TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

weksla

New member
Bez reklam
Czyli mam rozumieć że nie ma opcji w D7000 bezpiecznego usuwania sprzetu, tak jak ma to miejscę w BD5500 przy podpieciu np HDD do wejścia usb
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja dziś specjalnie szukałem i jeszcze nie znalazłem ale mam non stop 2 HDD podpięte i wszystko jest ok jak się wyłącza TV to słychać jak dyski wyłączają się na ostro :)
 

MI)(ER

New member
http://youtu.be/BCazTVD5Gxk link z pokazem w czym tkwi problam

Witam serdecznie Pisze do was ponieważ mam bardzo duży problem Mianowicie jestem w posiadaniu Telewizora Samsunga UE 40 D7000 Mój problem polega na tym że gdy gram sobie na pc czy na PS3 to podczas np:ruchu myszką czy w przypadku pada analogiem to obraz migocze zamiast od razu wyświetlać wyraziste barwy to telewizor wyświetla blade kolory a gdy ruszam myszką nabiera wyrazistej barwy gdy przestaje poruszać kolory znowu bledną od dałem telewizor na gwarancje wrócił z serwisu i nadal to samo czy to normalne? czy ktoś ma taki sam problem? Sprzedawca twierdzi ze jest to normalne ponieważ jest to ochrona przed wypalaniem sie pixeli. Co jest dla mnie bzdurą...... W trybie gry ten sam problem ;/ telewizor podłączony kablem HDMI najwyższej jakości. jakieś porady? Bo nie wiem czy znów mam odsyłać telewizor i czekać na nic miesiąc ;( link z pokazem w czym tkwi problem znajduje się w TYTULE Proszę o porady i komentarze gdyż jest to dla mnie bardzo ważne z góry dziękuje za wszelką pomoc :)
link usunąć spacje h t t p : // y o u t u .be / B C a z T V D 5 G x k
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
No i jak z tym bezpiecznym usuwaniem sprzętu, powie mi ktoś bo to dość istotna informacja dla mnie.

Każde USB można wypiąć bez bezpiecznego usuwania sprzętu i nie zepsuje się nic...duże ryzyko zepsucia systemu plików na dysku jest w momencie kiedy jest coś na nim zapisywane. Przy odczytywaniu rzadziej pada system. Jak wiadomo w Windowsach nigdy nie wiadomo czy system coś zapisuje czy odczytuje z dysku więc nie polecam odłączania bez usuniecie sprzętu.

TV w momencie wyłączania nie zapisuje i nie odczytuje nic z dysku dlatego może sobie pozwolić na force shutdown :)

W razie gdyby Wam się coś złego przydarzyło to polecam w takimch przypadkach (chyba jedyny skuteczny) GetMyDataBack NTFS/FAT32
 

MI)(ER

New member
Niestety nawet po wyłączeniu motion plus dalej jest ten sam problem czy ktoś podczas grania ma tak samo? Jakieś inne porady bo nie wiem czy mam znów tv odsyłać ;/
 

jujasek

New member
na polską stronę samsunga wróciła aktualizacja 1018 dla tych co mają już oczywiście nie zadziała - głównie się tym charakteryzuje że nie wspiera napisów txt co wkurza mnie niesamowicie

No właśnie ja tez nie mam txt. Niestety nie pamiętam czy przed instalacją "18" mój TV czytał je czy nie.

Czy po zainstalowaniu "19" problem znika? Niestety nic w opisie o tym nie ma....

A czy można downgrade'ować do niższych wersji softu? Też mnie wkurza brak obsługi txt !
 

hubio

New member
Witam !

Od jakiś 2 tygodni jestem posiadaczem modelu 55D7000. Przedstawię swoje subiektywne odczucia.

