TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

robertss

New member
Dzięki, ale tu też dotarłem. Tylko nadal brakuje mi przypisania lub zmiany literki (wyjścia) z DiSEqC.

W MENU -> Wybór satelity wybieramy np. Hotbird zaznaczamy, następnie Astra i ponownie zaznaczamy i tak may wybrane dwie satelity. Następnie otwieramy podmenu Tryb DiSEqC i tu zaznaczamy np. Ton A przy Hotbird ma się pojawić poziom sygnału na dole po prawej stronie, jeżeli jest brak sygnału zmieniamy na Ton B, następnie w miejscu Hotbirda znieniamy na Astre i w Tryb DiSEqC Ton A lub B, aż pokaże się moc sygnału. Nie wiem czy o to Koledze konkretnie chodziło ?
 

mlx

New member
daje samsung w du... - kupiłem sobie ultraszybki pendrive kingstona 16gb UltimateG2 który na pc leci 30/30mb i nasz model twierdzi że nie spełnia wymagań - to żenada jest co za pacany tam soft piszą
 

nemko

New member
W MENU -> Wybór satelity wybieramy np. Hotbird zaznaczamy, następnie Astra i ponownie zaznaczamy i tak may wybrane dwie satelity. Następnie otwieramy podmenu Tryb DiSEqC i tu zaznaczamy np. Ton A przy Hotbird ma się pojawić poziom sygnału na dole po prawej stronie, jeżeli jest brak sygnału zmieniamy na Ton B, następnie w miejscu Hotbirda znieniamy na Astre i w Tryb DiSEqC Ton A lub B, aż pokaże się moc sygnału. Nie wiem czy o to Koledze konkretnie chodziło ?


Właśnie zrobiłem reset wszystkich ustawień i wgrywanie listy od nowa. Kolego robertss, mniej więcej o to mi chodziło, ale u mnie jest troszkę inaczej (w telewizorze wgrane ostatnie oprogramowanie).
W MENU>Wybór satelity zaznaczyłem kilka satelit (wiecej niż 4) z których ewentualnie chciałby skorzystać w przyszłości. Mój DiSEqC obsługuje 4 satelity.
Dogrywałem kanały z poszczególnych satelit z jego pominięciem. Dopiero później go wpiąłem i aby zadziałał musiałem w podmenu "Tryb DiSEqC" zaznaczyć którąś z widniejących tam pozycji 1/4, 2/4, 3/4, lub 4/4. Zaznaczenie w Tryb DiSEqC Ton A lub B nie dawało rezultatu.
Nie podoba mi się w tym to, że gdy już zaznaczymy jakiegoś satelitę, to nie ma możliwości odznaczenia go w liście. Jego pozycja w liście jest jakby nieaktywna.
 

weksla

New member
Bez reklam
Wychodzi na to że te nowe aktualizacje to pomyłka. Nic nie poprawiają tylko utrudniają życie. Faktycznie nie warto aktualizować. Na nowym sofcie po instalacji Sammy Go nie da się go uruuchomić ehhhh
Szkoda że nie da się downgrade zrobić.
 

nemko

New member
Ja używałem przez kila miesięcy oprgramowania 1021.2. Ostatnio wrzuciłem od razu 1025.1. Jedyne co zauważyłem po aktualizacji, to poprawiła się równomierność "ciepła" kolorów przy oglądaniu filmów czarno-białych.
Wcześniej miałem tak, że jak oglądałem film czarno-biały z odległości ok 3,5 m, i siedząc lekko w bok od centralnego położenia (oczy na wprost lewej krawędzi telewizora) , lewa połowa ekranu miał ciepłe barwy a prawa zimne sine w stalowych odcieniach. Patrząc z drugiego skosu było podobnie.
W tej chwili jest jednakowo, ale chyba sino-stalowo. Czyli też do bani. Wybór w MENU Ciepły 2 psuje obrazy kolorowe.
Poczekam do poniedziałku na "Stawkę większą niż życie" to będę pewniejszy swoich obserwacji.
Poprawiły się też kąty oglądania, obraz nie różnie się tak drastycznie jak wcześniej.
Troszeczkę szybciej przełączają się kanały, ale w porównaniu do tunerka WIWA HD90 to żółwie tempo.
 

arkadi-sea

New member
Witam,

Dawno mnie tu nie było a temat urósł do 151 str. WoW
Krótkie pytanko jakie polecacie kamerki USB do serii D7000 by można było swobodnie korzystać z Skype.

