TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od soboty, dzięki pomocy kikiego, badam tego Philipsa.

Mnogość opcji multimedialnych jest olbrzymia i tutaj jestem pod wielkim wrażeniem. Łyka nawet 4k hdr z plexa po sieci z bitrate powyżej 80 mbits(choć czasem wymaga tricku).
Jakość obrazu...nawet w porównaniu do plazmy to inna liga.

Z rzucających się w oczy wad trudno nie wymienić powolnego interfejsu podczas odtwarzania wspomnianych ciężkich plików. Zabawa w menu wymaga wtedy cierpliwości. Trochę wstyd jak na kasę, która te telewizory teraz kosztują.

Mam takie jedno pytanie: czy złącze lan w telewizorze jest 100 czy 1000 Mbit? Bo niby linkuje z routerem na 1000, a prędkość gorsza jak po WiFi?
 

wpw

New member
Witam, mam ten tv z miesiąc czasu ale ostatnio zacząłem zauważać okropną ziarnistość obrazu. Np oglądając netflixa w film HD (choćby serial the 100) na ciemnych czarnych-szarych tłach widzę pulsujące piksele - ziarnistość nie wiem jak to fachowej opisać. Jest to strasznie przeszkadzające w odbiorze obraz wygląda źle. Telewizja kablowa również obraz wygląda gorzej niż tv LCD z 2014 roku jakość obrazu na tym Philipsie jest po prostu gorsza . Czy jest jakaś funkcja obrazu która może powodować powyżej opisaną ziarnistość? Zaczynam być niezadowolony bo mam wrwżenie że jakość obrazu na starym Samsungu ueh6400 w film HD i niżej była po prostu lepszą obraz był bardziej ostry bez tej ziarnistości.

Pozdrawiam
 

wpw

New member
Nie nie mam. To cyfrowe ziarno wydaje się to być wadą tv-matrycy?. Przy recenzji oleda LG 55B7 znalazłem (da się też zauważyć sporą ziarnistość czerni w większości trybów obrazu) a jak wiadomo ten tv jest na matrycy LG. Niech ktoś właczy serial the 100 na netflixie 2 sezon 1 odcinek sam początek ujęcie z kamery z góry na siedząca dziewczynę ziarno takie że aż bije po oczach a jest to biała scena. Zastanawiam się tylko czemu tego wcześniej nie zauważyłem...
 

wpw

New member
Zmieniając styl obrazu na każdym innym jest to samo (zmienia się podświetlenie matrycy) ziarno niech ktoś stestuje the 100 2 sezon 1 odcinek sam początek jak pisałem wyżej -ziarno na białej scenie w czarnych to samo.

Teraz się wkręciłem i wpatrując się to wszędzie widzę to cyfrowe ziarno nawet w 4k jak na 1 zdjęciu

https://www.szerokikadr.pl/poradnik/szumy-czyli-cyfrowe-ziarno
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Zmiana ustawień redukcja szumów nie pomaga jedno wielkie ziarno niezależnie od żródła sygnału w 4k to samo.


Co do ziarnistości to wydaje mi się, że zależy to od jakości materiału i szybkości przesyłu danych. Np. jak miałem problem z netem to ziarnistość była duża ale jak go usunąłem to jest ok. Na materiałach z HDR nie widziałem żadnego ziarenka. Gdy oglądam TV za pośrednictwem dekodera SAT to obraz był jakby trochę rozmyty. Dopiero wyłączenie wszystkich wspomagaczy zadziałało i jest super. Ja wraz z żoną jesteśmy zachwyceni tym TV. Nie wiem, może to zasługa kalibracji zrobionej przez Kikiego? Fakt, że na ustawieniach kalibracyjnych dzień/noc obraz jest bez porównania lepszy niż na nastawach przygotowanych przez producenta. Nie wyobrażam sobie gdybym tej kalibracji nie miał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

mr_roba

Member
Niech ktoś właczy serial the 100 na netflixie 2 sezon 1 odcinek sam początek ujęcie z kamery z góry na siedząca dziewczynę ziarno takie że aż bije po oczach a jest to biała scena. Zastanawiam się tylko czemu tego wcześniej nie zauważyłem...



Dla ciekawości włączę ten serial na podanym przez Ciebie odcinku i dam znać co z ziarnem. Aczkolwiek pamietam, że obejrzałem 2 odcinki tego serialu i jakość materiału jest słaba. Zobacz sobie Altered Carbon - tam jakość obrazu wymiata - no i sam serial też.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

djwest

Member
Philips 55OLED803, jakość obrazu petarda, ostry jak nigdy wcześniej, nawet z BluRay nie był tak ostry jak teraz telewizja przez neta, momentami jak się ogląda to ma się wrażenie jak by się stało za kamerą obraz jest tak realistyczny. Czasem mam tylko delikatną pikselozę w dolnej części ekranu ale to już chyba wina samej telewizji przez internet bo oglądając Netflix tego nie ma. Zastanawiałem się między 803 a 903, wziąłem 803 ze względu na to że mam soundbar ale mimo to zanim go powieszę na ścianie używam głosu z TV i uważam że jest on wystarczający, jeśli ktoś nie posiada dodatkowego nagłośnienia to niech bierze 903, B&W będzie robiło grubą robotę. Dzięki KIKI za TV, mega ... !!!
 

