TV OLED Philips 55OLED804/12 - Recenzja | Test | Opinie

mvladez

New member
No ostatnio Netflix przeciez kombinował z bitrate na 4K i miala byc poprawa jakości przy mniejszym zuzyciu danych - a wyszlo jak zawsze ;)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce będzie update.
Problem nie leży po stronie Philipsa .
Problem wynika z tego, że Google obniżyło klasyfikację bezpieczeństwa systemu DRM zwanego Widevinez L! ( najbezpieczniejsze ) do L3 ( najniższy poziom zabezpieczenia) dla modeli na platformie MT5596.
Dotyczy to sprzętu serii z końcówką 3.
Sytuacja dotyczy nie tylko Philipsa ale również innych producentów i urządzeń mobilnych. Powoduje to obniżenie rozdzielczości do full hd.
Philips zna problem i będzie naprawiony poprzez update.
Ciężko pracują nad tym.
Daty nie podali, ale wkrótce..

Prace ruszyły szybciej bo Google też wspomaga działania.
 

akustyk

Member
Ciekawe... bo ja mam 4K ale... nie może się rozpędzić do 15 mbit tylko skacze od 4 do 9. Z kolei przy fullhd nie może wskoczyć najwyższy bitrate i mam np 2.5 mb zamiast 4 lub 5 mbit. Nic nie zmieniałem w swojej instalacji domowej. Te same problemy mają koledzy z innych sieci i innych urządzeń np XBOX albo inne TV. Tak się dzieje od niedzieli wieczorem. A i mam Philipsa 804 a nie 803.
 

SDman

Banned
Nie mogę tego pojąć, mam PDP 50ST60 do niej "chińczyka" na Amlogic
S905X3 do tego internet z Play tak od 15-50mb/s.
Netflix, HBO Go, YT w 1080 są w fenomenalnej jakości, no aż się boję nowego !
 

SDman

Banned
Przepraszam ja nie patrzę na bitrate tylko na obraz w Sobotę Joker z HBO Go
mnie rozwalił -kunszt aktorski i jakość filmu.
Dodam, HBO Go mam z kodi Venom.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
50ST60 to świetny TV. Jesli dalej gra dobrze to nie ma sensu wymieniać. Jesi chodzi o jakosć obrazu to zapewniam, ze różnice są ogromne. OLED jest świetny i gdybyć postawił obok siebie swoją plazmę w trakcie oglądania JOKER-a zapewniam, że szczęka opadłaby z wrażenia. Nie pisze o materiae UHD w HDR bo to już jest kosmos.

Bałem się wypaleń i dlatego zainwestowałem w SONY 49XH9505. Drogo ale po dwóch tygodniach użytkownania stwierdzam, że warto. Musiałem "powalczyć" z ustawieniami ale efekt jest porażający. To nie OLED, który ma idelaną czer i doskonałe kąty, ale XH95 ma za to wyższą jasność i brak ryzyka wypaleń. Coś za coś
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
SDman, jeżeli oglądałeś Jokera na HBO Go i byłeś zadowolony z jakości to proponuję obejrzeć na Netfix lub Amazon Prime Video. Albo jeszcze lepiej na Blu-Ray. Dlaczego? Bo Jakość na HBO Go jest taka sobie...
Ostatnio patrząc co tam ciekawego włączyłem jeden z moich ulubionych seriali Kompania Braci.

Kurcze patrzę i coś nie tak. Odpaliłem Blu-Ray. No i tutaj jest tak jak być powinno. Czyli bardzo dobra jakość. O dźwięku to już nie będę wspominał.

Nie to żebym krytykował HBO GO, ale nad jakością to oni muszę trochę popracować.
 

akustyk

Member
SDman, jeżeli oglądałeś Jokera na HBO Go i byłeś zadowolony z jakości to proponuję obejrzeć na Netfix lub Amazon Prime Video. Albo jeszcze lepiej na Blu-Ray. Dlaczego? Bo Jakość na HBO Go jest taka sobie...
Ostatnio patrząc co tam ciekawego włączyłem jeden z moich ulubionych seriali Kompania Braci.

Kurcze patrzę i coś nie tak. Odpaliłem Blu-Ray. No i tutaj jest tak jak być powinno. Czyli bardzo dobra jakość. O dźwięku to już nie będę wspominał.

Nie to żebym krytykował HBO GO, ale nad jakością to oni muszę trochę popracować.

Masz rację. HBO GO ma tragiczną jakość. Maks fullhd i to jeszcze marne... Netflix ma niezłą jakość (do 15.5 mbit), ale podobno wg parametrów i tego co oglądałem różne porównania to najlepszą jakość ma Apple (bitrate dochodzi do 25 mbit). Natomiast wszystkim daleko do ... bluraya (bitrate do 40 mbit) i tego nigdy nie przebije żaden stream. A w blurayu ultra bitrate dochodzi do 100 mbit i to już przepaść totalna. Natomiast uważam, że bitrate 15 mbit na Netflixie jest akceptowalny. Mam skalibrowanego Philipsa 65 cali i obraz jest naprawdę wysokiej jakości. Wcześniej miałem plazmę Panasa ale to jest przepaść w jakości! Dlatego się wkurzam, że już od tygodnia nie można oglądać filmów w dobrej jakości... :x
 

SDman

Banned
Kupić nie kupić, kupić nie kupić i ta myśl jest ze mną od ponad 6 miesięcy.
Mówię oczywiście o następcy PDP.
Napisałem o jakości filmu Joker i że była fantastyczna ale to co daje Bliźniak z HBO Go to jak wszyscy tutaj piszą "zbieram szczękę z podłogi" .
Wynika z tego, że po zakupie nowego topowego TV będę bez szczęki czy jak ?
Jak wielu z Was zauważyło najważniejsze dla mnie jest skalowanie z DVB-C,
a to nie upraszcza decyzji.
SDman, jeżeli oglądałeś Jokera na HBO Go i byłeś zadowolony z jakości to proponuję obejrzeć na Netfix lub Amazon Prime Video. Albo jeszcze lepiej na Blu-Ray. Dlaczego? Bo Jakość na HBO Go jest taka sobie...
Nie pomyśl, że się czepiam ale może właśnie LG B9 cierpi na słabe skalowanie ?

U mnie PDP nic nie skaluje i obraz wymiata z HBO Go ?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego sympatyczny, B9 nie ma tutaj nic do rzeczy(mam też LCD Samsunga). HBO Go ma słabą jakość i tyle. Tak samo miałem na plazmie Panasonic. W innych serwisach VOD, które oglądam właśnie na B9 jakość jest bardzo dobra. I oczywiście na Blu-Ray jak napisał kolega wyżej - tutaj nie ma co porównywać. I piszę oczywiście o Full HD, bo UHD z HDR i DV to już zupełnie inna bajka...
Co do Bliźniaka tak obraz wymiata, ale ten film jest w 60fps. Nie każdemu to pasuje.
 

SDman

Banned
Mam sporą wyobraźnię ale powiem Ci, że ciężko mi wyobrazić sobie słaby obraz
z HBO Go.
Moja tv kablowa daje fantastyczny obraz (wstawiałem linki z próbkami) może pobrałeś, ale jakość z Neta to jeszcze piętro wyżej z efektem szczęki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Wiem co to opad szczęki jeżeli chodzi o jakość. Tak się właśnie dzieje w przypadku wspomnianego filmu Bliźniak
zwłaszcza w UHD z HDR.
Ale pozostając wkręgu Full HD. Mam porównanie HBO Go z innymi serwisami. I HBO Go ma najsłabszą jakość. Do tego dochodzi też jeszcze dźwięk. Dla mnie bardzo ważny. Tutaj HBO Go też kuleje. Atmos i DTSX robi mega wrażenie.
Generalnie jeżeli ktoś jest zadowolony z tego co ma i ogląda to najważniejsze. Liczy się to co mamy i jest dla nas OK.
 
Ostatnia edycja:

akustyk

Member
Wiem co to opad szczęki�� jeżeli chodzi o jakość. Tak się właśnie dzieje w przypadku wspomnianego filmu Bliźniak
zwłaszcza w UHD z HDR.
Ale pozostając wkręgu Full HD. Mam porównanie HBO Go z innymi serwisami. I HBO Go ma najsłabszą jakość. Do tego dochodzi też jeszcze dźwięk. Dla mnie bardzo ważny. Tutaj HBO Go też kuleje. Atmos i DTSX robi mega wrażenie.
Generalnie jeżeli ktoś jest zadowolony z tego co ma i ogląda to najważniejsze. Liczy się to co mamy i jest dla nas OK.

OOoooo hoho dźwięk to już inna para kaloszy. HBO Go jest milion lat wstecz... jest katastrofalnie. Nawet ich stereo brzmi jak z taśmy magnetofonowej. Netflix rok temu zwiększył bitrate dźwięku do maks. 768 kb/s. Już jest lepiej od tego momentu ale... to nadal nic w porównaniu do Dolby Digital True HD (gdzie masz ok. maks 18 mb/s) lub DTS HD Master Audio (do 24,5 mbit) a w filmach lub koncertach przeciętnie 3-6 mb/s. Mam kino domowe poskładane z dobrych klocków i to niestety słychać...
Więc znowu Netflix nie jest zły ale... :) Sam oglądam dużo na Netflixie więc ok :)
 

SDman

Banned
Wiem co to opad szczęki�� jeżeli chodzi o jakość. Tak się właśnie dzieje w przypadku wspomnianego filmu Bliźniak zwłaszcza w UHD z HDR...
UHD jest bez znaczenia jak patrzę z 3,5m na 55" - nie jesteśmy sokołami.
Ciekawi mnie HDR, to jest coś co chcę najbardziej przy zmianie TV ale pod warunkiem, że byłby efekt "wow" i, że inne funkcje TV nie zostaną pogorszone, takie jak skalowanie, odbicia itd.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie do końca UHD jest bez znaczenia...bo właśnie UHD w połączeniu z HDR i Dolby Vision robi wrażenie.

Oczywiście na na każdym filmie jest mega jakość. Zależy od wydania, ale tutaj zobaczyłbyś dużą różnicę. Tylko musiałbyś (o ile nie masz) zapewnić sobie źródła materiału, a jest już tego sporo.

Ja oglądam 55 cali z odległości około 2m i jest OK. Oczywiście jak najbardziej pasowałoby 65 cali, ale kurcze mam taki układ w pokoju, że mi się nie zmieścił.
 
Do góry