TV LG Seria LA860V – 55/47” - wszystko o serii 2013

nowy999

New member
Domelo ja chetnie też z korzystam z twoich ustawień tez mam 55" 860v.

equerdo jak wyłączyłeś efekt teatru?

Ogólne wrażenia telewizor robi b.dobre doczepić się mogę tylko do tego że nie czyta mkv w sieci domowej z mojego kom.Bo rzez pena lub dysk bez problemu.(No chyba ze to wina softu którego nie zaktualizowałem -mam taki jak ze sklepu). A co do sterowania gestami działa bez zarzutu .

Jeszcze dodam ze fana rzecz z przełączaniem programów za pomocą malowania cyfr ( chociaż skrolem najszybciej)
 
Ostatnia edycja:

Domelo

New member
Po wgraniu nowego softu, rozpoznawanie gestów zaczelo dzialac poprawnie,

Masz najnowszy soft? ;)

Demelo jakie/skąd masz ustawienia kalibracji do tego modelu, mógłbyś się podzielić? Wielkie dzięki.

Jak będę w domu to podam linka, bo w tym momencie nie pamiętam gdzie to było - w każdym razie jakaś zagraniczna stronka.

equerdo - mnie też ciekawi sposób na pozbycie się teatru - myślę, że już się go pozbyłem, ale może masz jakieś ciekawsze ustawienie ;)
 

equerdo

New member
nowy999, nie pamietam teraz dokladnego ustawienia (jestem w pracy) jest tam opcja chyba motion cos...lub cos podobnego. Jak sie ja wylaczy to znika ten efekt.

Mi tez pliki mkv 1080, nie dzialaly przez wifi, ale nie mam wifi "n", moze dlatego. Wifi "g" jest troche za slabe na takie pliki, zauwazylem to juz z PS3.

Oh, zapomnialem o malowaniu cyfr, malujesz reka czy pilotem?

Domelo, mam nowy soft od przedwczoraj. Wydaje mi sie ze smart TV dziala szybciej, zmienila sie tez obsluga gestow (patrz, teraz jest przez palec).

Postaram sie znalesc to ustawienie teatru, to bylo pojedyncze ustawienie.

Dzieki, jak mozesz to daj znac z kalibracja. Mozesz tez podac swoje sugestie.
 

nowy999

New member
nowy999, nie pamietam teraz dokladnego ustawienia (jestem w pracy) jest tam opcja chyba motion cos...lub cos podobnego. Jak sie ja wylaczy to znika ten efekt.

Mi tez pliki mkv 1080, nie dzialaly przez wifi, ale nie mam wifi "n", moze dlatego. Wifi "g" jest troche za slabe na takie pliki, zauwazylem to juz z PS3.

Oh, zapomnialem o malowaniu cyfr, malujesz reka czy pilotem?

Pilotem (nie wiedziałem że ręką można )a co do inernetu mam netie spota 100,0 Mb/s,chyba zrobie aktualizacje softu :)
 

equerdo

New member
nowy999, nie pamietam teraz dokladnego ustawienia (jestem w pracy) jest tam opcja chyba motion cos...lub cos podobnego. Jak sie ja wylaczy to znika ten efekt.

Pilotem (nie wiedziałem że ręką można )a co do inernetu mam netie spota 100,0 Mb/s,chyba zrobie aktualizacje softu :)

reka mozna robic glosniej, zmienic wejscie (taki bajer), wylaczyc TV, ale musi byc wysunieta kamera. Po wgraniu nowego softu unosisz palec i dziala.

No ale masz w laptopie/PC-cie karte b/g czy b/g/n? Bo to od niej zalezy jaka jest przepustowosc z PC -> TV.
 

Domelo

New member
nowy999, nie pamietam teraz dokladnego ustawienia (jestem w pracy) jest tam opcja chyba motion cos...lub cos podobnego. Jak sie ja wylaczy to znika ten efekt.

