TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mr_roba

Member
Przed zakupem porównywałam Philipsa oraz B8 i C8. C8 ma podobną jasność jak Philips, B8 gorszą. C8 ma lepsze nagłośnienie od B8, ale i tak tutaj Philips jak dla mnie wygrywa jeśli chodzi o dźwięk. Philips ma podwójny tuner, ale to funkcja przydatna w zasadzie jak ktoś korzysta z satelity. Jak masz kablówkę to się nie przyda. LG ma zdecydowanie lepsze sterowanie, wygodniejsze, szybsze, żyroskop w pilocie bardzo ułatwia obsługę - najlepiej w sklepie potestować samemu. W LG wyszukiwanie głosowe jest zarówno w aplikacjach (np. youtube), jak też w Internecie. W Philips z tego co mi pisali w obsłudze klienta: "Wyszukiwanie głosowe dostępnie jest wyłącznie w aplikacjach Google, w wyszukiwarce internetowej nie jest ta funkcja dostępna. Funkcję wyszukiwania głosowego dostarcza Google, stąd wykorzystywanie jej możliwe jest wyłącznie w aplikacjach Google. Nie ma możliwości, aby rozszerzyć działanie tej funkcji. " ... no i to by był spory minus jeśli nie znajdę alternatywy, ale liczę na pomoc kolegi mr_roba :)


Ja z 803 jestem bardzo zadowolony i nie zamieniłbym na inny. Choć użytkownicy C8 od LG powiedzą pewnie to samo ;)
Tak jak odpisał serwis Philipsa wyszukiwanie głosowe działa w aplikacjach Google. Ale jest jeszcze Amazon Alexa. Niestety nie potrafię zmusić smartfona do współpracy z nią. Może gdym miał telefon na Androidzie...
PS. YouTube należy do Google...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jakasia

New member
Ja z 803 jestem bardzo zadowolony i nie zamieniłbym na inny. Choć użytkownicy C8 od LG powiedzą pewnie to samo ;)
Tak jak odpisał serwis Philipsa wyszukiwanie głosowe działa w aplikacjach Google. Ale jest jeszcze Amazon Alexa. Niestety nie potrafię zmusić smartfona do współpracy z nią. Może gdym miał telefon na Androidzie...
PS. YouTube należy do Google...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja czegoś tu nie rozumiem, bo na chłopski rozum wydaje się, że wyszukiwarka Google, to też jest aplikacja Google, a jednak w tym przypadku nie jest tak bardzo Google, jak inne aplikacje, żeby można było w niej korzystać z wyszukiwania głosowego :?
 

mr_roba

Member
Dobra testy poczynione. Oto wnioski :
1. Po wymówieniu nazwy aplikacji - uruchamiają się. Testowane na: HBO GO, Amazon Prime, YouTube, Netflix i inne
2. Jeśli wymienione słowo/słowa nie są aplikacją program wyszukuje filmiki chyba w YouTube
3. Nie można zainstalować Chrome, a we wbudowanej przeglądarce nie działa wyszukiwanie głosowe.
4. Nie działają komendy jak wyłącz, głośniej, ciszej itp. Zarówno po polsku jak i po angielsku.

Jak dla mnie to co działa jest wystarczające.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

zbig0

New member
Dobra testy poczynione. Oto wnioski :
1. Po wymówieniu nazwy aplikacji - uruchamiają się. Testowane na: HBO GO, Amazon Prime, YouTube, Netflix i inne
2. Jeśli wymienione słowo/słowa nie są aplikacją program wyszukuje filmiki chyba w YouTube
3. Nie można zainstalować Chrome, a we wbudowanej przeglądarce nie działa wyszukiwanie głosowe.
4. Nie działają komendy jak wyłącz, głośniej, ciszej itp. Zarówno po polsku jak i po angielsku.

