TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

makis

New member
Witam,tutaj następca D8000,warto zobaczyc film.
Google Tłumacz

Moje oczywiście subiektywne zdanie jest takie że formuła LCD led zbliża się do końca technologicznych możliwości,najważniejszy parametr - obraz TV - można poprawić już w niewielkim stopniu,praktycznie dla przeciętnego widza chyba nie zauważalna.Podobnie jak z telefonami komórkowymi teraz sama rozmowa przez telefon jakby zeszła na dalszy plan,rozwijane sa przede wszyskim media a w szczególności inernetowe możliwości/bo tam są pieniądze/.To samo dotyczy TV , dodaje się w nowych modelach usługi raczej do tej pory zarezerwowane dla komputerów.Moim zdaniem jeżeli komuś zależy przede wszystkim na obrazie to modele 2010 wcale nie bedą w tyle za modelami 2011.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Myślę , jednak że producenci nie powiedzieli "ostatniego słowa", gdyż za dużo nakładów finansowych włożyli w tą technologię.
Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 

cacumen

Member
Bez reklam
Mam kilka pytań odnoszących się do C 8000

Jak działa funkcja PVR-ile audycji można zaprogramować i z jakim wyprzedzeniem czasowym?
W jakim formacie są nagrania i jakie jest rozszerzenie nagranego pliku ??
Czy jest ograniczenie wielkości nagrania wynikające z formatowania pendriva ..czy
telewizor sam formatuje odpowiednio taką pamięć likwidując systemowe ograniczenie??
Ile pojemności zajmuje 1 godzina nagrania i czy jest możliwość jakichkolwiek nastawień
w tym zakresie , aby mieć wpływ na zajęcie pojemności pendriva przez nagrywany program ??

Czy format napisów .txt w filmach odtwarzanych przez USB jest faktycznie obsługiwany
jak podaje instrukcja ?? Czy jest możliwość ustawienia wielkości czcionki i pozycji napisów na ekranie ??

Czy jakość dźwięku jest już lepsza niż we wcześniejszych modelach ??

Co stanowi na dzisiaj największą niedogodność w tym modelu w codziennej eksploatacji ??
 

makis

New member
Mam kilka pytań odnoszących się do C 8000

Jak działa funkcja PVR-ile audycji można zaprogramować i z jakim wyprzedzeniem czasowym?
W jakim formacie są nagrania i jakie jest rozszerzenie nagranego pliku ??
Czy jest ograniczenie wielkości nagrania wynikające z formatowania pendriva ..czy
telewizor sam formatuje odpowiednio taką pamięć likwidując systemowe ograniczenie??
Ile pojemności zajmuje 1 godzina nagrania i czy jest możliwość jakichkolwiek nastawień
w tym zakresie , aby mieć wpływ na zajęcie pojemności pendriva przez nagrywany program ??



Wszystko co nagramy , można odtworzyć wyłącznie na TV który to zarejestrował /zapobieganie kopiowaniu/,i co za tym idzie nie ma możliwości ingerencji w sprawy systemowe plików.Jeżeli nie możemy zarządzać plikami to co za różnica jakie mają własności.Generalnie mamy niewielkie możliwości w PVR,jest to bardzo prosta i z dużymi ograniczeniami funkcja,nie wspominając o żródle nagrywanego programu,jest jedynie możliwość nagrywania sygnału naziemnego antenowego i tylko to co oglądamy,wszystkie pozostałe wejścia zewnętrzne są nieaktywne,tak jest nie tylko w Samsungu.
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Wszystko co nagramy , można odtworzyć wyłącznie na TV który to zarejestrował /zapobieganie kopiowaniu/,i co za tym idzie nie ma możliwości ingerencji w sprawy systemowe plików.Jeżeli nie możemy zarządzać plikami to co za różnica jakie mają własności.Generalnie mamy niewielkie możliwości w PVR,jest to bardzo prosta i z dużymi ograniczeniami funkcja,nie wspominając o żródle nagrywanego programu,jest jedynie możliwość nagrywania sygnału naziemnego antenowego i tylko to co oglądamy,wszystkie pozostałe wejścia zewnętrzne są nieaktywne,tak jest nie tylko w Samsungu.

Czy dobrze zrozumiałem , że nie ma możliwości nagrywania w określonym czasie (timer) a po wyjęciu pendriva nie można ustalić rodzaju plików ani wielkości wykorzystanej pamięci do danego nagrania. To istotne , żeby wiedzieć jakiej wielkości pendrive jest niezbędny do nagrania
kilku godzin programu.
Sprawa następna -nagrywanie tylko sygnału z anteny naziemnej , ale jak doczytałem się
wyłącznie sygnał cyfrowy ...czy analogowy też ??
A czy do nagrywania z wyprzedzeniem nie uda się wykorzystać timera włączającego i wyłączjącego
telewizor na konkretnym programie i określonym czasie ???

