TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

mikocm

New member
Chyba ten nowy firmware był wydany za wcześnie, bo na stronie ibm network pod linkiem do wersji Q jest wersja P wydana 13.07. Na niemieckim forum hifi - forum w temacie o TL838/868 piszą, że ten soft nie naprawia jeszcze problemu z czarnym paskiem. Na avforums w temacie o TL868B - to samo.
 

pioczel

New member
u mnie jest poprawa! jak właczałem tv na dvb-t to były takie zerwania obrazu jakby antena nie była gotowa,teraz na nowym sofcie jest porawnie:),z wad co zauważyłem to takie puste prostokąty w lewym rogu podczas przełaczania kanałów dvb-t....aha aktualizacja nie poszła z tv-trzeba dać na pena,ciekawe czemu ????czyżby test wesji beta
 

mikocm

New member
u mnie jest poprawa! jak właczałem tv na dvb-t to były takie zerwania obrazu jakby antena nie była gotowa,teraz na nowym sofcie jest porawnie:),z wad co zauważyłem to takie puste prostokąty w lewym rogu podczas przełaczania kanałów dvb-t....aha aktualizacja nie poszła z tv-trzeba dać na pena,ciekawe czemu ????czyżby test wesji beta

Jaka konkretnie wersja softu bo przez chwilę była dostępna Q, a teraz jest P.
Czy trzeba zmieniać kraj na Niemcy, żeby kanały z dvb-t były sortowane poprawnie i przy przełączaniu nie wyświetlał się napis "Kanał szyfrowany...". Mam wersję 6.4 J oprogramowania i bez zmieny kraju na Niemcy lub inny nie da się normalnie przełączać kanałów. Minusem tego jest brak polskich znaków w telegazecie.
Czy mógłby ktoś sprawdzić, czy po ustawieniu kraju na Polska, wszystko działa jak należy?

Na hifi forum i avforums ludzie piszą, że po aktualizacji mają problemy z odtwarzaczami blue ray podłączonymi przez hdmi - po paru minutach obraz zanika i koniec.
Najgorsze jest jednak to, że problem z czarną linią nie jest rozwiązany - nie chodzi o czarny prostokąt tylko o poziomą linię widoczną szczególnie na kanałach HD - radzę sprawdzić u siebie.

Tutaj film - telewizor TL868B, ale w wersjach TL838G również to występuje. W 38 sekundzie na dole widać błysk czarnej linii.

youtube.com/watch?v=KAgh2FcioLM
 

pioczel

New member
wersja softu P.kraj dvb-t Polska--u mnie daje na początku czeskie ,są też jakieś szyfrowane,ale bardzo łatwo pozmieniac kolejność ,mi znalazło coś 60 kilka usług:shock:(Zabrze) antena na dachu jodełka,na kanałach HD ( tuner x403p C+,N) nie mam żadnych pasków,BR nie posiadam więc tu nie wiem
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja mam tez te czarne linie. Mam clouding widoczny nie tylko podczas oczekiwania sygnalu. Mam obraz ktory mi czasami szarpie. Mam drgania obrazu ktore sa baaardzo widoczne. Nie mam mozliwosci wlaczenia trybu ECO. Ja sami widzicie kiki w tescie wykluczyl wszystko na co cierpi ten TV. Bo albo mial super bez wadliwy model, albo zgadywal przy pisaniu tego testu. Nie mozliwe zeby tyle ludzi mialo te same problemy a oni w tescie nie.
 

mikocm

New member
Z ibm network napisali, że pracują nad nowym softem. Polski dział odpisuje chyba jedynie na pytania zadane przez facebooka także może warto tam zapytać. Na infolinii kierują jedynie do serwisu. Jeśli nie będzie innej opcji to faktycznie chyba serwis będzie jedynym wyjściem - pewnie zakończy się wymianą telewizora na inny model.
 
Do góry