TV z prawdziwą czernią?? Jaki ?

bodyg

New member
Witam planuje zakup telewizora z kwocie do 5500zl, ogólnie to już zgłupiałem i nie wiem co kopic bylem nastawiony na Plazmę Panasonic P50V20 ale poziome jego czerni mnie rozczarował.... poszukuje telewizora z czernią czarna jak smoła, tylko problem jest w tym ze nie wiem jaki model oferuje czerń na wysokim poziomie? Technologia telewizora nie ma dla mnie znaczenia plazma ,led... Znajomy ma Plazmę Panasonic G20 i muszę przyznać ze fajne kolory ale ta czerń... Telewizor podłączony do xboxa robi wrażenie wszystko działa płynnie i tu moje pytanie czy taka płynność da się uzyskać na LED? bez smużenia


Jeśli chodzi o preferencje telewizor podłączony będzie do cyfra+ , o nasłonecznienie się nie martwię bo zawsze są żaluzje :D, telewizor musi być tez szybki do gier, no i oczywiście przekątna od 46'
 

bodyg

New member
potrzebuje czegoś co nadal jest produkowane i w moim przedziale cenowym :) odległość od TV 2-3m, jakość dźwięku nie gra dla mnie roli mogą pierdzieć :)
 

NickSon

Member
bodyg to chyba bedziesz miał problem Co się uparłes na ta smołe? Jaki tv masz obecnie? Zapewniam Cie że temat czerni jest do przebrnięcia góra po tygodniu użytkowania szczególnie jak wybierzesz b dobry tv w tej kwestii. Jeśli Ci nie pasują plazmy Panasonica to masz do wyboru tylko podswietlenie strefowe w LCD LG LE8500/LX9500 Sony HX900 Philips 9705 nic innego nie wymyślisz czerń w tych tv jest prawie idealna a w połaczeniu z wyokim kontrastem subiektywne odczucie może się jeszcze zwiększać. Jak ktoś jeszcze chce zasmolic obraz to kosztem zawężenia szarości i tracenia szczegółów można zjeżdzać z podświetleniem i jasnoscią i np ktoś w czarnym garniturze będzie czarna plamą :) ja czasami tak wole niż miałby byc szary ;)
Na ideał musisz jeszcze poczekać z 5 lat kiedy wejdą w akceptowalnych cenach następcy technologi LCD czyli OLED tam teoretycznie można uzyskac czerń na poziomie 0
 

bodyg

New member
wiem jestem nienormalny :) ale chcial bym zeby efekt czeni byl taki ze jak zgasze swiatlo wieczorem w pokoju i jest kompletnie ciemno to nie bede widzial tv :), moja kuzynka jakis czas temu kupila sobie jakis telewizor LED samsung seria 6 i wlasnie ma taki efekt czerni w ciemnym pokoju
 

NickSon

Member
Chyba Ci sie cos pomyliło i piszesz o efekcie odwrotnym... na tym samsungu. Jak całkowicie w pokoju w nocy gasisz swiatło to moze idz spać;) Dla komfortu ogladania lepiej miec jakies minimalne zrodlo swiatla w pomieszczeniu. Dość krytycznie się nastawaisz do tematu. Jak Cie stac na wydatek w granicach 10tys to bierz Phila lub Sony jak nie to Lg LE8500 Nic wiecej nie wymodzisz.
Pamiętaj że najlepszą czerń uświadczysz na filmach HD i grach kanały SD często jej nie mają
 

bodyg

New member
dobra ok to powiedz mi wtedy czy wedlug ciebie czern na Panasoniku :D V20 jest lepsza niz na G20? Moze lepsza czern by byla na Samsungu C7050? wedlug pomiaru czern na samsungu 0.003 a na G20/V20 0.004 czy roznica rzedu 0.001 jest zauwazalna? ps. nie wiem czy nei dodalem za duzo 1 zera :D
 

