TV LCD Sharp LC-60UI9362 - recenzja | test | opinie

Andrju

New member
powiem tak, faktycznie coś się dzieje, może nie całkiem się tego można pozbyć, jest lepiej, poprawa jakieś 50% niż wcześniej, i tak ok.
pytanie czy oddać ten tv do Sharp Polska (dostałem taką propozycję), pytanie co dostanę z powrotem ???
za tą cenę i tak nie dostaniemy takiej jakości obrazu i dźwięku.
Samsung odpada , bo ma dużą awaryjność elektroniki po 2-3 latach, Lg też tandeta, Philips IPS dziadostwo, nie ma co wybrać w tej cenie.
Jedynie Sony z direct led, ale to 7 stówek więcej, czy warto ???
 

Andrju

New member
po pierwsze dziękuję marcin_w1983 za pomoc.
dziwne, że kiki, który zapewne ma spore doświadczenie w temacie sprzedając masę tv, jest pasywny w tym temacie, bez obrazy, piszę obiektywnie.
faktycznie "masowanie" ekranu pomaga i teraz jest akceptowalne, biorąc pod uwagę wiele artykułów opisujących to jako tzw. cechę LCD edge led :)
na cóż jesteśmy zdani na obecną "nowoczesną technologię" i łaskę producentów i tak jak mówiłem w tej cenie nie widzę konkurencji do tego modelu Sharpa, obraz, kolory i przede wszystkim dźwięk rewelacja.
podobno, wg wieli opisów, efekt ten zanika, zobaczymy, z pewnością jakby się przypadkiem powiększał, to oczywiście wyślę go do Sharp Polska.
pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

pita1983

New member
Ja z kolei po masowaniu nie zauważyłem zadnej większej różnicy.... Natomiast co moge powiedzieć po tych dwóch tygodniach użytkowania to to że clouding się znacznie zmniejszył. U mnie tv wisi na ścianie i po dłuższym czasie gdy się nagrzeje słychać jak obudowa pracuje (trzaski). W naprężeniach właśnie szukałbym przyczyny cloudingu, wnioskuję ze tv "układa" się na ścianie i to ma wpływ na zmniejszenie się cloudingu u mnie. Traktuje moje spostrzeżenia z przymrużeniem oka :), ot takie obserwacje...
Ps. Fajnie by było jakby ktoś mógł porównać clouding tv stojącego z wiszącym (oczywiście ten sam egzemplarz).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

soplus

Active member
Bez reklam
po pierwsze dziękuję marcin_w1983 za pomoc.
dziwne, że kiki, który zapewne ma spore doświadczenie w temacie sprzedając masę tv, jest pasywny w tym temacie, bez obrazy, piszę obiektywnie.
faktycznie "masowanie" ekranu pomaga i teraz jest akceptowalne, biorąc pod uwagę wiele artykułów opisujących to jako tzw. cechę LCD edge led :)
na cóż jesteśmy zdani na obecną "nowoczesną technologię" i łaskę producentów i tak jak mówiłem w tej cenie nie widzę konkurencji do tego modelu Sharpa, obraz, kolory i przede wszystkim dźwięk rewelacja.
podobno, wg wieli opisów, efekt ten zanika, zobaczymy, z pewnością jakby się przypadkiem powiększał, to oczywiście wyślę go do Sharp Polska.
pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Do Sharp Polska nie wysyłąj, nie przyjmą. Podmiotem odpowiedzialnym jest UMC Poland sp. z o.o. z siedzibą w Ostaszewie 57B, 87-148 Łysomice która de facto należy do Hon Hai Industries (Foxconn) który jest większościowym udziałowcem Sharp Corp.
 

Andrju

New member
Żeby nie męczyć tematu, w kwestii gwarancji jak najbardziej dostałem propozycję od Sharp Polska żeby odesłać TV, ale tego nie zrobiłem, gdyż cloudingu w zasadzie już nie ma.
Telewizor popracował około 100 h, i potwierdza to wpis wcześniejszy, że powinien popracować 100-200 h.
Ogólnie polecam ten model dla kogoś kto nie dysponuje większą gotówką, obraz jest dobry, dźwięk świetny, do NC+, PS4, Netflix oraz bezprzewodowego przesyłania obrazu ze smartfona i laptopa w zupełności wystarczy.
Co by mi się jedynie przydało, to plansze do ustawienia obrazu, na razie jest "na oko".
 

Lucas33

New member
powoli sie rozglądam za 70" i myślę właśnie o SHARP'ie
czy może ktoś podrzucić jaka jest różnica między 70UI7652 a 70UI9362E - czy warto dopłacać do tego drugiego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla członków forum są cały czas.
Sharp 70UI93 za 4599 zł i Sharp 40" gratis.
Nie trzeba dopłacać.
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
 

Lucas33

New member
TV mam centralnie przed sobą (ok. 3,5m). Czy w tym wypadku nie lepszy będzie UI76 ze względu na czerń (direct led)? Na kątach mi w tym wypadku nie zależy. No chyba że są jeszcze jakieś zauważalne różnice pomiedzy UI76 i UI93 o których nie wiem

ps Kiki a przy UI76 też masz dalej 40" Sharpa w cenie?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Sharp 40 jest tylko do ui9362,trudno powiedzieć co tu będzie lepsze ja chyba bym wybrał ui9362 ale trzeba by było zrobić porównanie
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jak wygląda gra na konsoli w trybie personalnym?ktoś już grał?kiki widzę cały czas mierzysz pobór prądu na ui76 a sprawdź to samo na ui93.Wrzuć fotki tutaj albo na facebook-u bo Cię obserwuję
 

pawelfredd

New member
kiki jaka jest obecnie cena u Ciebie za Sharp'a LC-60UI9362e oraz ewentualnie Philips 55pus7303?
Czy wystawiasz TV na portalu Allegro z opcją"raty zero"?
Nie biorąc pod uwagę ambilight, który z tych TV oferuje lepszej jakości obraz?
 
Ostatnia edycja:
Do góry