TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

Chris_M

New member
To już (prawie) wszystko jasne :(
Gdy to napisałeś, to sobie przypomniałem, ze ja miałem ten sam problem. Też nie mogłem znaleźć modelu 40D7000 i wtedy zaznaczyłem model 40C7000.
Podałem swój numer seryjny, system wszystko łyknął i wygenerował mi kartę gwarancyjną w wersji "Express Serwis".
Wygląda na to, że wycieczka do sklepu jednak Cię nie minie.
 

madziam

New member
To już (prawie) wszystko jasne :(
Gdy to napisałeś, to sobie przypomniałem, ze ja miałem ten sam problem. Też nie mogłem znaleźć modelu 40D7000 i wtedy zaznaczyłem model 40C7000.
Podałem swój numer seryjny, system wszystko łyknął i wygenerował mi kartę gwarancyjną w wersji "Express Serwis".
Wygląda na to, że wycieczka do sklepu jednak Cię nie minie.

Trudno, mąż pojedzie i tyle. Najgorsze jest to, że teraz boje się, że to może być nasza wina, że go powiesiliśmy. Dzwoniłam do męża i mówi, że dał te podkładki, ale ja teraz będę myśleć czy przypadkiem to nie wina tych śrub:( Miał ktoś wogóle z Was taki problem z telewizorem?
 

Chris_M

New member
Dzwoniłam do męża i mówi, że dał te podkładki, ale ja teraz będę myśleć czy przypadkiem to nie wina tych śrub:(
Gdyby się okazało, że to wina zbyt długich śrub, to najwyżej będziesz ścigać producenta wieszaka, bo to on zapewne dostarczył te śruby.
A tak przy okazji, to wygląda na to, że nie mam żadnej karty gwarancyjnej na swój telewizor!
Bo z tego co jest napisane na stronie samsung.pl wynika, ze respektują tylko wydane przez siebie karty gwarancyjne i nie respektują kart europejskich, a ja mam tylko taką!
Chyba trzeba będzie to wyjaśnić.
 

madziam

New member
Gdyby się okazało, że to wina zbyt długich śrub, to najwyżej będziesz ścigać producenta wieszaka, bo to on zapewne dostarczył te śruby.
A tak przy okazji, to wygląda na to, że nie mam żadnej karty gwarancyjnej na swój telewizor!
Bo z tego co jest napisane na stronie samsung.pl wynika, ze respektują tylko wydane przez siebie karty gwarancyjne i nie respektują kart europejskich, a ja mam tylko taką!
Chyba trzeba będzie to wyjaśnić.

A skąd masz kartę europejską? kupowałeś gdzieś go za granicą?
Śruby były orginalne od wieszaka zakładane, no zobaczymy co jutro powie ten pan z serwisu. Pani dziś przez telefon kazała go przygotować do transportu i ma być wcześniej zdjęty ze ściany i pudło przygotowane. Zresztą jak przyjedzie to będę sama bez męża więc nie dałabym rady go ani zdjąć ani go spakować, więc mąż musi to zrobić wcześniej.
napiszę jutro co się dowiem, ale dziękuje Wam wszystkim za odzew i wsparcie:)
 

madziam

New member
Kupowałem w kraju, ale karta gwarancyjna jest w 12 językach krajów Europy Wschodniej, poczynając od Litwy, Łotwy i Estonii na północy, a kończąc na Albanii, Macedonii i Grecji na południu, ale bez języka polskiego.

