TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

nemko

New member
TVN mianujący się HD często ma gorszej jakości programy jak np. w TVP1. Wg mnie przy każdej audycji powinna być podana w EPG jej prawdziwa rozdzielczość, a tak nie jest.
Na SAT kanały FTA HD mają podobnie.

Panowie, pojawiło mi się zmartwienie w postaci świecącego piksela, jakieś 6 cm od prawej i z 16 cm od góry ekranu. Kolor jego jest trudny do określenia, chyba białawo-żółtawy, a może nawet wpadający w czerwień. Przy oglądaniu telewizji tego nie widać.
Czy jest to powód do reklamacji, czy go zwyczajnie olać?
Jutro wrzucę parę fotek mojej matrycy, która wygląda wg mnie całkiem nieźle.
 

nemko

New member
A tak wygląda moja matryca w testach. Trochę ciężko było wychwycić prawidłowy obraz tak jak widzi ludzkie oko.
Ustawienia obrazu:
Standard,
Podświetlenie 12
Kontrast 85
Jasność 45
Zdjęcie nr 2 pokazuje parę jaśniejszych fragmentów matrycy, których nie widać w czasie oglądania.
Te rozjaśnienia widać tylko w momencie przełączania kanałów, gdy na chwilkę pojawia się czarny ekran, i tylko w ciemnym pomieszczeniu.
Test "szara", tak ten w ciemnym jak i jasnym pomieszczeniu pokazywał równomierne podświetlenie, chociaż na początku zauważałem różnice.
Zdjęcia na których nic nie widać to test z czarnym tłem.
Nie wiem czy to efekty kalibracji czy może tego że telewizor się przez niecałe dwa tygodnie wygrzał, ale wg mnie równomierność podświetlenia poprawiła się. I gdyby nie ten świecący piksel byłoby nieźle.
Wyczytałem gdzieś że ludzie usuwali je w swoich laptopach jakimiś programami.
Czy dałoby radę zrobić to i w moim telewizorze?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    61,3 KB · Wyś: 124
  • 2.jpg
    2.jpg
    40,9 KB · Wyś: 147
  • 3.jpg
    3.jpg
    63,8 KB · Wyś: 141
  • 4.jpg
    4.jpg
    65,4 KB · Wyś: 125
  • 5.jpg
    5.jpg
    186,6 KB · Wyś: 273
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Ustawienia fabryczne

Nie mogę znależć info, jak przywrócić ustawienia fabryczne - pełen reset TV ( nie chodzi mi o reset ustawień obrazu za pomocą przytrzymania przycisku na pilocie Exit, bo ten "zapamiętuje " jednak wiele ustawień, np. sieci, ustawienia Smart Hab { utworzone foldery} itp. ), tylko właśnie przywrócenie takich ustawień, jak po kupnie TV w sklepie.
 
Ostatnia edycja:

nemko

New member
Dzięki za odp. Tak podejrzewałem ,że nie ma co porównywać tuner np. Cyfry,,N-ki do tego wbudowanego.Pozdro!!

Nie mogę znależć info, jak przywrócić ustawienia fabryczne - pełen reset TV ( nie chodzi mi o reset ustawień obrazu za pomocą przytrzymania przycisku na pilocie Exit, bo ten "zapamiętuje " jednak wiele ustawień, np. sieci, ustawienia Smart Hab { utworzone foldery} itp. ), tylko właśnie przywrócenie takich ustawień, jak po kupnie TV w sklepie.
Nie jestem pewien, ale chyba w Plug & Play. Jest o tym albo w instrukcji tej książkowej, albo w pomocy w telewizorze.
 

aleksjej

New member
Hej, pisales ze trzeba zmieniac recznie z PCM na DTS w przypadku glosnikow zewnetrznych. Gdzie to sie robi? nie moge nigdzie tego znalezc. Mam model UE46D7000 LSXXH i wkurzam sie ze poprzednie telewizory bez problemu nadawaly w DTS do mojego amplitunera a ten nie daje rady. Polaczenie jest swiatlowodowe oczywiscie.
 

yankovski

New member
Cześć,
Zdecydowałem się na zakup UE46D7000. Czy może ktoś z Was orientuje się, gdzie jest teraz jakieś promo na ten TV?
Coraz ciężej go dostać. Nowy model wszedł, a ten cały czas trzyma cenę... ;/
(W NEONET jest UE46D8000 za... 4.999,00. Ale jest dla mnie zbyt festyniarski...)