I wracam jeszcze do obsługi napisów przy odtwarzaniu filmów z USB ..tylko srt czy txt już także ??
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
napisy przez usb txt tez czyta,
co do PVR nie testowalem, ale jak odbierasz cyfrowa to jest tam tez EGP i pewnie mozna na podstawie EPG ustawic nagranie.
 

cacumen

Member
Bez reklam
napisy przez usb txt tez czyta,
co do PVR nie testowalem, ale jak odbierasz cyfrowa to jest tam tez EGP i pewnie mozna na podstawie EPG ustawic nagranie.

Dzięki , a czy jest możliwość ustawienia wielkości czcionki i pozycji linijek z napisami ??

A jak wykorzystać w praktyce EPG- co zrobić , aby nagrać wybraną pozycję albo kilka
...niczego nie widzę w tej kwestii w instrukcji obsługi...bo ja nie posiadam tego telewizora
a zamierzam go nabyć . Z tego powodu proszę o życzliwe wsparcie w interesujących
mnie kwestiach.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
tak mozna dobrac rozmiar czcionki (pozycje chyba tez, ale nie jestem pewien)

Co do PVR, to ja sie w to nie bawilem, bo nie mam dvb-t w mojej miejscowosci, ale w N dziala to tak, ze w epg szukam danego programu i klikam R i on wtedy to samoczynnnie nagrywa (dekoder w trybie stand be)
 

cacumen

Member
Bez reklam
tak mozna dobrac rozmiar czcionki (pozycje chyba tez, ale nie jestem pewien)

Co do PVR, to ja sie w to nie bawilem, bo nie mam dvb-t w mojej miejscowosci, ale w N dziala to tak, ze w epg szukam danego programu i klikam R i on wtedy to samoczynnnie nagrywa (dekoder w trybie stand be)

Czy ktoś sprawdzał taką możliwość w tym Samsungu i pozycjonowanie napisów do filmów z pendriva ??

Ile godzin nagrania mieści się na 8 GB ???
Dzięki za wszelkie podpowiedzi...
 

Andrew150

New member
cacumen - jeżeli chcesz nabyć taki telewizor to raczej powinieneś mieć stałe źródło programów HD typu satelita, albo kablówka. Jeżeli tak jest to zamawiasz dekoder z HDD-PVR-em i zapominasz o możliwościach nagrywania na pendrive. Nie rozumiem po co chcesz sobie utrudniać życie....
 

cacumen

Member
Bez reklam
cacumen - jeżeli chcesz nabyć taki telewizor to raczej powinieneś mieć stałe źródło programów HD typu satelita, albo kablówka. Jeżeli tak jest to zamawiasz dekoder z HDD-PVR-em i zapominasz o możliwościach nagrywania na pendrive. Nie rozumiem po co chcesz sobie utrudniać życie....

Telewizor nabywam jako "second hand" za niewielkie pieniądze i dlatego muszę go
wykorzystać na "maxa" -na razie nie stać mnie na platformę cyfrową w wersji HDD.
Stąd tak ważne , żeby spełniał optymalnie funkcje multimedialne -jak najwięcej.
Chcę uzyskać ile się da , za stosunkowo niedużo..
W grę wchodzi również wersja 40C750 albo Panasonic 42VT20E i na tym obszarze
dokonuję wyboru.
Warunki :3D+pełny odtwarzacz multimedialny+PVR+internet Wi-Fi jako
obowiązkowe wyposażenie.

Jak zawsze proszę o wsparcie
 

benk07

New member
cacumen - jeżeli chcesz nabyć taki telewizor to raczej powinieneś mieć stałe źródło programów HD typu satelita, albo kablówka. Jeżeli tak jest to zamawiasz dekoder z HDD-PVR-em i zapominasz o możliwościach nagrywania na pendrive. Nie rozumiem po co chcesz sobie utrudniać życie....

Wcale nie, kolega wałkujący temat nagrywania na pendrive'a może np. za źródło HD mieć wyłącznie odtwarzacz Blu-ray, i z jakiś względów nie interesują go platformy satelitarne czy kablowe.
Natomiast tak się może składać, że jest w zasięgu DVB-T i skoro ten tv ma opcję nagrywania na pena, to czemu nie skorzystać?
Naprawdę, różnie się preferencje ludzkie układają.
 

cacumen

Member
Bez reklam
Wcale nie, kolega wałkujący temat nagrywania na pendrive'a może np. za źródło HD mieć wyłącznie odtwarzacz Blu-ray, i z jakiś względów nie interesują go platformy satelitarne czy kablowe.
Natomiast tak się może składać, że jest w zasięgu DVB-T i skoro ten tv ma opcję nagrywania na pena, to czemu nie skorzystać?
Naprawdę, różnie się preferencje ludzkie układają.