Zacznijmy od minusów:
- nierównomierne podświetlenie matrycy (po bokach wyraźnie widoczne nawet w scenach średnio jasnych)
- clouding (widoczny, ale bez przesady)
- rwanie się obrazu na niektórych konfiguracjach np motion flow płynny + obraz SD z tunera satelitarnego, ale już to samo z divixem puszczanym z odtwarzacz HDD bez problemu


PLUSY:
- wymiatająca, niesamowita jakość i szczegółowość obrazu HD (wcześniej miałem model SONY 52W5500 i jest przepaść na korzyść Samsunga). Oczywiście tamta Sonówka miała tylko MF 100Hz i była mniej zaawansowana technologicznie - 2 lata robią swoje więc to nie jest głos za Samsungami przeciwko obecnym telewizorom SONY. Jednak subiektywnie porównując te 2 telewizory mogę tu podać taki przykład: o ile wcześniej oglądając na HBO HD Rodzinę Borgiów widziałem, że kardynał ubrany jest w czerwoną sutannę z guzikami, o tyle teraz widzę, na tych guzikach różne wzory :) Na skórze aktorów i aktorek widać każdą niedoskonałość lub doskonałość cery, zmarszczki itp.
- niesamowita jakość i podrasowanie sygnału HD. Tu można poszaleć i po włączać większość polepszaczy.
- naprawdę mnóstwo rożnych ustawień łącznie z odcieniem skóry, predefiniowane tryby motion flow, a nawet własne
- SMART HUB w którym za DARMO i LEGALNIE można obejrzeć wiele seriali i filmów i wcale nie takich słabych. Nie korzystam z odtwarzacza USB bo mam zewnętrzny HDD, ale dla wielu może to być atrakcja. Wspiera on wiele formatów
- zajebisty design. Może to zboczenie, ale czasami oglądam ten telewizor nawet wyłączony :)

Muszę jeszcze powiedzieć coś o 3D. Myślę, ale nie mam porównania, że technologia ta spisuje się ona całkiem poprawnie. Rzeczywiście to widać ! Tym nie mniej dla mnie obraz jest za ciemny i odczuwam dyskomfort. Jest to jednak wina samej, jeszcze jakże niedoskonałej technologii, a nie samego telewizora.

Podsumowując naprawdę polecam ten telewizor. Może to wiele osób zdziwić, bo każdy tu zaleca małe podświetlenie matrycy żeby wyeliminować clouding, ale ja jadę na 18, a czasami na 20 i jest super. Dla mnie zawsze ważna była jasność ekranu i super kontrast i to tu mam w 100%. Nie przeszkadza mi clouding. Na początku wkurzało mnie rwanie obrazu, ale zmiana trybów motion flow załatwia sprawę, a tak naprawdę wszystko zależy od źródła. W zasadzie mogę odradzić ten model wyłącznie osobom, które chcą mieć wysokie podświetlenie i wkurza ich clouding. Mnie tak już pisałem w ogóle to nie przeszkadza, i teraz już go praktycznie nie dostrzegam.

Pozdrawiam wszystkich i Wesołych Świąt.
 

hubio

New member
- niesamowita jakość i podrasowanie sygnału HD. Tu można poszaleć i po włączać większość polepszaczy.

Mała pomyłka ma być oczywiście:

- niesamowita jakość i podrasowanie sygnału SD, różne słabe źródła jak divixy itp. Tu można poszaleć i po włączać większość polepszaczy
 

weksla

New member
Bez reklam
To jak w końcu uważacie, przykładowo kanały HD z "N"-ki które głównie oglądam. Powinienem mieć włączony motion plus czy wyłączony? I dodatkowo motion low mam na "standard", jak polecacie?
 

shyha

New member
Witam !

Od jakiś 2 tygodni jestem posiadaczem modelu 55D7000. Przedstawię swoje subiektywne odczucia.
[...]

Ja również mam od 2 tygodni ten sam TV. Moja recenzja pokrywa się w 90% z Twoją. Z minusów mam jedynie:
- clouding na rogach (jedynie widoczny w scenach z czarnym tłem lub filmach z paskami)
- ARC przestało rozmawiać z amplitunerem Yamaha RX v-671 i nie wiem po czyjej stronie leży błąd (wydaje mi się, że jednak po stronie TV)

Poza tym TV jest idealny! Posiada wszystko czego oczekiwałem. Obraz zapiera dech. Wczoraj byłem u znajomego u którego wcześniej bardzo podobała mi się jego plazma 50 cali...a teraz stwierdzam, że za nic nie zamieniłbym mojego samsunga.

Rodzina i znajomi zachwycają się designem D7000 oraz szczegółowością i jakością obrazu.

