil kinowy charakteryzował się zbyt słabym nasyceniem, obniżoną temperaturą ale za to powiększonym kontrastem. Dopiero w pozostałej trójce z najlepszych pierwszy z wymienionych mankamentów został zlikwidowany. Gamma podniosła się do 2,20 razem ze zmniejszeniem się kontrastu do 800:1. Największą wartość ten parametr osiągnął w profilu dynamicznym (1200:1), gdzie do nadmiaru czerwieni doszedł deficyt zielonego. Niemniej jednak te ustawienia sprawdzają się dobrze. Obraz, nawet w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu jest wyraźny, z nasyconymi kolorami.

Równomierność podświetlania matrycy

W ekranach ciekłokrystalicznych z podświetleniem krawędziowym należy się liczyć z dużą nierównomiernością podświetlenia. Nic takiego w Panasoniku nie miało miejsca. Pomimo nieco ciemniejszego środka i prawe strony współczynnik równomierności rozświetlania spał tylko do 87%.

Jasność

Chcąc uzyskać precyzję regulacji siły światła w poszczególnych kolorach przez ciekły kryształ należy zmniejszyć intensywność podświetlenia. Dlatego w najlepszych trybach urządzenie oferuje jasność zredukowaną do 150 kandeli na metr kwadratowy. Kiedy precyzję regulacji można sobie podarować jasność wzrasta o sto jednostek.

Dźwięk

Brzmienie telewizora jest poprawne, ale generowany dźwięk jest płaski i pozbawiony mocnej podstawy basowej. Same głośniki są niewielkie i umieszczone za obudową, co nie sprzyja dobremu generowaniu i rozchodzeniu się dźwięku. Przy oglądaniu filmów warto podnieść sobie komfort podłączając do telewizora zestaw audio.
Wyniki testów


  • Dźwięk: 8.8
  • Funkcje: 10.0
  • Jakość wykonania: 10.0
  • Obraz: 4.8
  • Opłacalność: 5.8
Wersja oprogramowania sterującego Wersja oprogramowania sterujacego (firmware) z jakim testowany był telewizor 2.408
Pozostałe informacje Ergonomia pilota (skala 1-5) 5 Intuicyjność interfejsu (skala 1-5) 4 Jakość wykonania (skala 1-7) 7
Jakość dźwięku (skala 1-5) Soprany 3 Średnie tony 4 Bas 4 Efekty przestrzenne 3
Jakość obrazu (pomiary, w optymalnym trybie po kalibracji) Zmierzony współczynnik kontrastu statycznego, on/off (x:1) 800 Równomierność podświetlenia matrycy (procent) 0 DeltaE (wierność barw, im mniej tym lepiej) 24 Jasność (tryb optymalny, cd/m2) 150 Ostrość (skala 1-5) 5 Kąty widzenia (skala 1-5) 4 Skuteczność działania mechanizmów poprawy płynności obrazu (skala 1-5) 3 Współczynnik gamma (najlepszy tryb fabryczny ustawień obrazu) 2 Temperatura barwowa (najlepszy tryb fabryczny ustawień obrazu, kelwiny) 5600
Pobór energii Standby pobór energii (W) 0 Minimalny pobór energii (W) 42 Średni pobór energii (W) 85 Maksymalny pobór energii (W) 125 :kom:
 

boco

New member
Tx-l37v20b

104528.jpg
TX-L37V20B Przegląd
Czy Panasonic TX-najbardziej oczekiwanym L37V20B realizacji obrazu, który jest tak dobry jak jego lista funkcji?
Wprowadzenie

Panasonic, jak wielu innych producentów, rozpoczęła się rozciągnąć ich 2010 spisu w oczekiwaniu na ten miesiąc świata i TX-L37V20B jest jednym z najbardziej oczekiwanych. TX-L37V20B stanowi szczytu obecnego kształtu wyświetlacz LCD wyposażone tak jak ma to panel IPS o zwiększonej wydajności poza osią, podświetlenie LED Edge, Internet TV, Freesat HD i DVB-T HD. Z funkcji, takich jak, że TX-L37V20B z pewnością może być traktowana jako model flagowy, ale nie jego pomiaru wydajności do specyfikacji, zobaczymy.
Połączenia i stylizacja

TX-L37V20B odzwierciedla wygląd innych wyświetlaczy Panasonic, oferując gun metal szary połysk wykończenie z przodu w połączeniu z tworzyw sztucznych srebrny panel z powrotem. Bezel się środki 5cm szerokości wzdłuż boków i góry i szeroki 8 cm na dole, i istnieje również srebrne wykończenia, na górze i na dole. Jak zawsze projekt jest w dużym stopniu kwestia gustu i jednocześnie projekt TX-L37V20B jest bardzo proste, jest to elegancki i atrakcyjny dla oka, i ostatecznie to, co jest na ekranie, co się liczy. Od TX-L37V20B posiada podświetlenie LED krawędzi jest bardzo cienka, o zaledwie 4 cm, ale w dół odpaleniem głośniki są dobrze ukryte, a obraz jest odpowiednio nieodblaskowe. Po prawej stronie znajdują się podstawowe kontroli, takich jak głośność, wybór wejścia i wyłącznik zasilania. Ogólnej jakość wykonania jest bardzo dobra, a wyświetlacz jest zamontowany na stałe stoiska owalne obrotowy, który również jest szary metal pistolet z taśmy wykończenia.

Pilota zdalnego Panasonic standard, który przenosi schemat kolorów z wyświetlaniem obrazu i jest ze srebra i plastiku w kolorze szarym. To jest proste, oczywiste, miły w dotyku i łatwy w obsłudze jedną ręką. Jest intuicyjny w obsłudze i zawiera szereg przydatnych przycisków, takich jak VIEREA CAST, narzędzi i funkcji Link, jak również menu, EPG i Aspect Ratio. Jedną z cech, że zrobiłem tak jak było oddzielne przyciski TV i wejścia AV, który jest przydatny, gdy tak jak ja ciągle przełączanie pomiędzy TV i jednym z wejść AV.
TX-L37V20B jest dobrze rozdzielona w odniesieniu do połączeń dotyczą wystarczy nawet dla najbardziej wymagających konsumentów. Z tyłu znajdują się 3 wejścia HDMI, z których jeden jest v1.4 i zawiera kanał Ethernet i audio kanał zwrotny (ARC). Audio kanału zwrotnego umożliwia wyświetlanie wysłać audio po podłączeniu do odbiornika AV wyposażony v1.4. Istnieją również 2 połączenia SCART, gniazdo LAN, komponent wideo (Y, Pb, Pr) z wykorzystaniem 3 złącza typu RCA, cyfrowe optyczne wyjście audio, port USB oraz wejście i wyjście audio, zarówno przy użyciu 2 gniazda typu RCA złącza. Również z tyłu jest połączenie anteny do odbioru DVB-T i łącze satelitarne do odbioru Freesat.

Na lewej stronie jest inny wejście HDMI, inny port USB, gniazdo słuchawek, gniazdo kart SD, CI (Common Interface) Gniazdo i composite video i audio z wykorzystaniem połączenia typu RCA.

Jego niewielkie skargi, ale wciąż czuję, że Panasonic zrobi lepiej używać wejść w dół skierowane, aby umożliwić konsumentom ich zamontować wyświetlacz bardzo blisko ściany, zwłaszcza na tych ultra cienkich wyświetlaczy, gdzie na ścianie jest bardzo prawdopodobne.
Menu i skonfigurować

Podobnie jak w przypadku większości telewizorów tych dniach powołany na TX-L37V20B była szybka i bezbolesna. Po podłączeniu anteny, strojenie w DVB-T zajmuje tylko kilka minut, a EPG wynikające są bardzo duże, kolorowe i łatwe do odczytania. I nie mają jednak kilka skarg, w przeciwieństwie do innych telewizorów na EPG nie ma miniaturę kanału, który jest aktualnie na, w rzeczywistości nie ma nawet żadnego dźwięku. W niepokojącym rozwoju są także reklamy z EPG, ale miejmy nadzieję, że nie przyjmie się. Niestety w domku, gdzie mieszkam się w zabytkowym budynku, który oznacza, że nie może pogodzić się z anteny satelitarnej i była w stanie przetestować funkcje Freesat na TX-L37V20B. Jeśli chcesz korzystać VIERA CAST, która jest funkcjonalność Panasonic TV do Internetu, wystarczy podłączyć wyświetlacz do routera przy użyciu kabla LAN lub jeśli jest to bezprzewodowy WiFi pod klucz. Utworzenia klucza WiFi był bardzo prosty i raz zrobiłem tak, mogłem dostęp Panasonic platformy internetowe z łatwością. Jest to miły akcent, że Panasonic obejmuje dongle WiFi z wyświetlaczem i przykład, że inni producenci mogą uczyć się, szczególnie te, które nawet nie zawierają okulary 3D 3D TV.