NickSon

Member
Ocierasz się trochę o absurd Ile masz lat jeśli mogę zapytać? :) Chyba jesteś skłonny kupić słaby tv z super czernią.... Tak pomyliłeś się o zero.... powiem Ci ze czerń na poziomie 0.06 już jest bardzo fajna.
Przy normalnym obrazie KONTRASTOWYM z jsnymi i ciemnymi elementami ludzkie oko nie jest w stanie określć czy taka czeń np 0.06 to czerń absolutna czy jeszcze nie. Twój problem to takie lekkie zboczenie ogladanie czanych planszy na tv
Wg pomiarów np LG które wymieniłem mają zmierzoną czerń i wynosi 0.00000000000 nie odniose sie do dokladnosci pomiaru i metodologi pomiaru ale czarna plansza na takich tv tak powinna być odbierana (wszystkie strefy wygaszone czyli tak jakby tv był wyłączony)
 

westpiotrek

New member
wiem jestem nienormalny :) ale chcial bym zeby efekt czeni byl taki ze jak zgasze swiatlo wieczorem w pokoju i jest kompletnie ciemno to nie bede widzial tv :), moja kuzynka jakis czas temu kupila sobie jakis telewizor LED samsung seria 6 i wlasnie ma taki efekt czerni w ciemnym pokoju
Jakaś bzdura. Mam Samsunga serii 6 i jak ustawię czarny ekran i zgaszę światło to ekran mam szary z widocznym podświetleniem krawędziowym (jaśniejsza ramka dookoła ekranu). Dodatkowo wkurzają mnie otoczki jeśli jest wyświetlany bardzo jasny element na "czarnym" tle. To dookoła jasnego elementu widać jasną poświatę. Telewizor mam 3 m-ce i właśnie zastanawiam się nad zmianą na P50V20.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
moja kuzynka jakis czas temu kupila sobie jakis telewizor LED samsung seria 6 i wlasnie ma taki efekt czerni w ciemnym pokoju

Widzisz - w tv twojej kuzynki przy całym ciemnym ekranie ledy nie tyle przygaszają się a GASNĄ zupełnie, zero, null - to samo masz w innych tv np. w sharpie le600,le700/705 itp. Takiej czerni jednak nie uzyskasz nigdzie i nigdy na obecnej generacji telewizorach (lcd,pdp). Jeśli ledy gasną to po wszystkim, nie widać nic tak więc nie ma możliwości żeby jakikolwiek tv się to takiego poziomu zbliżył podczas oglądania materiału, może tak będzie kiedy dadzą z milion stref do wygaszania. No chyba że zależy Ci na mega czerni bo chcesz oglądać czarne tło:razz:, wtedy bierz tego samsunga.

Poczekaj do oledów bo z testów wynika że tam będzie właśnie taka czerń.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
milion stref wygaszania to jest w plaźmie, tylko tam piksele nie gasną całkowicie ;)
w LCD z local dimming jest super czerń bo nie ma obrazu, jest wyłączony
wystarczy jednak scena z bardzo ciemnymi detalami i czar pryska, czerń która tv wtedy "generuje", jest na poziomie zwykłego LCD - bez porównania gorsza od tej "kiepskiej" plazmy Panasa v20...
podsumowując - LED local dimming - lepsza czerń na czarnej planszy, v20 - czerń lepsza wszędzie oprócz czarnej planszy :D
 

bodyg

New member
dzieki za odpowiedzi zwlaszcza te ostatnie :) teraz juz wiem dlaczego ten obraz byl taki czarny ehh, po glabszym zastanowieniu sie to w sumie nie sprawdzilem dokladnie jaka czern generuje ten samsung kuzynki w filmach tylko podczas przejscia tv na av i braku sygnalu wtedy bylo tak ciemno:oops::oops: a to pewnie dlatego ze wtedy calkowicie zgasly diody :)



Okazalem sie lamerem no nic... a powiedzcie mi co myslicie o czerni w LG LE8500 wszedzie w testach go chwala ze lepszy od plazm?
 