Oraz pytanie drugie mam teraz firmware 1020, a jest już 1025, warto zmieniać? bo z downgrade może być kłopot i dużo zabawy. Czy oprócz frimware Samsunga jest jakieś inny dedykowany typu SamyGo frimware który polecacie?
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Jakie dostrzegliście minusy po zaktualizowaniu oprogramowania do wersji 1025.1?
Ja zauważyłem, że po wejściu do Smart Huba drastycznie podniósł się kontrast w menu w wielu aplikacjach. Np. w Tvn Player, Iplex.pl, Samsung Apps New, Sudoku, w przeglądarce (tu może trochę mniej).
Samo menu Smart Huba odnośnie kontrastu nie zmieniło się.
A jak jest u Was?
 

yankovski

New member
Samsung Polska na swoim profilu na FB napisał, że po zainstalowaniu w SmartHubie w telewizorach serii D i E aplikacji "Strefa VOD" (Strefa VOD) i po zarejestrowaniu się przez te aplikację zostaną na maila podanego podczas rejestracji wysłane dwa kody do obejrzenia dwóch filmów za free.

Zainstalowałem. Zarejestrowałem się. Kody otrzymałem.

Podobno kody otrzyma pierwszych 50.000 użytkowników.
 

yankovski

New member
Jeszcze swoich kodów nie wykorzystałem, ale w mailu z nimi czytamy:

Oto Twoje unikatowe kody upoważniające do obejrzenia 2 filmów z katalogu promocyjnego Strefa VOD zupełnie za darmo!

Jeden kod odblokowuje dostęp do jednego filmu

Postępuj zgodnie z instrukcją poniżej w celu aktywacji kodów promocyjnych:

1. uruchom aplikację STREFA VOD
2. używając pilota (strzałki i przycisku ”enter” ) przejdź do zakładki: moje konto
3. zaloguj się, zgodnie z instrukcją na ekranie
4. w zakładce moje konto wybierz opcję kody promocyjne i zatwierdź za pomocą przycisku enter na pilocie
5. przejdź na pole tekstowe i wprowadź kod promocyjny
7. potwierdź kod, wciskając na ekranie guzik wyślij
8. wybierz interesujący Cię film za pomocą strzałek na pilocie
10. potwierdź wciskając środkowy przycisk enter na pilocie
11. film od tego momentu staje się aktywny

Życzymy udanego seansu i zapraszamy do korzystania z aplikacji Strefa VOD!

Nie wiem, czym jest "Katalog promocyjny", bo ani na stronie, ani w aplikacji takiego nie widać bez wpisania kodów, ale podejrzewam, że pewnie nie ma dostępu do wszystkich filmów. No ale instalacja i rejestracja nic nie kosztuje, więc może znajdziecie tam coś dla siebie.
 

dziku

New member
Jakiego pendrive polecacie do nagrywania i TimeShift programów z tunera TV ?
Chodzi mi o te, które przechodzą test wydajności? Zastanawiam się na Corsair.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ponoć seria D nie będzie wspierać HBB TV

Ktoś napisał że na wyborze innego kraju np DE i CZ działa a ostatnia aktualizacja do serii d8 eliminuje i te możliwość
 

7tomek7

New member
Niedawno kupiłem UExxD8000.
Jestem z niego bardzo zadowolony. Jednocześnie czasami drażni mnie to, że filmy oglądane na nim mają obraz taki, jakby były kręcone kamerą video. Gdy wcześniej odtwarzałem je na Panasonicu - były OK.
Domyślam się, że chodzi tu o poprawienie ustawień obrazu.
Próbowałem domyślnych - "film", "naturalny" itp. - ale nie potrafię uzyskać zadowolającego efektu.
Proszę o wskazówki, co miałbym ustawić.
Aha - nie znam się na tym kompletnie, więc bardzo proszę o prostą instrukcję :)

Pozdrawiam,
Tom
 
Do góry