TV LCD LED Samsung 8 c8000 (46" 55" 65") Wszystko o serii 8000 opinie testy

Kozo

New member
i znowu mamy nowy firmware! 3001- ciekawe co oni tak poprawiaja?

powtarzam pytanie :

czy komuś z Was udało się upgradeować soft w menu "online"? jest już nowa wersja a mi się wyświetla wciąż że nie ma nowszego niż mam wgrane
 

michalmichalmic

New member
Firmware 3001 do grania przez usb po rozpakowaniu na dysk. Po wgraniu kasuje ustawienia w tv a poprzedni nie kasował. Obraz sd chyba troche poprawiony a zeby był tak samo ostry jak na poprzednim wymaga zwiekszenia ostrosci. Ogolnie obraz jest bardziej wygładzony i teraz trzeba podostrzyc zeby był troche jak na poprzednim sofcie. Obraz hd był bardziej w moim guscie ma poprzednim ale sd lepszy na tym. Co zmiane softu ida albo w strone poprawy sd albo znowu polepszenia hd i tak wkoło poprawiaja. 3d jeszcze nie sprawdzałem ale oni ciagle walcza zeby zmniejszyc tzw efekt podwojnie nakładajacych sie na siebie krawedzi. Kiedy dopracuja kto to wie.

A i jeszcze nagrywanie pvr. Z moich info przeczytanych to pvr jest tylko i wylacznie z tunera dvb t w tv i nic z analogu ani z wejsc hdmi oraz kablowgo i wbudowanego dvb s tez nie.

Na stronie samsung pl pisze ze soft 3001 do upgrade via usb wiec online moim zdaniem producent jeszcze nie przygotował jak dotad.
 
Ostatnia edycja:

makis

New member
co do 3D Jak radzi sobie ten tv w trybie 2D>3D czy jakosc jest OK czy tylko ok
Pytam bo nie wiem czy kupic okulary czy nie

Nie ma TV który by robił 2D do 3D bez zarzutu , jak dla mnie to jedynie ciekawostka i namiastka jak może wygladac prawdziwe 3D.Moim zdaniem kup okulary bo będziesz miał ciągły dylemat jak teraz.Prawdopodobnie za dużo nie będziesz ogladał w 2D do 3D,ale okulary bedą przydatne gdy będzie więcej filmów w 3D.A tak nawiasem to tylko dobry sygnał HD daje w miare do przyjecia efekty,i w dodatku nie w każdej scenie.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
mam problem z zmiana sciezki dzwiekowej via DLNA tzn mam film MKV z dwoma sciezkami ANG i PL i nie standardowo wrzuca ang jak zmienic na PL, dodam, ze w przycisku TOOLS nie mam zmiany audio?
 

michalmichalmic

New member
tak jest tylko nie moge go wgrac po usb bo pokazuje ze nie ma nowszego na pendrive. Poprzednie bez problemu szły włacznie z feralnym 3001. W opisie tego 3006 i tak pisze ze to 3001 tylko cos chyba extra dodali ale to juz nie dla tych co wgrali ten feralny.

Ja mam juz dosc nowych i jak tylko zdazy sie jakis ktory bedzie do zaakceptowania to pozniej juz nie bede aktualizował wiecej.
 

makis

New member
tak jest tylko nie moge go wgrac po usb bo pokazuje ze nie ma nowszego na pendrive. Poprzednie bez problemu szły włacznie z feralnym 3001. W opisie tego 3006 i tak pisze ze to 3001 tylko cos chyba extra dodali ale to juz nie dla tych co wgrali ten feralny.

Ja mam juz dosc nowych i jak tylko zdazy sie jakis ktory bedzie do zaakceptowania to pozniej juz nie bede aktualizował wiecej.

Aktualizowałem do tej pory chyba 4 razy i nie było problemu,mnie również nie znajduje nowszego oprogramowania.Zawsze nr.poczatkowy był zmieniany,a tym razem koncówka 3001.1 na 3000.6
Na oko to 3001.1 jest wyższy niz 3000.6 i może dlatego oprogramowanie rozpoznaje go jako starszy plik.
 

Kozo

New member
tak jest tylko nie moge go wgrac po usb bo pokazuje ze nie ma nowszego na pendrive. Poprzednie bez problemu szły włacznie z feralnym 3001. W opisie tego 3006 i tak pisze ze to 3001 tylko cos chyba extra dodali ale to juz nie dla tych co wgrali ten feralny.

Ja mam juz dosc nowych i jak tylko zdazy sie jakis ktory bedzie do zaakceptowania to pozniej juz nie bede aktualizował wiecej.

po pierwsze nie mozesz wgrac bo ten nowy ma oznaczenie wczesniejsze niz ten stary

stary to : 3001.1
nowy to : 3000.6

wiec dla TV probujesz wgrac starszy soft niz masz wgrany - chyba przez menu serwisowe mozna zrobic downgrade softu ?

dlaczego tak zrobili to nie wiem, zreszta starszy "waży" wiecej niz ten nowy

po drugie dlaczego piszesz o tym 3001.1 ze jest feralny?
 

michalmichalmic

New member
po pierwsze nie mozesz wgrac bo ten nowy ma oznaczenie wczesniejsze niz ten stary

stary to : 3001.1
nowy to : 3000.6

wiec dla TV probujesz wgrac starszy soft niz masz wgrany - chyba przez menu serwisowe mozna zrobic downgrade softu ?

dlaczego tak zrobili to nie wiem, zreszta starszy "waży" wiecej niz ten nowy

po drugie dlaczego piszesz o tym 3001.1 ze jest feralny?
Wydaje sie ze masz racje. Przez chwile mydlałem ze stary to 3000.1 a nie 3001 wiec jezeli nowy ma numer nizszy numer to sie nie wgra w tv. Stary jest feralny bo resetuje jak w opcjach 3d probuje zmieniac opcje ustawien a uruchomienie2d do 3d jest nie aktywne zreszta przestałem juz w tym grzebac bo mysle ze wiecej jest zjechane w opcjach 3d.

Zebym nie był złym prorokiem ale słyszałem ze sa softy po wgraniu ktorych juz nigdy nowszego nie wgrasz. Czasami ludzie pisza o takich przypadkach. Zdarzaja sie po wgraniu takich własnie feralnych.
 

makis

New member
Wydaje sie ze masz racje. Przez chwile mydlałem ze stary to 3000.1 a nie 3001 wiec jezeli nowy ma numer nizszy numer to sie nie wgra w tv. Stary jest feralny bo resetuje jak w opcjach 3d probuje zmieniac opcje ustawien a uruchomienie2d do 3d jest nie aktywne zreszta przestałem juz w tym grzebac bo mysle ze wiecej jest zjechane w opcjach 3d.

Zebym nie był złym prorokiem ale słyszałem ze sa softy po wgraniu ktorych juz nigdy nowszego nie wgrasz. Czasami ludzie pisza o takich przypadkach. Zdarzaja sie po wgraniu takich własnie feralnych.

Wgrywałem nowe softy wiele razy,nigdy nie miałem problemu z wgrywaniem ,i nie było problemów z funkcjonowaniem TV po wgraniu nowego.Podobnie jest z najnowszym 3001.1 nie mam problemów z TV,2D i 3D działa normalnie,przestrzegam przy wgrywaniu jednej zasady a mianowicie wkładanie USB, jak i wyjmowanie USB po update robię zawsze przy wyłączonym TV,czy słusznie nie wiem ale w PC również jest funkcja "bezpieczne usuwanie sprzętu".
 
Do góry