TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

_Artek_

New member
Pytanie w temacie Alexy. Czy komuś udało powiązać się ten TV z usługą Amazona? Po aktualizacji do Android 8 pojawiła się aplikacja Amazon Alexa, której przewodnik podpowiada co i jak. Niestety w kroku, gdzie nalezy zalogować się do Amazon w umiejętnościach (skills) nie znajduje "Philips Smart TV Voice Control". Na supporcie nie byli mi w stanie pomóc. Twierdzili, że to wina mojego smartphona. Co ma telefon do TV i głośnika smart typu DOT? Mierzył się ktoś z tym i może coś podpowiedzieć?
 

mr_roba

Member
Pytanie w temacie Alexy. Czy komuś udało powiązać się ten TV z usługą Amazona? Po aktualizacji do Android 8 pojawiła się aplikacja Amazon Alexa, której przewodnik podpowiada co i jak. Niestety w kroku, gdzie nalezy zalogować się do Amazon w umiejętnościach (skills) nie znajduje "Philips Smart TV Voice Control". Na supporcie nie byli mi w stanie pomóc. Twierdzili, że to wina mojego smartphona. Co ma telefon do TV i głośnika smart typu DOT? Mierzył się ktoś z tym i może coś podpowiedzieć?

Próbowałem na iOS i Android i bez powodzenia. Więc to nie wina Twojego smartfona.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Pajonq

New member
Nie lepiej chwilę poczekać? W tym roku będzie spory wybór :)
55OLED754/12 und 65OLED754/12: Saphi
55OLED804/12 und 65OLED804/12: Android TV
55OLED854/12 und 65OLED854/12: Android TV
55OLED884/12: Android TV
55OLED904/12 und 65OLED904/12: Android TV
55OLED934/12 und 65OLED934/12: Android TV
65OLED984/12: Android TV
 

brodacz

Active member
Bez reklam
No właśnie. Czekać pół roku by zapłacić 50% więcej za 5% więcej. Czy poza DV będą miały coś jeszcze? Bo o VP9mk2 nic nie pisano.
 

_Artek_

New member
Próbowałem na iOS i Android i bez powodzenia. Więc to nie wina Twojego smartfona.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Udało się aktywować. Kluczowe jest aby konto w Alexie było przypisane do UK a nie gdzieś indziej (ja miałem powiązanie z amazon.com) bo najwyraźniej skills dodany jest tylko dla Alexy w amazon.co.uk.
Działa bardzo przyjemnie. Pogłaśnianie ma nieco duży skok (10 punktów). Poza tym fajny bajer.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Muszę sprawdzić z tą aktualizacją do 9.0, bo u mnie po zakupie i aktualizacji do 8.0 skopało synchronizację napisów w fabrycznym odtwarzaczu. Na razie sobie radzę z MX Playerem.

Ogólnie bardzo sceptycznie podchodziłem do tego TV, bo nastawiony byłem na LG 55c8, którego ceny ostatnim czasem tylko rosły. Philipsa ustrzeliłem parę stówek taniej z outletu EuroRTV.

Od razu sprawdziłem plansze testowe i odpukać nie zauważyłem żadnych wad matrycy, co było dla mnie bardzo istotne przy OLEDzie. Poza tym, że tryby upłynniania ruchu są besensowne, bo albo działają na max albo szarpie (o tym czytałem już w testach), to zastrzeżenia mogę mieć tylko to tego pilota "różdżki", może gdyby miał przycisk wyszukiwania i płynnego przewijania to byłby coś więcej wart. W niektórych aplikacjach się zacina...

Czy u was również TV potrafi przesuwać obraz o 0,5cm w obie strony? Mam nadzieję, że to kwestia jakiejś ochrony przed wypaleniem. W tym sensie, że zaobserwowałem, że czasami mam większy odstęp od ramki z lewej lub prawej strony ekranu, ale przeważnie jest równo wyśrodkowany.
 

Pajonq

New member
A czym się ma różnić 804 od 803?
I jaka różnica w cenie?

Tak w skrócie z tego co doczytałem:
- HDR10+ i Dolby Vision
- podwójny procesor P5 z czego jeden nowy 3 generacji
- jasność na poziomie 1000 nitów

Cena: najprawdopodobniej około 2000 funtów.

Ale to Kiki się wypowie jak już będą :)
 

Domely

New member
Tak w skrócie z tego co doczytałem:
- HDR10+ i Dolby Vision
- podwójny procesor P5 z czego jeden nowy 3 generacji
- jasność na poziomie 1000 nitów

Cena: najprawdopodobniej około 2000 funtów.

Ale to Kiki się wypowie jak już będą :)


Zastanawiam się jeszcze czy zmiany będą warte różnicy w cenie bo ogólnie zastanawiam się czy go kupić czy czekać a może czekać aż pojawi się 804 i wtedy 803 jeszcze bardziej stanieje???
 

mr_roba

Member
Muszę sprawdzić z tą aktualizacją do 9.0, bo u mnie po zakupie i aktualizacji do 8.0 skopało synchronizację napisów w fabrycznym odtwarzaczu. Na razie sobie radzę z MX Playerem.

Ogólnie bardzo sceptycznie podchodziłem do tego TV, bo nastawiony byłem na LG 55c8, którego ceny ostatnim czasem tylko rosły. Philipsa ustrzeliłem parę stówek taniej z outletu EuroRTV.

Od razu sprawdziłem plansze testowe i odpukać nie zauważyłem żadnych wad matrycy, co było dla mnie bardzo istotne przy OLEDzie. Poza tym, że tryby upłynniania ruchu są besensowne, bo albo działają na max albo szarpie (o tym czytałem już w testach), to zastrzeżenia mogę mieć tylko to tego pilota "różdżki", może gdyby miał przycisk wyszukiwania i płynnego przewijania to byłby coś więcej wart. W niektórych aplikacjach się zacina...

Czy u was również TV potrafi przesuwać obraz o 0,5cm w obie strony? Mam nadzieję, że to kwestia jakiejś ochrony przed wypaleniem. W tym sensie, że zaobserwowałem, że czasami mam większy odstęp od ramki z lewej lub prawej strony ekranu, ale przeważnie jest równo wyśrodkowany.



To przemieszczanie to jeden z zabiegów zapobiegajcych uszkodzeniom matrycy.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry