TW5500 + ekran + zona = pomocy

_hdtv_user1

New member
@deimos: jaki masz system napinaczy - na stronie widze dwa..takei bardziej wypukle i proste ? ponadto z tego co widze to najblizszy rozmiar ktory mi podhocdzi to robocze 301x169 czyli 350cm kaseta ;(

no i pytanie: czy to mozna gdzies kupic od reki czy zamowienie i czekanie ? Jezeli tak gdzie najlepiej ?
 
Ostatnia edycja:
B

burz

Guest
>wiec aktualnie mamy sytuacje taka:
>a) projektor moge przywiesic w odleglosci 5m tyle ze nie w osi ale tutaj >troszke podkrece mysle lens shiftem


Tak się zastanawiam, czy nie dałbyś rady przeforsować po prostu windy – wtedy projektor wieszasz w miejscu najkorzystniejszym nawet na środku sufitu i sprzęt jest niewidoczny, gdy go nie używasz...?
Fakt, rozwiązanie nie jest tanie, wymaga też w pewnych granicach przebudowy sufitu, ale efekt może być olśniewający (i co najważniejsze, może Twoja małżonka-estetka na to pójdzie...).
 

redlum

New member
Bez reklam
z własnego doświadczenia wiem - że raczej nie pójdzie - jak moja druga połowa zobaczyła ile kosztuje winda - to powiedziała - "nie lepiej kupić lepszy projektor?" :)
 

meszrum

Member
@_hdtv_user1

zanim kupisz ekran biały bądź szary, to zaopatrz się sporą płytę [równą] i ją pomaluj dwa razy farbą lateksową Samtex3 na biało [nie bazą, tylko białą].
następnie, połowę płyty [ekranu w pionie] pomaluj na kolor szary - kup 1L farby GRAU 55 z kolornika Caparol 3D System na bazie Samtex3 [ok. 20 PLN]. wówczas będziesz mieć 50% białego ekranu i 50% szarego - wybierzesz kolor ekranu świadomie. nie sugeruj się radami [takimi jak moja odnośnie koloru ekranu] innych osób, gdyż to Tobie ma służyć projektor.
 
Ostatnia edycja:

dekiel

New member
Deimos dobrze radzi... też mam z napinaczami i innego sobie nie wyobrażam. Nie jest ważne, czy ma proste czy wypukłe - bo tego w ciemności nie widać. Faktem jest, że ekran nie ma żadnych pofałdowań - a to chodzi. Nie będę w tym miejscu podawał producenta, zresztą już gdzieś na tym forum jest mój post z krótką opinią i jego nazwą.

A do autora tytułowego wątku - Panie Kolego Twój pierwszy post to jakbym siebie czytał... miałem dokładnie to samo - Ty tylko to lepiej opowiedziałeś :)

Pociesz się tym, że dzisiaj problemu z żoną i projektorem już nie mam, i nie znaczy to, że od niej odszedłem...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
@_hdtv_user1

zanim kupisz ekran biały bądź szary, to zaopatrz się sporą płytę [równą] i ją pomaluj dwa razy farbą lateksową Samtex3 na biało [nie bazą, tylko białą].
następnie, połowę płyty [ekranu w pionie] pomaluj na kolor szary - kup 1L farby GRAU 55 z kolornika Caparol 3D System na bazie Samtex3 [ok. 20 PLN]. wówczas będziesz mieć 50% białego ekranu i 50% szarego - wybierzesz kolor ekranu świadomie. nie sugeruj się radami [takimi jak moja odnośnie koloru ekranu] innych osób, gdyż to Tobie ma służyć projektor.

Malowałeś kiedyś farbą pod projektor? Samym pędzlem NIE MA SZANS, aby uzyskać jednorodnodną powierzchnię. To co wydaje się jednolite w świetle dziennym jest bezwględnie obnażone podczas projekcji. Test nie będzie więc wairygodny. Rada - zaopatrzyć się w pistolet pneumatyczny i najlepiej poćwiczyć, poćwiczyć lub po prostu wynając lakiernika samochodowego (to nie żart).
 

Meloman69

New member
Bez reklam
>>Deimos

Widzę, że przesiadłeś się z TW2000 na RS2. Jak byś opisał różnicę w praktycznym użytkowaniu?
Oglądałem ostatnio nową Optomę HD87. Świetny krystaliczny obraz, z dobrym wyróźnieniem planów, ale raczej średniawą czernią, REWELACYJNĄ ostrościa i świetnymi kolorami.
To co mi jednak najbardziej przeszkadzało, obok czerni, to widoczny efekt tęczy, zwłaszcza przy kontrastowych (czarno-białych scenach).
Niemniej obraz charakterem przypominał stare, znakomite CRT. Pod tym względem praktycznie rewelacja. Właśnie tej krystaliczności brakuje mi w LCD i częściowo w IDLA.

ps. sorki za offtopic
 

meszrum

Member
Malowałeś kiedyś farbą pod projektor? Samym pędzlem NIE MA SZANS, aby uzyskać jednorodnodną powierzchnię. To co wydaje się jednolite w świetle dziennym jest bezwględnie obnażone podczas projekcji. Test nie będzie więc wairygodny. Rada - zaopatrzyć się w pistolet pneumatyczny i najlepiej poćwiczyć, poćwiczyć lub po prostu wynając lakiernika samochodowego (to nie żart).