Jak EPG, w głównym systemie menu samo w sobie jest jasne, kolorowe, łatwe do odczytania i szybko poruszać. Oferuje trzy opcje, które są tytułem Obraz, Dźwięk i skonfigurować. W Konfigurowanie istnieją ogólne kontroli, takich jak Network Set, Timer, DivX VOD, jak również kontrola nazwie Advanced (ISFccc), która pozwala na uzyskanie dostępu do Professional1 i Professional2 trybów obrazu. Ukryte w menu ustawień jest opcja o nazwie Inne ustawienia oraz w tutaj znajdują się trzy funkcje, które byłyby bardziej znaczeniu, które należy uwzględnić w menu Obraz. Jest kontrola ustawiania funkcji interpolacji ramy, który wzywa Panasonic Intelligent Frame Creation i jeśli obraz odbierany jest 24p, to funkcja 24p Smooth się w trybie Film. Istnieje również rezolucję kontroli Enhancer i wreszcie sterujący ustawieniami 16:9 Overscan. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie ważne, ponieważ tylko przez ustawienie na Off otrzymasz dokładne mapowanie pikseli bez skalowania, a tym samym korzysta z pełnej rozdzielczości źródeł sygnału High Definition.

Sound menu oferuje trzy różne tryby, które są Mowa, muzyka i użytkownika, z użytkownika pozwala na dostosowanie audio utworzone za pomocą korektora. Istnieją również bardziej ogólne, takie jak kontrola Bass, Treble i Balance, jak również ustawienie odległości między głośnikami i ściany. Ogółem znalazłem dźwięk TX-L37V20B się dość dobrze i rzeczywiście lepiej niż D25, że przeglądowi wcześniej co jest zaskakujące, jeśli wziąć pod uwagę, jak podobne są one wyświetlane w sposób, w większości innych.

Menu Obraz oferuje szereg trybów wyświetlania, które wahają się od oczu do pęcherzy Dynamic preset o nazwie True Cinema, które wydają się rozsądną wydajność z pudełka. Istnieją również dwa tryby ISF nazwie Professional1 i Professional2 które umożliwiają dostęp do dodatkowych Ustawienia zaawansowane i mogą zostać zablokowane. Chodzi o to, że tryby ISFccc zapewnić profesjonalny kalibrator narzędzi, aby dokładnie określić skali szarości i barw, a następnie zablokować te ustawienia tak, aby nie mogły być przypadkowo zmieniona. Powodem dwa tryby Professional jest umożliwienie tworzenia kalibratora Dzień i Noc ustawień, z których każdy jest zoptymalizowany do oglądania programów w różnych warunki oglądania.

Jak w przypadku innych wyświetlaczy LCD Panasonic TX-L37V20B nie ma specjalnej kontroli kontrastu, nie jest tylko kontrola podświetlenia, które jest dość myląco nazywa kontrastu. Bez rzeczywistej kontroli kontrastu na TX-L37V20B nie można właściwie ustawić jasności białego, co pozwoli wyeliminować wszelkie wycinek bardzo trudne. Nie jest jednak kontrola jasności dla dostosowania poziomu czerni, kontrola kolorów i kontrola ostrości. C.A.T.S. (Contrast Automatic Tracking System) służy do regulacji podświetlenia w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia, ale może to powodować wahania na obraz i najlepiej zostało przerwane. Wreszcie jest P-NR (Noise Reduction) funkcja, która ma na celu zmniejszenie artefakty kompresji ale nie znalazłem tej kontroli jest nie realne korzyści więc włączyłem go.