Aa już wiem - chodzi Ci o Trumotion ;) Mam to ustawione podobnie ;)

Oh, zapomnialem o malowaniu cyfr, malujesz reka czy pilotem?

Ręką też jest możliwość? Nawet nie wiedziałem :)

Domelo, mam nowy soft od przedwczoraj. Wydaje mi sie ze smart TV dziala szybciej, zmienila sie tez obsluga gestow (patrz, teraz jest przez palec).

Skoro masz od przedwczoraj, znaczy, że mamy ten sam soft - również mam wrażenie, że Smart działa znacznie sprawniej, poza tym nie było u mnie tym razem problemu z połączeniem przez WiFi. A tych gestów po aktualizacji jeszcze nie sprawdzałem ;) Natomiast wydaję mi się, że po tej aktualizacji pojawił się pewien problem z 3D. Przykładowo włączając filmik z youtube: Avatar in 3D (movie trailer)-a.avi i włączając tryb, króry przerobi ten film na "jeden ekran" po kilku sekundach, telewizor sam wraca do "dwóch ekranów" - mam nadzieję, że wiecie o co chodzi? Moglibyście to sprawdzić u siebie?

Co do fajnych ustawień wyjściowych dla tego TV to moim zdaniem ciekawe są tutaj: LG LA8600 (LA860V) review - FlatpanelsDK

Oczywiście nie są idealne i warto pewne wartości ustawić wg. własnych upodobań - np. polecam ustawienie gamy kolorów przestawić na BT709(w ustawieniach w tym linku jest na standard). Ja u siebie mam również niżej ustawioną jasność ale znowu trochę wyżej kontrast. Podświetlenie na podobnym poziomie. Lokalne wygaszanie polecam ustawić na niski - wtedy czerń na ciemnym ekranie wydaję się najładniejsza. Poziom czerni wg. własnych upodobań - co mnie dziwi to to, że wysoki poziom czerni w tym TV oznacza rozjaśnienie obrazu, natomiast niski oznacza ściemnienie, a w efekcie poprawę czerni - więc moim zdaniem te ustawienia powinny być odwrotne :p Tryby ECO zalecam całkowicie wyłączyć ;)

Pozdrawiam!
 

equerdo

New member
"Przykładowo włączając filmik z youtube: Avatar in 3D (movie trailer)-a.avi i włączając tryb, króry przerobi ten film na "jeden ekran" po kilku sekundach, telewizor sam wraca do "dwóch ekranów" - mam nadzieję, że wiecie o co chodzi? Moglibyście to sprawdzić u siebie?"

Mam nadzieje ze to sie tylko dzieje na youtube i przy tym filmie. Wczoraj jak ogladalem cos na nowym sofcie z USB w 3D, dzialalo poprawnie. Dzieki za info o kalibracji.
 

Domelo

New member
To dzieje się chyba tylko na Youtube, ale na każdym filmie jaki włączyłem...

Łączył ktoś z Was z tym TV jakiegoś smartfona lub tablet poprzez miracast?

Aha, gesty przetestowane i działają elegancko :D

napisane XP
 

nowy999

New member
reka mozna robic glosniej, zmienic wejscie (taki bajer), wylaczyc TV, ale musi byc wysunieta kamera. Po wgraniu nowego softu unosisz palec i dziala.

No ale masz w laptopie/PC-cie karte b/g czy b/g/n? Bo to od niej zalezy jaka jest przepustowosc z PC -> TV.

Kompa mam połączonego na kablu a laptopa ma karte b/g/n.
A co do sterowania ręką to wiem ale mysląłem że można jeszcze malować jak pi
Dajcie znać czy te 3d na yutube działa poprawnie bo odstrasza mnie zmiana softu (wole mieć stabilną stara wersie niż nową zrypaną)

Domelo tableta dostałem dopiero wczoraj wiec nie próbowałem miracast,ale przez smartfona działało sterowanie telewizora a do przesyłu obrazu na tel.muszę mieć nowy soft
 
Ostatnia edycja:

equerdo

New member
nowy999,
Mi przesylanie 1080 przez wifi nie dziala (tnie na maksa). Z nowym softem tez nie dziala, ale jak mowie mam karte b/g w laptopie. A jaki server uzywasz? Która opcja wlasciwie dziala najlepiej na przeslanie video z PC -> TV?