PS: To mój pierwszy post. Przebrnąłem przez całe 135 stron. Ufff... Witajcie!
 

tojamarcin

New member
Cześć,
Zdecydowałem się na zakup UE46D7000. Czy może ktoś z Was orientuje się, gdzie jest teraz jakieś promo na ten TV?
Coraz ciężej go dostać. Nowy model wszedł, a ten cały czas trzyma cenę... ;/
(W NEONET jest UE46D8000 za... 4.999,00. Ale jest dla mnie zbyt festyniarski...)

PS: To mój pierwszy post. Przebrnąłem przez całe 135 stron. Ufff... Witajcie!


powiem ci ze cena bardzo dobra - az dziwne ze tak tanio - ja bym sie na twoim miejscu nie zastanawial taniej nie znajdziesz - nie patrz na ramke tylko bierz - to juz ostatnie modele i za miesiac juz ich wogole nie bedzie - tylko uwazaj bo to moze byc tv juz przez kogos oddany zwrócony - zarzuc na niego plansze - i sprawdz czy nie ma pasów pionowych i zbyt mocnych przeswietlen krawedzi
 

yankovski

New member
No właśnie w tym NEONET jest on na zamówienie. Trzeba czekać ok. tydzień. Obawiam się, że nie będzie szans przetestowania go przed zakupem, a nawet jeśli, to w przypadku kiepskiej matrycy nie będzie alternatywy...
A do tego muszę po niego dymać do Żyrardowa (jestem z Warszawy).

W ElectroWorld i Saturnie jest D7000 za ~5.400 PLN. Jak mi dadzą gdzieś potestować i wybiorę jakiś konkretny model, to chyba dołożę te 4 stówy. Zawsze to od ręki i nie "z worka"... ;/
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Wczoraj podczas oglądania tv włączył mi się wygaszacz (logo samsunga w elipsie) i popylał po ekranie. Dźwięk z oglądanego programu szedł normalnie, a zamiast obrazu wskoczył wygaszacz...
Miał ktoś z Was takie cuś?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Wczoraj podczas oglądania tv włączył mi się wygaszacz (logo samsunga w elipsie) i popylał po ekranie. Dźwięk z oglądanego programu szedł normalnie, a zamiast obrazu wskoczył wygaszacz...
Miał ktoś z Was takie cuś?

Tak. Bardzo dobrz rzecz IMO.
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Tak. Bardzo dobrz rzecz IMO.
No nie wiem jak Ty, ale jak ja coś oglądam, a tu ni z gruchy ni z pietruchy wskakuje mi wygaszacz, to się deko wkurzam, bo jednak skoro oglądam tzn, że chcę oglądać właśnie ten program, a nie wygaszacz...
Pytanie moje brzmi:
Dlaczego on samoczynnie się uruchomił?? Nigdy do tej pory tego nie robił, a mam tv już od ponad pół roku.
 

ernet

Active member
Bez reklam
No nie wiem jak Ty, ale jak ja coś oglądam, a tu ni z gruchy ni z pietruchy wskakuje mi wygaszacz, to się deko wkurzam, bo jednak skoro oglądam tzn, że chcę oglądać właśnie ten program, a nie wygaszacz...
Pytanie moje brzmi:
Dlaczego on samoczynnie się uruchomił?? Nigdy do tej pory tego nie robił, a mam tv już od ponad pół roku.

Sorry, nie to miałem na myśli. Powinno być tak:
- wygaszacz się włącza, jak "nie rusza się obraz na ekranie ", np. jak zrobi się "pause czy klatkę stop "
podczas oglądania czegokolwiek. MENU-SYSTEM-CZAS AUTMAT. OCHRONY
- automatyczne wyłączenie TV można ustawić na np. 2 godz. Jeśli przez ten czas niec się nie robi ( np. zmiana programu, głośniej-ciszej ) TV się wyłączy, ale najpierw pojawia się na TV komunikat ( wyłączenie można wtedy anulować ). MENU-SYSTEM-ROZWIĄZANIA ECO-OSZCZĘDZ. ENERGII

Mam nadzieję,że pomogłem. Tak przy najmiej ustawiłem u sąsiada i działa.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Nikt nie zna rozwiązania problemu !

Pytania na różnych forach- nic ( takze tu )
Telefony do Samsunga - nic.
Więc powtarzam jeszcze raz. Może jednak ktoś zna odpowiedź.

Dysk HDD Samsung 320GB,2.5" bez swojego zasilania podpięty pod dedykowane wejście USB w TV. Internet nie jest właczony.
Na dysku kilka folderów : zdjęcia, filmy ,folder z pismami, kolejny folder... itd.