Jak dla mnie to co działa jest wystarczające.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez wlasnie tedtowalem glosowe komendy i tonwyglada na google asystenta nie jakas Alexe...
Dokladnie te same komendy i glis
Np wlacz TVP1 wlacz kodi czy jaka jest pogoda
Tylkonwydaje sie troche okrojona wersja tego z telefonu hmm
Czy to naprawde alexa o glosie google asystenta?
 

jakasia

New member
Dobra testy poczynione. Oto wnioski :
1. Po wymówieniu nazwy aplikacji - uruchamiają się. Testowane na: HBO GO, Amazon Prime, YouTube, Netflix i inne
2. Jeśli wymienione słowo/słowa nie są aplikacją program wyszukuje filmiki chyba w YouTube
3. Nie można zainstalować Chrome, a we wbudowanej przeglądarce nie działa wyszukiwanie głosowe.
4. Nie działają komendy jak wyłącz, głośniej, ciszej itp. Zarówno po polsku jak i po angielsku.

Jak dla mnie to co działa jest wystarczające.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odkryłam jeszcze jedną rzecz. Kolega, który ma Sony z Androidem 7, w wyszukiwaniu głosowym ma wyniki odpowiednio: Youtube ..... Browser.... i inne...
W pomocy Sony info o przeglądarce www.vewd.com, identycznie jak w Philips.
Czyli jednak da się. Teraz mam zgryz, czy to przypadkiem nie jest problem Oreo, jakaś niedoróbka. Pomóżcie, jak przywrócić wersję 7? Jakby miało to wyszukiwanie działać, to ja bardzo chętnie wezmę siódemkę, ale niestety jak przywracam ustawienia fabryczne, to włącza się automatyczna aktualizacja, nie jestem w stanie tego ominąć :(
 

mr_roba

Member
Odkryłam jeszcze jedną rzecz. Kolega, który ma Sony z Androidem 7, w wyszukiwaniu głosowym ma wyniki odpowiednio: Youtube ..... Browser.... i inne...

W pomocy Sony info o przeglądarce www.vewd.com, identycznie jak w Philips.

Czyli jednak da się. Teraz mam zgryz, czy to przypadkiem nie jest problem Oreo, jakaś niedoróbka. Pomóżcie, jak przywrócić wersję 7? Jakby miało to wyszukiwanie działać, to ja bardzo chętnie wezmę siódemkę, ale niestety jak przywracam ustawienia fabryczne, to włącza się automatyczna aktualizacja, nie jestem w stanie tego ominąć :(


Oreo daje dużo więcej korzyści aby z powodu kulejącej obsługi głosowej z niego rezygnować. Zwłaszcza, że na dłuższą metę mało kto tego używa. Obsługa pilotem jest tak łatwa, że sterowania głosowego nie potrzebuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mr_roba

Member
Tez wlasnie tedtowalem glosowe komendy i tonwyglada na google asystenta nie jakas Alexe...

Dokladnie te same komendy i glis

Np wlacz TVP1 wlacz kodi czy jaka jest pogoda

Tylkonwydaje sie troche okrojona wersja tego z telefonu hmm

Czy to naprawde alexa o glosie google asystenta?


Alexa obsługuje się z poziomu smartfona. W sensie niby można za pomocą telefonu sterować telewizorem. Bynajmniej tak zrozumiałem z instrukcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jakasia

New member
Oreo daje dużo więcej korzyści aby z powodu kulejącej obsługi głosowej z niego rezygnować. Zwłaszcza, że na dłuższą metę mało kto tego używa. Obsługa pilotem jest tak łatwa, że sterowania głosowego nie potrzebuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja niestety nie miałam okazji potestować siódemki, więc będę wdzięczna za info, jakie są przewagi Oreo.
 

dareczek71

New member
WITAM
Mam Philipsa 803 testowanie i porównywałem z innymi oledami LG B8,C8 i naprawdę obraz na nim wypadł super(najlepiej) system trochę słabiej ale dla mnie najważniejszy jest obraz i dlatego go kupiłem w styczniu dałem 5990 u KIKIEGo z forum teraz na pewno jest taniej dlatego szczerze polecam ci PHILIPSA
 

mr_roba

Member
Ja niestety nie miałam okazji potestować siódemki, więc będę wdzięczna za info, jakie są przewagi Oreo.



