TV LCD Philips 75 PUS8303/12 - recenzja | test | opinie

SEBOL74

Member
Bez reklam
a jaki masz rozmiar tv ?



Myślałem o VA od SONY bo tam oferuje przy 75....


na razie pobawie sie ustawieniami... zmienie tryb kontrastu z "zoptymalizowany dla obrazu" na "Wyłącz".


albo zresetuje do ustawień fabrycznych... bo mam co prawda nowy soft,


ale jest też problem, którego nie miałem w 7101 - a mianowicie HUE strip - pasek przyklejony na szafce pod tv na całej długości - 2m,


działa to jako 4 strona Ambi (skierowałem naśladowanie świateł z dolnej prawej strony tv),


ale w tym tv niebieski kolor HUE strip interpretuje jako fiolet. A tego nie było w starym telewizorze...
za nic nie moge tego ustawić...




65PUS8102 z podswietleniem Direct Led (FALD).
Zmniejsz rowniez kontrast glowny czyli sile podswietlenia matrycy. Im wieksze podswietlenie tym bardziej wychodza rozne "ptaszki".
Co do hue sie nie wypowiem bo nie uzywam, ale paru kolegow z tematu mojego modelu skarzylo sie na hue po ostatniej aktualizacji do OREO.
 

mlody_tm

New member
aaa Ty masz 8102.. to chyba najwyższy model Philipsa jeśli chodzi o LCD. Ten bez następcy jeszcze ?

Ja bardzo chciałem kupić OLED... ale no za drogie dla mnie... a muszę mieć min 75 cali, duży salon.

dziś się pobawie ustawieniami, dzięki !

A masz racje.. może przy HUE to tylko kwestia trefnego softu... oby to poprawili....
 

mlody_tm

New member
Ciekawi mnie jeszcze jedno... odnośnie Ambi,

Strojenie isf,

U mnie jest nieaktywne nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych...
 

szybal

Banned
HUE działa bardzo dobrze po aktualizacji.
 

Attachments

  • 20190304_164740.jpg
    20190304_164740.jpg
    29,6 KB · Wyś: 67

mlody_tm

New member
A co dokladnie masz jako hue?

Light strip ?


U mnie super to działało.. az do zmiany tv.


I tylko tego niebieskiego mi nie kuma....
 

mlody_tm

New member
Hue go... niccce. Wybuliłeś za to wszystko jak za tv :)

Fajnie masz rozbudowane,

A czemu aż 5 m taśmy ?
Szafke widze masz max 2 m jak moja...

Ja mostek mam szlag wie jaki... system z tym light strip 2 m kupilem pol roku temu,
To chyba mostek też mam już 2 gen.
 

mlody_tm

New member
A wracając do tematu....
Sami widzieliscie clouding u mnie.
Tragiedia.


No ale filmy i obraz jest żyleta. Oderwać oczu nie można. Nie ma porównania z poprzednim 7101.

Co byscie zrobili ? Jednak bedzie mi to przeszkadzac przy ciemnych tłach? I czemu dopiero po jakims czasie widać te plamy.... dziwne...
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Czy mógłby mi ktoś zmierzyć i podać wymiar długości od górnej dziury mocowania uchwytu do górnej krawędzi tego modelu?
 

mlody_tm

New member
U mnie się wyjaśnił inny kolor light strip hue,

(Niebieski interpretował jako fioletowy).

Wczorajsza aktualizacja paska hue rozwiązała problem.

A co do clouding... zgłosiłem na gwarancji.
Tragedia jest na ciemnym tle...

Czy mógłby mi ktoś zmierzyć i podać wymiar długości od górnej dziury mocowania uchwytu do górnej krawędzi tego modelu?

30,5 cm
 
Ostatnia edycja:

basket4rap

Member
Bez reklam
Nie ma sprawy,

Kupujesz ?

Fajnie jakbys napisal czy masz taki sam clouding jak ja...
Czy każdy ten model tak ma czy nie każdy ?

Zastanawiam się i w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tego tv, czy poteierdzą czy zaprzeczą, ale ktoś napisał, że: ".tv nie radzi sobi z remuxami blurey 2160p, obraz po prostu klatkuje,...".

Natomiast jakbhm kupowal, to tutaj a oni sprawdzają przed wysyłką, jednakże w swoim TCLu 65P60 miałem podobnie i zniwelowałem clouding dociskając i masując szmatką do ekranu te miejsca, ale trwało to do kilkunastu minut.
 

mlody_tm

New member
Spróbuje :):)


ja używam kina domowego i nvidia shield,


bo mam pełny ATMOS w salonie....


mam bardzo dużo filmów 4k,


sprawdze dziś czy czyta czy nie czyta i zobacze jak płynnie i dam znać.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
A tak z ciekawości, zna ktoś ten sklep?

https://www.olx.pl/oferta/philips-7...x3-hdr-smart-wifi-gw-sklep-CID99-IDz93a8.html

Jaki jest haczyk? Zadzwoniłem tam z ciekawości i pytam skąd cena tylko 6000 zł, a Pani powiedziała, że TV nowy w kartonie, ostatnie dwie sztuki a cena tak niska bo mają małe magazyny. Argumentacja absurdalna, że nie rozmawiałem dalej, zwłaszcza, że tylko odbiór osobisty i rozważam tutaj pewny zakup, ale oni mają tam sporo tv w tak niskich cenach i zastanawiam się tylko z ciekawości jaki jest haczyk.
 
Do góry