TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dziś był u mnie sympatyczny i raczej kompetentny Pan z firmy serwisującej, pokiwał głową uznał moje zastrzeżenia i zabrał TV do serwisu.

Prawdopodobnie będą próbować poprawić coś w rozmieszczeniu "dyfuzorów świetlnych" czy jakoś tak podobnie.

Chodzi o sprawdzenie rozprowadzania podświetlenia i ewentualną korekcję tychże, powinno pomóc.

Co dalej oczywiście napiszę.

Wyciągnełem starego kineskopiaka na czas naprawy :cry:już zaczynam tęsknić za TV jak ja mogłem w tym oglądać wcześniej?!
 
Ostatnia edycja:

skoadam

New member
Panowie podrzućcie jakieś dobre ustawienia pod PC, byłbym bardzo wdzięczny bo te firmowe pc/game są raczej słabe. Pzdr.
 

_Hose_

New member
Pojawił się problem, podłączyłem dysk przez USB, odpalam film HD z dwoma wersjami językowymi, jak do jasnej cholery można zmieniać dostępne języki? Wyświetla mi audio 1/2 tylko nie mam pojęcia gdzie je przełączyć. Fajny TV, tylko za pewne "ułatwienia" należy się bardzo wielki minus. Może ktoś juz opanował tą funkcjonalność?
 

inzkulozik

New member
"Bardzo wielki minus" za taki bzdet to kompletne nieporozumienie. Można kupić sobie byle odtwarzacz za 100-200zł i mamy komplet funkcji do odtwarzania pirackich plików, a nawet więcej.
 

payner

New member
Żeby nie było opóźnienia dźwięku musisz podłączyć amplituner pod wyjście małego jacka (pierwsze gniazdo od góry, output słuchawkowy).Przejściówka mały jack na chinch jest w zestrawie Sharpa. Podłącz biały i żółłty chinch.W tv musisz zmienić opcje wyjścia w ustawieniach. Fonia po włączeniu jacka wyłączy się w telewizorze i musisz ustawić siłę głosu na max , aby poziom był odpowiedni. ja tak robię i wszystko jest OK. Po wyciągnięciu jacka nie obawiaj się , że telewizor odezwie się pełna głośnością. Siła głosu z głośników będzie na normalnym poziomie . Pozdrawiam.
 

Bob Budownic

New member
W kwestii chmurek:

Przetestowałem osobiście chyba z 15 sztuk Sharpów 810 i 820 46'' i w każdym są chmurki. Nie było sztuki w której, w totalnych ciemnościach efekt ten by nie występował.


W kwestii strzelania:

Mam starego Sharpa 26'' i niestety strzela, mam LX810E i cisza, ale były egzemplarze strzelające.
 
Ostatnia edycja:

1231

New member
LC-52LE820 "angielski obraz"

Witam Jako nowy na forum . Zakupiłem LC-52LE820 . Przeczytałem instrukcję i pozostały mi dwa nierozwiązane problemy . Dodam że dotychczas oglądałem Panasonic th-42pv70p .

1. Na starym TV Panasonica można było zauważyć że różnica w obrazie jest przy filmach angielskich i polskich serialach oraz prywatną kamerą kręconych . Nazywam to "angielski obraz" widok jak kamerą stacjonarną ( nie wiem jak to wytłumaczyć ) . Pozostałe filmy oglądane widziane były jakby były kręcone inną kamerą . Po podłączeniu nowego TV sharp LC-52LE820 wszystkie filmy są jakby były angielskie .

Czy to sprawka LCD/LED czy można to jakoś zmienić (za pomocą jakiś ustawień ) aby było tak jak w panasonicu ? czy powinienem się pogodzić (Mam nadzieję że jestem zrozumiany i to określenie angielski jest zrozumiałe )

2. W starym TV mogłem zmieniać ustawienia 16:9 4:3 z pozycji pilota . ( Co prawda jesli film był w 16: a ja na siłę ustawiłem 4:3 część obrazu mi uciekła ) ale teraz nie mam na to żadnego wpływu , nie moge tego zmieniać . Jest to najbardziej irytujące przy odtwarzania filmów blue ray gdzie jest tylko wąski pasek (całkowicie kinowy) . Niestety nie doczytałem jak zmieniać proporcje ekranu w instrukcji .

