TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mr_roba

Member
Cześć,
Zapoznałem się z całym wątkiem i niestety nie znalazłem rozwiązania mojej przypadłości. Mój sprzęt to TV PHILIPS 65OLED803 podłączony jest do kina domowego ONKYO TX-RZ830 kablem HDMI wszędzie włączone ARC jednak ampli nie włącza się po włączeniu telewizora, wyłączanie działa. Najlepsze jest to że wszystko działało ampli włączał się razem z telewizorem i nagle bez przyczyny przestało działać. Podłączanie do innych wejść nic nie dało, przywrócenie ustawień fabrycznych to samo, po włączeniu telewizora przez chwilę pracują głośniki i następuje cisza ampli się nie włącza telewizor startuje z wejścia nr 2 do którego obecnie ampli jest podłączone. Muszę ręcznie włączyć urządzenie lub wybrać źródło hdmi 2 i wtedy ampli się włącza. Miał ktoś podobny przypadek?


Wydaje mi się, że Aplituner musi być podłączony wyłącznie do HDMI 1. Ustawienie wejścia jako zewnętrzne głośniki czy jakoś tak. W telewizorze w opcjach musi być włączony pilot Smartlink czy jakoś tak (obsługa urządzeń zewnętrznych pilotem od TV). U mnie z początku nie działało. Ale kilka razy przełączyłem ręcznie pilotem wyjście zewnętrzne w ustawieniach dźwięku i TV się nauczył amplitunera. Jednak na codzień mam Soundbara i amplituner podłączyłem w celach testowych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pozioma

New member
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc lub chęć pomocy, udało mi się znaleźć rozwiązanie:
w ampli w ustawieniach pozycja "AUDIO TV OUT" musi być ustawiona na AUTO u mnie dziecko przestawiło ją na ON i choć wydaje się że nie powinno to mieć nic wspólnego z włączaniem ampli przez telewizor to jednak ma, teraz wszystko gra jak powinno.
 

Mr.mm

New member
Ostatnia aktualizacja softu TV i pilota w końcu chyba naprawiła problem z dotykowym przyciskiem małego pilota - przynajmniej u mnie w końcu działa od czasu aktualizacji bez zwiechy.
 

bananj

New member
Ostatnio pytałem Was o soundbar dziś dostałem od ojca taki sprzęt ale nie mam pojęcia jak go podłączyć do tv. Da się?
 

Attachments

  • 20190714_110221.jpg
    20190714_110221.jpg
    987,8 KB · Wyś: 55

bananj

New member
Takie mam kable. Te zielono niebieskie czerwone to były z tv.
 

Attachments

  • 15631008817384520674850563270894.jpg
    15631008817384520674850563270894.jpg
    597,8 KB · Wyś: 42

BRK45

New member
Epg

Interesuje mnie wygląd i działanie EPG w tym telewizorze, od tego uzależniam zakup tegoż. Czy ktoś może powiedzieć jak to wygląda i jaki jest sposób działania? Z instrukcji właściwie nie można się niczego dowiedzieć.
 

mr_roba

Member
Interesuje mnie wygląd i działanie EPG w tym telewizorze, od tego uzależniam zakup tegoż. Czy ktoś może powiedzieć jak to wygląda i jaki jest sposób działania? Z instrukcji właściwie nie można się niczego dowiedzieć.



Rozumiem, że zamierzasz korzystać z wbudowanego tunera SAT albo naziemnego?
Ja mam zewnętrzny tuner i EPG z TV dobrze z nim współgra.
Więcej nie pomogę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mr_roba

Member
Muszę się pochwalić, że tak jak kilku innych kolegów z forum zakupiłem pilot od 9002.
Działa wyśmienicie. Z każdego zakątka pokoju działają wszystkie funkcje. No i zastępuje dwa piloty (wbudowany mikrofon).
Ponad to bardzo ergonomiczny kształt.
No i genialnie ukryta klapka na baterię. W pilocie dedykowanym pilocie klapka nie wytrzymała zderzenia z moimi dziećmi.
Polecam każdemu użytkownikowi 803.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

arczowsky

New member
Dzień dobry. Mam problem po ostatniej aktualizacji. TV chce zaktualizować oprogramowanie pilota, naciskam OK a po chwili wyskakuje błąd: nie wykryto pilota. Próbowałem z nowymi bateriami. Bez zmian. Trochę mnie już ten komunikat drażni (wyskakuje po każdym uruchomieniu)

Dodam że piloty oprócz tego działają bez zastrzeżeń.
Jakieś pomysły?
 

mr_roba

Member
Dzień dobry. Mam problem po ostatniej aktualizacji. TV chce zaktualizować oprogramowanie pilota, naciskam OK a po chwili wyskakuje błąd: nie wykryto pilota. Próbowałem z nowymi bateriami. Bez zmian. Trochę mnie już ten komunikat drażni (wyskakuje po każdym uruchomieniu)

Dodam że piloty oprócz tego działają bez zastrzeżeń.
Jakieś pomysły?



Aktualizacji podlega tylko różdżka. Wrzuć nowe baterie i połóż blisko TV.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

godeath

New member
Panowie podpowie jak poprawnie podłączyć do niego soundbara? Kupiłem Polka Magnifi Mini. Dźwięk ogólnie spoko ale żadna apka (netflix,hbo go, tidal) nie uruchamia dźwięku w trybie Dolby. Nie wiem co ustawić w format wyjścia cyfrowego w opcjach audio. Jak ustawiam Dolby Digtal Plus to nic nie gra. Próbowałem podpięcia prze HDMI ARC i optyka.


edit. chyba pomogło HDMI ARC i ustawienie w format wyjścia cyfrowego trzeba ustawić wielokanałowy (ten bez obejścia).
 
Ostatnia edycja:
Do góry