TV z prawdziwą czernią?? Jaki ?

WuMike

New member
Bez reklam
Wszystko juz zostalo powiedziane.

Duzego TV z czernia jak smola jeszcze nie ma. Sa OLED-y 15" i 31". Ten drugi kosztuje majatek.

Aby delektowac sie swietna czernia w obrazach ruchomych (a nie statycznych), majac dodatkowo swietna szczegolowosc ciemnych scen i obiektow, bez niepozadanych efektow halo i stabilnym otoczeniu plazma jest najlepsza opcja, a V20/VT20 wlasciwie jedyna zblizajaca sie do idealu, ktorym - podkreslam - wcale nie jest.

9705 to na pewno dobry sprzet, ale bedzie gubil szczegoly, z racji podswietlenia. Jest za to dla kontrastu ostra, ledowa biel, co poteguje wrazenie wycietych lub wyrysowanych konturow i efektu "pop" aczkolwiek, ogladajac film bodaj "Wrogowie Publiczni" w HD na V20 kopara opada - jest naprawde niesamowita glebia, szczegoly widoczne na ciemnych frakach bohaterow sa tu widoczne niemal jak w rzeczywistosci. Majac lekkie oswietlenie w pokoju (ja mam regulowane sciemniaczem reflektorki wokol scian) oczy ciesza sie jak dzieci.

O reszcie LCD - krawedziowych, CCFL, a nawet direct (jak Sharp 705) nawet nie ma co wspominac. W dodatku czesto wystepujacy fiolet juz z niewielkich bocznych katow.... dla mnie jest on gorszy niz naturalna technologia plazmy i niemozliwosc wygaszenia piksela do zera bez odlaczania zasilania komorek. Przynajmniej jest to poczatkowy stopien szarosci, jak w bance CRT.
 
Ostatnia edycja:

bodyg

New member
Witam dzis caly dzien spedzilem jezdzac po sklepach i szukajac telewizora dla mnie na 1 ogien poszedl Philips 46PFL6805H obraz jak dla mnie calkiem fajny chociaz nie mialem mozliwosci przetestowania na innych ustawieniach ani na filmnie innym niz demo, z glownych wad tego modelu to szklana powloka strasznie odbija..., 2 byl 46WL753 czern naprawde imponujaca bardzo fajny tv kto wie moze go wybiore?
jako 3 testowalem Panasonic TX-L50V20E bajer naprawde fajny dobra czern pomimo ze wczesniej okreslilem ja jako nie wystarczajaca, weryfikowalem to siedzac u kumpla na panasu G20 ponoc maja ta sama czern... szczerze nie wiem kto to napisal ani nie wiem jak on to sprawdzal bo czern V20 jest 2x lepsza mozna powiedziec ze to prawdziwy czarny w porownaniu do G20 :)
Oczywiscie zwyciezca dla mnie byl PHILIPS 9705 :) ale to nie moja klasa cenowa :)
Ostatnio wyczytalem na forum ze V20 cierpi na "przypadlosc" "wezy na skorze" ?? co to takiego i czym sie objawia :D
 

NickSon

Member
bodyg Pamiętaj przy zakupie upewnij się czy bedziesz mógł tv zwrócić ewentualnie zamienić. Wybierz sobie najlepsza plazme nie bedzie pasowała zamienisz na najlepszy dla Ciebie LCD jak nie zależy Ci na 3D to moze LG LE8500
 

don111

Banned
chyba porównywałeś jak stały w różnych sklepach :bober:

008_P1220028.JPG

Tu jest porównanie plazm Panasonica - V20, S20, G20.
Na razie zdjęcia jedynie poglądowe.
Dokładne ujęcia będą jutro.
Wstępna ocena:
Plazma S 20 - szarość - widzę szarość, ogromne odbicia na ekranie.
Plazma G20 - szara czerń , lepsza powłoka
Plama V 20 - ogromna różnica od poprzednich. Widać w tym porównaniu ze zupełnie inna matryca, inne algorytmy.

Wszystkie na jednakowych ustawieniach :
001_P1220018.JPG

tu widać jak działają powłoki antyrefleksowe:
003_P1220040.JPG


w środku S 20 , odbicia są bardzo mocne a obraz jest szary.
004_P1220041.JPG


przy sygnałach SD różnice się zacierają :
010_P1220125.JPG


008_P1220122.JPG


004_P1220111.JPG


005_P1220112.JPG


003_P1220107.JPG


zestawiając pary łatwiej dokonywać jest oceny :
009_P1220050.JPG


013_P1220055.JPG


i jeszcze biały kolor- też różnica jest duża:
023_P1220087.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry