TV LCD Philips 75 PUS8303/12 - recenzja | test | opinie

agricola

New member
Argumentacja nie jest tak absurdalna jak się może wydawać. Tym bardziej, że te duże telewizory to spore ryzyko dla sprzedawców - klienci jeszcze się tak do nich nie przyzwyczaili i w każdym razie ciężko się sprzedają. Więc tak jak koledzy wyżej doradzili upewniłbym się co do dobrych warunków w sprawie tego TV i nie skreślał oferty od razu.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Nie no mi nawet gdyby się chciało jechać spod Krakowa do Warszawy, to nie miałbym auta, do którego mógłbym go zapakować, także to pytanie z czystej teoretycznej ciekawości.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Dokładnie, mam nadzieję, że przewoźnik również wam zrekompensuje swoją winę, z nawiązką. No a przedwczoraj 75pus8303 zawisł a wczoraj bym pierwszy seans. Aquaman (wersja 83 gb) zbił mnie jakością i dźwiękiem w łóżko, niemalże do jądra planety. Nad wyraz piękny obraz, wcześniej mi nieznany, zapierający dech w piersiach (szczere, siłą rzeczy subiektywne wrażenia). Taki panel przy 230 cm do ekranu, to już namiastka kina i coś niesamowitego, zwłaszcza przy takiej jakości telewizora. Kolory bajka i czerń jak na IPS niespodziewanie świetna. Kupiony oczywěście tutaj bo ceny super, sprawdzony, najlepsze wsparcie i znakomite gratisy. Nie wiem czego mógłbym chcieć swięcej, ludzie piszą, że HDR ubogi bo jasność na poziomie 430, ale ciężko mi sobie wyobrazić aby obraz mógł być lepszy pod tym względem (przy scenach gdzie wrażenia z HDR coś najbardziej widoczne) jednocześnie zachowując przy tym naturalność, bo nawet teraz jak dla mnie, to jest już "zbyt ładny". Zresztą inne tv z rzekomo większym HDRem większą jakość wytrzymują przecież tylko kilka sekund.
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Ne rzekomo ale naprawdę.
Faktycznie extra wygląda.


Zgadza się, nie rzekomo tylko naprawdę, mój błąd.
Natomiast zdjęcia i tak nie oddają wrażenia tej wielkości i jakości.


08253b6ff99f306b.jpg



013b97af2cabcc4b.jpg
 
Dokładnie, mam nadzieję, że przewoźnik również wam zrekompensuje swoją winę, z nawiązką. No a przedwczoraj 75pus8303 zawisł a wczoraj bym pierwszy seans. Aquaman (wersja 83 gb) zbił mnie jakością i dźwiękiem w łóżko, niemalże do jądra planety. Nad wyraz piękny obraz, wcześniej mi nieznany, zapierający dech w piersiach (szczere, siłą rzeczy subiektywne wrażenia). Taki panel przy 230 cm do ekranu, to już namiastka kina i coś niesamowitego, zwłaszcza przy takiej jakości telewizora. Kolory bajka i czerń jak na IPS niespodziewanie świetna. Kupiony oczywěście tutaj bo ceny super, sprawdzony, najlepsze wsparcie i znakomite gratisy. Nie wiem czego mógłbym chcieć swięcej, ludzie piszą, że HDR ubogi bo jasność na poziomie 430, ale ciężko mi sobie wyobrazić aby obraz mógł być lepszy pod tym względem (przy scenach gdzie wrażenia z HDR coś najbardziej widoczne) jednocześnie zachowując przy tym naturalność, bo nawet teraz jak dla mnie, to jest już "zbyt ładny". Zresztą inne tv z rzekomo większym HDRem większą jakość wytrzymują przecież tylko kilka sekund.

2,3m i 75"? Jak się na tym ogląda 720p? Ja mam 2,7m i myślałem o max 70"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rewelacyjna oferta na model i to z pełnym pakietem .
Oczywiście dla niebieskich członków forum.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Dzisiaj dzwoniłem do Philipsa w związku z tym, że potężniejsze filmy 4K mniej lub bardziej, częściej lub rzadziej przycinają się na systemowym odtwarzaczu. Pani szybko wysłała mi na e-maila aktualizację "230" niedostępną z poziomu tv. Zainstalowałem i pomogło, także udostępniam dla reszty, również z opisem z wiadomości:

https://app.box.com/s/it79myjm1p9iy75xw1lmedr4j8h4vhz1

"Sytuacja
Aktualizacja oprogramowania będzie pomocna gdy:
• Kiedy występują problemy z telewizorem
• Pojawiają się nowe opcje i funkcje

Odpowiedź
Aby zaktualizować oprogramowanie TV, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Podłącz pusta pamięć masową USB do komputera

• Sformatuj nośnik USB na system FAT32 (kliknij prawym klawiszem myszki>"Format")

• Pamiętaj, że aktualizacja oprogramowania na TV z systemem Android może zajmować ok 1GB. Upewnij się, że pamięć USB ma wystarczającą ilośc miejsca aby zapisać na nim oprogramowanie



2. Otwórz przeglądarkę internetową
Otwórz link: https://app.box.com/s/it79myjm1p9iy75xw1lmedr4j8h4vhz1

3. Sprawdź oprogramowanie na stronie internetowej
• Wybierz opcję "Aktualizacje oprogramowania" na stronie.


• Zostanie wyświetlone dedykowane oprogramowanie dla tego modelu telewizora, pokazujące numer wersji.