Miracast przez smartphona (w sensie pilota TV) mi dziala i dzialalo. Rozumiem ze przesylanie video na smartphona dziala tylko jak masz video ktore leci przez wewnetrzne dekodery TV, a nie z dekodera UPC lub n-ki? :( szkoda...
 

Domelo

New member
Domelo tableta dostałem dopiero wczoraj wiec nie próbowałem miracast,ale przez smartfona działało sterowanie telewizora a do przesyłu obrazu na tel.muszę mieć nowy soft

Jeśli chodzi o połączenie przez miracast np. smartfona LG do TV to nie mam żadnego problemu - natomiast denerwuje mnie tylko to, że łącząc przez miracast tablet sony z telewizorem, nie mogę wejść w internet z poziomu tabletu - a w urządzeniach LG nie ma tego problemu. Co do tabletu od LG to ja dostałem go 2 dni temu, ale nie był mi potrzebny (mam Sony Tablet Z) więc sprzedałem i telewizor dzięki temu wyszedł mi cenowo na prawdę korzystnie ;) A tym bardziej biorąc pod uwagę ile kosztował gdy wszedł na rynek - bo nie wiem czy wiecie, ale w kwietniu był on warty 12kpln :D

nowy999,
Mi przesylanie 1080 przez wifi nie dziala (tnie na maksa)..

U mnie po ostatniej aktualizacji nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem 1080p np. z youtube - wcześniej się zacinało ;)

Rozumiem ze przesylanie video na smartphona dziala tylko jak masz video ktore leci przez wewnetrzne dekodery TV, a nie z dekodera UPC lub n-ki? :( szkoda...

No niestety tak jest. Trzeba by było zamiast zewnętrznego dekodera mieć moduł cam w TV ;)
 
Ostatnia edycja:

mergerita

New member
Witam kolejnych właścicieli tego TV. Już myślałam, że temat upadł (od października ani jednego wpisu).
Ja przeszłam z tym TV chyba przez 4 czy 5 aktualizacji. Najbardziej mi zależało na odczycie napisów txt, które to po 1 aktualizacji przestały działać. Po zgłoszeniu m.in. i tego problemu do LG obiecali to naprawić (pracownik LG z Wrocławia był nawet u mnie w domu). W zeszłym miesiącu mąż rozmawiał z nim i obiecał, że w kolejnej aktualizacji będzie to poprawione. No i w końcu jest.
W tym TV najbardziej jesteśmy zadowoleni z jakości obrazu. Mamy też chyba najlepszy LED LG jaki zrobili - LX9500, przez perę dni testowaliśmy LM960v (tu nierównomierne podświetlenie było tragiczne) i baliśmy się rozczarowania ale nie jest źle. Nierówności podświetlenia widać tylko przy przełączaniu wejść. Z większości bajerów tego TV jednak ni korzystamy. Chyba szkoda nam czasu na ich zgłębianie.
 

Domelo

New member
Ma może ktoś z Was kino domowe podłączone do tego telewizora za pośrednictwem złącza optycznego? Pytam, bo ja tak mam i dźwięk w kinie co jakiś czas przerywa i zastanawiam się czy to problem TV czy może kabla, lub kina ;) Chętnie poczytam co o tym sądzicie :)

napisane XP
 

drops76

New member
Ma może ktoś z Was kino domowe podłączone do tego telewizora za pośrednictwem złącza optycznego? Pytam, bo ja tak mam i dźwięk w kinie co jakiś czas przerywa i zastanawiam się czy to problem TV czy może kabla, lub kina ;) Chętnie poczytam co o tym sądzicie :)

napisane XP

Mam. Wszystko u mnie ok. Sprawdź kabel na początek.

