TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

bodzio1m

New member
Znając nastawienie samsunga..już nie ma co na to liczyć w tej serii :sad:

I właśnie Samsung przez takie zagrywki traci potencjalnych klientów!
Ja kupiłem UE40D7000 za 4400 zł. na początku roku a kumpel miesiąc temu kupił jakiegoś E-coś tam z serii 5 za 2100 zł. i jemu myszka i klawiatura działa to samo HBBTV a mi nie! po prostu mnie krew zalewa!
Jak się w ogóle można skontaktować z Samsungiem? mail czy jak?
 

weksla

New member
Bez reklam
Tak odchodzi w zapomnienie.Jednak to wciąż dobre tv napewno lepsze niż seria 5 tegorocznych E mimo że nie obsługuje klawiatury. Trzeba kupić ten sprzęt DONGLE i masz już wszystko.
 

weksla

New member
Bez reklam
Ja nie mam pojęcia, to już musi się wypowiedzieć jakiś użytkownik takiego cacka. Planuję sobie sprawić takie cuś pod choinkę:D
 

shyha

New member
Wg mnie to gadżet mało funkcjonalny. Powolny start i mocne ograniczenia...to już lepiej komórkę z androidem podłączyć do TV po HDMI
 

nemko

New member
Czy zdarzyło się któremuś z posiadaczy powyższego modelu, że zniknęła mu na dysku czy pendrivie partycja sformatowana w telewizorze pod nagrywanie?
Ja miałem taki przypadek dwukrotnie, raz na pendrivie Corsair i drugi raz na 2,5" WD podzielonym na dwie partycje, jedną NTFS, a drugą linuksową pod nagrywanie.
Zniknęła ta ostania z nagranymi filmami. Macie jakiś pomysł jak uratować nagrania?
Jak myślicie, czy to jest wina ostatniego aktualnego oprogramowania w telewizorze?
 
W moim D6750 miałem raz przypadek, że na penie miałem zgrane filmy z komputera do oglądania. Oglądam jeden film a tu nagle STOP. I nic nie chce iść. Sprawdziłem na komputerze okazało sie że telewizor skasował mi całego pena i sformatował na swój system plików.
 

nemko

New member
To w ten sposób można stracić wszystkie dane na dysku.
Jeszcze nie wiem czy straciłem nagrane programy bo w Windowsie nie mogę tego sprawdzić. W zarządzaniu dyskami partycja linuksowa widnieje jako zdrowa.
 

Interseal

New member
Witam.

Mam pytanie. Jak sensownie połączyć D7000, DVD i sprzęt audio (klasyczny wzmacniacz HIFI bez HDMI, optycznego itp.)? Bardzo rzadko oglądam TV, raczej jestem typem słuchacza audio i nie mam aplitunera....ale raz na miesiąc mam ochotę na jakiś koncert z DVD z lepszym dźwiękiem... i tu pojawia się problem.
Może coś przeoczyłem, ale D7000 ma tylko dwa wyjścia którymi można wyprowadzić dźwięk, jack słuchawkowy i gniazdo optyczne.

Przypadek 1. Łączę osobno obraz na TV (SCART lub RCA bo innego nie ma w DVD), a audio na wzmacniacz przez jedyną możliwość czyli RCA. Niby OK, ale obraz spóźnia się o ułamek sekundy w stosunku do dźwięku. Minimalnie, ale np oglądając koncert perkusista nie nadąża za dźwiękiem.:? Dla mnie odpada.

Przypadek 2. Rozwiązanie partyzanckie. Łączę DVD z TV, a dźwięk puszczam kablem jack-RCA do wzmacniacza. Obraz na czas tym razem, ale dźwięk gorszej jakości i w dodatku odcięty sygnał z wbudowanych głośników. Trzeba więc mieszać na tylnej ścianie i wyciągać kabel po zakończeniu oglądania.