Najważniejsze są dwie:
1. Odtwarzanie filmów HDR z dużym bitrate z zewnętrznych źródeł chodzi płynnie.
2. Coś czego jeszcze nie można odczuć ale Oreo umożliwia obsługę HDR10+ które niedługo ma być zaimplementowane w naszym TV. A chodzą słuchy, że i DV.

Inne zmiany jak dla mnie nie nic nie zmieniły w zwykłej obsłudze. Obraz jest i był super. No i co ja lubię to świadomość posiadania najnowszego oprogramowania.

Jeśli nie odtwarzasz filmów z zewnętrznych źródeł zostań przy 7 skoro bardziej Ci pasuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

janunio

New member
Bez reklam
TEMAT OS TV; Android jest taki:
Rosjanie na YT pokazują co można wycisnąć z systemu ANDROID TV.
Żaden polski YTjuber nie zbliża się do pokazania na YT do możliwości tego systemu. Obecnie oglądam rosyjsko-języcznych speców od OREO. Magia i tyle w temacie.

Żaden polski "spec" nawet nie liznął potencji ANDROID TV.
Są tylko proste instrukcje jak oczerniać system TV od GOOGLa.
W zamierzeniu taka akcja ma wspierać OS od LG/SAMSUNG/PAnas.
Błąd bo ANDROID TV otwiera świat ...
 
Ostatnia edycja:

jakasia

New member
Najważniejsze są dwie:
1. Odtwarzanie filmów HDR z dużym bitrate z zewnętrznych źródeł chodzi płynnie.
2. Coś czego jeszcze nie można odczuć ale Oreo umożliwia obsługę HDR10+ które niedługo ma być zaimplementowane w naszym TV. A chodzą słuchy, że i DV.

Inne zmiany jak dla mnie nie nic nie zmieniły w zwykłej obsłudze. Obraz jest i był super. No i co ja lubię to świadomość posiadania najnowszego oprogramowania.

Jeśli nie odtwarzasz filmów z zewnętrznych źródeł zostań przy 7 skoro bardziej Ci pasuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za informacje! Wyszukałam jeszcze takie info na temat Chrome: https://www.androidauthority.com/chrome-os-android-9-pie-916539/, a gdzieś indziej czytałam, że Chrome już nie będzie wspierany wogóle na Android.

Ktoś pomoże - jak wrócić do wersji 7 Androida? :) pewnie trzeba mieć instalkę i wrzucić ją z USB, tylko skąd wziąć właściwy plik?
 

Seliv

New member
Pierwsze słyszę o pogłoskach na temat DV w naszym telewizorze. Skąd to takie informacje, jak nawet TP-Vision nic nie wpomniał rok temu w notce na swojej stronie. Ten HDR10+ to juz rok zaraz czekamy i dalej nic nie ma ; (
 

mr_roba

Member
Pierwsze słyszę o pogłoskach na temat DV w naszym telewizorze. Skąd to takie informacje, jak nawet TP-Vision nic nie wpomniał rok temu w notce na swojej stronie. Ten HDR10+ to juz rok zaraz czekamy i dalej nic nie ma ; (



Widziałem gdzieś filmik gdzie Pani Dyrektor Marketingu Philipsa obiecywała, że modele 2017 i 2018 dostaną aktualizację do HDR10+ a z 2018 także do DV.

Szczerze mówiąc dopóki nie zobaczę różnicy między HDR a HDR10+ czy DV to nie mam ciśnienia.
Ponad to w HDR10+ jeszcze jest bardzo mało materiałów. W drugiej połowie roku będzie tęgo więcej nawet na Netflixie. Wtedy można męczyć Phila. Pożyjemy zobaczymy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jakasia

