TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telewizor nie obsługuje hdr z youtube ze względu na brak kodeka.
Odpal jakiś film 4k hdr z odtwarzacza i opcja się uaktywni,
O jakim odtwarzaczu myślisz? Mam tylko klasycznego blu-ray disc playera a pewnie nie o to chodzi.
Gdzie się pojawia na ekranie oznaczenie, że program wyświetlany jest w HDR?
Z jakiego źródła (mam zewnętrzny dysk hd lub pendrive) mogę puścić filmik w technologii HDR i skąd go pobrać bo rozumiem, że nie z youtuba.
 

towalski

Member
O jakim odtwarzaczu myślisz? Mam tylko klasycznego blu-ray disc playera a pewnie nie o to chodzi.
Gdzie się pojawia na ekranie oznaczenie, że program wyświetlany jest w HDR?
Z jakiego źródła (mam zewnętrzny dysk hd lub pendrive) mogę puścić filmik w technologii HDR i skąd go pobrać bo rozumiem, że nie z youtuba.

Wprawym dolnym rogu komunikat: Sygnał HDR.
 

darekgra

Member
Tak jest to zagwozdka, z tym Google.
Z androida tylko Sony ma hdr na YouTube nawet zewnętrzne urządzenia typu Shield nie mają obsługi HDR z YouTube.
Na szczęście inne tv np Panasonic obsługują HDR na wewnętrznych aplikacjach YouTube.
 

digipad

New member
Tak jest to zagwozdka, z tym Google.
Z androida tylko Sony ma hdr na YouTube nawet zewnętrzne urządzenia typu Shield nie mają obsługi HDR z YouTube.
Na szczęście inne tv np Panasonic obsługują HDR na wewnętrznych aplikacjach YouTube.
A czy można w jakiś sposób samemu dograć, doinstalować kodek HDR do YouTube?
 

towalski

Member
Pobrałem stamtąd filmik z hdr, odtwarzam z pc przez media player classic lub vlc player i hdr nie ma,
pc podłaczony kablem hdmi 2.0, nie umiem zmusic tego dziada do odtwarzania hdr:cry:, który player na pc ma obsługe VP9v2?

Do tego kup sobie jakiś player - jest ich sporo na rynku lub Netflix z wbudowanej aplikacji, lub Amazon Prime - 7 darmowych dni.
 

darekgra

Member
Trzeba mieć kartę graficzną obsługującą HDR, i jeszcze kilka ustawień dotyczących karty i monitora (tu tv), no i Windows 10, odpowiedni kabel HDMI minimum 2.0 i wszystko musi spełniać poziom zabezpieczeń HDCP2.2
 
Ostatnia edycja:

nosports

New member
rozumiem ze gtx970 za stara, a taki mi box? amazon i netflix odpadają bo jestem za granicą i nie chce oglądac filmów z jezykiem flamandzkim
 

nosports

New member
netflix sie juz wycwanił na vpn-blokują filmy mam expressVPN wykupiony, skoro 970 obsługuje hdr to co robie nie tak, kabel na 100% 2.0 jakis za 20euro z media markt, o jakie ustawienia karty chodzi? nie ukrywam że wolałbym uruchomic to na pc zamiast dokupowac kolejny kawałek plastiku


w ustawieniach karty jest ze karta i monitor obsługują hdcp, wiekszosc filmów mam w formacie hevc np.


Venom.2018.MULTi.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC





VIDEO SOURCE..: UHD
AUDIO SOURCE..: BluRay

RUNTIME.......: 01:52:08.736
SIZE..........: 46.6 GB
VIDEO CODEC...: hevc
FRAMERATE.....: 23.976
BITRATE.......: 53 Mbps
RESOLUTION....: 3840x2160
AUDIO#1.......: ENG DTS 1536 kbps 6 Channels
AUDIO#2.......: POL AC3 640 kbps 6 Channels
AUDIO#3.......: ENG TRUEHD 3212 kbps 8 Channels
AUDIO#4.......: ENG AC3 640 kbps 6 Channels
SUBTITLES.....: POL / ENG


ehh kompletnie zapomnialem ze mam winde 8.1, no to problem rozwiązany dzięki za pomoc wszystkim
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Poszukaj za pomocą google bo tego jest sporo co trzeba sprawdzić i ustawić.
Głębia kolorów więcej niż 8 bitów
Format kolorów 4.2.0 lub 4.2.2 (4.4.4 po tym HDMI nie wyjdzie)
W panelu sterowania zakładka ekran i tam odchaczyć ryb HDR
 
Ostatnia edycja:

jakasia

New member
Mam prośbę o doradzenie uchwytu do powieszenia tego telewizora. Chodzi o taki, który nie zasłoni głośników, żeby nie stracić na dźwięku. A jednocześnie musi mieć wysięgnik, bo TV będzie wisiał w narożniku pokoju.
Czy ktoś wieszał? Jak z zasłonięciem głośników?
 
Do góry