Jeśli Professional1 lub Professional2 tryb będziesz mieć dostęp do zaawansowanych ustawień, w których występują menu dla balansu bieli, kolor Zarządzanie i Gamma. White Balance pozwala na dwa menu punkt kalibracji skali szarości, Colour Management umożliwia dokonywanie korekt w Hue i Saturation z trzech lotek i ustawienie Gamma pozwala na wybór różnych krzywych gamma.
Funkcje

Jak już wspomniałem we wstępie TX-L37V20B ma wiele funkcji, w tym tuner DVB-S dla Freesat HD i tuner DVB-T2 dla DVB-T HD. Ponadto TX-L37V20B korzysta także IPS (In Plane Switching), panel, który zapewnia szerszy kąt widzenia 178 °, co zapewnia ostrzejszy obraz oglądany osi. Panasonic twierdzi, że mają jeszcze bardziej zwiększyć wydajność zespołu z jasną, energooszczędne podświetlenie LED krawędzi. Korzystanie z podświetleniem LED krawędzi ma również poprawić wydajność i dokładność kolorów oraz kontrast przyczynia się do ekranu smukły wygląd.

TX-L37V20B ma 100Hz, która skutecznie podwaja liczbę klatek, a także Panasonic Intelligent Frame Creation, który używa interpolacji ramka automatycznie wyrównania klatek obraz i tym samym zmniejsza drgania i tworzeniu obrazów gładkie i jasne. Podczas oglądania filmów Blu-promienie zakodowane w 24fps TX-L37V20B ma funkcji odtwarzania 24p, które zwiększą ilość klatek na sekundę do bardziej odpowiedniego 96Hz który jest wielokrotnością 24. Istnieje również funkcja 24p Smooth Film, że ma coś podobnego, ale zawiera interpolacji klatek. TX-L37V20B również C.A.T.S. (Contrast Automatic Tracking System), który przeznaczony jest do regulacji podświetlenia w zależności od oświetlenia otoczenia

TX-VIERA CAST L37V20B obejmuje wersja, która jest Panasonic z TV i internetu umożliwia dostęp do wybranych treści online, takich jak YouTube i video Eurosport i Google Picasa Web Albums. to nie jest przeglądarka ale daje informacje, takie jak prognoza pogody i wiadomości i Panasonic planuje dodać Skype i Twitter w najbliższej przyszłości. I stwierdził, że zawarte dongle WiFi bardzo dobrze i nigdy nie miałem problemów podłączenia do mojego routera bezprzewodowego.

TX-L37V20B także VIERA Tools i VIERA Image Viewer, który umożliwia dostęp do zdjęć, muzyki i wideo za pośrednictwem gniazda kart SD, port USB lub transmisji strumieniowej z sieci domowej poprzez DLNA. Ponadto można skorzystać z portu USB do podłączenia TX-L37V20B do zewnętrznych HDD, ale nie był w stanie rzeczywiście przetestować tę funkcję. Wreszcie jest VIERA Link, który umożliwia sterowanie innymi produktami VIERA można samodzielnie.
Wyniki pomiaru po wyjęciu z pudełka

Do celów tych testów użyłem tryb True Cinema, który stanowi próbę Panasonic w skalibrowane preset. Od Kontrast rzeczywiście wydaje się kontrola podświetlenia mogę ustawić, że by nadawały się do oglądania środowiska, ale wyszedłem z jasności i ustawienia kolorów tak jak były. I ustawić ostrość na zero, a z tego samego powodu włączyłem rozdzielczość off Enhancer. C.A.T.S. i P-NR kontrole zostały już wyłączone, ale także wyłączyć funkcję Intelligent Frame Creation, jak również. Funkcja Gamma już poprawnie ustawiona na 2.2 i mam nadzieję, że rzeczywista krzywa będzie zbliżona do tej liczby.

Wyniki pokazują, jak był doskonałą wydajność w skali szarości dla preset z wszystkich DeltaE (błąd) pomiarów jest mniejsza niż 2, który jest prawie niedostrzegalna. Temperatura barwowa również bardzo dobry, o wymiarach zaledwie nieco ponad cel D65 i gamma było nieco ponad 2,2 cel na czerwono, ale niebieski i zielony zostały na miejscu. Śledzenie RGB jest bardzo dobry z Blue i Green śledzenia bardzo blisko z linią cel 100 i działa około 5% poniżej Red. Jest to wspaniały zestaw wyników, lecz z użyciem dwóch punkt kalibracji skali szarości, dostępny powinien być w stanie poprawić wydajność nawet dalej.

Podobnie jak w skali szarości pomiarów wydajności gamę kolorów widoczne na wykresie CIE był bardzo dobry dla wyjęciu z pudełka preset, z TX-L37V20B pomiaru bardzo blisko Rec709. Pomiary luminancji i barwy są doskonałe, ale kolor jest trochę przesyconych prawyborach w trzech i dwóch wtórnego kolory ale ogólnie odwzorowanie kolorów jest bardzo dobra. TX-L37V20B zawiera Colour Management System to jeszcze raz bym chciał, aby drobnych usprawnień z kalibracji.
Wyniki Calibrated

Jak już wspomniano na wielu innych Panasonic opinii do projektu menu jest bardzo frustrujące dla kalibratorów. Suwaki do regulacji balansu bieli i CMS pojawiają się na samym punkcie, w którym licznik jest trudny do środka przez okno IRE. Od niedawna mam skalibrowany innego Panasonic byłem już obeznany z obejścia i dzięki doskonałej wydajności z pole dostosowania wymagane były minimalne

Po użyciu kontroli balansu bieli do kalibracji skali szarości wyniki były doskonałe z DeltaE krótszy niż w przypadku większości poziomów IRE, który jest niedostrzegalny dla ludzkiego oka. Wszystkie trzy są teraz płynnie prawyborach około 100 śledzenia temperatury kolorów i jest obecnie na miejscu, podczas gdy D65 i gamma jest śledzenie blisko do 2,2 celu nastąpił niewielki szczyt po około 90 IRE. Spowodowane jest nieznaczne, ale bez obcinania tradycyjnych kontrola kontrastu nie było sposobem na poprawę tego. Powiedział, że przycięcie jest niewielka i nie powinna wpływać na rzeczywiste oglądanie materiału.

Chociaż specyfikacji Panasonic TX-roszczenia L37V20B ma 3D Colour Management System (CMS) nie jest to ściśle prawdziwe, ponieważ tylko kontroli Hue i Saturation że prawdziwym 3D CMS byłby kontroli Hue, barw i luminancji oddzielnie. Ponadto kontrole CMS tylko z kolorów podstawowych (Red, Green i Blue), tak nie ma bezpośredniej kontroli nad wtórnym kolorów (Cyan, Magenta i Yellow). Jednakże biorąc pod uwagę już doskonałe odwzorowanie kolorów było tylko minimalne korekty wymagane od CMS i kalibrowane granice barw na jakość odniesienia. Jak pokazuje wykres CIE pomiarów luminancji i barwy są bardzo dobre i kolor został poprawiony w wyniku DeltaE krótszym niż dwa dla większości kolorów, która jest doskonała.

Panasonic są gratulacje za tym ISFccc kontroli, ale może następnym razem mogą o 10 pkt w skali szarości kalibracji i odpowiedniego 3D CMS z kontroli wszystkich sześciu kolorach, co może przynieść je z wielu swoich konkurentów.
Przetwarzanie wideo

Wykonanie TX-L37V20B w testach przetwarzania wideo była bardzo dobra ogólnego, a jedynie kwestie zwykle kadencji, że oczekują od wyświetlacze Panasonic. Używając obu moich PAL i NTSC HQV odniesienia płyty po raz pierwszy sprawdził SMPTE test bar kolorów, TX-L37V20B łatwością, odpowiednie skalowanie 576i i 480i pełne obrazy bez utraty szczegółowości lub niechcianych dźwięków. TX-L37V20B również strzelił bardzo wysoko w schodkowania testów na obu dyskach a także wykonuje bardzo dobrze na przekątnej test interpolacji, z dwóch z trzech znajdujących się w ruchu pręty gładkie i tylko w dolnej skrajnej bar pokazano bardzo nieznaczne schodkowania. TX-L37V20B również nie miał problemów w rozwiązywaniu wszystkich grzywny cegły w badania szczegółowe, zarówno PAL i NTSC płyt.

Zgodnie z oczekiwaniami TX-L37V20B nie wykonał tak dobrze w teście szczegółów filmu i nie prawidłowo blokady do obrazu wynikowego w aliasing miejsc w speedway za wyścigowy (dla tych, którzy są zaznajomieni z materiału HQV test) . TX-L37V20B nie wszystkie badania rytm i nie był w stanie poprawnie wykryć albo 02:02 (PAL - europejska) lub 2:3 (NTSC - USA / Japonia), jak również kilka mniej popularnych formatów. Jednak TX-L37V20B nie działają poprawnie przy wyświetlaniu filmu przewijania materiału wideo z tekstu, poprawnie wyświetla słowa bez rozmycia lub rozdrabniania.

