Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

mohi77

New member
Panowie ja z trochę innej beczki. Czy da się powrócić do niższego softu, np z tego najnowszego 3005.1 do niższego, którego akurat teraz używam 2001.2? I jeszcze jedno, czy możecie odtwarzać pliki rmvb? bo ja nie.
 
Ostatnia edycja:

przemo_w

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie ja z trochę innej beczki. Czy da się powrócić do niższego softu, np z tego najnowszego 3005.1 do niższego, którego akurat teraz używam 2001.2? I jeszcze jedno, czy możecie odtwarzać pliki rmvb? bo ja nie.

Ja mam 2004 i u mnie rmvb chodzi po zmianie rozszerzenia na avi. Co do update'u to pisał ktoś już w tym wątku, że po zmianie na 3xxx rmvb się już nie odtwarza.
 

BadBoy475

New member
TV może być na czuwaniu.
Jeśli audycja jest zaprogramowana to TV z wyprzedzeniem kilku minut uruchomi dysk, nagra co trzeba a po zakończeniu nagrywania wyłączy dysk.

Wczoraj przeprowadziłem też pewien eksperyment, uruchomiłem nagrywanie filmu podczas normalnego oglądania TV, ustawiłem czas nagrania a następnie w trakcie nagrywania wyłączyłem TV. Mimo tego dysk pracował dalej a po wprowadzonym czasie się wyłączył. Film nagrał się w całości :cool:

Jeśli dysk nie jest podłączony a mamy zaprogramowane nagranie to TV poprosi o podłączenie tego dysku z kilku minutowym wyprzedzeniem. Jak widać PVR jest dość przemyślaną funkcją w tym TV, brakuje jedynie możliwości oglądania jednego programu a nagrywania innego w między czasie. No i po co to szyfrowanie nagrań na dysku ... ?
 

nocturnus_

New member
fakt, drugi tuner w tym tv i mielibyśmy w pełni funkcjonalny PVR, od razu PIP by na tym zyskał, szkoda szkoda... pocieszeniem może być że model wyżej (c750 co sam posiadam) też go nie ma, a szyfrowanie.. wiadomo - zabezpieczenie praw autorskich nagranych materiałów
 

szatann

New member
Niekture C6000 sa produkowane z inną elektroniką i procesorem. Jak masz początek nazwy oprogramowania (MSX) np. T-MSX6DEUC-...... to PVR nie zadziała. Jak masz T-VAL6DEUC-.... to teoretycznie powinno działać.


EDIT

PVR działa tylko fw VALDEUC



A czy czytał ktoś o patencie na serie inne niż T-VAL???? Czy jest możliwość uruchomienia PVR??
 

Miras33

Member
A to pytanko z jeszcze innej beczki:
np: Ustawie nagrywanie na z tv naziemnej i nie będę używał tego tunera,
tylko oglądał tv satelitarną podłączoną pod hdmi lub euro.
Czy dany program się nagra ?
 

mnietek5185

New member
A gdzie szukać w menu serwisowym opcji do zmiany "GUIDE" na "GUIDE+"? Chyba po Nowym Roku idę do okulisty....
Nijak nie mogę tego znaleźć.
Prośba o "oświecenie" skierowana przede wszystkim do kolegi Ślimaka.
Pozdr.
 

radru

New member
odblokowanie pvr w UE46C700

Na wstępie informuję że wszystkie tu opisane czynności każdy wykonuje na własne ryzyko!


Krok1:
Włączamy TV, wciskamy kolejno na pilocie MUTE-1-1-9-ENTER.
Na ekranie ukazuje nam się ukryte menu w którym zmieniamy HOTEL MODE z OFF na ON
i następnie wyłączamy TV przyciskiem POWER na pilocie.

Krok2:
Przy wyłączonym TV wciskamy na pilocie kolejno INFO-MENU-MUTE-POWER i wchodzimy do menu serwisowego. Wybieramy kolejno zakładkę CONTROL a następnie HOTEL OPTION dalej CLONE TV to USB i wreszcie na pilocie wciskamy RETURN i z menu wybieramy zakładkę SUB OPTION.

Krok3:
W wyświetlonym menu zjeżdżamy kursorem w dół aż podświetlimy opcję PVR Support którą oczywiście zmieniamy na ON :smile: Następnie przyciskiem Return wracamy do poprzedniego menu i znów wchodzimy do HOTEL OPTION i zmieniamy HOTEL MODE na OFF i wyłączamy TV


To wszystko !
Od tej chwili po podłączeniu dysku USB możemy się cieszyć funkcją PVR i Timeshift w naszym TV!

Cześć bardzo pomocna instrukcja,ale czy będzie działało na UE46C700?czy ktoś już sprawdził?
Zanim trafiłem na to forum korespondowałem z serwisem samsung ale stwierdziłem że to nie ma większego sensu-same lakoniczne i infantylne odpowiedzi(jakby sami się nie orientowali o co chodzi)
Poproszę o odpowiedź I z góry dziękuję za to ze jest ktoś to tworzy takie fora.
 

mariuszk9

New member
Od kilku dni mam Samsung UE40C6600
Tam jest funkcja Timeshift i nagrywania
Podłączyłem dysk i sformatowałem go
ale po naciśnięciu guzika REC otrzymuje komunikat

" Funkcje Tineshift i nagrywania są dostępne tylko dla kanałów cyfrowych."

Mam kablówkę Multimedia i kanały cyfrowe odbieram przez dekoder połączony przez HDMI
a na wejściu antenowym mam kanały analogowe z kablówki

Nigdzie w instrukcji nie spotkałem informacji że wymagane sa kanały cyfrowe.

Da się nagrać kanały analogowe czy tylko cyfrowe a jak cyfrowe to jak ??
 

deywies

New member
Bez reklam
tylko cyfrowe z wbudowanego tunera DVB-T DVB-C mozna nagrywac, ja nie mam tego tv a to wiem, wiec cos slabo szukales.

Nie da sie nagrywac z zew. zrodła np. dvd czy tuner zew. z wiadomych względów

Spytaj się w multimedia czy możesz dostac samą karte dostępu. No chyba że mają tylko parowane z dekoderami to sobie nie skorzystasz. Zostaje Ci tylko naziemna cyfrowa
 

SATAn_

New member
Bez reklam
ktos sprawdzal czy w menu b650 jest opcja pvr?

No dobra, mam okno z Trybem hotelowym,ale strach mi nie pozwala przejsc na ON
 
Ostatnia edycja:

radru

New member
Od kilku dni mam Samsung UE40C6600
Tam jest funkcja Timeshift i nagrywania
Podłączyłem dysk i sformatowałem go
ale po naciśnięciu guzika REC otrzymuje komunikat

" Funkcje Tineshift i nagrywania są dostępne tylko dla kanałów cyfrowych."

Mam kablówkę Multimedia i kanały cyfrowe odbieram przez dekoder połączony przez HDMI
a na wejściu antenowym mam kanały analogowe z kablówki

Nigdzie w instrukcji nie spotkałem informacji że wymagane sa kanały cyfrowe.

Da się nagrać kanały analogowe czy tylko cyfrowe a jak cyfrowe to jak ??



Dokładnie mam taki sam problem i nie mam bladego pojęcia jak to przeskoczyć. Nasze tv mają tunery DVB-T DVB-C wbudowane, ale co z tego.Jeden gosciu mi odpisał że odbiera cyfrowa telewizję naziemną i nagrywanie działa , a nas trafia, bo nie możemy sobie nic nagrać , a za tv daliśmy kupę kasy!!!!
 
Do góry