Zastanawia mnie, czy jest jeszcze inna możliwość? Na przykład gdybym miał możliwość puszczenia obrazu z DVD do D7000 przez HDMI, a dźwięku z DVD ja pisałem powyżej, czy nadal byłoby opóźnienie obrazu?
Chcę zmienić DVD na blu-ray więc na 100% będzie tam HDMI. Pytanie, czy uda się to sensownie połączyć.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.
Interesal
 

mlx

New member
nie uda się sensownie połączyć wzmacniacza z innej epoki do nowoczesnego sprzętu - będzie co najwyżej stereo ale z punktu widzenia sensownego zakupu bluraya to będzie ekstra obraz i cienkie audio - to tak mniej więcej jak kupić sobie nowego lepszego mercedesa po to żeby jeździć tylko po drogach gminnych - czy się da? jasne że się da a czy będzie wygodnie w aucie - no będzie ale po co kupować takie auto żeby jeździło po dziurach???
 

weksla

New member
Bez reklam
Koledzy czy wasze piloty od d7000 też tak szybko zużywają baterie czy z moim coś jest nie tak?
Jakieś 4-5 miesięcy temu kupiłem naprawdę porządne baterie a już pilot czasem nie działa.
 

Interseal

New member
nie uda się sensownie połączyć wzmacniacza z innej epoki do nowoczesnego sprzętu - będzie co najwyżej stereo ale z punktu widzenia sensownego zakupu bluraya to będzie ekstra obraz i cienkie audio - to tak mniej więcej jak kupić sobie nowego lepszego mercedesa po to żeby jeździć tylko po drogach gminnych - czy się da? jasne że się da a czy będzie wygodnie w aucie - no będzie ale po co kupować takie auto żeby jeździło po dziurach???

Jak wspomniałem na początku swojego postu - maksymalnie co chcę osiągnąć to właśnie stereo. Połączenie audio pomiędzy domniemanym blu-ray'em czy DVD a wzmacniaczem nie stanowi najmniejszego problemu. Planuję zakup blu-raya z SACD więc i tak będzie robił częściej za odtwarzacz superaudio niż video.

Problemem jest opóźniony obraz na D7000, dlatego opisałem ten problem w tym miejscu, gdyż liczyłem na odpowiedź co może być tego przyczyną. Mnie wydaje się, że jest to związane z faktem, że obecny odtwarzacz DVD jest z innej epoki i D7000 dostaje sygnał analogowy do przetworzenia. Spróbuję podłączyć pożyczony odtwarzacz przez HDMI z telewizorem a dźwięk dodatkowo przez RCA do wzmacniacza i zobaczę co będzie. Jeżeli ścieżki się bardziej pokryją machnę na to ręką. W chwili obecnej jest to mocno denerwujące i nie do przyjęcia.
Zdaje sobie sprawę, że jest to rozwiązanie pokraczne i jeszcze z czasów, gdy miałem do TV podpiętą wieżę stereo by głośniej oglądać koncerty na VHS ale KD mnie kompletnie nie interesuje.

Pytanie inne. W menu D7000 można w opcjach dźwięku wybrać głośniki wbudowane lub zewnętrzne. Pytanie - gdzie podłączyć zewnętrzne głośniki? Przez wyjście słuchawkowe?

Pozdrawiam.
 

zdzichu2

New member
Koledzy czy wasze piloty od d7000 też tak szybko zużywają baterie czy z moim coś jest nie tak?
Jakieś 4-5 miesięcy temu kupiłem naprawdę porządne baterie a już pilot czasem nie działa.

U mnie też tak mam. Kupiłem ostatnio samsungowego Blu-ray'a, który obsługuje też TV, może ten pilot będzie dłużej trzymał.

pozdrawiam
 

cacumen

Member
Bez reklam
To wychodzi że z moim coś jest nie tak. Albo jest taki energochłonny albo się psuje


To pewnie jak u mnie ..dużo nawigacji po sieci i w ramach widgetów oraz funkcji multimedialnych..a to oznacza większą energochłonność ..zupełnie normalne ..stąd korzystam z ładowanych akumulatorków.
A potwierdza to jeszcze dodatkowa okoliczność..mam drugiego pilota , bo pierwszy ..się zużył :shock: po kilku miesiącach..bardzo intensywnego użytkowania ;)
 
Do góry