Mam tuner ariva 200 oraz odtwarzacz blue ray podłączone przez kable hdmi
PS
Proszę o wyrozumiałość jeśli gdzieś wyraziłem się niekompetentnie
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Drugi raz jedzie do serwisu

40le820e piszę ten mail w fatalnym humorze, był serwis oddał TV, wymienili dyfuzory świetlne jest trochę lepiej ale do ideału daleko.

Nie to mnie martwi tylko to, że znów musiałem wezwać serwis bo po wyjściu serwisanta i próbie ponownego wyszukania kanałow cyfrowych okazało się, że nic nie mogę ustawić nic nie ma na cyfrowych tylko analog... ;(

Próbowałem resetować ustawienia, dzwonić do kablówki twierdzą że transmisja sygnału jest i wszytko ok TV widzi moduł CI+ ale kanały cyfrowe są nie do ustawienia... nie są znajdowane

Podgladałem siła sygnału 0 jakość 0 powinno coś tam chyba być nawet jak nic nie wyszukane.

Panowie serwisanci rozkładają ręce nie wiedzą o co chodzi znów mają przyjechać w czwaretk... ;) któryś wspominał o wymianie płyty głownej w TV... ale mi się egzemplarz TV trafił... ;(

Kurcze coraz mniej mi się to podoba mam wątpliwości co do słuszności swojego wyboru modelu TV...:cry:

Wymiana dyfuzorów świetlnych teraz ponoć płyty głownej i do tego kiepsko świecący górną krawędzią TV

Ma ktoś pomysł co się stało z TV i czemu nie mogę wyszukać żadnych kanałow w TV cyfrowej...

Za chwilę będę miał dwu miesięcznego składaka? chyba powinienem zarządać nowego TV :confused:
 

Bob Budownic

New member
Witam Jako nowy na forum . Zakupiłem LC-52LE820 . Przeczytałem instrukcję i pozostały mi dwa nierozwiązane problemy . Dodam że dotychczas oglądałem Panasonic th-42pv70p .

1. Na starym TV Panasonica można było zauważyć że różnica w obrazie jest przy filmach angielskich i polskich serialach oraz prywatną kamerą kręconych . Nazywam to "angielski obraz" widok jak kamerą stacjonarną ( nie wiem jak to wytłumaczyć ) . Pozostałe filmy oglądane widziane były jakby były kręcone inną kamerą . Po podłączeniu nowego TV sharp LC-52LE820 wszystkie filmy są jakby były angielskie .

Czy to sprawka LCD/LED czy można to jakoś zmienić (za pomocą jakiś ustawień ) aby było tak jak w panasonicu ? czy powinienem się pogodzić (Mam nadzieję że jestem zrozumiany i to określenie angielski jest zrozumiałe )

2. W starym TV mogłem zmieniać ustawienia 16:9 4:3 z pozycji pilota . ( Co prawda jesli film był w 16: a ja na siłę ustawiłem 4:3 część obrazu mi uciekła ) ale teraz nie mam na to żadnego wpływu , nie moge tego zmieniać . Jest to najbardziej irytujące przy odtwarzania filmów blue ray gdzie jest tylko wąski pasek (całkowicie kinowy) . Niestety nie doczytałem jak zmieniać proporcje ekranu w instrukcji .

Mam tuner ariva 200 oraz odtwarzacz blue ray podłączone przez kable hdmi
PS
Proszę o wyrozumiałość jeśli gdzieś wyraziłem się niekompetentnie

U mnie w LX810E nie udało sie wyeliminować "Efektu Teatru", może jest troszkę lepiej po kalibracji, ale nie idealnie. Nie mam pojęcie skąd ten efekt sie bierze i co jest za niego odpowiedzialne, ale taki jest fakt. Wszystkie filmy wyglądają jakby były nagrywane w studio.