M.K.

New member
Po jakimś czasie spędzonym z tym modelem (dzięki kiki) mam następujące spostrzeżenia:
jakość obrazu + ambilight i możliwości tv - petarda!!!

Wady: do odtwarzania materiałów 4k (dysk, sieć, nas, inne) niestety hardware nie daje rady. Tną się właściwie wszystkie materiały. Jako tako działa jedynie wbudowane Youtube i netflix.
Jako rozwiązanie polecam tutaj Nvidia Shield TV. Perfekcja. Philips mógłby się też uczyć jak robić interfejs androida.

Drugi minus to ogólna żwawość pracy androida. Ja mam kanały kablówki zaprogramowane w philipsie i poruszanie się po np. przewodniku tv czy kanałach to jest skandal. Na wszystko się czeka - i to długo. Bardzo długo. Nie wiem czy update do nowego androida (jak już się doczekamy) pomoże, ale póki co jest bardzo źle.

Podsumowując: Jeśli nie przeszkadza Wam konieczność używania zewnętrznego odtwarzacza i to, że menu laguje - tv jest rewelacyjny.

Ja kupiłbym ponownie mimo powyższych minusów.
 

mr_roba

Member
Po jakimś czasie spędzonym z tym modelem (dzięki kiki) mam następujące spostrzeżenia:
jakość obrazu + ambilight i możliwości tv - petarda!!!

Wady: do odtwarzania materiałów 4k (dysk, sieć, nas, inne) niestety hardware nie daje rady. Tną się właściwie wszystkie materiały. Jako tako działa jedynie wbudowane Youtube i netflix.
Jako rozwiązanie polecam tutaj Nvidia Shield TV. Perfekcja. Philips mógłby się też uczyć jak robić interfejs androida.

Drugi minus to ogólna żwawość pracy androida. Ja mam kanały kablówki zaprogramowane w philipsie i poruszanie się po np. przewodniku tv czy kanałach to jest skandal. Na wszystko się czeka - i to długo. Bardzo długo. Nie wiem czy update do nowego androida (jak już się doczekamy) pomoże, ale póki co jest bardzo źle.

Podsumowując: Jeśli nie przeszkadza Wam konieczność używania zewnętrznego odtwarzacza i to, że menu laguje - tv jest rewelacyjny.

Ja kupiłbym ponownie mimo powyższych minusów.


Nie wiem, ale u mnie wszystkie serwisy streamingowe (Netflix, HBO, Prime Video) śmigają bez zacięć w 4K. Mam łącze 30mbs.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po necie WiFi łyka filmy po 80 mBits choć czasem wyświetla komunikat o zbyt wolnym połączeniu, pomaga wtedy zmiana ścieżki dźwiękowej na kilka sekund, powrót do wcześniejszej i leci film do końca bez zająknięcia.
Z podłączonego pendrajwa również i tutaj uważam, ze nie jest złe.


Odczucia dotyczące płynności interfejsu mam takie same-z lekka żenada jak na cenę telewizora, ale to taki plus ujemny tej jednostki. Zobaczymy co przyniesie oreo.
 

M.K.

New member
Nie wiem, ale u mnie wszystkie serwisy streamingowe (Netflix, HBO, Prime Video) śmigają bez zacięć w 4K. Mam łącze 30mbs.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przecież napisałem że te działają. Natomiast nie udało mi się płynnie odtworzyć nic z USB/lanu/wifi, mówię o filmach MKV. Sprawdzałem za pomocą VLC/wbudowanego odtwarzacza/kodi (w nim bawiłem się też buforami i nic to nie dało) nieważne czy film wielkości 30 GB czy 80, różne pliki różne filmy i efekt ten sam. Tnie i już.
 

kamiloos

New member
Troche mnie martwi ten Android. Mam teraz Sony XE90, juz w zasadzie zdecydowalem sie na przesiadke na OLED803, bo chce sprobowac OLEDa z Ambilightem. Android w Sony dzialal niezle, nie narzekalem na niego, procz kopii ekranu z telefonu, ktora z moim P20 Pro nie chciala wspolpracowac.

Mam nadzieje, ze komfort uzytkowania nie bedzie gorszy niz w Sony :/
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jesli opierasz się trochę na moich odczuciach to chciałbym cię uspokoić.
Po włączeniu telewizora przeżyłem pozytywny szok, bo niektóre recenzje pisały o mocno mulącym systemie, a robi wrażenie całkiem szybkiego.
Spowolnienie ujawnia się w chwili oglądania np. Filmu 4k poprzez plex. Tutaj interfejs znacznie zwalnia, np wywołanie opcji ambilight trwa kilka sekund co staje się irytujące jak na telewizor w cenie „samochodu, ale daje się z tym żyć. Mnogość opcji, którą daje android jest niesamowita. A najbliższa aktualizacja ma podobno system znacznie przyspieszyć. Mówi się o 50% szybszym działaniu.
 
Do góry