Dzięki za zrozumienie....faktycznie jestem w zasięgu Mux-2 i 3 tj. już 11 programów
dostępnych do nagrywania , ale nadal nie wiem , co faktycznie i jak można nagrać ??
Czy jest możliwe wykorzystanie EPG dla nagrań z wyprzedzeniem czasowym ??
Jakie jest przeciętne zużycie pamięci na 1 godzinę nagrania ???
Czy po włożeniu do komputera nagrane pliki są "niewidoczne" w sensie ustalenia
zużycia pamięci bądź nazw plików ??
Ja rozumiem , że formatowanie musi odbyć się za pośrednictwem telewizora
i dlatego komputer go nie "widzi" a jeżeli sformatuje się go tradycyjnie nawet
ExFatem to jest na odwrót . Czy ktoś tego próbował ???
 

slimak

New member
Bez reklam
co faktycznie i jak można nagrać ??

Z wbudowanego w TV tunera DVB-T i DVB-C na HDD. Na większość pamięci USB (pendrive) nie nagrywa.

Czy jest możliwe wykorzystanie EPG dla nagrań z wyprzedzeniem czasowym ??

tak

Jakie jest przeciętne zużycie pamięci na 1 godzinę nagrania ???

1 godzina SD = ~2,4GB
1 godzina HD = ~4,1GB

Czy po włożeniu do komputera nagrane pliki są "niewidoczne"

PC nie widzi całej zawartości HDD, a poza tym pliki są zaszyfrowane.


Ja rozumiem , że formatowanie musi odbyć się za pośrednictwem telewizora
i dlatego komputer go nie "widzi" a jeżeli sformatuje się go tradycyjnie nawet
ExFatem to jest na odwrót . Czy ktoś tego próbował ???

Po utworzeniu dwóch partycji NTFS w komputerze , TV widzi dwa urządzenia. Można wybrać, którą partycje sformatuje TV i będzie jej potem używać. PC widzi potem tylko jedną partycje NTFS.

Tu masz na wszystko odpowiedzi.
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...oraz-timeshift-na-lexxc650-i-podobnych-3.html
 
Ostatnia edycja:

Andrew150

New member
Wcale nie, kolega wałkujący temat nagrywania na pendrive'a może np. za źródło HD mieć wyłącznie odtwarzacz Blu-ray, i z jakiś względów nie interesują go platformy satelitarne czy kablowe.
Natomiast tak się może składać, że jest w zasięgu DVB-T i skoro ten tv ma opcję nagrywania na pena, to czemu nie skorzystać?
Naprawdę, różnie się preferencje ludzkie układają.

Napisałem wyraźnie, że kupując taki telewizor powinno się mieć raczej stałe źródło HD typu satelita lub kabel.
Oczywiście można sobie go też kupić i postawić tyłem do pomieszczenia - upodobania są różne. ;-)
 

cacumen

Member
Bez reklam
. Na większość pamięci USB (pendrive) nie nagrywa.

Czy wynika to z rozmiaru czy są inne przyczyny ?? Ja mam Magnum 64 GB.

Jak jest z plikami video różnych formatów z wieloma ścieżkami dźwiękowymi
i napisami z rozszerzeniem .txt -możliwości pozycjonowania tych napisów i wielkości
czcionki z zachowaniem naszych znaków diakrytycznych.
Czy kodek x264 ma też wsparcie ???

Czy jest realna możliwość manualnego dobierania formatu obrazu dla takich filmów
oglądanych z pendriva ??
 

makis

New member
Czy wynika to z rozmiaru czy są inne przyczyny ?? Ja mam Magnum 64 GB.

Jak jest z plikami video różnych formatów z wieloma ścieżkami dźwiękowymi
i napisami z rozszerzeniem .txt -możliwości pozycjonowania tych napisów i wielkości
czcionki z zachowaniem naszych znaków diakrytycznych.
Czy kodek x264 ma też wsparcie ???

Czy jest realna możliwość manualnego dobierania formatu obrazu dla takich filmów
oglądanych z pendriva ??

