TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

arturdj

New member
W tym Sharpie zapomnij o wyświetlaniu napisów. Masz dwie możliwości, pobrać film z lektorem lub we własnym zakresie wgrać napisy do divix'a.
 

wime24

New member
Sharp LC40LE820 pierwszy dzień

Witam,

Jako, że dziś odebrałem ten TV i od samego początku zobaczyłem coś, co mi strasznie przeszkadza, postanowiłem napisać.
Zobaczyłem, że w jednym punkcie (wielkość piksela) telewizor posiada czarną plamkę, która widać jest za szybą. Moim zdaniem nie jest to martwy piksel, bo pewnie świeciłby inaczej(na biało?) choć mogę się mylić.
Będąc bardziej szczegółowym i przypatrując się na przeciw tego upierdliwego zjawiska, wygląda to jak malutki + (plus).
Nie wiem czy jest sens tego puszczać w gwarancje (czy w ogóle uznają), bo z odległości 1,5m tego nie widać.
Czy też jak kupujecie nowy TV macie manie na sprawdzaniu każdego piksela?:p
Ponadto, na samym środku górnej krawędzi ekranu widać lekko smugę czarną widoczną przy białym tle, to też chyba nie jest normalne.....

Wybaczcie proszę moje (nie)banalne pytania, ale zakładam, że nie wiedząc sami byście chcieli wiedzieć :)

Będę wdzięczny za komentarze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
piksela spróbój "wygłaskać" to często pomaga.
Zrób zdjęcie i wklej bo trudno to ocenić.
 

wime24

New member
Witam,

zamieszczam fotki , choć nie wiem czy coś z tego można wywnioskować. Jedno zdjęcie z lampą, drugie bez. Piksel jest jak wspomniałem -czarny.

keras-bud.pl/melon/2.jpg
keras-bud.pl/melon/1.jpg
(nie zamieszam jako link, bo jest blokada spam. (od 5 postów).y

Jako, że teraz przyjrzałem się temu przy świetle słonecznym, widać, że to jest widoczne nawet gdy TV jest wyłączony (więc to na pewno nie piksel) .... Nie macie pojęcia jak to może denerwować, wzrok sam ucieka w to miejsce..... :/

Dzięki za szybką odpowiedź i poradę.
 
Ostatnia edycja:

wime24

New member
jak pisałem wcześniej, przy świetle słonecznym można zauważyć, że jest to wewnątrz, a przy wyłączonym TV też to widać.
 

wime24

New member
Podobny wątek znalazłem tutaj -> hdtv.com.pl/forum/plazmy/37016-martwy-pixel-czy-paproch.html

Czy należy to oddać na gwarancję, jak uważacie?
Czy może znacie jakieś sposoby na pozbycie się tego cholerstwa... ?
 

hcl4

New member
Podobny wątek znalazłem tutaj -> hdtv.com.pl/forum/plazmy/37016-martwy-pixel-czy-paproch.html

Czy należy to oddać na gwarancję, jak uważacie?
Czy może znacie jakieś sposoby na pozbycie się tego cholerstwa... ?
Po 1 najpierw bym żądał wymiany w sklepie na 2 bez "widocznej wady". Po co Ci od początku bawić się w gwarancje z serwisem?? Sprzedali coś co posiada widoczną wadę, w końcu dopiero co go kupiłeś. Jak uczciwy sklep to wymienią. I nie myśl o "dostaniu" się do niego, bo gwarancja ... :)
 

wime24

New member
Tak też próbowałem zrobić. Zadzwoniłem do nich, ale niestety nie mogą wymienić na inny, bo wszystkie wykupili - jak twierdzi sprzedawca.
Jedyne co mi zaproponowali to wymianę na inny model lub oddanie gotówki, chyba tylko to mi zostaje....
A szkoda, bo TV bardzo fajny..i nie wiem na jaki inny model mialbym wymienić.

Pozdr

P.S.
I mała korekta, całość powyżej dotyczyła modelu LU a nie LE.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Tak też próbowałem zrobić. Zadzwoniłem do nich, ale niestety nie mogą wymienić na inny, bo wszystkie wykupili - jak twierdzi sprzedawca.
Jedyne co mi zaproponowali to wymianę na inny model lub oddanie gotówki, chyba tylko to mi zostaje....
A szkoda, bo TV bardzo fajny..i nie wiem na jaki inny model mialbym wymienić.

Pozdr

P.S.
I mała korekta, całość powyżej dotyczyła modelu LU a nie LE.
Sklepów cała masa więc nie warto bawić się z serwisem od samego początku za wszelką cenę tylko żeby go mieć. Ja bym wziął kasę i cieszył się, że masz problem z głowy. Zakup tv to nie zając - nie ucieknie. Nie wiem jaka cenowa jest różnica i czy mają np. philipsa 9705 może na niego albo plazmę V20 ? Zależy jakie masz preferencje, ale na 100% bym chciał odebrać pieniądze i szukałbym gdzie indziej - bierz kasę jak oddają :)
 

wime24

New member
Jutro oddaje TV.