Jeżeli chodzi o 3D to zależy od filmu. Niektóre są świetnie pod 3D zrobione a inne mają sporadycznie fajne efekty. Trzeba się przyzwyczaić generalnie. Przedwczoraj oglądałem 3D na LG. Pasywna technologia bardzo wygodna, okulary leciutkie, itd.....ale jakość obrazu w porównaniu do Samsunga to nędza.
 

hubio

New member
- ARC przestało rozmawiać z amplitunerem Yamaha RX v-671 i nie wiem po czyjej stronie leży błąd (wydaje mi się, że jednak po stronie TV)

To ARC to rozumiem, że jest łączność z innym sprzętem po HDMI jak kino domowe, PS3, tuner SAT, odtwarzacz HDD itp. Jeśli tak to z tego co ja zrozumiałem Samsung wspiera formalnie tylko własny sprzęt i nazywa się to jakoś Aynet. Z moim kinem i PS3 działa to tak, że sprzęt muszę włączać osobno natomiast wyłączam już wszystko tylko pilotem od telewizora. Czyli łapie dopiero po włączeniu wszystkiego. Wcześniej z TV SONY włączałem wszystko albo PS3 albo kinem. Wyłączałem tak samo. Tuner SAT nigdy nie działał nawet z telewizorem Sony.
 

shyha

New member
To ARC to rozumiem, że jest łączność z innym sprzętem po HDMI jak kino domowe, PS3, tuner SAT, odtwarzacz HDD itp. Jeśli tak to z tego co ja zrozumiałem Samsung wspiera formalnie tylko własny sprzęt i nazywa się to jakoś Aynet. Z moim kinem i PS3 działa to tak, że sprzęt muszę włączać osobno natomiast wyłączam już wszystko tylko pilotem od telewizora. Czyli łapie dopiero po włączeniu wszystkiego. Wcześniej z TV SONY włączałem wszystko albo PS3 albo kinem. Wyłączałem tak samo. Tuner SAT nigdy nie działał nawet z telewizorem Sony.


ARC to nic innego jak kanał zwrotny audio. Czyli łączę TV z amplitunerem tylko jednym kablem HDMI 1.4 i mam full wypas. Dźwięk z dysku podłączonego do TV pod USB idzie do TV właśnie tym kanałem ARC. Normalnie trzeba by podpinać jeszcze kanał zwrotny audio np w postaci kabla optycznego.

Problem w tym, że przez pierwsze 3 dni ARC działało i anynet równieżż. Wyłączając TV wyłączał się ampli....podgłaszając TV podgłaszał się ampli..itd. Teraz to przestało działać pomimo poprawnych ustawień obu sprzętów.
 

Zarek1

New member
Witam. Od wczoraj zniknęła mi aplikacja youtube.Jest w prawdzie możliwość zainstalowania jej z samsung aps,ale nie jest ona tak przejrzysta jak ta wcześniejsza,nie ma np.możliwości dodawania filmów do biblioteki,krótko mówiąc wygląda zupełnie inaczej.Czy u Was jest podobnie??
 

Bender88

New member
Witam, mam pytanie odnośnie modelu D7000. Praktycznie na każdym zdjęciu wrzucanym przez użytkowników widzę mniej lub bardziej widoczną taką jaśniejszą poświatę biegnącą wzdłuż całej długości górnej krawędzi. Ma ona grubość mniej więcej 1-1,5 cm i widoczna jest głównie na kolorowym tle (niebieski, czerwony, szary itp.), a nie widać jej przy czarnych scenach. Wrzucam zdjęcia pokazujące, o co mi dokładnie chodzi.

Czy to jest normalne w przypadku tego modelu? Wydaje mi się, że jest to związane z samą technologią EDGE led, ale chciałem się Was zapytać o zdanie. Widzicie coś takiego na swoich telewizorach? Nie wiem czy jest to obecne na każdym modelu, czy bardziej kwestia loterii jak z cloudingiem i flashlightingiem?

Wklejcie te 2 adresy w pasek przeglądarki i powiedzcie, co o tym sądzicie (nie mogę dodawać linków...):

imagebam.com/image/bd9ac0166216196
imagebam.com/image/cd8d12166216198
 
Do góry