TX-L37V20BB również osiągnęła bardzo dobre wyniki w większości testów HQV na Blu-ray przy high definition. Z odtwarzaczem ustawione na 1080i wyświetla się poprawnie i bez przeplotu wyświetlane zarówno wideo i testy rozdzielczość filmu (16:9 pod warunkiem, że jest prawidłowo ustawiony w trybie off z Overscan) i wykazały dobre skalowanie i filtrowanie wyników, jak również wzmocnienie dobrej rozdzielczości. TX-L37V20B również nie miał problemy z wideo Tekst nałożony na film oparty materiału. Jak w większości innych wyświetlaczy LCD Rozdzielczość ruch nie jest do standardów dobrego plazmowe.

TX-L37V20B obsługi 24p treści bez żadnych problemów, choć trzeba było się upewnić, że funkcja 24p Smooth Film został wyłączony lub będzie wprowadzać zbędnych artefaktów i każdy film oparty obrazy wideo będzie miał do nich wygląd.

Kiedyś mój Spears i płyty test Munsil sprawdzić zapas wydajności w TX-L37V20B z białego odniesienia (poziom video 235) do białego szczytu (poziom video 255) i był wyraźnie powyżej poziomu obcinania wideo 245, który potwierdził to, co mam podejrzanych w czasie kalibracji. Wyświetlacz powinien być w stanie jednoznacznie wskazują szczegółowo na szczyt biały film z 255 poziomu, ale jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek ogłoszenia wycinek powyżej poziomu 244 W rzeczywistego wideo oglądanie materiału.

Ogółem jest to doskonały zestaw wyników oraz przetwarzanie wideo z TX-L37V20B jest bardzo dobra, z chlubnym wyjątkiem wykrycia Panasonic rytm filmu, który naprawdę potrzebuje do rozwiązania.
Jakość obrazu

TX-L37V20B jest bardzo dokładne w skali szarości, barw i wydajności gamma w połączeniu z doskonałą usuwania przeplotu i skalowanie w wyniku doskonały obraz podczas oglądania rzeczywistym świecie materialnym. Standardowej rozdzielczości transmisje DVB-T były dość watchable i żadnych problemów raczej wynikać z samych programów, a nie na wyświetlaczu. O wysokiej rozdzielczości transmisji TX-L37V20B przeplot sygnału 1080i bez żadnych problemów i wynikowy obraz wyglądał bardzo solidne i korzyści ze zwiększonej rozdzielczości. Kiedy pokazano obrazy o wysokiej rozdzielczości Blu-ray funkcji odtwarzania 24p native 24p wzrosła liczba klatek na odpowiedni 96Hz, ale należy się upewnić, że funkcja 24p Smooth Film jest wyłączony lub będzie zniszczyć film, jak jakość prezentacji . Jak już wspomniałem ważne jest również, aby 16:9 Overscan funkcja jest wyłączona w celu zapewnienia pełnej rozdzielczości 1080p jest wyświetlana.

TX-L37V20B także Panasonic Frame Creation Pro, która dodaje Inteligentna ramki 100Hz technologia interpolacji i koncentrować się ruch, którego celem jest dalsze wzmacnianie rozkład ruchu. Nie mam natomiast problem z podwojenie klatek od 50 do 100 lub za pomocą 24p Playback, aby zwiększyć ilość klatek na sekundę z płyty Blu-ray od 24 do 96 nie jestem fanem żadnej formie interpolacji klatek. Nawet Czasami widzę nieznaczne ulepszenia w materiał oparty na wideo, nie uważam poprawy naprawdę nakazu tyle hałasu, że służby producentów obrotu zrobić i ostatecznie, systemy te miały niewielki lub nie ma wpływu na ograniczenia związane z ruchem technologii LCD . Gorzej, gdy używany w połączeniu z materiałem na film interpolacji ma negatywny wpływ na wizerunek, który traci poczucie film, jak i zaczyna wyglądać jak film. Osobiście rzadko używać funkcji interpolacji klatek i, szczerze mówiąc, prawie zawsze po prostu zostawić je.