New member
Pani w obsłudze klienta Philips napisała mi "Nie jest możliwe, aby zainstalować w telewizorze poprzednią wersję oprogramowania. ", ale jakoś trudno mi uwierzyć :/ kwestia tylko skąd dostać odpowiedni plik... a może ktoś z Was ma jeszcze wersję 7 Androida i może mi sprawdzić to wyszukiwanie głosowe, w obrębie jakich aplikacji działa na siódemce? Bo w tej chwili ten cały Asystent Google sprowadza się jedynie do wyszukiwarki Youtube i to jest słabe.
Kontynuując testy telewizora, podłączyłam antenę TV naziemnej i całkiem fajnie działa funkcja pauzy oraz funkcja nagrywania. Fajnie, że można nagrywać inny kanał a oglądać inny - wydaje mi się w LG to jest nie do obsłużenia. Natomiast jestem w trakcie wymiany dekodera TV na moduł CI i ciekawa jestem, czy wtedy też to będzie tak fajnie działać.
Póki co poddaję się z tą przeglądarką, natomiast ostatecznie jest możliwość podłączenia zestawu bezprzewodowego (klawiatura + myszka) i działa to płynnie jeśli chcemy poruszać się w Internecie. Docelowo nie zamierzam używać TV do przeglądania stron internetowych, szkoda ekranu.
 

FanKosmosu

New member
Widziałem gdzieś filmik gdzie Pani Dyrektor Marketingu Philipsa obiecywała, że modele 2017 i 2018 dostaną aktualizację do HDR10+ a z 2018 także do DV.

Szczerze mówiąc dopóki nie zobaczę różnicy między HDR a HDR10+ czy DV to nie mam ciśnienia.
Ponad to w HDR10+ jeszcze jest bardzo mało materiałów. W drugiej połowie roku będzie tęgo więcej nawet na Netflixie. Wtedy można męczyć Phila. Pożyjemy zobaczymy...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapomnij o Dolby Vision dla modeli Philipsa z 2018 r. Mega padaka jak dla mnie, bo zwyczajnie Panasonic i Philips zakpili sobie z klientów w 2017 i 2018 roku popierając format HDR10+, który zdechł zanim się urodził.

Żeby było śmieszniej, to koszt opłaty licencyjnej dla firmy Dolby za jeden telewizor to...3,5 dolara amerykańskiego, więc unikanie tej opłaty w OLED Panasonica czy Philipsa za 10-15 klocków to zwykłe chamstwo i obraza konsumentów.

Różnice bez problemu zauważysz na filmach eksperta Vincenta Teoh na YouTube. HDR10+ nie dość że nie ma wsparcia, to jeszcze jak akurat ma, to nie ma żadnej różnicy ze zwykłym HDR 10. Zupełnie inaczej jest z Dolby Vision, które ma wsparcie i zauważalnie działa na korzyść widza.
 
Ostatnia edycja:

kamiloos

New member
Żeby było śmieszniej, to koszt opłaty licencyjnej dla firmy Dolby za jeden telewizor to...3,5 dolara amerykańskiego, więc unikanie tej opłaty w OLED Panasonica czy Philipsa za 10-15 klocków to zwykłe chamstwo i obraza konsumentów.


To jest 3,5$ za sztuke. Wydaje sie niczym. Tyle, ze oplat nie wnosi sie zapewne na sztuki tylko na calosc modeli. Niech wyprodukuja ~10mln TV z DV, to juz sie robi 35 mln$. A to juz sporo do zaplacenia ;)
 

FanKosmosu

New member
To jest 3,5$ za sztuke. Wydaje sie niczym. Tyle, ze oplat nie wnosi sie zapewne na sztuki tylko na calosc modeli. Niech wyprodukuja ~10mln TV z DV, to juz sie robi 35 mln$. A to juz sporo do zaplacenia ;)

A co mnie to obchodzi... sprzedają produkt wykastrowany z Dolby Vision. LG czy Sony jakoś mogą to zaoferować. Zresztą, Panasonic i Philips posypały głowę popiołem w 2019 r. i nowe modele będą mieć Dolby Vision. A frajerzy z 2017/2018 zostali w*ruch*ni aż miło...
 

Arczi1989

New member
Jeśli ktoś chce powrócić do wcześniejszego oprogramowania to znajdziecie je na niemieckim blogu philipsa, niestety jest po niemiecku ale włączacie przetłumaczenie strony i macie PL. Można pobrać wszystkie stare wersje do wszystkich OLEDów.
Link: Philips firmware archiwum
 
Do góry