Trochę jest zawiła twoja argumentacja co do minimalizacji kosztów,masz pendriva 64GB za ok.400zł. z którym masz problemy w TV,a nie stać cię na dysk zew.co najmniej 500GB w cenie ok.200zł który nie powoduje problemów a ilość nagranego materiału jest o niebo większa.Koledzy starają się odpowiedzieć ci na pytania/ patrz kolega "slimak"/ , a ty jesteś wciąż nie zaspokojony,jest gdzieś granica zajmowania innych swoim problemem.Cytat "Warunki :3D+pełny odtwarzacz multimedialny+PVR+internet Wi-Fi jako obowiązkowe wyposażenie " i tylko to za niewielkie pieniądze?Bez urazy,pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Trochę jest zawiła twoja argumentacja co do minimalizacji kosztów,masz pendriva 64GB za ok.400zł. z którym masz problemy w TV
Przepraszam , piszę o MAGNUM kupionym w lombardzie za 120 zł a u mnie
na starym "Philipsie" działa bez zarzutu natomiast nie wiem , czy nadaje się do Pvr na tym Samsungu

,a nie stać cię na dysk zew.co najmniej 500GB w cenie ok.200zł który nie powoduje problemów a ilość nagranego materiału jest o niebo większa
.

Tylko taki dysk jest o wiele mniej poręczny od flasha i jeszcze kolejny kabelek na dodatek.
A pendrivy są już również większe i tylko trzeba cierpliwie czekać na dogodną okazję...nawet
kilka miesięcy. Do tego C 8000 przymierzam się też od ponad ...pół roku !!!

Koledzy starają się odpowiedzieć ci na pytania/ patrz kolega "slimak"/ , a ty jesteś wciąż nie zaspokojony
Niestety na te pytania nie mam odpowiedzi , a poczytałem sporo o .mkv w wersji multi-audio
o napisach .txt ich pozycjonowaniu i wielkości czcionki , ale....nikt nie zajął jednoznacznego
stanowiska , o kodeku x264 a mam tu ponad 300 pozycji...kompletna cisza !?!

,jest gdzieś granica zajmowania innych swoim problemem
Dla mnie taką granicą jest ludzka życzliwość i zwykła chęć do sprawdzenia na swoim
sprzęcie , czy jest tak czy inaczej...naturalnie na tyle i ile czas pozwala i są
realne możliwości .

Ja dokonując zakupu elektroniki w pierwszej kolejności patrzę na zasoby finansowe-od kilku
lat wyjątkowo mizerne a następnie na możliwości maksymalizacji uzysku z urządzenia , które
zamierzam nabyć , aby spełniało jak najwięcej moich kryteriów pod względem uniwersalności
wykorzystania w okresie najbliższych 2 lat , bo później w dzisiejszych czasach ma charakter
gadżetu "retro" , żeby nie powiedzieć mało elegancko "elektronicznego złomu"!!!!

.Bez urazy,pozdrawiam
Nie ma sprawy , ale szkoda , ze nie spróbowałeś dopowiedzieć trochę w moich zapytaniach
a skoncentrowałeś się bardziej na moich intencjach i przesłankach postępowania , nie znając moich osobistych motywacji i najistotniejszych potrzeb w tej konkretnej sytuacji.
Mam nadzieję , że jak przejdę do spraw związanych Wi-Fi dongle oraz możliwościami
internetowymi , będę mógł poprosić o efektywniejszą aktywność i konkretność
wypowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie również !!!
 

makis

New member
Mam kilka pytań odnoszących się do C 8000

Jak działa funkcja PVR-ile audycji można zaprogramować i z jakim wyprzedzeniem czasowym?
W jakim formacie są nagrania i jakie jest rozszerzenie nagranego pliku ??
Czy jest ograniczenie wielkości nagrania wynikające z formatowania pendriva ..czy
telewizor sam formatuje odpowiednio taką pamięć likwidując systemowe ograniczenie??
Ile pojemności zajmuje 1 godzina nagrania i czy jest możliwość jakichkolwiek nastawień
w tym zakresie , aby mieć wpływ na zajęcie pojemności pendriva przez nagrywany program ??



Wszystko co nagramy , można odtworzyć wyłącznie na TV który to zarejestrował /zapobieganie kopiowaniu/,i co za tym idzie nie ma możliwości ingerencji w sprawy systemowe plików.Jeżeli nie możemy zarządzać plikami to co za różnica jakie mają własności.Generalnie mamy niewielkie możliwości w PVR,jest to bardzo prosta i z dużymi ograniczeniami funkcja,nie wspominając o żródle nagrywanego programu,jest jedynie możliwość nagrywania sygnału naziemnego antenowego i tylko to co oglądamy,wszystkie pozostałe wejścia zewnętrzne są nieaktywne,tak jest nie tylko w Samsungu.

Kolega "cacumen" cytat
"Nie ma sprawy , ale szkoda , ze nie spróbowałeś dopowiedzieć trochę w moich zapytaniach"

W tym przypadku nie masz racji ,próbowałem ci odpowiedzieć na część zadawanych pytań.Najważniejsze aby każdy mógł uszczknąć z naszego forum coś dla siebie.
 
Do góry