Jednym z głównych punktów sprzedaży TX-L37V20B jest jego wykorzystanie panel IPS i udoskonalenia tej technologii były widoczne, gdy testowałem wyświetlacza poza osią działania. Patrząc od strony obrazu nie występuje zwykle utratę kontrastu i koloru plag desaturacji panele VA. Był lekki spadek kontrastu, patrząc pod ekstremalnym kątem reprodukcji barw, ale nadal solidne i TX-L37V20B pokazuje wyraźnie, że najwyższą wydajność poza osią, szczególnie w porównaniu do paneli VA ja testowałem. Niestety ze względu na podświetlenie LED Edge jednolitość podświetlenia można było lepiej i chociaż na pewno nie tak źle, jak inne wskazania, które testowałem nie było nieznaczne zmętnienie, zwłaszcza na krawędziach się. Czułem się na czerń TX-L37V20B można było również lepsze i podejrzewam, że jest to wynik zarówno panel IPS i podświetlenie krawędzi. Przypuszczam, że to tylko cena, jaką płacisz za ultra cienki wyświetlacz i poza osią poprawić wydajność. Niestety żadna technologia nie jest doskonały wyświetlacz i nie zawsze są kompromisy.
Wydajność w grach
W Professional1 trybie TX-L37V20B mierzone opóźnienie wprowadzania 40ms, który jest całkiem dobry i lepszy niż wiele innych wyświetlaczy Przetestowałem. Jednak w trybie gry, ulepszone do 10ms, która jest doskonała i należy zachować nawet najbardziej zatwardziałe graczy szczęśliwy.
Zużycie energii

Zużycia energii przez monitor LCD wydaje się być bardzo zgodne w dużej mierze zależy od ustawienia jasności podświetlenia, a nie wpływa na ekranie obrazów. Jednak dynamiczny kontrast funkcje jak C.A.T.S. wpłynie na zużycie energii, gdyż kontrole te różnią się podświetlenie i jasność wyświetlacza w zależności od obrazu i oświetlenia otoczenia. W trybie Normal TX-L37V20B zużywa 40W i 70W w 0ire przy 50 IRE i 100ire i za pomocą kalibrowanych Professional1 ustawienie mierzy około 80W na wszystkich trzech poziomach, różnica była spowodowana głównie mnie wyłączenie CATS funkcji. W trybie gotowości TX-L37V20B zużyte mniej niż 1W energii, więc ogólna wydajność zużycia energii był bardzo fajny.
Wniosek

Panasonic TX-L37V20B reprezentuje to, co najlepsze w obecnej technologii LCD, a także zawiera wiele funkcje zwiększające wydajność. Korzystanie z panelu IPS oznacza, że poza osią funkcjonowania TX-L37V20B jest znacznie lepsza niż przy użyciu standardowych paneli VA i podświetleniem LED wyniki w ultra cienki wyświetlacz skuteczne i energii. Wydajność w jest doskonała do korzystania z True Cinema preset i jest rzeczywiście najlepsze widziałem do tej pory na TV LCD. Po dołączeniu ISFccc kontroli można skalibrować obraz TX-L37V20B do wzorca i do tego ma być Panasonic gratulacje, jest dobrze, firma dostarczająca doskonały obraz wraz ze wszystkimi dzwonki i gwizdki. Jeśli chodzi o dzwonki i gwizdki do TX-L37V20B jest kłopot bogactwa, który obejmuje Freesat HD, DVB-T HD, telewizja internetowa, certyfikat DLNA, DivX VOD i Dolby Digital Plus. Panasonic nawet to dongle WiFi, który jest miły dotyk.

TX-L37V20B nie jest doskonały oczywiście, jak to często bywa nie zawsze jest kompromisem gdzieś po drodze. Korzystanie z panelu IPS oznacza, że wyniki poza osią jest o wiele lepiej niż większość wyświetlaczy LCD czerń, ale może być trochę lepiej. Również korzystanie z podświetleniem LED Edge może oznaczać, wyświetlacz jest bardzo cienkie i energooszczędne, ale jednorodności podświetlenia mógłby być trochę lepiej. Biorąc pod uwagę doskonałe przetwarzanie wideo w inny sposób to naprawdę czas, że Panasonic stałych problemów z wykrywaniem rytm, który jest plagą wszystkich wyświetlaczy. My tylko innych dolegliwości są dość nieznaczne odnoszących się do pozycji tylnej wejść i co więcej kalibratora przyjazne menu.