A Tobie Marcin mogę tylko współczuć.
 

1231

New member
Dzięki Bob za odpowiedź . Już się bałem że nikt nie zareaguje . Z powodu tego teatralnego widoku zastanawiam się nad zwrotem mojego Sharpa do sklepu i wzięciu innego TV . Boję się jednak że jaki bym nie wziął to i tak pozostanę z tym GŁUPIM widokiem . W sklepie nie widziałem tego problemu . Używam TV do oglądania filmów a nie do PS3 czy PC .
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
na efekt teatru pomagało wyłączenie wszystkich wspomagaczy obrazu lub obniżenie ich do minimum...;( problemy mojego TV nie wiem co pomoże chyba wymana bo mam teraz obraz analogowy za kupe pieniędzy super... ;(
 

1231

New member
Czy zamiana mojego LCD na plazmę ( jeśli tak to jaką full HD ) pozbawi mnie tego teatralnego obrazu który bardzo mnie irytuje ?
 

Siemiono

New member
Panowie spokojnie. Wystarczy opcję Tryb filmu zrobić na OFF i "efekt teatru" znika. Było to pisane wiele razy. Wyłączcie to, zróbcie kalibrację (gotowe ustawienia również do znalezienia w tym wątku) i Wasze zadowolenie będzie zdecydowanie większe.
 

1231

New member
Mam LC-52LE820 kupiony w sobotę . Czy należy zrobić tak :
1.Wgrać soft : LC40-46-52LE-LU820E_SW_Software-Update-V118-USB_PL
2. Poustawiać to co na dole strony piątej tego wątku

te ustawienia nie za bardzo są czytelne tym bardziej że po angielsku są
Nie ma jakiejś wersji kalibracji i ustawień dla laików aby uniknąć tego teatralnego widoku ? Jeśli w ogóle da się calkiem widok ten wyeliminować np. wgranie przez usb ?
 
Ostatnia edycja:

Siemiono

New member
Tak. Wgraj najnowsze oprogramowanie 1.18 i na spokojnie wpisz ustawienia, ponieważ nie można ich wgrać poprzez USB. Tak jak pisałem teatr bez problemu da się wyeliminować.
 

Bob Budownic

New member
Panowie spokojnie. Wystarczy opcję Tryb filmu zrobić na OFF i "efekt teatru" znika. Było to pisane wiele razy. Wyłączcie to, zróbcie kalibrację (gotowe ustawienia również do znalezienia w tym wątku) i Wasze zadowolenie będzie zdecydowanie większe.

A wiesz ze tego nie próbowałem :roll:


A zapytam jeszcze. Cały czas gubi mi ustawienia użytkownika. Co poustawiam, wyjmę ftyczke z kontaktu lub wyłączę z pilota, to po włączeniu echo po ustawieniach.
 
Ostatnia edycja:

Bob Budownic

New member
Czy zamiana mojego LCD na plazmę ( jeśli tak to jaką full HD ) pozbawi mnie tego teatralnego obrazu który bardzo mnie irytuje ?

jeszcze sie wstrzymaj i nie wymieniaj, moze faktycznie da sie wyeliminowac ten efekt, choc mi sie nie udało, ale nie kombinowałem z Filmem. Co do plazmy polecę Ci Panasonica V20. Sam jestem w trakcie kupna tylko teraz zastanawiam sie czy 42 cale nie będzie za mały do moich potrzeb i nie skuszę sie na 46 lub 50 :niewiem:
 

1231

New member
Widzę tam ustawienia dla gry oraz PC , a jak wyglądają ustawienia filmu . Może jakiegoś screna dostanę . Ponadto kolega Bob mimo wszystko nie osiągnął tego ze nie ma już teatru . Nie wiem czy nie prościej będzie mi wymienić na plazmę full hd
 
Do góry