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka
 

equerdo

New member
Witam kolejnych właścicieli tego TV. Już myślałam, że temat upadł (od października ani jednego wpisu).
Ja przeszłam z tym TV chyba przez 4 czy 5 aktualizacji. Najbardziej mi zależało na odczycie napisów txt, które to po 1 aktualizacji przestały działać. Po zgłoszeniu m.in. i tego problemu do LG obiecali to naprawić (pracownik LG z Wrocławia był nawet u mnie w domu). W zeszłym miesiącu mąż rozmawiał z nim i obiecał, że w kolejnej aktualizacji będzie to poprawione. No i w końcu jest.
W tym TV najbardziej jesteśmy zadowoleni z jakości obrazu. Mamy też chyba najlepszy LED LG jaki zrobili - LX9500, przez perę dni testowaliśmy LM960v (tu nierównomierne podświetlenie było tragiczne) i baliśmy się rozczarowania ale nie jest źle. Nierówności podświetlenia widać tylko przy przełączaniu wejść. Z większości bajerów tego TV jednak ni korzystamy. Chyba szkoda nam czasu na ich zgłębianie.

No wlasnie, ja mam ten problem, nie dzialaja mi pliki txt, TV ich nie czyta. srt dzialaja OK. Czy ktos jeszcze mial ten problem? Jakies rozwiazanie? Mam najnowszy soft. PS. Wydaje mi sie ze jeden raz dzialaly, ale pozniej moze cos zmienilem i przestaly dzialac.
 

nowy999

New member
Czy ktoś już uporał sie z niedziałającymi mkv przez dnla.Ja mam serwer postawiony Mezzmo telewizor rozpoznaje ten serwer działają wszystkie filmy oprócz mkv.Rozpoznaje plik z filmem ale wyskakuje format ten plik jest nie obsługiwany.program zaleca transkodowanie.Jakie maciee u siebie serwery??
 

nowy999

New member
Mam jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie tego telewizora jak oglądam filmy przez przeglądarkę (np.kinoman,ekino)to po 10-15 minutach wyskakuje komunikat za mało pamięci aby otworzyć strone i wyłącza mi film i muszę odświeżać .Ma ktoś ten sam problem??
 

Domelo

New member
Mam jeszcze jedno spostrzeżenie odnośnie tego telewizora jak oglądam filmy przez przeglądarkę (np.kinoman,ekino)to po 10-15 minutach wyskakuje komunikat za mało pamięci aby otworzyć strone i wyłącza mi film i muszę odświeżać .Ma ktoś ten sam problem??

Ten problem występuje w wielu telewizorach różnych marek - dziwne, ale tak jest.

napisane XP
 

mergerita

New member
No wlasnie, ja mam ten problem, nie dzialaja mi pliki txt, TV ich nie czyta. srt dzialaja OK. Czy ktos jeszcze mial ten problem? Jakies rozwiazanie? Mam najnowszy soft. PS. Wydaje mi sie ze jeden raz dzialaly, ale pozniej moze cos zmienilem i przestaly dzialac.

Niektóre napisy z roszerzeniem TXT TV LG nie czyta, bądź czyta ale nie są zsynchronizowane z filmem. Na pewno działają napisy z rozszerzeniem txt po konwersji w odtwarzaczu SubEdit na format SSA. Wcześniejsze TV LG też je czytają ale ten TV po 1 aktualizacji softu przestał czytać (z takiego rozwiązania korzystam w swoim starym LX9500). Ostatni soft to poprawił. Oczywiście pozostają napisy srt, które czyta chyba każdy player w dzisiszych TV. Ja do ich konwersji korzystam z programu Subtitle Workshop.
 
Do góry