Ostatecznie jednak TX-L37V20B zapewnia jedne z najlepszych zdjęć z okna widziałem do tej pory z LCD TV i to w połączeniu z doskonałej funkcji i atrakcyjnej cenie oznacza, że nie mam wątpliwości, dając tym ekranie nagrodę Best Buy .:krol:
 

ORTEK

New member
Może i bajerów ma sporo ale cóż z tego skoro jakość obrazu ssie :sad: Z LCD-ków Panasonica to lepsze są jednak te na CCFL-kach jak choćby S20 czy G20. I niestety po raz kolejny już potwierdziło się to że podświetlenie LED to ZUO i w ogóle padaka. Nic dziwnego że jestem tak uprzedzony do tej technologii... Jeszcze jeden teścik, również mało optymistyczny: Product Face-Offs Televisions - DigitalVersus

LIPA
 
Ostatnia edycja:

Vader34

New member
Witam.... Właśnie zakupiłem TX-L42V20E i mam problem z podłączeniem zewnętrznego dysku - Western Digital My Passport Ess. 500GB. Czy system plików Fat lub NTFS ma znaczenie ???
 

Vader34

New member
Ma znaczenie... w końcu sformatowałem go exfatem i TV go widzi..... Tylko teraz mam inny problem.... próbowałem nagrywać z TV na dysk zewnętrzny, który najpierw zarejestrowałem i sformatowałem w TV - po odłączeniu i odrejestrowaniu komputer cały czas nie widzi dysku.... Jakaś pomoc jak odzyskać dysk ????? Please........
 

angostura

New member
To co jest nagrane na dysku jest zabezpieczone przed kopiowaniem dlatego po podłączeniu dysku do PC go nie widać i nie można nic skopiować na zewnątrz. Mi udało się zobaczyć co na nim jest po przeglądnięciu programem do formatowania dysków (nie pamiętam teraz jak on się nazywał). Struktura jest bardzo dziwna, jest bardzo dużo plików i katalogów, że ciężko znaleźć zasadniczy stream. Pobawię się tym dzisiaj to może coś jeszcze podpowiem.
 

Vader34

New member
Super dzięki... Po prostu, nie chcę już nagrywać na ten dysk, ale nie wiem co z nim zrobić żeby go odzyskać-(nagrania mogę stracić-były na próbę) pozdrwiam
 

pekao

New member
Tx-l42d25e

Ma znaczenie... w końcu sformatowałem go exfatem i TV go widzi..... Tylko teraz mam inny problem.... próbowałem nagrywać z TV na dysk zewnętrzny, który najpierw zarejestrowałem i sformatowałem w TV - po odłączeniu i odrejestrowaniu komputer cały czas nie widzi dysku.... Jakaś pomoc jak odzyskać dysk ????? Please........

Witam,
Mam podobny problem w TX-L42D25E podłączam dysk WD 1 TB, telewizor wykrywa urządzenie USB natomiast nie widzi zapisanych na nim danych.
Pomóżcie pls w jaki sposób sformatowac dysk aby TV widział zapisane na
nmim zdjęcia, filmy, muzykę ?

Ponadto posiadając Dysk 1TB chciałbym móc wykorzystywac go zarówno do zapisu danyzch z TV oraz do zapisu danych z PC, czy w tym TV na tym samym dysku jest to mozliwe jednocześnie ? czy konieczne jest zakupienie nowego dysku z przeznaczeniem wyłącznie pod TV ?

Z góry dzięki,
pozdr pekao.
 

angostura

New member
Jeśli chcesz nagrywać na dysk z telewizora to musisz go zarejestrować i sformatować krok po kroku tak jak w instrukcji obsługi. Nagrania są zaszyfrowane więc ich nie skopiujesz z dysku na PC. Jeśli chcesz podłaczyć dysk ze swoimi nagraniami to sformatuj go jako FAT32 z opcją rozmiaru jednostki alokacji 4096 bajtów. Następnie wrzuć jakiegoś divx, MP3 czy jpg i zobacz czy da się obejrzeć. Ja jak sformatowałem pendriva z domyślnym rozmiarem jednostki alokacji to tv nie widział pendriva. Dopiero jak sformatowałem z opcją rozmiaru jednostki alokacji 4096 bajtów to zobaczył mi go. Raczej nie będzie możliwe aby nagrywać z tv i wrzucać z PC na jeden dysk. Możesz formatować na dwie partycje i następnie zarejestrować wg instrukcji ale obawiam się że tv sformatuje Ci go w całości.
 
Do góry