TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

ArkedFox

New member
Witam wszystkich telemaniaków :grin: i proszę o małą pomoc.
Problem w ty, że podłączyłem do TV Smasung D7000 stację dokującą HDD po USB i nie widzi mi jednego dysku (750GB podzielony na pół). :(
Czy wejścia USB w TV mają ograniczenie maksymalnej wielkości nośnika i jeśli tak to jaka jest maksymalna wielkość dysku podłączanego po USB.
Oczywiście nie ma takiej informacji w żadnej specyfikacji technicznej.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam wszystkich telemaniaków :grin: i proszę o małą pomoc.
Problem w ty, że podłączyłem do TV Smasung D7000 stację dokującą HDD po USB i nie widzi mi jednego dysku (750GB podzielony na pół). :(
Czy wejścia USB w TV mają ograniczenie maksymalnej wielkości nośnika i jeśli tak to jaka jest maksymalna wielkość dysku podłączanego po USB.
Oczywiście nie ma takiej informacji w żadnej specyfikacji technicznej.

NIe ma problemu mam 3 dyski podpięte do tego TV... 500 / 750 / 1TB każdy innej firmy i wszystko chodzi. Pewnie kwestia tych partycji
 

ArkedFox

New member
No to nie wiem dlaczego u mnie tak to dziwnie działa. Może przyczyną jest stacja dokująca ale jak podzieliłem dysk po 300GB to wszystko ruszyło.
Dzięki
 

Martinii

Member
Jeszcze w kwestii HbbTV - napisalem do redakcji HbbTV.pl:

Witam,
W imieniu swoim i użytkowników telewizorów marki SAMSUNG serii D zwracam się o pomoc. Otóż z niezrozumiałych dla nikogo przyczyn funkcja HbbTV w telewizorach serii D nie działa na terenie Polski. O dziwo w innych krajach (np. Niemcy, Czechy) funkcja ta jest aktywna w modelach tej serii. Postanowiłem zapytać polski oddział SAMSUNGA dlaczego tak jest i oto odpowiedź jaką otzymałem:
"W sprawie HbbTv, to na obecną chwilę firma Samsung nie planuje wprowadzenia takiej usługi do telewizorów z serii D. Nie wyklucza to jednak, możliwości pojawienia się stosownej aplikacji w przyszłości. Obecnie usługa dostępna jest tylko w modelach z serii E/EH/ES, czyli modeli z 2012 roku."
Natomiast inny użytkownik modelu serii D otrzymał taka odpowiedź na to samo pytanie:
"Na chwilę obecną nasza firma nadal pracuje nad udostępnieniem Hbbtv w serii D."
Zatem nie planują czy już pracują nad stosowną aplikacją? Prosimy o interwencję celem uzyskania jednoznacznej odpowiedzi od SAMSUNG Polska w kwestii HbbTV w serii D ich telewizorów.
Pozdrawiam,

Bede informowal czy cos sie z tego rozwinie.
 

distrat

New member
Witam. Rozwazam kupno tego tv i chcialbym prosic jego uzytkownikow o krotka opinie(np. w skali 1-10) na temat : 1)skalowania sd pochodzacego z tv cyfrowej, 2)skalowania filmow dvd, 3)jakosc bluray, 4)gry (czy w trybie game mode jakosc obrazu jest zadowolajaca). Bede wdzieczny za wszystkie opinie. Im wiecej ich, tym lepiej.

ps. czytalem rozne testy tego tv ale najbardziej interesuje mnie opinia uzytkownikow, ktorzy maja stycznosc z tym tv na co dzien.
 

shyha

New member
odnośnie
pkt 1) w tej chwili jest już masa programów w HD, wszystkie podstawowe i dodatkowe kanały które oglądam są w HD....SD powoli (ostatnio coraz szybciej) zanika tak jak TV analogowa. Nie warto zaprzątać sobie skalowaniem głowy...jesteśmy skazani na HD
pkt 2) DVD? A ktoś jeszcze ogląda filmy z DVD? Tak jak wyżej - nie warto sobie zawracać głowy SD
pkt 3) Jakość Full HD lub Half HD z Bluraya czy z plików MKV odtwarza znakomicie. Kwestia kalibracji/ ustawień pod swój gust.
pkt 4) gram na PS3 i nie zdarzyło mi się narzekać.
 

nemko

New member
Odpowiem Ci ale tak bardziej pośrednio. Posiadam powyższy model od kilku miesięcy i nie wiem czy jest sens go kupować gdy nowa seria ES7000 sprzedawana jest o 600 zł taniej.
 

weksla

New member
Bez reklam
Zapytam tak na marginesie. Jak sie odinstalowuje aplikacje ze smart hub. Nie robiłem tego jeszcze a mam kilka sztuk które tylko zaśmiecają pamięć.
 

leonid113

Member
Witam.Koledzy z tego co tu czytałem to do dnia dzisiejszego nie ma kompatybilnej klawiatury do TV serii D7000?. Mam jednak pytanie bo różnie czytałem w opisie pilota z klawiaturą typu RMC-QDT1, czy on będzie działał z moim UE40D7000 czy nie.jeśli ktoś testował go na tym TV to proszę o odpowiedź.A może ktoś wie gdzie taki można kupić za uczciwą cenę bo ostatnio widziałem w necie za ponad 576 zł to chyba jakieś kpiny ;(. Pozdrawiam i z góry dzięki.
 

weksla

New member
Bez reklam
Dziwi mnie to że samsung nie zrobi takiego softa ab y działały klawiatury bezprzewodowe na usb. W serii E to działa, a nie sądzę aby seria D była aż tak zacofana ze nie da się tego zrobić.
 

bodzio1m

New member
Dziwi mnie to że samsung nie zrobi takiego softa ab y działały klawiatury bezprzewodowe na usb. W serii E to działa, a nie sądzę aby seria D była aż tak zacofana ze nie da się tego zrobić.

a mnie to nie dziwi tylko bardzo wkurza!
kumpel kupił o połowe tańszego i gorszego ES-a z seri 5 i myszka jak i klawiatura działa super nie wspomne już nawet o HBB TV!
Samsung ma u mnie wielkiego minusa i to był mój ostatni zakup jakiegokolwiek sprzętu tej firmy, jak oni mają mnie gdzieś to ja ich także, chyba że to zmienią!
 

jacek375

New member
Witam.Koledzy z tego co tu czytałem to do dnia dzisiejszego nie ma kompatybilnej klawiatury do TV serii D7000?. Mam jednak pytanie bo różnie czytałem w opisie pilota z klawiaturą typu RMC-QDT1, czy on będzie działał z moim UE40D7000 czy nie.jeśli ktoś testował go na tym TV to proszę o odpowiedź.A może ktoś wie gdzie taki można kupić za uczciwą cenę bo ostatnio widziałem w necie za ponad 576 zł to chyba jakieś kpiny ;(. Pozdrawiam i z góry dzięki.

A, LOGITECH K400 też nie współdziała z serią D?
 

tdx

New member
Bez reklam
sprawdzę jutro ale wątpię.
Jak coś to za 100zł + przesyłka mogę zaproponować do serii Pilot Samsung RMC30D1P2/XH do serii D7 i D8 SmartT
 
Do góry