1) Właczam Smart Hub, przechodze do swojego,stworzonego folderu i.... czekam ok. 3 minut zanim TV zobaczy foldery. Potem wchodzę do konkretnego folderu i.. znów ok. 2 minut zanim TV zobaczy (wczyta ) jego zawartość. Czyli schemat działań wygląda tak: Smart Hub-> mój folder-> wybór jednego z folderów (np.zdjęcia ) i. czeka,czekam ... Mało tego: często się zdarza,że jak jestem w Smart Hub i wciskam mój folder, to obraz ciemnieje i TV się zawiesza na ok. 2 minuty.Przywróciłem też Smart Hub do ustawień fabrycznych- nic pomogło. Mam najnowszy firmware. Także zresetowałem TV ( klawisz Exit-przytrzymać ).
2) Jaby tego było mało, to TV pokazuje także już dawno wykasowane materiały !? Jedynym wyjściem jest powrót do zdjęć, wczytanie jakiegoś zdjęcia, powrót do "Filmy" i wtedy jest widoczna AKTUALNA zawartość folderu.
Te, ww. operacje są długie i uciążliwe. A jak wkurzające:x:x:x

UWAGA: nic takego nie dzieje się na ponad 2 letnim TV Samsung z serii C530 !!!!
Wszystko śmiga w ciągu kilku sekund!

Czy możecie sprawdzić,jak to działą u Was ?
Jakieś rady na rozwiązanie tego problemu ?
 

bodzio1m

New member
Pytania na różnych forach- nic ( takze tu )
Telefony do Samsunga - nic.
Więc powtarzam jeszcze raz. Może jednak ktoś zna odpowiedź.

Dysk HDD Samsung 320GB,2.5" bez swojego zasilania podpięty pod dedykowane wejście USB w TV. Internet nie jest właczony.
Na dysku kilka folderów : zdjęcia, filmy ,folder z pismami, kolejny folder... itd.

1) Właczam Smart Hub, przechodze do swojego,stworzonego folderu i.... czekam ok. 3 minut zanim TV zobaczy foldery. Potem wchodzę do konkretnego folderu i.. znów ok. 2 minut zanim TV zobaczy (wczyta ) jego zawartość. Czyli schemat działań wygląda tak: Smart Hub-> mój folder-> wybór jednego z folderów (np.zdjęcia ) i. czeka,czekam ... Mało tego: często się zdarza,że jak jestem w Smart Hub i wciskam mój folder, to obraz ciemnieje i TV się zawiesza na ok. 2 minuty.Przywróciłem też Smart Hub do ustawień fabrycznych- nic pomogło. Mam najnowszy firmware. Także zresetowałem TV ( klawisz Exit-przytrzymać ).
2) Jaby tego było mało, to TV pokazuje także już dawno wykasowane materiały !? Jedynym wyjściem jest powrót do zdjęć, wczytanie jakiegoś zdjęcia, powrót do "Filmy" i wtedy jest widoczna AKTUALNA zawartość folderu.
Te, ww. operacje są długie i uciążliwe. A jak wkurzające:x:x:x

UWAGA: nic takego nie dzieje się na ponad 2 letnim TV Samsung z serii C530 !!!!
Wszystko śmiga w ciągu kilku sekund!

Czy możecie sprawdzić,jak to działą u Was ?
Jakieś rady na rozwiązanie tego problemu ?

firmware najnowsze? jak nie to wgraj najnowsze, może coś to pomoże jak nie to ja bym zadzwonił do Samsunga i niech przyśle serwisantów
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Sorry, nie to miałem na myśli. Powinno być tak:
- wygaszacz się włącza, jak "nie rusza się obraz na ekranie ", np. jak zrobi się "pause czy klatkę stop "
podczas oglądania czegokolwiek. MENU-SYSTEM-CZAS AUTMAT. OCHRONY
- automatyczne wyłączenie TV można ustawić na np. 2 godz. Jeśli przez ten czas niec się nie robi ( np. zmiana programu, głośniej-ciszej ) TV się wyłączy, ale najpierw pojawia się na TV komunikat ( wyłączenie można wtedy anulować ). MENU-SYSTEM-ROZWIĄZANIA ECO-OSZCZĘDZ. ENERGII

Mam nadzieję,że pomogłem. Tak przy najmiej ustawiłem u sąsiada i działa.

Tu gdzie piszesz mam ustawione na 2 godziny.
Ale właśnie oglądam finał Ligi Mistrzów i pod koniec pierwszej połowy w trakcie meczu wskoczyło mi znowu logo samsunga i wygaszacz. Nie można powiedzieć żeby był stateczny obraz na meczu, więc pytam się DLACZEGO się włącza wygaszacz?? To już drugi taki incydent i zaczyna mnie to wkurzać
 
Do góry