Powiedzcie mi przy okazji, czy trzeba jakoś się pomęczyć, żeby odpalić napisy do filmów z USB? Próbowałem i niestety nie działa, w ogóle nie widzi pliku, czyżby jakieś wymyślne formaty dla tego modelu?
Werbując internet, zauważyłem, że ten problem dotknął nie tylko mnie.
 

Jakobe

New member
Ja również kupiłem ten telewizor na początku grudnia, byłbym bardzo zadowolony kolory dynamika wszystko mi odpowiada, ale te trzaski z obudowy tak wkurzają ... Pewnie gdyby ten tv był składany w Japan a nie w PL to by tego nie było a tak to teraz nie wiadomo co z tym robić, może ktoś ma jakąs radę na to, bo jak wymienią tv to 2 też może strzelać ...
 

wime24

New member
Hej wszystkim.

Postanowiłem odświeżyć temat, bo mam dosyć ciekawą informację dla wszystkich tych, którzy chcą kupić nowy telewizor. Nie wiem czy coś takiego ma miejsce tylko w Sharpie (bo składane są w Toruniu) - ale mnie to dotknęło.
Powyższy temat jest już znany, że widoczny jest wewnątrz jakiś bród, który powoduje nieprzepuszczenie światła przez co wygląda to jak nieaktywny piksel.
Postanowiłem nieco bliżej przyjrzeć się sprawie.

Postanowiłem wprowadzić nieco zewnętrznego (sztucznego) światła na całość ekranu, ażeby móc przyjrzeć się co znajduje się między przednią szybą a panelem.
Ku mojemu zaskoczeniu w środku jest pełno "syfu" normalnie jakieś włosy, okruchy itp. Na początku myślałem, że są z zewnątrz, jednak niestety myliłem się. Proszę mi tylko nie mówić, że takie zjawisko jest normalne, bo nie wiem przez jaką kontrolę jakości to przeszło.
Radze przyglądać się bliżej nowo zakupionym modelom, bo naprawdę cuda się dzieją.
Gwoli ścisłości TV wymienią mi na nowy.

Uważajcie na TV kupione w MM.:kom:
 
WIME24

Dobrze ze o tym piszesz, juz bylem w 80% zdecydowany na ten model Sharpa ale jak przeczytalem to co napisales to rezygnuje na dodatek w temacie o tym modelu wielu uzytkownikow pisze ze wkolko trzaska obudowa a nie mozna reklamowac gdyz w instrukcji jest napisane ze to normalne przy rozgrzewaniu sie TV, ale nawet po paru godzinach tez sie to powtarza no bez jaj :(

Ps. Ciekawe ze KIKI podczas tesow nie zauwazyl tego kurzu "syfu" pod szklana obudowa jak i trzaskow, no chyba ze nie doczytalem...
pozdrawiam
 

infi

New member
jako ze do slynnej na cala polske fabryki Sharpa, mam 30min drogi i pracuje w niej wielu moich znajomych, nie tylko na produkcji ale tez i w dziale inzynieryjnym, to popytam jak to jest czy jest jakas selekcja towaru na markety,sklepy indywidualne itp. No i co wiedza o tych syfach czy jest to czeste i od czego zalezne.
 
INFI bylo by super jesli uzyskalbys bardzo rzetelna-szczera odpowiedz :)

mozesz napisac priv co i jak :)

A napisalem tez do forumowicza KIKI ktory robil otwarty test tego modelu by sie odniosl do spostrzezen wielu uzytkownikow tego tv.
pzdr.
 

infi

New member
wiem juz od 2 osob z inspekcji po produkcyjnej, ze nie ma podzialu/selekcji towaru na to czy idzie do media czy do Pana wacka do sklepu RTV, roznice jakie moga wynikac to tylko przy zmianie lini produkcyjnej, np wymiana jakis podzespolow, modernizacja plyty, ale produkty sa wszedzie tej samej jakosci. I opowiesci jakoby rozne punkty sprzedazy mialy inne produkty, sa wymyslane przez samych sprzedajacych.

Jedyna selekcja jest w momencie uszkodzenia zewnetrznego gotowego produktu, sprzet z takimi defektami jest przeznaczony na wewnatrz firmowy obrot i mozna go kupic za naprawde bardzooo niskie kwoty.


Co do wlosow itp, jest to praktycznie nie mozliwe aby tak duze zanieczyszczenie dostalo sie na produkcji w sharpie i przeszlo kontrole jakosci. Jesli cos by sie mialo dostac to tylko i wylacznie podczas ekspozycji w sklepie, jest osobny dzial w sharpie odpowiedzalny za czystosc produkcji, ktory odpowiada za praktycznie sterylny proces od momentu pojawienia sie komponentow do zlozenia gotowego TV.

Co do strzelajacej obudowy, jest to prawda i ja potwierdzaja i jest to wina zmiany temperatury pracujacego tv ale nie jest to uznawane jako wada i nie podlega gwarancji. Efekt ten czesciowo ustepuje, gdy telewizor sie wygrzeje, a naprezenia wewnetrzenych polaczen mechanicznych (sruby z plastikiem itp) zostana "rozpracowane"

Jako ze sa to dobrzy koledzy a nie jacys, wirtualni ala facebook,to mozna to traktowac jako pewne i sprawdzone info
 
Ostatnia edycja:
Do góry