TV LED 55" 4k UHD Co polecacie Cena nie gra roli

scidas

New member
Dziękuje za odpowiedz. Powiedz mi prosze jeszcze jak z kalibracją zamawiać na alledrogo i tam oferuja cene z kalibracja? Czy skalibruje sam bez problemu?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dziękuje za odpowiedz. Powiedz mi prosze jeszcze jak z kalibracją zamawiać na alledrogo i tam oferuja cene z kalibracja? Czy skalibruje sam bez problemu?
Tam masz zapewne profesjonalną kalibrację do kórej potrzebne są specjalne urządzenia. Jeżeli nie masz o tym pojęcia i nie dysponujesz odpowiednim sprzętem, to w domu możesz sobie jedynie poprzestawiać suwaki.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Z allegro możesz zamówić ale kalibracja tej sprzedającej firmy to tylko ustawienia na planszach testowych , wiem bo jak kupowałem swój to tam dzwoniłem i sie nie zdecydowałem bo szkoda go odpakowywać dla takiej kalibracji.
Zawsze można zadzwonić do sprzedawcy i sie dokładnie wypytać.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Z allegro możesz zamówić ale kalibracja tej sprzedającej firmy to tylko ustawienia na planszach testowych , wiem bo jak kupowałem swój to tam dzwoniłem i sie nie zdecydowałem bo szkoda go odpakowywać dla takiej kalibracji.
Zawsze można zadzwonić do sprzedawcy i sie dokładnie wypytać.

Chodzi o tego sprzedawcę Dxxxx+ z Łodzi??? Pytam, bo sam planuję zakup TV UHD w tym roku i jeśli to ten sam sprzedawca i robi tzw. pseudo kalibrację, to lepiej upolować super promo np. MM a zaoszczędzoną kasę można ewentualnie przeznaczyć na profesjonalna kalibrację :)
 

scidas

New member
a jeszcze pytanko czym sie bedzie różnil model Telewizor SAMSUNG UE55JU7500 od UEJU7000 bo widze ze ten 7500 jest troszke droższy pewnie nowszy ?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
JU7500 nie jest nowszy, jest to zaokrąglony JU7000 i ma większy współczynnik płynności.
Którego i tak w żaden sposób nie zauważysz. W tym przypadku wybierasz tak naprawdę pomiędzy płaskim a zakrzywionym ekranem, za który oczywiście płacisz extra, ale moim zdaniem zyskujesz ładniejszy desing telewizora.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Chodzi o tego sprzedawcę Dxxxx+ z Łodzi??? Pytam, bo sam planuję zakup TV UHD w tym roku i jeśli to ten sam sprzedawca i robi tzw. pseudo kalibrację, to lepiej upolować super promo np. MM a zaoszczędzoną kasę można ewentualnie przeznaczyć na profesjonalna kalibrację :)

Tak to ten sam .
Chciałem kupić u kikiego i mieć spokój z kalibracja ale niestety nie miał tego modelu a szkoda.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak to ten sam .
Chciałem kupić u kikiego i mieć spokój z kalibracja ale niestety nie miał tego modelu a szkoda.

To dzięki kolego za info :) Teraz wiem na czym stoję. Najlepiej kupić TV w super promo i zamówić fachową kalibrację lub zakupić w TV w niezłej cenie, ale już z tą usługą, tyle że profesjonalną, a nie prowizoryczną :)
 

vigoo

Banned
Tak to ten sam .
Chciałem kupić u kikiego i mieć spokój z kalibracja ale niestety nie miał tego modelu a szkoda.

Kilka słów o kalibracji:
- "Profesjonalna kalibracja powinna odbywać się w miejscu i na systemie wizyjnym klienta"
- "Na jakość końcową składa się nie tylko urządzenie wyświetlające (telewizor, projektor), ale także sposób w jaki współpracuje ze źródłem, oraz warunki pomieszczenia w jakich je użytkujemy"
- "Podczas procesu uwzględnia się także charakterystykę pomieszczenia i warunki oświetleniowe"

Więc każda kalibracja w sklepie, czy magazynie sprzedawcy będzie pseudo kalibracją...
 

scidas

New member
Ok Tv zamówiony Teraz pytanie z innej beczki TV 75" tez coś fajnego potrzebuje go za 2-3 miesiące jeżeli bym miał model to powoli polowałbym na okazje :) ktoś coś poleca?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Zobaczysz jak ci się będzie sprawował 55JU7000. Jeżeli będziesz zadowolony to dlaczego nie wziąć większego brata?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Kilka słów o kalibracji:
- "Profesjonalna kalibracja powinna odbywać się w miejscu i na systemie wizyjnym klienta"
- "Na jakość końcową składa się nie tylko urządzenie wyświetlające (telewizor, projektor), ale także sposób w jaki współpracuje ze źródłem, oraz warunki pomieszczenia w jakich je użytkujemy"
- "Podczas procesu uwzględnia się także charakterystykę pomieszczenia i warunki oświetleniowe"

Więc każda kalibracja w sklepie, czy magazynie sprzedawcy będzie pseudo kalibracją...

No widzisz takiej wiedzy nie posiadam dzieki za lekcje ☺
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kilka słów o kalibracji:
- "Profesjonalna kalibracja powinna odbywać się w miejscu i na systemie wizyjnym klienta"
- "Na jakość końcową składa się nie tylko urządzenie wyświetlające (telewizor, projektor), ale także sposób w jaki współpracuje ze źródłem, oraz warunki pomieszczenia w jakich je użytkujemy"
- "Podczas procesu uwzględnia się także charakterystykę pomieszczenia i warunki oświetleniowe"

Więc każda kalibracja w sklepie, czy magazynie sprzedawcy będzie pseudo kalibracją...

Dlatego najlepiej zamówić kalibrację do domu, a jest taka możliwość :)
 

z3

New member
Bez reklam
Kilka słów o kalibracji:
- "Profesjonalna kalibracja powinna odbywać się w miejscu i na systemie wizyjnym klienta"
- "Na jakość końcową składa się nie tylko urządzenie wyświetlające (telewizor, projektor), ale także sposób w jaki współpracuje ze źródłem, oraz warunki pomieszczenia w jakich je użytkujemy"
- "Podczas procesu uwzględnia się także charakterystykę pomieszczenia i warunki oświetleniowe"

Więc każda kalibracja w sklepie, czy magazynie sprzedawcy będzie pseudo kalibracją...


Wszytko prawda jeśli robisz dla trybu dzień, choć w takim wypadku i tak światło zmienia się z godziny na godzinę...

Natomiast jeśli robisz kalibrację na noc to niezależnie gdzie będzie zrobiona, będzie taka sama jeśli źródło będzie takie same. Niektóre urządzenia jak profesjonalne monitory co jakiś czas dokonują samokalibracji po pierwszym ustawieniu.
 

scidas

New member
zamówiłem w rtvmax w eurortv 30dni oczekiwania na ten tv media markt na drugi dzień ale cena 5999 a tutaj dałem 5895 z przesyłką już.
 

racuh

Banned
zamówiłem w rtvmax w eurortv 30dni oczekiwania na ten tv media markt na drugi dzień ale cena 5999 a tutaj dałem 5895 z przesyłką już.

Według mnie rzetelny sklep, zamawiałem u niech plazme w 2010 roku i wszystko było ok, mogłem sprawdzić przesyłkę przy kurierze, poza tym zostałem poinformowany że jak coś jest nie tak to bez problemu mogę oddać, TV działa do dzisiaj.
 
Do góry