TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

jacek375

New member
Gdzieś już o tym czytałem ale nie mogę teraz znaleźć:

Jaki programik muszę ściągnąć na smartfona aby móc komunikować się z TV?
 

mlx

New member
Gdzieś już o tym czytałem ale nie mogę teraz znaleźć:

Jaki programik muszę ściągnąć na smartfona aby móc komunikować się z TV?
Smart View Samsunga z tym że na ics jest skopany i nie działa funkcja podwójnego ekranu ale pozostałe bajery działają bez zarzutu
 

nemko

New member
A ja próbuję poznać moje nowe cacko i przyznam się że jestem troszkę rozczarowany.
Na tę chwilę powiem tak, pilot ładny ale do bani. Trzeba na niego patrzeć aby wybierać właściwe przyciski do wykonywania żądanych komend.
Nie podoba mi się też to, że gdy dogrywam program cyfrowe z anteny naziemnej muszę ponownie układać kolejność kanałów. No chyba że robię coś nie tak. Instalacja analogowych opanowana. Satelity jeszcze nie próbowałem, al coś mi się wydaje że tu też będzie podobnie jak w cyfrówce naziemnej, i trzeba będzie wszystko układać od początku po skanowaniu każdego transpondera.
Nie podoba mi się też paleta kolorów jaką daje Samsung na ekranie. Głównie chodzi o kolor zieleni i jej odcienie. Zieleń jest nienaturalna, wchodząca często w odcień zieleni z domieszką niebieskiego.
Próby dobrania właściwej rzutują później na zmianę koloru twarzy z cielistej na wchodzącą w czerwień.
Może ktoś podrzuci jakąś złotą receptę ustawień?!
Z EPG też jest coś nie tak. Nie wiem czy jest to wina telewizora i błędnego sposobu wyświetlania EPG czy może trzeba coś wyłączyć lub włączyć.
Uruchamiam EPG na konkretnym programie, rozwijam listę z opisem programu na białym tle, i w czasie czytania opisu białe tło jakby ciemniej w rytm tego co dzieje się na oglądanym właśnie obrazie. Czy to normalne czy może coś jest nie tak?
 

jacek375

New member
Spróbuj tych ustawień, mi osobiście pasują:
Picture preset: Movie
Backlight 8
Contrast 95
Brightness: 45
Sharpness: 0
Tint: G50/G50
Eco Off
Black Tone Off
Dynamic Contrast Off
Shadow detail 0 Gamma +1
Color Space Auto
Flesh Tone 0
xvYCC Off
Edge enhancement Off
Motion lighting Off
LED Motion Plus On
Color Tone Warm1
Size Screen Fit
Digital Noise Filter Off
Mpeg noise filter Off
Film mode Off
HDMI Black level Low
Motion Plus Off
 

nemko

New member
Wrzuciłem Twoje ustawienia i potestuję je przez jakiś czas.
Zmniejszył tylko kontrast do 61 i zwiększyłem ostrość do 37 ponieważ póki co korzystam z anteny naziemnej gdzie tylko jeden program jest w HD.
Chyba muszę zaktualizować oprogramowanie bo mi co jakiś czas menu trochę migocze, tylko nie wiem jak sprawdzić jakie mam w tej chwili i skąd pobrać aktualne. A chciałbym je wgrać z pendrive przez USB.
 
Ostatnia edycja:

Podpucha

New member
A ja próbuję poznać moje nowe cacko i przyznam się że jestem troszkę rozczarowany.
Na tę chwilę powiem tak, pilot ładny ale do bani. Trzeba na niego patrzeć aby wybierać właściwe przyciski do wykonywania żądanych komend.
Nie podoba mi się też to, że gdy dogrywam program cyfrowe z anteny naziemnej muszę ponownie układać kolejność kanałów. No chyba że robię coś nie tak. Instalacja analogowych opanowana. Satelity jeszcze nie próbowałem, al coś mi się wydaje że tu też będzie podobnie jak w cyfrówce naziemnej, i trzeba będzie wszystko układać od początku po skanowaniu każdego transpondera.
Nie podoba mi się też paleta kolorów jaką daje Samsung na ekranie. Głównie chodzi o kolor zieleni i jej odcienie. Zieleń jest nienaturalna, wchodząca często w odcień zieleni z domieszką niebieskiego.
Próby dobrania właściwej rzutują później na zmianę koloru twarzy z cielistej na wchodzącą w czerwień.
Może ktoś podrzuci jakąś złotą receptę ustawień?!
Z EPG też jest coś nie tak. Nie wiem czy jest to wina telewizora i błędnego sposobu wyświetlania EPG czy może trzeba coś wyłączyć lub włączyć.
Uruchamiam EPG na konkretnym programie, rozwijam listę z opisem programu na białym tle, i w czasie czytania opisu białe tło jakby ciemniej w rytm tego co dzieje się na oglądanym właśnie obrazie. Czy to normalne czy może coś jest nie tak?

Co do ściemniania się białego koloru to jest to funkcja związana z automatycznym regulowaniem podświetlania, można wyłączyć

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

nemko

New member
A może ktoś natrafił na jakiś sensowny program do edycji listy kanałów, ale taki w którym można będzie przenosić (kopiować) całe listy kanałów lub ich część, bo póki co można się bawić w układanie kanałów w obrębie jednej listy. I nie można ich przesuwać grupami tylko pojedynczo.
A to zabawa na wiele godzin.
 

dziku

New member
Witam. Czy ktoś już robił jakiś test porównawczy jakości odbioru wbudowanego tunera sat do tunera zewnętrznego?? Czy wogóle ktoś korzysta z wewnętrznego sat, jakie są jego opinnie .....itd. Będę wdzięczny za odpowiedź , bo w moim przypadku już nie ma miejsca na zewnętrzny tuner sat, a jakby wbudowany był ok to zakup telewizora murowany. Pozdrawiam!!