Dig Dug

New member
bodyg - testy to możesz sobie wsadzić. Bo pokazują jedno, a rzeczywistość jest inna. Kiki pokazywał jak Sony EX500 w porównaniu z Panasem G20 ma lepszą czerń, pokazywał zdjęcia z pokazów, strefa czerni itp.

Zawsze uważałem, że plazmy Panasa mają spoko czerń i naprawdę super obraz. Musiałem kupić LCD, ze względu na wielkość i teraz mam EX501, bardzo udany wg. mnie, bo ma śladowy clouding, zplaźmiłem obraz i TV świeci naprawdę dobrze. Finalnie testowałem go w porównaniu z innymi TV i przegrał wstępne testy z Philem 7605, ale chciałem wydać mniej kasy, bo widziałem, że LCD nie zadowoli mnie w pełni. A szkoda później pluć sobie w brodę, że tyle kasy poszło na marne. I nie żałuję każdej z wydanej złotówki, ale więcej ten TV nie warta. Co do czerni to jest bez szczegółów, kąty ma dobre jak na LCD, ale jak patrze na PV80 ojca, to odnoszę wrażenie, że ma lepszą czerń od tego EX501. O Panasie G20 nie wspomnę bo to jest to, ale od 42 cali :( i trochę lustrzanka.

Weź lepiej sprawdź TV trochę w sklepie, a najlepiej u znajomych lub ze sklepu może dadzą Ci na włączenie w domu. Przy takiej kasie nie powinni robić problemów.
 

NickSon

Member
Okazalem sie lamerem no nic... a powiedzcie mi co myslicie o czerni w LG LE8500 wszedzie w testach go chwala ze lepszy od plazm?
Dziś go widziałęm w sklepie fajny i niedrogi sprzęt ma cene troche wyższą od plazm ale jest o wiele tańszy niż pozostałe full ledy.
LG może ciutke kuleje z przetwarzaniem obrazu ale matryce w tych modelach oceniają na referencyjne kolory są ponoć wzorcowe po kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

bodyg

New member
Czesc chlopaki teraz to zwariowalem czytajac opinie Lg Le8500 podobno duzo artefaktow jest na tym telewizorze...
kasuje moje poglady na wszystkie poglady na tv i zdaje sie na was, co byscie polecili...
cena do 5500, technologia bez znaczenia, ppkoj wymiary 5x4 odleglosc od ty 2,5m :)) naslonecznienie umiarkowane ale slonce nie stanowi az tak duzego problemu bo mam zaluzje..., nie oczekuje od tv dobrej jakosci dzwieku bo mam wzmacniacz i kolumny klipsch wiec bedzie ok, tv podlaczony pod cyfra+ , w przyszlosci niedalekiej zamierzam kupic konsole do gry wiec bylo by dobrze aby mial maly lag, najwazniejsza cecha telewizoru musi byc aby nie smuzyl, tv ogladam o roznej porze dnia ale najczesciej wieczorem na ogol okolo 6h dziennie choc czasem i mniej. Zaproponujcie jakis TV i uzasadnijcie dlaczego akurat ten model, a i jeszcze jedna rzecz Tv chcial bym 46 calowy.



Pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jezeli narzekasz na poziom czerni w V20, to tak samo bedzie w przypadku Kuro - roznica miedzy nimi doprawdy minimalna.

Jezeli chcesz w nocy ogladac czarna jak smole plansze kontrolna - kup Philipsa 9705, dokladajac kupe kasy.

Jezeli szukasz smoly na ekranie w ruchu i jednoczesnie mocno swiecacym bialym dla kontrastu, musisz poczekac jakies 10 lat, bo wtedy OLED-y beda w przystepnej cenie i zadowalajacej wielkosci.
 

bodyg

New member
Rozumiem, jak powiedzialem wczesniej ze kasuje poglady i uszukam czegos najlepszego w tej cenie jezeli uwazacie ze jest to v20 to ok jesli jest cos porownywalnego w tej cenie podajcie propozycje, jak nie ma takiej czerni jaka bym chcial w tym przedziale cenowym trudno biore na co mnie stac.
 
Do góry