A nie miałeś w folii gwarancji przyklejonej do pudełka? ta karta gwarancyjna jest taka malutka, że więcej niż opisanie 1 naprawy się nie zmieści nawet.
 

konio68

New member
Spokojnie , to nie wina śrób , nie ma możliwości zrobienia zwarcia śrubami.
W miejscu gdzie są otwory na śruby jest rama , nie ma elektroniki więc nie ma co zewrzeć. Jakby były za mocno przykręcone ( co jest nie mozliwe ) było by widać jasne chmury na czarnym tle dlatego że śruby uciskały by warstwę rozpraszającą podświetlanie matrycy. otwory są zaślepione a sama rama masywna. Nie ma opcji uszkodzenia.
jak się pojawiło białe tło , czyli cała matryca "otwarta" to najprawdopodobniej padł sterownik matrycy - płytka T-con i to ona śmierdziała. Mogło to być spowodowane wadą fabryczną matrycy lub samego sterownika.
Moim zdaniem śpij spokojnie . Muszą naprawić na gwarancji. I nie ma znaczenia czy miałaś listwę i oryginalny wieszak czy nie.
 

Chris_M

New member
A nie miałeś w folii gwarancji przyklejonej do pudełka? ta karta gwarancyjna jest taka malutka, że więcej niż opisanie 1 naprawy się nie zmieści nawet.
Tam oprócz kartki z wydrukowanym adresem dostawy, była tylko faktura i nic więcej.
Jutro wyślę zapytanie do sprzedawcy w tej sprawie.
 

madziam

New member
Gwarancja już podbita. Na szczęście w sklepie nie robili jakiś problemów tylko ją podbili (przy okazji podbili gwarancję pilota co dostaliśmy gratis do telewizora).
Mąż już go zdjął ze ściany (tak jak pani z serwisu mówiła), przyniósł pudło, a teraz będę czekać na serwisanta. Trzymajcie kciuki...
 

arek15

New member
Jeśli już został wywołany temat wieszaka na TV - to może ktoś by się z praktyki wypowiedział na co zwracać uwage wieszając TV na ścianie- jaka dł śrób , co może uszkodzić tv itp.
 

madziam

New member
Był serwis, przyjechało dwóch panów i zabrali go. Mówili, że to ich pierwszy przypadek uszkodzonego tego modelu. Za tydzień mam się z serwisem skontaktować, nic więcej mi nie powiedzieli. Pozostaje mi tylko czekać...:( Zobaczymy jak długo...
 

jujasek

New member
Ja prawie nie używam internetu (zarówno przeglądarki jak i dedykowanych witryn) Natomiast kupiłem ten TV bo wydawał mi się najlepszy do moich potrzeb:
-> monitor poglądowy
-> filmy bezpośrednio z USB
-> świetna czerń i dobra dynamika obrazu w dzień i w nocy

Przeglądarka działa natomiast przeglądanie WWW nigdy nie będzie tak komfortowe jak na kompie... Jeśli kupujesz D7000 dla internetu to sobie odpuść - jak chcesz mieć naprawę świetny obraz i niebanalny wygląd TV to ten TV jest dla Ciebie

Mam w domu komputer i to będzie w dalszym ciągu podstawowe narzędzie do przeglądania internetu. Natomiast czasami zdarzają się sytuacje kiedy komputer jest użytkowany przez innego domownika - a ja właśnie chcę coś sprawdzić w necie lub tez po prostu siedząc wygodnie przed TV nie chce mi się iść do drugiego pokoju i włączać komputer i czekać aż się wszystko odpali...

Czy w takich sytuacjach obsługa i czytanie internetu w TV D7000 jest na tyle nieskomplikowana i szybka, że będę z tego udogodnienia korzystał. A może raczej jest to tak upierdliwe, że lepiej będzie poczekać aż się komputer zwolni, czy też pofatygować się i go włączyć.

Reasumując, czy posiadając D7000 z pilotem QWERTY potencjanie będę z niego korzystać jako alternatywne źródło netu w sytuacjach, gdy komputer jest niedostępny? Czy też zniechęcenie trudnością obsługi internetu będzie na tyle duże, że wyeliminuje TV jako zamiennik komputera?

Jak to wygląda u was?

Dla przykładu obrazującego mój powyższy dylemat mogę powiedzieć, że na przykład mam w klasycznym telefonie internet, ale z niego nie korzystam w powyższych sytuacjach, bo wyświetlacz za mały i nawigowanie za trudne.
 

konio68

New member
Co do wieszaków:
Powiesiłem już 3 sztuki takich samsungów :55D8000 , 46d8000 i 40D7000
Wieszak - odpowiednik samsunga za 59 pln z allegro.
Po pierwsze .
TV ma mocowanie na śruby w ramce .Nawet jak wkręcimy długą srubę to poprostu się nie dokręci do końca tylko uchwyt od wieszaka będzie luźny.
Otwór w środku jest zaślepiony - nie ma mozliwości wkręcenia śruby za głęboko.
Śruby od wieszaka dołączone były za długie , musiałem innych użyć - nie pamiętam jakie długie były.
Podstawa aby uzyć tych dołączonych do TV podkładek plastikowych.
Daje się je dlatego aby nie było kontaktu wieszaka z tylną scianką obudowy poniewaź wszelkie naprężenia moga powodować wady podświetlania w postaci chmurek. Stosując te dystane można zauważyć że wystają one minimalnie poza tylną sciankę ( tak 0,5 mm ) .Wtedy cała siła dokręcenia przenosi się na ramkę a nie na obudowę.
A takie wieszaki uzywałem ( no chyba że ktoś woli oryginał za 600 :) )
SAMSUNG Uchwyt wieszak WMN1000B TV LED LCD SLIM (1849494310) - Aukcje internetowe Allegro
Pozdrawiam .
ps.
W przypadku gdy rozstaw jest mniejszy niz 40 dajemy 3 kółko w postaci śruby umieszczonej pomiędzy tymi dwoma poniżej jakieś 12 cm ( pod srubę dajemy 2 podkładki małe i 2 duże tak aby powstało 3 kółko mocujące ). Linkę wtedy naciągamy do dołu i zakładany na to 3 w ten sposób skracamy linkę nie ingerując w jej wytrzymałość. Taka opcja będzie potrzebna dla 40D7000/8000 .
 
Ostatnia edycja:

PiasQ

New member
Witam,
mam pytanko do posiadaczy pilota dotykowego (tego z wyświetlaczem) - ile trzyma Wam bateria w tym pilocie? Obawiam się, że u mnie jest coś nie tak, bo potrafi paść po dwóch dniach niemal nieużywania. Czasem dzieje się tak, że go włączę, widać wysoki poziom baterii, coś nim poklikam, nagle bateria spada do minimum i pilot pada :/ ...
 

Fox86

New member
mysle ze nie ma roznicy miedzy UE40D7000 a Samsung UE46D7000
wiec przejde do swojego problemu z Samsung UE40D7000

mianowicie chodzi mi o allshare raz ladnie wszystko chodzi a raz nie
udostepniam folder z muza ktory ma 42,6gb 370folderow i 3988 plikow "mp3 okladki plyt"
wchodze na tv i ladnie moge wszystko sluchac ale czasami jak przewijam to przeskakuje mi na kolejny utwor nie wiedzac czemu

kolejnym problemem jest to ze gdy dodaje koleny folder mp3 ktory ma 17,4gb 3417 plikow 121 folderow "mp3 okladki plyt"
wchodze na tv zakladka mp3 i wyskakuje info brak dostepu

kolejnym problemem jest to ze nie moge znalezc opcji "wszystkie piosenki do play listy"

nastepnym problemem jest to ze gdy wylacze program allshare na kompie lacznie z agentem
po ponownym wlaczeniu nie moge uruchomic serwera tylko rr komputera pomaga



odpowiedz dla tych co maja problem z ustawieniem i nazwa kanalow tak jak tego chca
poradzilem sobie dzieki pilotowi z ekranem dotykowym nie musialem dodawac zadnych kanalow do ulubionych

po podlaczeniu tego pilota wchodzicie w kanal wyskakuje wam lista kanalow
nastepnie przytrzymujecie palcem na danym kanale powinno wyskoczyc wam menu
i tam ustawiacie nr kanalu nazwe blokade lub usuniecie kanalu
 
Do góry