Kilka dni temu zrezygnowałem z N-recordera i zmuszony jestem przez kilka dni używac wewnętrznego tunera w D7000. Powiem tak: jakoś programów jest ok ale brakuje mi tego co najlepsze przez HDMI, czyli odświeżania 800 Hz a tym samym płynności obrazu. Jakoś obrazu jest jak z filmów MKV po USB ale wg moich spostrzeżeń to o niebo lepiej ogląda się przez zewnętrzny tuner.
 

tojamarcin

New member
Kilka dni temu zrezygnowałem z N-recordera i zmuszony jestem przez kilka dni używac wewnętrznego tunera w D7000. Powiem tak: jakoś programów jest ok ale brakuje mi tego co najlepsze przez HDMI, czyli odświeżania 800 Hz a tym samym płynności obrazu. Jakoś obrazu jest jak z filmów MKV po USB ale wg moich spostrzeżeń to o niebo lepiej ogląda się przez zewnętrzny tuner.

Wewnetrzny tuner nie daje 200Hz? ("800Hz") daje 100? , 50? ;)
rozumiem że to twoje subiektywne odczucie że nie daje pełnego odświeżania :)
Jakość filmów Mkv jest bardzo wysoka z usb - ( 1920 x 1080 - 15-20Mbps) żeby taką dawali na platformach to było by super
;) czepiam się ;)

Powiedz mi jaką kartę włożyłeś do tv bo rozumiem że nie tą z t N -rekordera - tylko jakąś inną :) Ciekawy jestem jaką :) bo chiałbym włożyć tą z dekodera ale chyba nie można.I jak mogłbyś mi powiedzieć co trzeba dokupić aby można było włożyć jakąkolwiek karte do naszego tv chyba jakiś moduł trzeba dokupić ?
 
Ostatnia edycja:

dziku

New member
Sęk w tym że żadną. Załadowałem tylko FTA programy z Astry i HB i łapie około 18 programów polskich i 900 innych darmowych. Jest kilka niemieckich i francuskich w HD, które bardzo ładnie wyglądają ale i tak umywają się np. do HDshowCase na N-ce (po HDMI).
 

PIGMENT33

New member
Kilka dni temu zrezygnowałem z N-recordera i zmuszony jestem przez kilka dni używac wewnętrznego tunera w D7000. Powiem tak: jakoś programów jest ok ale brakuje mi tego co najlepsze przez HDMI, czyli odświeżania 800 Hz a tym samym płynności obrazu. Jakoś obrazu jest jak z filmów MKV po USB ale wg moich spostrzeżeń to o niebo lepiej ogląda się przez zewnętrzny tuner.
Dzięki za odp. Tak podejrzewałem ,że nie ma co porównywać tuner np. Cyfry,,N-ki do tego wbudowanego.Pozdro!!
 

Michał1956

New member
cacumen;778259 Napisał [B napisał:
dziku[/B]
wg moich spostrzeżeń to o niebo lepiej ogląda się przez zewnętrzny tuner.
. Mam takie samo zdanie . Posiadam Moduł CI Cyfrowego Polsatu , więc mogę bez żadnego problemu wkładać go do telewizora . Po porównaniu , stwierdziłem , iż obraz jest o wiele lepszy gdy wsadzę Moduł poprzez zewnętrzny odbiornik satelitarny w moim przypadku jest to Opticum 9600 HD TS . Ponadto , miałem też kłopoty z odbiorem kanałów TVN HD , TVN 7 HD , TV 4 i chyba z jeszcze jednym gdy wsadziłem moduł bezpośrednio do telewizora . Napisałem o tym problemie do Samsunga PL w odpowiedzi otrzymałem że nad tym pracują i nie potrafią tego logicznie wyjaśnić . Kanały naziemne można powiedzieć w jakości nie różnią się . Nie będę pisał o sortowaniu kanałów czy układaniu kanałów w tym telewizorze bo to katastrofa , choć mam program Samsunga którym można to robić . Parę miesięcy wstecz można było go ściągnąć z strony Angielskiej Samsunga , lecz na obecną chwilę program został usunięty . pozdrawiam :-D

Ponieważ , dostałem parę maili z prośbą o udostępnienie programu Samsunga który służy do edycji programów SAT i telewizji naziemnej , program dołączam i można go pobrać . Program jest w języku angielskim . :wink:
 
Ostatnia edycja:

dziku

New member
Ja puściłem skanowanie automatyczne tylko kanałów FTA i skoro znalazł mi ich ponad 900 kanałów to chyba dobry wynik.
 

nemko

New member
Mam pytanie do użytkowników korzystających z sygnału odbieranego z anteny naziemnej.
Chodzi mi o program TVN HD i TVN. Generalnie mało oglądam ten program i nie mam do końca pewności co się dzieje.
Telewizor mam od ponad tygodnia i z tego co pamiętam, tydzień temu widziałem różnicę między HD i SD, a w tej chwili jej prawie nie widać.
Czy to oznacza że na TVN HD leci wszystko w SD, czy może mi telewizor świruje.
HD FTA z satki też nie są rewelacyjne. A może to wina ustawień obrazu?
Skalibrowałem ekran wg wzoru kolegi jacek375, z tą różnicą że dałem w STANDARDZIE kontrast na 67 i kolor na 43.
 
Do góry