TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

przemook

New member
40TL838 vs LG47LW4500

Wątek tego porównani był już kilkakrotnie poruszany w tym temacie, jednak nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi. Mianowicie; mam mały dylemat czy za cenę 555euro w promocji wybrać 47lw4500 z 7parami okularów czy za 480e 40tl838 plus 120e dwie pary okularów. Czy ktoś miał styczność z tymi modelami tak by mógł wymienić ważniejsze za i przeciw. Funkcje internetowe nie są dla mnie priorytetem. Czy w obrazie można zauważyć jakieś wyraźne różnice?
 

raggatokan

New member
Chciałem sie dowiedziec jakie formaty odtwarza przez USB ta Toshiba ?
Jakie pliki filmowe, muzyczne, fotki?

Nie podam Ci dokładnej listy, bo nie jestem :szukaj:, a jak będzie Ci zależało, to sam poszukasz. Powiem tylko, ze jak do tej pory to mi wszystko odtworzył, a próbowałem pliki graficzne .jpg pliki muzyczne .mp3 pliki video .avi .mkv.
Ale uwaga, jeśli dźwięk w pliku mkv zapisany jest jako dts, to niestety takiego filmu sobie nie obejrzymy.
 

kudys11

Member
Wątek tego porównani był już kilkakrotnie poruszany w tym temacie, jednak nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi. Mianowicie; mam mały dylemat czy za cenę 555euro w promocji wybrać 47lw4500 z 7parami okularów czy za 480e 40tl838 plus 120e dwie pary okularów. Czy ktoś miał styczność z tymi modelami tak by mógł wymienić ważniejsze za i przeciw. Funkcje internetowe nie są dla mnie priorytetem. Czy w obrazie można zauważyć jakieś wyraźne różnice?


40TL838 posiadam z okularami.
Internet ubogi to fakt (podobno pracują nad rozszerzeniem opcji), jakość i kolorystyka obrazu wymiata, żadnych bolączek nie mam z TV. Natomiast jeśli idzie o 3D to pooglądasz tylko filmy w technologi SBS lub OU, są to okularki aktywne więc po kilku minutkach oglądania jest krótkotrwałe odczucie zmęczonych oczu, 3D można oglądać tylko po kablu HDMI lub USB, a efekty "przegięcie" oczywiście zależy to od filmu. Jeśli komuś podobał się transformes 3 (znikome efekty) to umrze jak obejrzy żółwika sammy, a nie daj boże jaką demówkę
 

azgan

New member
WERSJA FINALNA USTAWIEŃ KALIBRACYJNYCH
Aktualizacja - Zawansowana kalibracja Toshiba TL838

Profil ustawień obrazu: Do gier lub Standardowy
Podświetlenie: 60
Kontrast: 60
Jasność: 10
Kolor: 0
Odcień: 0
Ostrość: -40
Zaawansowane ustawienia obrazu:
ColourMaster: Wł.
Dopasowanie koloru podstawowego:
Czerwony: 0, 0, 0
Zielony: 0, -10, -15
Niebieski: -15, 0, 0
Żółty: -5, 0, -15
Magenta: 0, 0, 0
Cyjan: 0, 0, -15
Temperatura koloru: Naturalna
Czujnik automatycznej jasności: Wył.
Kontrola podświetlenia: Wył.
Poziom czerni/bieli: Średni

Testowałem te ustawienia kalibracyjne też na standardowym profilu i wszystko było O.K, więc możecie spokojnie ich używać podczas zwykłego oglądania.
 
Ostatnia edycja:

kundelek

New member
Witam jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego na początku witam wszystkich forumowiczów. Moje pytanko brzmi: Czy lepiej kupić 40TL838 czy LG 42LW570S? Telewizorek będzie użytkowany w domu, dostęp do neta na drugim planie. Jakie formaty plików zgrać na pena udając się po kupno do sklepu?Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
 

Komancz1980

New member
Nie podam Ci dokładnej listy, bo nie jestem :szukaj:, a jak będzie Ci zależało, to sam poszukasz. Powiem tylko, ze jak do tej pory to mi wszystko odtworzył, a próbowałem pliki graficzne .jpg pliki muzyczne .mp3 pliki video .avi .mkv.
Ale uwaga, jeśli dźwięk w pliku mkv zapisany jest jako dts, to niestety takiego filmu sobie nie obejrzymy.


Wszystko jest wyszczególnione w instrukcji :)
 

pioczel

New member
Witam jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego na początku witam wszystkich forumowiczów. Moje pytanko brzmi: Czy lepiej kupić 40TL838 czy LG 42LW570S? Telewizorek będzie użytkowany w domu, dostęp do neta na drugim planie. Jakie formaty plików zgrać na pena udając się po kupno do sklepu?Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
nie przejmuj się zgrywanie 40tl838 czyta wszystko nawet RMVB co byłem w szoku.ja przeskoczyłem z sony ex500 i uważam że za tę cene jewst rewelacja-aha .podłączam dysk 160 w ntsf i bez żadnego ale.jedynie nie czyta napisów txt,trzeba sformatować na srt(2 min roboty)
 

arko07

New member
Witam. Od kilku dni użytkuję ten model Toshiby 40'' .Ogólnie jestem zadowolony, jedynie dźwięk jest co najwyżej przeciętny.
I właśnie odnośnie dźwięku mam pytanie do użytkowników jakie macie ustawienia.
Ja ustawiłem bas 20,wysokie -5, wzmocnienie głosu wł., dynamiczne wzmocnienie niskich tonów - niski. Przy tych ustawieniach mam wrażenie że na niektórych kanałach głośniki jakby wpadały w lekki rezonans i to przy poziomie głośności 20.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja chyba kupie ta toshibe i mam pytania. Jak z input lagiem? Da rade pograc? I jak sprawdza sie 100HZ? Chodzi mi oto czy czy obraz jest tez tak sztuczny jak np w Tv z "400"hz?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
w tescie i w temacie to moge przeczytac ze obraz jest dobry, ale nikt tam nie odpowiada na pytanie czy podczas ogladania na ekranie mamy "teatr" ani nie napisal nikt czy TV wyrabia przy graniu...
 

bif4

New member
w tescie i w temacie to moge przeczytac ze obraz jest dobry, ale nikt tam nie odpowiada na pytanie czy podczas ogladania na ekranie mamy "teatr" ani nie napisal nikt czy TV wyrabia przy graniu...

Witaj
Posiadam ten tv od około 2 miesięcy. Gram na PS3 (również w gry 3D).
Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu, nic nie przycina - REWELKA !!!

Pozdro

ps. Jazda, jazda, jazda - BIAŁA GWIAZDA !!! :smile:
 
Do góry