...a i owszem malowałem, z tym, że wałkiem. po nałożeniu 3 warstw nie widziałem niejednolitości powierzchni podczas wyświetlania jednobarwnych plansz [R, G, B i biała].
malowania pędzlem oczywiście nikomu nie polecam.
 

pa3

New member
Bez reklam
meszrum dobrze prawi,
a przy okazji testów można się przekonać do ekranu własnej konstrukcji (o ile masz miejsce na ścianie) - wystarczy płyta MDF, HDF, choć ja osobiście polecam PCV - lekka, dobra powierzchnia pod malowanie. Co do malowania to wystarczy zwykły wałek, pomalować 2-3-krotnie i mamy ekran za grosze, który nigdy nie będzie się fałdował i w rozmiarze/odcieniu jaki na pasuje ;)
 

pa3

New member
Bez reklam
Dlatego zaznaczyłem "o ile masz miejsce na ścianie", chociaż jeśli chodzi o drugą połówke, to trzeba ino elektryczny i to w zabudowie, bo jednak z manualnego będzie wystawał sznurek, który jako tako będzie kolidował z wystrojem wnętrz ;)
 

redlum

New member
Bez reklam
ja to miałem wyżej postawioną poprzeczkę - ekran ma być w suficie - tak aby go nie było widać. Do tego szerokość jaką dysponowałem - to tylko ok 240 cm. Więc mam kupione Adeo Incell 95 cali z materiałem VisionAcoustic. Za jakieś dwa miesiące tak myślę że będę odpalał to podzielę się fotkami.
 

_hdtv_user1

New member
witam ponownie... 2 dni bylem w delegacji ale znow powracam jak echo ;)

Dziekuje na wstepie wszystkim za porady no i przechodzac do tematu...

ogolnie to jest juz OK - w domu mam i wizje i fonie wiec jak widac sezon zapalen gardla sie juz skonczyl... aktualnie projektor moja zoncia skwitowa na razie jako objaw kryzysu wieku sredniego..... nie wiem oco jej chodzi w tej kwestii ale z kolezaneczkami stwierdzily ze to napewno jest to i ze leczyc sie nie da a nawet nie warto bo moze sie nasilic ;)

wiec w ta wietrzysta noc odpowiadam:

@all: napewno bedzie z naciagiem... jak juz kupic to niech bedzie na lata a z tego co mowiciei tak ma byc. Zostalo wiec wybrac model....

@burz: winda wspaniała sprawa tylko to juz wyjdzie stanowczo za drogo nawet jak na moje wyobrazenia... z tego co oreintowalem sie to zaczyna sie to cudo od 6 tys w gore dla tego projektora.... efekt wiec moze byc piekny ale nie wiem czy moje serducho by to wytrzymalo ;)

@meszrum: tak powiem szczerze ze nie mam zdolnosci artystycznych i mimo checi uzyskania jak najlepszego efektu za malowanie sie nie wezme.... wystarczy ze jak osial wieczorami latam z przescieradlami do salonu i wieszam po scianach to jeszcze gdyby mnie zobaczyla z jakas plyta i malowaniem to juz bylbym skreslony ;)

@pa3: ja mialem problem aby projektor ktory jest dosyc ladnym urzadzeniem dla mnie powiesic pod sufitem centralnie a co dopiero na stale jakis ekran ;))) tym bardziej ze ekran ma byc na scianie na ktorej wisi juz telewizor a do 6090 troche sie przywiazalem i za skarby nie wymienie chocby nie wiem co ;)

@redlum: ja wlasnie probuje teraz tym tropem... jak juz wspomnialem marchewczka...czyli remoncik salonu i wtedy mozna powydziwiac tyle ze znajac moje zapedy to jezeli pojde tym tropem to ekranu nigdy nie zakupie i powiesze... co do incell - super sprawa ale ekran incell z naciagiem dla takiego rozmiaru to wydatek ponad 6 tys ;( a ja osobiscie nie chcialbym juz przekroczyc 4 tys
 

ziut

New member
@up
potwierdz, ze jest to kryzys wieku sredniego i zeby cos tu zaradzic to musisz zrealizowac jedno ze swoich najwiekszych marzen z mlodosci. Pierwsze to sportowy motocykl a drugie to prawdziwe kino domowe. Zobaczysz, ze zona na rekach zaniesie cie do sklepu bys nabyl projektor i ekran
 

pa3

New member
Bez reklam
@up
potwierdz, ze jest to kryzys wieku sredniego i zeby cos tu zaradzic to musisz zrealizowac jedno ze swoich najwiekszych marzen z mlodosci. Pierwsze to sportowy motocykl a drugie to prawdziwe kino domowe. Zobaczysz, ze zona na rekach zaniesie cie do sklepu bys nabyl projektor i ekran

hehe, tylko zamiast wyścigówki obstawiam sportową furmankę z lat 80-90, oczywiście cabrio :-D
 
Do góry