4. Sprawdź aktualną wersję oprogramowania zainstalowanego na TV
Aktualizuj oprogramowanie telewizora tylko wtedy gdy wersja kompilacji podana na stronie jest wyższa niż ta na telewizorze.. Kliknij plik, zaakceptuj warunki użytkowania i zapisz plik xx_xx.zip na komputerze.


5. Wypakuj zawartość pliku ZIP na nośnik pamięć masowej USB
Przykład: kliknij prawym przyciskiem myszy na 'xx_xx.zip' i wybierz "wypakuj do". Komputer zapyta się gdzie zapisać pliki, wybierz pamięć masową USB.

6. Podłącz pamięć masowa USB do telewizora gdy jest on włączony
Nie wyłączaj telewizora gdy trwa procedura aktualizowania!


7. Komunikat o dostępności aktualizacji wyświetli się na ekranie.

8. Wybierz 'Aktualizuj' gdy pojawi się zapytanie (na niektórych telewizorach ten krok nie występuje)

9. Poczekaj 5 - 15 minut
• Ekran zrobi się czarny na 5 do 10 sekund na czas wyłączania przez telewizor działających aplikacji.
• Aktualizacja rozpocznie się. Zostanie wyświetlony komunikat "Instalowanie aktualizacji systemu", pasek postępu będzie komunikował postęp aktualizacji.
• Aktualizacja może potrwać od 5 do 15 minut, zależnie od wielkości przesyłanego pliku.


• Gdy aktualizacja zakończy się ekran zgaśnie na 3-5 sekund.
• Pojawi się logo Philips
• Telewizor uruchomi się ponownie i wyświetli program telewizyjny

10. Gotowe!"
 

FanKosmosu

New member
Dzisiaj dzwoniłem do Philipsa w związku z tym, że potężniejsze filmy 4K mniej lub bardziej, częściej lub rzadziej przycinają się na systemowym odtwarzaczu. Pani szybko wysłała mi na e-maila aktualizację "230" niedostępną z poziomu tv. Zainstalowałem i pomogło, także udostępniam dla reszty, również z opisem z wiadomości:

https://app.box.com/s/it79myjm1p9iy75xw1lmedr4j8h4vhz1

"Sytuacja
Aktualizacja oprogramowania będzie pomocna gdy:
• Kiedy występują problemy z telewizorem
• Pojawiają się nowe opcje i funkcje

Odpowiedź
Aby zaktualizować oprogramowanie TV, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Podłącz pusta pamięć masową USB do komputera

• Sformatuj nośnik USB na system FAT32 (kliknij prawym klawiszem myszki>"Format")

• Pamiętaj, że aktualizacja oprogramowania na TV z systemem Android może zajmować ok 1GB. Upewnij się, że pamięć USB ma wystarczającą ilośc miejsca aby zapisać na nim oprogramowanie



2. Otwórz przeglądarkę internetową
Otwórz link: https://app.box.com/s/it79myjm1p9iy75xw1lmedr4j8h4vhz1

3. Sprawdź oprogramowanie na stronie internetowej
• Wybierz opcję "Aktualizacje oprogramowania" na stronie.


• Zostanie wyświetlone dedykowane oprogramowanie dla tego modelu telewizora, pokazujące numer wersji.



4. Sprawdź aktualną wersję oprogramowania zainstalowanego na TV
Aktualizuj oprogramowanie telewizora tylko wtedy gdy wersja kompilacji podana na stronie jest wyższa niż ta na telewizorze.. Kliknij plik, zaakceptuj warunki użytkowania i zapisz plik xx_xx.zip na komputerze.


5. Wypakuj zawartość pliku ZIP na nośnik pamięć masowej USB
Przykład: kliknij prawym przyciskiem myszy na 'xx_xx.zip' i wybierz "wypakuj do". Komputer zapyta się gdzie zapisać pliki, wybierz pamięć masową USB.

6. Podłącz pamięć masowa USB do telewizora gdy jest on włączony
Nie wyłączaj telewizora gdy trwa procedura aktualizowania!


7. Komunikat o dostępności aktualizacji wyświetli się na ekranie.

8. Wybierz 'Aktualizuj' gdy pojawi się zapytanie (na niektórych telewizorach ten krok nie występuje)

9. Poczekaj 5 - 15 minut
• Ekran zrobi się czarny na 5 do 10 sekund na czas wyłączania przez telewizor działających aplikacji.
• Aktualizacja rozpocznie się. Zostanie wyświetlony komunikat "Instalowanie aktualizacji systemu", pasek postępu będzie komunikował postęp aktualizacji.
• Aktualizacja może potrwać od 5 do 15 minut, zależnie od wielkości przesyłanego pliku.


• Gdy aktualizacja zakończy się ekran zgaśnie na 3-5 sekund.
• Pojawi się logo Philips
• Telewizor uruchomi się ponownie i wyświetli program telewizyjny

10. Gotowe!"

Stary chipset Mediateka z 2015 r. = Problemy
 
Do góry